عمومیکسب و کار جدید

کاربرد سایبان و مهم ترین نکات پیش از خرید آن

هر آنچه در مورد سایبان و نحوه انتخاب آن باید بدانید !

سایبان ‌(سایه بان) و آفتابگیر، امروزه در اشکال، ابعاد و متریال‌های بسیار متنوع ساخته می‌شود. در حالی که سایه‌بان‌های سنتی اغلب از چوب، فلز یا خیمه‌های پارچه‌ای ساخته می‌شدند، سایه‌بان‌های مدرن امروزی اغلب دارای مواد بادوام‌تری هستند که به طور قابل توجهی هزینه تعمیر و نگهداری آن را پایین می‌آورند.

سایه‌بان‌ها مطمئناً می توانند خانه شما را از نظر زیبایی شناسی زیباتر جلوه دهند؛ اما این تنها کاری نیست که انجام می‌دهند. هدف از  چیست؟ بهترین نوع  از چه متریالی ساخته شده است؟ در مقاله امروز به سوالات مهم پیرامون پاسخ خواهیم داد.

سایبان چیست ؟

سایه‌بان‌ها سازه‌های سقف‌مانندی هستند که معمولاً بالای پنجره، در یا در راهروهای متصل به ساختمان‌ها نصب می‌شوند. سایبان دیوار، سایبان پاسیو و … یا حتی می‌توانید سایه‌بان جداگانه‌ای برای حیاط خود نصب کنید.

سایه‌بان‌ها در فضای باز و در روزهای گرم تابستان با ایجاد سایه از شما، خانه و اتومبیل شما – در برابر باد و باران و خورشید – محافظت می‌کنند و مصرف انرژی را در فضای داخلی ساختمان افزایش می‌دهند.

تاریخچه استفاده از سایبان

سایبان ها از زمانی که اختراع شدند تاکنون تغییرات زیادی داشته‌اند. مردم هزاران سال است که سایه‌بان‌ها را ساخته و استفاده می‌کنند. در اینجا به تاریخچه سایبان هایی اشاره می‌کنیم که در طول تاریخ توسعه یافته و تغییر کرده‌اند:

تمدن اولیه : ساختمان‌های سایه‌دار برای اولین بار در تمدن های اولیه، از جمله در مصر و سوریه استفاده شد. این سایه‌بان‌های اولیه از مواد دست‌بافت ساخته می‌شدند. آنها برای سایه انداختن روی مغازه‌ها در بازار و محافظت از خانه‌ها – از نور مستقیم خورشید – استفاده می‌کردند. اولین سایبان تاشو به دوران امپراتوری روم باز می‌‌گردد. این سایبان جمع شونده که به آن ولاریوم نیز می‌گفتند؛ برای ایجاد سایه در آمفی تئاتر روم استفاده می‌شد.

اوایل تا اواسط دهه 1800: در دهه 1800، سایبان‌های ساخته شده از پارچه‌های نخی – به شکل خیمه – در جلوی ویترین فروشگاه‌ها استفاده می‌شد. بعد از صنعتی سازی، از لوله‌های آهنی برای ایجاد سایه‌بان هایی که مقرون به صرفه، بادوام و انعطاف‌پذیر بودند مورد استفاده قرار گرفتند. لوله های آهنی را می‌توانستند برای کاربردهای مختلف خم کرده و شکل دهند.

اواخر دهه 1800: سایبان‌های تاشو در اواخر قرن نوزدهم رایج شدند. آنها دارای انواع مختلفی از مواد و مکانیزم‌های کششی بودند؛ که معمولاً شامل یک سیستم قرقره‌ای و طناب بود که برای جمع کردن آن استفاده می‌شد. با آن می‌توانستند در صورت نیاز سایه را تنظیم کنند.

دهه 1900: در طول قرن بیستم، سایبان‌ها به تغییر و تحول ادامه دادند تا همه‌کاره‌تر، مؤثرتر و کارآمدتر شوند. پارچه‌های وینیل به عنوان محبوب ترین گزینه برای سایه‌بان و جایگزین سایبان نخی شدند. وینیل دوام بیشتری داشت و کمتر در معرض محو شدن، ساییدگی و رشد قارچ بود. در دهه 1960، الیاف بیشتری برای پارچه‌های سایبان در هیوستون تگزاس توسعه یافت و استفاده شد. موادی مانند اکریلیک و پلی‌استر برای استفاده در سایه‌بانها پس از جنگ جهانی دوم بسیار محبوب شد.

سایبان های مدرن: از قرن بیستم به بعد، سایه‌بان‌ها برای مصارف تجاری، صنعتی و مسکونی به طور فزاینده‌ای پرطرفدار شدند. آنها از طیف گسترده ای از پارچه ها با زیر‌فریم های مختلف ساخته می‌شدند. سایبان‌های آلومینیومی، و امروزه سایبان  upvc در عین حال که سبک وزن بوده و نصب آن آسان است؛ همچنان دارای دوام و طول عمر بالایی می‌باشد. با تنوع طرح‌ها، رنگ‌ها و سبک‌های مختلف، صاحبان خانه و صاحبان مشاغل – در هنگام سرمایه‌گذاری برای انتخاب یک سایه‌بان جدید – همواره با مدل های زیباتر و باکیفیت تری از آنها روبه رو هستند.

سایبان ها از چه ساخته شده اند؟

آنها معمولاً از نوعی پارچه ساخته می‌شوند مانند: بوم ساخته شده از پنبه، پلی استر یا اکریلیک؛ که روی یک قاب کشیده می‌شود و می تواند از فولاد، چوب، آلومینیوم یا مواد دیگری باشد. آنها باید به اندازه کافی محکم باشند تا ساختاری قابل اطمینان و سبک ایجاد کنند؛ اگرچه سایه‌بان‌های چوبی، فلزی، pvc، upvc و … نیز وجود دارند. سایه‌بان‌ها را می توان به صورت جمع شدنی یا تاشو ساخت. بنابراین می‌توانید تصمیم بگیرید که چه موقعی سقفِ آن‌ها کنار برود یا کاملا پوشانده شوند.

ویژگی سایبان خوب

بسته به نوع کاربری سایبان‌ها، خصوصیات ویژه آنها نیز متغیر است. برای مثال انتظاراتی که باید از یک سایه‌بان مستقل –  سقف پارکینگ – در وسط حیاط یا باغ خود داشته باشیم؛ با سایه‌بان پنجره یا در ورودی خانه یا مغازه کمی متفاوت است.

همچنین بر اساس دو نوع سایبان ثابت و جمع شونده یا متحرک، نوع نصب آنها نیز متفاوت است. سایبان های ثابت معمولاً یا به طور دائم به دیوار جوش داده شده و متصل می‌شوند. آنها مستحکم و ماندگار هستند، اما میزان محافظت از آنها قابل تغییر نیست. از طرف دیگر سایبان‌های جمع‌شونده را می‌توان باز کرد یا به عقب کشید تا مقدار پوشش لازم را ایجاد کنند.

از مهمترین ویژگی های یک سایبان خوب عبارتند از:

 • محافظت در برابر اشعه مضر خورشید
 • محافظت در برابر باد و باران و طوفان
 • پوشش سقف باکیفیت و بادوام
 • اندازه و فضای مناسب و میزان پوشش لازم
 • هزینه تعمیر و نگهداری پایین
 • مدل و رنگ مناسب

مهم نیست به چه نوع سایبانی نیاز دارید – سایه‌بان‌های جلوی فروشگاه یا ایوان خانه. از نظر اندازه، طراحی، جنس و شکل، همیشه می‌توانید آن را بهبود دهید. سایه‌بان شما می‌تواند شامل ویژگی‌های مکمل زیر باشد:

 • نورپردازی یکپارچه – سایه‌بان ها همیشه به عنوان آفتابگیر به کار نمی‌روند. می‌توانند با یک نورپردازی هدفمند باعث شوند تا در زیر سایه‌بان‌های خانه‌ از شب لذت ببرید؛ یا می‌توانند نورهای خاصی باشند که حتی از دور چشم مشتریان مغازه را به خود جلب کنند. در مجموع، شما هزینه های سیستم روشنایی فضای باز را کاهش خواهید داد.
 • کنترل از راه دور از طریق یک برنامه – آیا یک سایه‌بان جمع شونده خودکار دارید؛ اما هیچ کنترل از راه دوری ندارید؟ شما می‌توانید سیستم کنترل حرکت سقف سایبان خود را از طریق یک اپلیکیشن در گوشی خود مدیریت کنید.
 • نورگیر –  اگر سایبان حیاط خلوت دارید قابلیت جمع شدن آن بسیار مهم است. بهتر است نوعی را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد در شب از ستارگان لذت ببرید و در طول روز از شما در برابر اشعه‌های خورشید محافظت کند. برخی سایه‌بان‌های پیشرفته امروزی قابلیت کنترل با سنسورهای باد را نیز دارا هستند.

مزایای سایبان

سایه‌بان‌ها نقشی بیش از آفتابگیر بودن دارند و می‌توانند صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌ها انجام دهند:

 • کاهش دما و صرفه جویی در هزینه‌های انرژی

مزایای سایبان بسیار فراتر از زیبا کردن ساختمان است. درست است که سایه‌بان‌ها می‌توانند ظاهر محل زندگی شما را زیباتر کنند، اما مزیت اصلی این است که آنها در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنند و ماشین – سایبان خودرو – مبلمان، کف‌پوش و فرش را از کم رنگ شدن محافظت می‌کنند.

در چند هفته کوتاه متوجه مزایای صرفه‌جویی آن در مصرف انرژی خواهید شد. در یک خانه معمولی، انرژی بیشتری از طریق درها و پنجره‌های شیشه‌ای نسبت به سایر عناصر ساختمانی منتقل می‌شود. در واقع، در یک روز گرم، انرژی بیشتری از طریق یک پنجره کوچک منتقل میشود تا از طریق یک دیوار عایق.

اشعه خورشید (نور مادون قرمز) از طریق شیشه تقریباً 20 درصد از بار یک کولر می‌کاهد. ممکن است بخواهید در این فرآیند تغییری به درب ورودی خود دهید. در نتیجه نصب سایبان می‌تواند ارقام پرداختی قبوض انرژی ساختمان شما را پایین آورد.

پنجره های بدون سایه‌بان به تنهایی می توانند هزینه قبض انرژی شما را افزایش دهند. نتیجه تحقیقی بیان می‌کند؛ یک سایه‌بان می‌تواند سالانه تا 50٪ از مصرف انرژی در آب و هوای گرم – تا 25٪ در آب و هوای معتدل – بکاهد.

 • سایه‌بان ساختمان های تجاری

سایه‌بان برای ساختمان‌های تجاری، کسب‌وکار را توسعه می‌دهد و فضای کافی و زمان بیشتری برای مشتریان فراهم می‌کند. آنها همچنین می‌توانند یافتن شرکت‌ها را برای مشتریان آسان‌تر کنند – اگر با نام و لوگوی شرکت سفارشی شوند.

می‌توانید یک منطقه راحت خارج از خانه – درست در کنار ساختمان خود یا در فاصله‌ای دورتر از آن  – ایجاد کنید و فضای راحتی بیشتری بسازید. فقط کافیست انتخاب کنید آیا یک سایه‌بان چسبیده به خانه می‌خواهید یا یک سایه‌بان جداگانه در اطراف آن.

 • زیبایی فضای خانه و کسب و کار

شکی نیست که سایه‌بان‌های درب ورودی یک فضای تزئینی چشم‌نواز هستند. یک سایه‌بان سفارشی، محل ورود مشتریان را تزئین می‌کند؛ و پناهگاهی موثر در برابر شرایط نامساعد جوی برای افراد اطراف آن است.

سایه‌بان‌ها به شما این امکان را می‌دهند که درهای چوبی، قاب پنجره‌ها و چارچوب درها را از هر گونه آسیب ناشی از بارش و آب محافظت کنید. اگر سایبان روی پنجره نصب شود، به جلوگیری از نشت باران کمک می‌کند و در غیر این صورت به پنجره‌ها آسیب می‌رساند.

کاربردهای سایبان

سایبان‌ها کاربردهای زیادی دارند. آنها می توانند محدوده سقف شما را گسترش دهند و از ساختمان شما – در برابر شرایط آب و هوایی – بیشتر محافظت کنند و سایه و سرپناهی در برابر عوامل محیطی ایجاد می‌کنند. همچنین ظاهر و ساختار کلی سازه شما را بهبود می‌بخشند. هر زمان که باد یا باران تهدیدی برای محافظت از مبلمان، پنجره ها و درهای فضای باز شما ایجاد کند، سایه‌بان‌های جمع شونده را می توان باز کرد.

از مهمترین موارد کاربرد سایبان‌ها عبارتند از:

 • سایبان در و پنجره
 • سایبان تراس و ایوان
 • سایبان ماشین
 • سایبان استخر
 • سایه‌بان باغی
 • سایبان پاسیو

بیشتر بخوانید:

انواع سایبان از لحاظ متریال

انتخاب متریال مناسب برای سایه‌بان طول عمر آن را افزایش داده در دراز مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما می‌شود. در زیر به 5 نوع متریال مصرفی کلی برای نصب سایه‌بان می‌پردازیم.

سایه‌بان سانبرلا – اکریلیک

سایبان سانبرلا، یک پارچه اکریلیک است که شبیه به یک سایبان خیمه‌ای شکل یا بادبانی است.  این سایه‌بان‌ها آب را دفع می‌کنند و برای خانه‌هایی در مناطق مرطوب عالی هستند. زیرا در برابر کپک و آسیب اشعه ماوراء بنفش، مقاوم هستند. اکریلیک و پارچه‌های مصنوعی با پوشش اکریلیک از دوام بیشتری برخوردار هستند و رنگ آنها دیرتر محو می‌شود. سایه‌بان‌هایی از پارچه های 100 درصد اکریلیک، پارچه‌های پلی استر با پوشش اکریلیک و ترکیب پنبه – پلی استر با پوشش اکریلیک توصیه میشود.

پلی‌استر بدون پوشش معمولاً برای سایه‌بان نامناسب است؛ زیرا بیشتر در معرض آسیب ناشی از نور خورشید است. پارچه‌های سایه‌بان اکریلیک و پلی استر معمولا مات و نسبتا سنگین هستند. عملکرد آنها عمدتا در مناطق با رطوبت زیاد است و در برابر کپک و نور ماوراء بنفش مقاومت می‌کنند.

سایبان وینیل

پوشش پارچه های سایبان را می توان از وینیل نیز تهیه کرد. این مواد کمی سنگین تر از اکریلیک و مواد پوشش داده شده با اکریلیک هستند. آنها همچنین شفافیت بیشتری دارند که آنها را به انتخاب خوبی برای سایه‌بان های دارای نورِ پس زمینه و نورپردازی تبدیل می‌کند. به گزارش مجله معماری فابریک، پلی استر لمینیت شده با وینیل انتخاب خوبی برای مناطق با رطوبت بالا است.

پلی استر روکش شده با وینیل، که دارای لایه محافظ نازک‌تری است، در برابر اشعه ماوراء بنفش و کپک مقاوم است اما در محیط های مرطوب  تاثیر کمتری دارد. پارچه‌های با روکش وینیل در مقایسه با پارچه‌های اکریلیک دارای طیف نسبتا محدودتری از سبک‌ها و رنگ‌ها هستند.

سایبان فلزی

سایه‌بان‌های فولادی و آلومینیومی در طول دهه 1950 تا 1970 بسیار رایج بودند. آنها دارای سطحی نرم بوده، به هزینه کمتری برای تعمیر و نگهداری نیاز داشتند. آنها می‌توانستند رنگ شوند تا با رنگ ساختمان خانه هماهنگ باشند.

سایبان‌های فولادی اغلب برای جلوگیری از زنگ‌زدگی نیاز به رنگ‌آمیزی منظم دارند؛ همچنین آلومینیوم می‌تواند به راحتی دچار فرو‌رفتگی شود. سایه‌بان‌های فلزی ممکن است – نسبت به سایه‌بان های پارچه‌ای – حتی به تمیز کردن بیشتری نیاز داشته باشند؛ به خصوص اگر دارای برجستگی‌هایی باشند که  کثیفی‌ها بتواند در آن‌ها جمع شود. همه انواع سایه‌بان‌های فلزی را نمی‌توان رول کرد؛ اما برخی از انواع آن دارای لولا هستند و می‌توانند به سمت بالا یا پایین جمع شوند.

سایه‌بان شیشه و پلاستیک – سایبان پلی کربنات

سایبان‌های شیشه‌ای و پلاستیکی هر دو از پلی کربنات ساخته شده‌اند؛ ماده ای ترموپلاستیک که به راحتی قالب گیری می‌شود و تحت گرما به آن فرم داده می‌شود. این نوع سایه‌بان، اگرچه شفاف است، اما محافظت عالی در برابر باران، برف و اشعه های مضر UV ایجاد می‌کند و در عین حال نور را از خود عبور می دهد.

از دیگر معایب سایبان پلی کربنات: ورق های سقف سایبان پلی کربنات قابلیت خش پذیری و کدر شدن نیز دارند.

سایه‌بان فایبرگلاس

سایه‌بان‌های فایبرگلاس جایگزین سبک‌تری برای فولاد یا آلومینیوم هستند. این نوع سایه‌بان با رنگ موجود در مواد قالب گیری می‌شود و از نیاز به رنگ‌آمیزی مجدد جلوگیری می‌کند؛ اما توانایی شما را برای تغییر ظاهر آن کاهش می‌دهد. سایه‌بان‌های فایبرگلاس می‌توانند مات یا نیمه شفاف باشند. با گذشت زمان، سایه‌بان‌های فایبرگلاس می‌توانند بشکنند یا ترک بخورند و نیاز به تعویض داشته باشند.

سایه‌بان کرباسی

از لحاظ تاریخی، سایه‌بان‌های پارچه‌ای، کرباسی، برزنتی و الیاف طبیعی در بسیاری از ساختمان‌ها استفاده می‌شد. آنها سایه‌بان‌هایی ارزان هستند، اما  – نسبت به متریال سایه‌بان های امروزی – نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتر و تعویض مکرر دارند.

طبق گفته وزارت انرژی ایالات متحده، سایه‌بان‌های کرباسی ممکن است هر پنج تا هفت سال یکبار نیاز به پوشاندن مجدد داشته باشند. جنس این الیاف طبیعی نیز در مناطقی که خطر آتش سوزی بالا است، میتواند دردسرساز شود. قانون ایالت کالیفرنیا صاحبان خانه را ملزم می کند که از مواد نسوز طبیعی برای برای تمام سایه‌بان‌ها در فضای باز استفاده کنند.

سایبان  UPVC

سقف سایه بان رنگی یو پی وی سی – تولید شرکت سپیدفام وارنا

سایبان‌های یو پی وی سی که امروزه کاربرد فراوانی پیدا کرده است؛ نسل جدید پوشش‌های سقفی و قابل نصب برای سایه‌بان خانه‌های ویلایی، آپارتمان‌ها، مغازه‌ها و … است.

از جمله مزایای سقف و سایبان upvc می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت پوشش سقف یو پی وی سی : می‌دانیم یک سایبان ارزان و باکیفیت عملا وجود خارجی ندارد. ولی قیمت سایبان upvc– با توجه به دوام و هزینه تعمیر و نگهداری پایین – مناسب و مقرون به صرفه است. زیرا تا سالها دیگر نیازی به تعمیر و تعویض سقف و سایه‌بان خود نخواهید داشت.
 • هزینه زیرسازی پایین :وزن سبک ورق‌های upvc ، هزینه زیرسازی کار و وزن سازه را پایین می‌آورد. در نتیجه روند زیرسازی و نصب سایبان با سرعت بیشتر و هزینه کمتری انجام میشود.

از دیگر مزایای پوشش برای سقف و سایبان عبارتند از:

 • عایق‌بندی و آب بندی مناسب
 • عایق حرارت و گرمای شدید
 • عایق صدا
 • محکم و بادوام (طول عمر بالا)
 • ضد اشتعال
 • مقاوم در برابر پوسیدگی و خوردگی
 • قابل نصب در هر شرایط آب و هوایی

سایبان PVC

اگرچه ورق‌های پی وی سی (pvc) برای سقف سایبان از مقاومت الکتریکی و حرارتی بالایی برخوردارند، اما نسبت به پوشش‌های  انعطاف پذیری بالاتر و دوام پایین‌تری دارند. قابلیت خوداشتعالی و وزن سبک از دیگر مزایای پوشش سقف و سایبان pvc است.

مدل های سایبان

مدل سایه‌بان‌ها به 2 دسته عمده تقسیم می‌شوند :

 • سایبان ثابت
 • سایبان متحرکیا تاشو

عامل تعیین کننده بین آنها، به عملکرد سایه‌بان در منطقه‌ای بستگی دارد که آن را نصب می‌کنید. همانطور که از نام آن بر می‌آید، یک سایه‌بان ثابت پس از نصب به هیچ وجه قابل جابجایی نیست؛ در حالی که یک سایبان متحرک یا جمع شونده به شما امکان می‌دهد آن را به سمت‌های مختلف ساختمان بچرخانید. علاوه بر این، یک انتخاب بین سایبان‌های متحرک دستی یا سایبان برقی نیز وجود دارد. بنابراین انواعی را انتخاب کنید که متناسب با ترجیحات یا نیازهای مکانی شما باشد.

سایبان های متحرک یا تاشو نیز خود به 2 نوع دستی و برقی تقسیم می‌شوند.

سایبانهای متحرک با میل لنگ دستی و موتورهای برقی کار می‌کنند. استفاده از میل لنگ دستی با دسته قابل جابجایی که در آن گنجانده شده است، آسان است و این مزیت را دارد که به قدرت برق و موتور وابسته نیست. هیچ سیم‌‌کشی برای نصب سایه‌بان دستی لازم نیست. سایه‌بان‌های جمع‌شونده دستی نیز بسیار ارزان تر از سایه‌بان‌های برقی هستند.

با این اوصاف، اینکه بتوانید دکمه ای را روی یک کنترل از راه دور بزنید و آن را از راه دور باز و بسته کنید، یک آپشن عالی برای مدل سایبان شماست. یک موتور الکتریکی با کنترل از راه دور به شما این امکان را می‌دهد که سایه‌بان خود را بدون بلند شدن یا حتی ترک خانه تنظیم کنید.

مزایا و معایب سایه‌بان‌های جمع‌شونده

سایه‌بان‌های جمع‌شونده برقی تطبیق‌پذیری بیشتری دارند، نیازی به تیر یا پایه ندارند و حفاظت بیشتری در برابر باد شدید اعمال می‌کنند. در عوض نسبت به نوع ساده آن هزینه بیشتری دارند – یعنی محصول و نصب آن گران‌تر است.

اگرچه مدل سایه‌بان‌های معمولی ممکن است در ابتدا مقرون به صرفه‌تر به نظر برسند؛ اما احتمال آسیب دیدن آن‌ها در هوای بد و قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض شرایط آب و هوایی نیز بیشتر است.

ملاحظات لازم هنگام انتخاب سایه‌بان ایده‌آل :

 1. میزان انعطاف پذیری سایبان بازویی تاشو

سایبان‌های بازویی تاشو متحرک بوده دارای قابلیت استفاده به صورت دستی یا برقی – با استفاده از کلید یا کنترل از راه دور – هستند. آنها در هر روز و در هر زمان، مقدار مناسبی از سایه را فراهم می‌کند. سایه‌بان‌های بازویی تاشو با محصور کردن بازوها و پارچه هنگام جمع‌شدن، محافظت بیشتری ارائه می‌دهند – که طول عمر مورد انتظار آن را افزایش می‌دهد.

خرید سایبان متحرک ماشین | سايبان ماشين | سایبان برزنتی متحرک

 1. سایبانهای کشویی و محافظت بیشتر

سایبان‌های کشویی یک انتخاب خوب برای محافظت در برابر باد هستند – آنها به طور کلی از پارچه‌های اکریلیک یا UPVC شفاف با کیفیت بالا ساخته شده‌اند؛ حریم خصوصی و یک فضای بسته امن را فراهم می‌کنند – در حالی که حس فضای باز و آزاد بودن را نیز در نظر گرفته‌اند.

 1. سایبان‌های بازویی برای باغ‌ها و پنجره‌ ها

سایه‌بان‌های بازویی به طور ایده‌آل برای باغ‌ها و پنجره‌ها مناسب هستند؛ زیرا تنظیمات نور آنها به داخل اتاق بیشتر است. سایه‌بانها به صورت دستی یا برقی برای تغییر زوایای خورشید قابل تنظیم هستند. آنها معمولاً در برابر کپک و اشعه ماوراء بنفش مقاوم هستند – و اجازه می‌دهند مقدار کمی نور وارد شود.

سایبان‌های برقی (موتوردار) / خودکار اکنون قابلیت کنترل از طریق تلفن هوشمند از طریق یک برنامه را نیز ارائه می‌دهند. بنابراین می توانید با یک لیوان آبمیوه و یک کتاب دراز بکشید و بدون حرکت دادن عضله‌ای، سایه‌بان خود را در صورت لزوم جمع یا باز کنید.

سایبان پنجره : سایه‌بان و بارانگیر پنجره در بالای دیوار بیرونی یک پنجره نصب می‌شود. این بهترین سایبان برای محافظت از فضای داخلی خانه در برابر نور خورشید است و در عین حال نور طبیعی را به داخل هدایت می‌کند. سایبان پنجره نیز از قسمت بیرونی و بالای پنجره‌های شما محافظت می‌کند و از نگاه مستقیم عابران به خانه جلوگیری می‌کند. سایه‌بان پنجره می‌تواند متحرک یا ثابت باشد.

سایبان در :

سایبان در ، بالای در ورودی نصب می‌شود. این نوع سایه‌بان از چارچوب در ، در برابر باران و سایر عوامل محیطی محافظت می‌کند. همچنین ظاهر ساختمان شما را بهبود می‌بخشد. سایبان‌های درب می‌توانند متحرک یا ثابت باشند و در مدل‌ها، متریال و اَشکال مختلف موجود هستند.

سایبان پاسیو :

پاسیو یک حیاط خلوت یا بخشی از خانه است که می‌تواند در آن گلخانه یا باغچه قرار داشته باشد. این قسمت از فضا رابطی بین فضای خارج و داخل ساختمان است که می‌تواند نور طبیعی و تهویه هوا در ساختمان را تامین کند.

این محیط باز برای پوشش وسایل منزل از جمله مبلمان خانه و محافظت در برابر آفتاب و باران به سقفی مناسب نیاز دارد. معمولا سقف‌های متحرک شیشه‌ای بهترین انتخاب برای سایبان پاسیو‌ها هستند.

این نوع سقف‌ها در رنگ‌ها و سبک‌های مختلف تولید می‌شوند. نصب آن می‌تواند به آسانی بلند کردن چتر یا به پیچیدگی مونتاژ یک آلاچیق باشد. سایه‌بان پاسیو به شما کمک می‌کند از فضای آفتابی، بدون تاثیر اشعه‌های مضر لذت ببرید.

سایبان جانبی :

معمولاً به عنوان سایه‌بان کنار باغ از آن یاد می‌شود، این سایبان دیوار مانند از روی بالکن، پاسیو یا باغچه شما عبور می‌کند تا یک مانع دیواری در فضای باز ایجاد کند. سایه‌بان‌های جانبی دارای یک پانل‌های بزرگ و زیبا و موثر برای مقابله با باد مداوم و آفتاب هستند.

آنها همچنین حریم خصوصی شما را در برابر همسایگان و رهگذران حفظ می‌کنند. یک سایبان جانبی دارای یک قاب است که باید بر روی یک دیوار محکم به ضخامت 10 سانتی‌متر یا یک تیر محکم نصب شود. این ساده‌ترین سایبان برای نصب است – می توان آن را در عرض چند دقیقه آماده استفاده کرد. بسیاری از ‌سایه‌بان‌های جانبی به صورت دستی از طریق فنرهای جمع‌شونده قوی تا می‌شوند که انعطاف پذیری خوبی را برای استفاده طولانی‌مدت فراهم می‌کند.

سایبان پارکینگ :

سقف (سقف پارکینگ) از وسایل نقلیه شما در برابر نور ماوراء بنفش خورشید محافظت می‌کند -که این اشعه برای شیشه و بدنه خودرو بسیار مضر است.

برخی از متریال های موجود در سایه‌بان ها به عنوان ضد آب به بازار عرضه می شوند. اگر در مناطق خشک و کویری زندگی می‌کنید – جایی که محافظت در برابر آفتاب مهمتر از محافظت در برابر باران است – داشتن سایبان ضد آب ممکن است اهمیت چندانی نداشته باشد. پس اگر سایبان شما ضد آب نیست و عایق بندی مناسبی ندارد؛ آن را به سمت پایین زاویه دهید تا تخلیه بیشتری انجام شده نشتی به حداقل برسد.

عملکرد ورق های یو پی وی سی زیر بار باد، باران و آفتاب بسیار عالی است. این محصول به دلیل گرمای سوزان نور خورشید به خصوص در مناطق جنوبی یا بسیار گرم – برای محافظت از خودرو و بدنه آن در برابر آسیب و کاهش میزان گرمای داخل خودرو همواره بسیار پرطرفدار بوده است.

سایبان upvc و آفتابگیر شرکت سپیدفام وارنا در جدیدترین و مدرن ترین طرح سایبان و سقف پارکینگ؛ در اندازه ها، رنگ ها و طرح های جذاب موجود می‌باشد. سایه بان و بارانگیر upvc در طرح های صاف، ذوزنقه ای، موجدار و چند لایه – ضد رطوبت و ضد اشعه مضر خورشید، چتر محافظی مطمئنی برای شما، خانه و اتومبیل تان است.

سایبان کولر :

سایبان و حفاظ کولر در مناطق بارش زا و بسیار گرم کاربردهای بسیاری دارد. برای مثال پوشش یو پی وی سی سایبان کولر گازی یک سقف محافظ کولر است که دارای مزایای زیر می‌باشد:

سایبان محکم و ضد زنگ : از موادی تشکیل می‌شود که از زنگ زدگی جلوگیری می‌کند. ورق҅های upvc پس از استفاده طولانی مدت به راحتی تغییر شکل نمی‌دهند. این ورق‌های سقفی بادوام قابلیت ضربه پذیری و تحمل بار بالایی دارند.

ضد اشعه ماوراء بنفش : این سایبان محافظ می تواند از محو شدن و پوسته شدن پوشش روی کولر جلوگیری کند. ورق پلی یورتان پوشش ، سطحی مقاوم در برابر نور مستقیم خورشید (UV) است.

سایبان ضد اشتعال : در مقایسه با ضخامت مشابه شیشه، ورق‌های  سقفی upvc  تقریبا غیرقابل اشتعال و حافظ امنیت کولر و ساختمان شما هستند.

قیمت سایبان

قیمت سایبان به اندازه سایبان و جنس آن بستگی دارد. اگر بودجه کمی دارید، بهتر است سایه‌بانی با طراحی ساده‌تر و متریال ارزان تری انتخاب کنید. اگر بودجه بیشتری دارید، می‌توانید یک سایه‌بان با طول عمر و دوام بالاتر و یا حتی با امکانات بیشتر انتخاب کنید. (برای مثال یک سایه‌بان برقی).

قطعات کاربردی سایه‌‌بان

وقتی صحبت از نصب و اجرای سایه‌بان به میان می‌آید؛ گاهی فراموش می‌کنیم که اینها فقط پوشش‌های سقف و قاب‌ها هستند و اجرای آنها آنقدرها که تصور می‌شود سخت و پیچیده نیست.

وقتی سایه‌بان‌ها برای اولین بار در زمان‌های قدیم ساخته شدند، آنها فقط میله‌هایی – از چوب – و پارچه‌های نخی یا کتان یا مخلوطی از آن بودند. امروزه سایه‌بان ها اساساً به همین روش ساخته می‌شوند. با این حال، اکنون مدل‌های بیشتری از قاب ها، پارچه‌ها و قطعات متنوعی وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید. اما ابتدا، قبل از انتخاب آن، اجازه دهید در مورد قطعات کاربردی سایبان صحبت کنیم. در اینجا لیستی از اجزای اصلی سایبان آورده شده است:

قاب: این کار پوشش سقف سایبان را در جای خود محکم نگه می‌دارد. اینها می‌توانند از فلزاتی مانند آلومینیوم ساخته شوند.

پارچه یا سایر پوشش های سقفی مانند upvc : سقف پارچه‌ای مخصوص فضای باز طراحی شده اند و در رنگ ها و انواع مختلفی از جمله اکریلیک، پلی استر و وینیل وجود دارند. برای سایه‌بان با پوشش یو پی وی سی ؛ مدل‌های طرح دار پلی روف و اکوپانل شرکت سپیدفام وارنا با دوام و کیفیت بالا و قیمت مناسب توصیه می‌شود.

میله‌ها یا ستون‌ها: برای پنجره‌ها، پاسیوها، حیاط خلوت‌ها و پارکینگ‌ها هستند. میله‌ها قاب سایبان را در جای خود نگه می‌دارند.

براکت های نصب: برای نصب چارچوب سایه‌بان به ساختمان استفاده می‌شود.

بازوهای سایبان: می‌توانند ثابت یا متحرک باشند.

برای سایبان های برقی به یک موتور الکتریکی برای حرکت بازوها نیاز است.

هنگامی که قصد خرید یک سایبان را دارید، درک اجزای اصلی سازه و نحوه عملکرد آنها مهم است. به هر حال، نصب سایبان یک سرمایه گذاری است که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. می‌خواهید بدانید چه چیزی را نصب می‌کنید، چه مدت دوام می‌آورد، و هر قسمت برای چه کاری است تا بدانید چگونه از آن مراقبت کنید و مطمئن شوید که در آزمون زمان مقاومت می‌کند.

اندازه و ابعاد سایبان

هنگام تعیین اندازه سایبانی که به آن نیاز دارید باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. مهم‌ترین نکته، فضایی است که در اختیار دارید. شما نمی‌توانید سایه‌بانی بزرگتر از فضایی که در اختیار دارید استفاده کنید. نکته بعدی که باید در نظر داشته باشید تعداد نفرات یا وسایل نقلیه مورد استفاده در زیر آن است.

ابعاد سایه‌بان‌هایی که به دیوار – یا در و پنجره – متصل می‌شوند؛ (هم برای سایه‌بان برقی و هم ثابت) به 3 عامل بستگی دارد:

1- دهانه : قسمتی که به دیوار متصل می‌شود و معمولا بین 3 تا 6 متر است.

2- بازشو : مقداری که از محل اتصال رو به جلو باز می‌شود و می تواند بین 2 تا 3 متر باشد. (میزان بازشو بسته به مدل سایبان متغیر است).

3- ارتفاع نصب : در سایه‌بان های متصل – مانند در و پنجره و سایه‌بان ماشین و یا حیاط – یک قاعده یکسان وجود دارد. یعنی هر چه ارتفاع سقف سایه‌بان بیشتر باشد، فضای کمتری را پوشش می‌دهد.

نصب سایبان

برخی از آنها می‌توانند به راحتی توسط صاحبان خانه یا شرکت‌ها نصب شوند؛ اما برخی از آنها به یک متخصص نیاز دارند. چند عامل بر نصب سریع آن تأثیر می‌گذارد. از جمله اندازه سایبان، محل نصب و جنس آن.

 • وقتی صحبت از نصب و اجرای سایبان های متحرک و برقی به میان می‌آید؛ باید افراد باتجربه یا نصاب ماهر اقدام به نصب سایبان کنند.
 • اگر سایه‌بان برقی را در حیاط خانه نصب می‌کنید سعی کنید از موتورهای برقی با حداقل صدا استفاده کنید تا صدای آن هنگام باز و بسته شدن باعث آزار و اذیت همسایه‌ها نشود.
 • برای نصب سایبان های تاشو به جهت باز و بسته شدن آن توجه کنید.

برای مثال برخی از ابزارهایی که برای نصب سایبان پنجره نیاز دارید، عبارتند از : نردبان، مته، تراز، چکش، پیچ‌گوشتی، ابزارهای مخصوص (آلن، زانویی، تسمه …)، نوار اندازه‌گیری، مداد علامت‌گذاری و …

خرید و فروش سایبان

خرید پوشش سقف ارزان سایه بان – محصول سپیدفام وارنا

نکات مندرج در این مقاله می‌تواند هنگام خرید و فروش سایبان به شما کمک کند. چه یک سایبان متصل به ساختمان لازم داشته باشید و چه یک سایه‌بان مستقل در حیاط خلوت؛ مهمترین نکته در انتخاب بهترین سایبان، کیفیت پوشش سقف شماست.

شرکت سپیدفام وارنا اولین تولیدکننده انواع ورق upvc سایبان و سقف پارکینگ  سایبان آلاچیق، سایبان در و پنجره ،  و سردخانه و انواع دیوارپوش یو پی وی سی در ایران است.

ورق سایه بان حیاط – سقف سایبان upvc تولید کارخانه سپیدفام وارنا

سقف پارکینگ و سایبان یو پی وی سی ؛ با دوام و عمر بالا و نصب آسان برای هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده می‌باشد.

سوالات متداول

سایه‌بان‌ها چه فایده‌ای دارند ؟

سایه‌بان‌ها از در، پنجره، تراس، ایوان و پاسیوها در برابر برف، باران، آفتاب و افتادن درخت‌ها محافظت می‌کنند. می‌تواند دمای خورشید را تا 20 درجه کاهش دهد و به عنوان یک تهویه مطبوع در فضای باز عمل ‌کند. همچنین پوشش سقف مناسبی برای برگزاری مناسبات و جشن‌ها است و آنها را به مکانی عالی برای گردهمایی‌های خانوادگی و مهمانان تبدیل می‌کند.

سایبان عمودی چیست ؟

سایه‌بان عمودی، یک بوم کشیده شده روی یک پنجره، در یا بین دیوارهاست؛ که فضای داخلی را از اشعه‌های گرم خورشید، باد، باران و برف محافظت می‌کند. پارچه سایه‌بان‌ها تیره و آب‌گریز، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش است و رنگ اصلی خود را در هر شرایط آب و هوایی حفظ می‌کند. در معرض پوسیدگی نیست و با ترکیبات ضد قارچ خود بهداشت محیط را افزایش می‌دهد.
نصب سایبان چقدر طول می‌کشد ؟نصب سایبان معمولی می‌تواند بین دو ساعت تا دو روز هم طول بکشد. سایه‌بان‌های جمع‌شونده تنها به یک روز زمان نیاز دارند؛ زیرا ساخت آن‌ها آسان و سبک هستند.

بهترین نوع سایبان کدام است ؟

سایبانهای یو پی وی سی مقاومت بالایی در برابر سرما و گرمای شدید دارند. آنها همچنین انتقال نور به داخل را کاهش می‌دهند و اشعه‌های مضر UV را مسدود می‌کنند. اگر به دنبال یک سایه‌بان بادوام و مورد اطمینان هستید، این بهترین گزینه برای شماست.

آیا سایه‌بان‌ها ضد آب هستند؟

این به نوع پارچه و پوشش استفاده شده و همچنین برند آن بستگی دارد. تمامی سایه‌بان‌های جمع شونده در برابر آب مقاوم هستند و برخی از برندها 100% ضد آب هستند. توجه داشته باشید که سایه‌بان‌ها کج هستند؛ بنابراین، آب باران نمی‌تواند زیاد روی آنها باقی بماند. سایه‌بان‌ها از سه طرف باز هستند؛ بنابراین مراقب باشید که هر بادی می‌تواند باعث تغییر جهت باران به زیر آن شود.

سایبان موتوری بخرم یا دستی؟

به طور کلی توصیه می‌شود در صورتی که ارتفاع سایبان 5 متر یا بیشتر باشد – یا اگر با محدودیت‌های فیزیکی مواجه هستید؛ از سایه‌بان برقی استفاده کنید. سایه‌بان دستی معمولا برای ارتفاع 3 متر و نیم یا کمتر پیشنهاد می‌شود.

عمر سایبان چند سال است؟

سایه‌بان‌ها بسته به متریال مصرفی و نوع نصب آن، می توانند حدود 15 سال عمر کنند. در صورت انتخاب پوشش upvc برای سایبان و سقف شرکت سپیدفام وارنا عمر آنها به 30 سال نیز خواهد رسید.

جنس فریم سایبان‌ها از چیست و آیا دوام کافی دارند؟

فریم یا قاب سایه‌بان‌های فلزی از فولاد گالوانیزه یا آلومینیوم ساخته می‌شوند و مادام العمر دوام خواهند داشت. تعمیر و نگهداری منظم یک قاب، مستلزم بازرسی سالانه‌ی اتصالات و چفت و بست‌ها و وضعیت فلز آن است. برای محافظت و جذابیت بیشتر، از پوشش رنگی نیز روی قاب‌ها استفاده می‌شود.

پوشش سقف شرکت سپیدفام وارنا برای سایبان و سقف چند سال گارانتی دارد؟

پوشش سقف یو پی ویکی از بهترین ابزار موجود جهت جلوگیری از ورود نور خورشید به مناطق مختلف، سایبان یا سایه‌بان است. این محصولات با طراحی خاص خود به شما کمک می‌کنند به طور کامل میزان ورود نور خورشید در محل مدنظر خود را کنترل کنید. استفاده از سایه‌بان در محیط‌های مختلفی امکان‌پذیر است. از جمله این موارد می‌‌توان به استخرهای سر باز، بخش جلویی مغازه‌های مختلف و حتی پارکینگ‌ها اشاره کرد.

به دلیل نیازهای مختلف کاربران، امروزه این محصولات در طراحی‌های متنوعی به فروش می‌رسند. به‌طورکلی باید گفت سایه‌بان علاوه بر جلوگیری از ورود نور خورشید در زمینه‌های دیگری همچون جلوگیری از ورود باران و برف نیز اهمیت دارد. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در مورد انواع مختلف این محصول و همچنین نکات مهم پیش از خرید یک سایه‌بان به شما عزیزان ارائه کنیم.

هنگام خرید این محصولات به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید

سایه‌بان‌های ساده

این سایبان‌ها تنها به‌منظور جلوگیری از ورود نور خورشید به محیط مدنظر کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی کلی این سایه‌بان‌ها تنها شامل یک پایه نگهدارنده و پارچه مربوط به سایه‌بان است. این سایه‌بان‌ها یک گزینه عالی برای افرادی به شمار می‌آيند که قصد ندارند جهت خرید هزینه زیادی را متحمل شوند.

سایه‌بان‌های چتری

همان‌طور که از نام این محصولات می‌توان فهمید، این مدل سایه‌بان دارای طراحی خاصی شبیه به چتر است. در واقع همین طراحی زیبا منجر به آن شده است که بسیاری از کاربران اولویت خرید خود را این محصول قرار دهند. سایه‌بان‌های چتری گزینه‌ای فوق‌العاده برای استخرهای قرار گرفته در فضای باز به شمار می‌آیند. امکان جمع کردن این سایه‌بان‌ها با سرعت بسیاری بالایی وجود دارد.

قیمت این محصولات بسیار مناسب است

سایه‌بان‌های برقی

جدید‌ترین مد‌ل‌های سایبان از انرژي الکتریکی بهره می‌برند. در ساختار این نوع سایه‌بان‌ها یک موتور الکتریکی قرار دارد که به شما در باز و بسته کردن سایه‌بان کمک می‌کند. این موتور الکتریکی به نحوی طراحی شده است که بتوان با سرعت بسیار بالایی نسبت به باز و بسته کردن سایه‌بان اقدام کرد. سایه‌بان‌های برقی امروزی یک ریموت کنترل مخصوص نیز دارند. کاربر می‌‌تواند با استفاده از این ریموت کنترل میزان باز و بسته بودن سایه‌بان را در زمان دلخواه خود کنترل کند.

امکان استفاده از این سایه‌بان‌ها در فضای بیرونی ویلاها، پارکینگ‌ها و … وجود دارد. نصب سایه‌بان‌های برقی حتماً باید متخصصان امر صورت بگیرد. تنها در این صورت است که می‌توان نسبت به باز و بسته شدن و به‌طورکلی عملکرد صحیح این محصولات در گذر زمان اطمینان خاطر داشت. برخی از سایر مدل‌های سایبان (به‌خصوص سایه‌بان چتری) را نیز می‌توان به یک سایه‌بان برقی تبدیل کرد.

تنها کافی است نسبت به تهیه موتور الکتریکی مربوطه اقدام شود. باتوجه‌به این موارد باید گفت که سایه‌بان‌های برقی نسبت به سایر مدل‌های سایه‌بان از هر لحاظ گزینه مناسب‌تری به شمار می‌آيند. اگر به دنبال خرید بهترین مدل سایه‌بان موجود در بازار هستید، باید به سراغ این محصولات بی‌نظیر بروید.

نکاتی که پیش از خرید باید به آن‌ها توجه کنید

قبل از خرید هر نوع سایه‌بان خاصی باید به یک سری نکات ویژه توجه کنید تا بتوانید از بین انبوه محصولات موجود در بازار بهترین گزینه را برگزینید. در واقع تنها افرادی می‌توانند به محصول مدنظر خود دست یابند که حتما‌ً این نکات را رعایت کنند.

توجه به کیفیت

همه کاربران باید تنها به دنبال محصولاتی باشند که دارای کیفیت مناسبی هستند. منظور ما از کیفیت مناسب، بهره‌گیری شرکت سازنده از متریال‌های اولیه مناسب جهت تولید سایبان است. با انتخاب یک محصول باکیفیت می‌توانید خیال کاملاً‌ راحتی از بابت عمر مفید بالای سایه‌بان خریداری شده داشته باشید. این امر به‌خودی‌خود در طول زمان موجب کاهش هزینه‌های مصرفی شما می‌شود؛ ‌ زیرا محصولات دارای کیفیت بالا معمولاً دچار مشکل خاصی نمی‌شوند و در نتیجه هزینه نگهداری و تعمیر آن‌ها بسیار پایین خواهد بود.

این محصولات را می‌توان در محیط‌های مختلفی نصب کرد

توجه به قیمت

قیمت های مختلف با توجه فاکتورهای مختلفی تعیین خواهد شد. در واقع تنها یک عامل تعیین‌کننده قیمت سایه‌بان خریداری شده نیست. از جمله فاکتورهای مهم در این زمینه می‌توان به متریال‌های به‌کاررفته در محصول، نوع سایه‌بان (سایه‌بان برقی دارای قیمت بالاتری است) و همچنین نوع نصب سایه‌بان اشاره کرد. هر یک از این موارد می‌‌توانند به‌صورت جداگانه بر روی قیمت محصول خریداری شده توسط شما اثر بگذارند. شما باید به دنبال سایه‌بانی باشید که علاوه بر قیمت مقرون‌به‌صرفه و مناسب، کیفیت خوبی بسیاری خوبی داشته باشد.

توجه به ابعاد

مورد دیگری که در زمان خرید انواع سایه‌بان باید حتماً به آن توجه کرد، ابعاد سایه‌بان است. شما باید به سراغ سایه‌بانی بروید که ابعاد آن دقیقاً با ابعاد محل تعیین شده یکسان باشد. از خرید سایه‌بان‌‌های بیش از حد کوچک یا بیش از حد بزرگ بپرهیزید. این سایه‌بان‌ها تنها منجر به ایجاد یک طراحی نامناسب در محل مدنظرتان می‌‌شوند.

خرید از فروشگاه‌های مجرب

امروزه شرکت‌های مختلفی در زمینه فروش انواع سایبان در کشورمان فعالیت می‌‌کنند. شما باید به سراغ خرید سایه‌بان از فروشگاهی بروید که دارای تجربه کافی در این زمینه است. خرید از یک فروشگاه معتبر به شما کمک می‌کند تا خیال کاملاً راحتی از بابت کیفیت کلی محصول خریداری شده داشته باشید.

فروشگاه‌های باتجربه همواره در تلاش هستند تا محصولاتی باکیفیت را در اختیار کاربران خود قرار دهند؛ به همین دلیل می‌توان با اطمینان خاطر از آن‌ها خرید کرد. ما در مفتخر هستیم انواع مدل سایه‌بان را با قیمتی بسیار مناسب در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

سایه‌بان‌ها یک محصول ضروری هستند

سخن پایانی

سایه‌بان‌ها در انواع مختلفی عرضه می‌‌شوند که از بین آن‌ها می‌توان به سایه‌بان چتری، سایه‌بان ساده، سایه‌بان برقی و… اشاره کرد. هر یک از این موارد در یک محیط کاملاً مشخص مورد استفاده قرار می‌گیرند. بهترین مکان‌های مناسب جهت نصب سایه‌بان عبارت‌اند از پارکینگ، استخر و فضای بیرونی ویلاها.

پیش از خرید هر نوع سایبان خاصی باید حتماً به یک سری نکات مهم از جمله ابعاد سایه‌بان، قیمت و… توجه داشته باشید. تنها در این صورت است که می‌توان از کیفیت سایه‌بان خریداری شده اطمینان خاطر داشت. درصورتی‌که با پرسش خاصی دررابطه‌با این محصولات روبه‌رو هستید، کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات20 نکته قبل از خرید سایبان پارکینگ

در این مطلب شما را با نکاتی قبل از خرید سایبان آشنا می کنیم که لازم است آن را بدانید و می تواند در هنگام انتخاب و خرید سایبان مفید باشد، هرچه اطلاعات شما قبل از خرید سایبان بیشتر باشد، توانایی خرید سایبان متناسب تر و زیباتر و کارآمدتر را خواهید داشت

همچنین شما میتوانید برای مشاوره رایگان و  با سایه سازان آوید  بگیرید.

1- پیش از خرید و اجرای سایبان پارکینگ باید ابعاد و اندازه های آن را به خوبی بدانید تا بتوانید بنابه نیاز خود سایبان متناسب و کم هزینه تر را انتخاب نمایید.

2- سایبان های پارکینگ در دو نوع برقی و دستی تولید و به بازار عرضه می شود. سایبان های برقی کارایی راحت تر و سرعت جمع شوندگی بالایی دارند و به همین دلیل نیز برای خرید آن ها باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

3- جنس سایبان پارچه ای  بر اساس شرایط آب و هوایی انتخاب می شوند تا از پوسیدگی سایبان جلوگیری به عمل آید.

4- سایبان برقی ها در دو نوع و و وجود دارد. که هر کدام از این موتورها ویژگی های مختلفی دارند برای نمونه موتورهای توبلار صدای کمتری تولید می کند و نیاز به فضای کمتری دارد و از این رو برای ساختمان های مسکونی مناسب تر است.

5- مورد پنجم که به ذکر آن می پردازیم در مورد پایه های سایبان است، پایه های سایبان های پارکینگ معمولا از فلز و آلومینیوم ساخته شده است تا بتواند در برابر شرایط جوی مقاومت کند.

6- رنگ سایبان پارکینگ ششمین نکته از 20 نکته است که قبل از نصب سایبان پارکینگ باید بدانیم . این رنگ باید بر اساس نمای ساختمان انتخاب شود. همچنین بهتر است که از رنگ های روشن استفاده گردد تا گرمای کمتری را به خود جذب کند.

7- بهتر است که در مواقعی که نیاز به سایبان ندارید آن را جمع کنید تا شرایط جوی باعث آسیب رساندن به این سایبان ها نشود.

8- در هنگام نصب سایبان باید به جهت بازشوندگی آن توجه کنید تا در هنگام باز و بسته کردن آن تداخلی ایجاد نشود و فضای مناسب آن وجود داشته باشد تا سبب پارگی پارچه یا خرابی موتور نشود.

9- سایبان پارکینگ را می توان در اداره جات، کارخانه ها، ساختمان های تجاری و … نصب کرد.

10- این سایبان ها هیچ محدودیتی ندارند و شما می توانید آن را تا سایزهای بزرگ و کوچک نیز سفارش دهید.

11- در هنگام خرید و نصب بهترین سایبان پارکینگ به میزان صدای تولید شده توسط این سایبان ها توجه کنید. معمولا برای سایبان های مسکونی از موتورهای بی صدایی نظیر موتور توبلار استفاده می کنند.

12- قطعات و اجزای سایبان ها اهمیت بسیاری دارد و باید پیش از نصب از کیفیت و مقاومت آن اطمینان حاصل نمایید.

13- یکی دیگر از باید بدانیم این است که حتما نصب این سایبان ها را به افراد متخصص و باتجربه بسپارید.

14- هزینه ای که بابت سایبان می پردازید باید بر اساس کیفیت و میزان مقاومت سایبان آن محاسبه شود. توصیه می کنیم که با پرداخت هزینه بیشتر سایبان باکیفیت تر و ماندگارتری داشته باشید.

شما میتوانید برای مشاوره رایگان و  با سایه سازان آوید  بگیرید.

15- دقت کنید که برای نصب سایبان، محیط نصب باید صاف و تراز باشد تا سایبان به راحتی و بدون مشکل و صرف کمترین انرژی و اصطکاک باز و بسته شود.

16- کمی به سایبان شیب دهید تا آب برف و باران از روی آن به پایین بریزد و بر روی پارچه تجمع نکند.

17- در هنگام انتخاب سایبان های برقی به کیفیت و میزان مقاومت آن توجه کنید تا سایبان خریداری شده بتواند مدت زمان بالایی را برای شما کارکرد داشته باشد.

18- همچنین پیش از باید به شرایط جوی چه از نظر رطوبت و چه از نظر میزان تابش نور خورشید توجه داشته باشید زیرا این نکته یکی از مهم ترین نکات نصب سایبان است.

19- منظور از سایبان پارکینگ خودرو پیچ و مهره ای چیست؟

سایبان های پیچ و مهره ای به گونه ای هستند که تمام اجزای آن در کارخانه توسط افراد ماهر تولید شده و دارای  پوشش رنگ کوره ای الکترو استاتیک بوده و تمامی قسمت ها توسط واحد کنترل کیفیت تایید و به همراه بسته بندی به صورت پک به همراه فیلم است  و نصب آن بدون مزاحمت  و تخریب کاری در محل در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد.

تمام قطعات این سایبان ماشین از قبل آماده سازی شده و نیاز به هیچ گونه برش کاری و جوشکاری در محل ندارد. همچنین به خاطر کیفیت بالای ساخت دارای عمر مفید طولانی بوده و می توان آن را چندین بار باز و در محل جدیدی نصب کرد.

20- منظور از پیشانی نما جلو سایبان پارکینگ خودرو upvc چیست؟ چه زمانی کاربرد دارد؟

پیشانی نمای جلوی سایبان، پیشانی است که به صورت عمودی در جلو سایبان پارکینگ خودرو یو پی وی سی نصب می شود که با اجرا پیشانی، نمای جلوی سایبان جلوه زیباتر و سایه انداز بهتری هم خواهید داشت. این قسمت از سایبان خودرو به صورت سفارشی می باشد و بنا به درخواست خریدار و موقعیت محل توصیه می شود.

سایه سازان آوید طراح و تولید کننده انواع سایبان ماشین با انواع پوشش ها اعم از upvc، پلی کربنات، و همچنین طراحی و تولید انواع نورگیر پنجره و به صورت ریلی و ساده، انواع سایبان های پیش ساخته خانگی، و حیاط و…. می باشد.

شما میتوانید برای مشاوره رایگان و  با سایه سازان آوید  بگیرید.

برچسب ها : تهیه یک سایبان برای باغ می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین راه برای استفاده حداکثری از فضای بیرونی ساختمان، ویلا و یا منزل شما باشد. شما این شانس را دارید تا از مدل‌ها، سبک‌ها و رنگ‌های مختلف سایبان برای هرچه زیباتر کردن باغ خود استفاده کنید. البته که نصب چنین سایبان‌هایی می‌تواند باعث به‌وجودآمدن فضایی شود تا شما به همراه فرزندانتان، خانواده و یا دوستان، ساعاتی را به‌دوراز نور مستقیم خورشید، بادوباران و… به‌خوبی و خوشی سپری کنید.

ایجاد یک فضای خصوصی و جذاب برای باغ به کمک سایبان

امروزه بسیاری از خانه‌ها، ویلاها و یا حتی ساختمان‌ها دارای یک فضای باز، باغچه و یا باغ هستند. داشتن یک فضا بیرونی مانند باغ، به‌خصوص در فصول گرم‌تر سال به شما این اجازه را می‌دهد تا ساعتی را در آن سپری کرده و از گرما و خورشید در امان باشید؛ اما اگر می‌خواهید تا یک فضای خصوصی ایجاد کنید که در مقابل شرایط آب‌وهوایی مختلف، مانند باران، برف، باد و حتی نور خورشید، مقاوم باشد، نیاز است تا سایبانی را برای این کار انتخاب کنید.

داشتن یک سایبان برای باغ محوطه مشخصی را برای شما به وجود می‌آورد که به افراد اجازه می‌دهد از آن استفاده کنند. دستیابی به یک سایه خنک و یک نوشیدنی گوارا، همه آن چیزی است که شما در یک بعدازظهر گرم نیاز خواهید داشت؛ ازاین‌رو نصب چنین سایبان‌هایی در باغ، می‌تواند مزایای بسیار زیادی با خود به همراه داشته باشد. شما این شانس را دارید تا سایبان خود را بسته به سلیقه و دکوراسیون منزل خود، در طرح‌ها، رنگ‌ها و سایزهای مختلفی سفارش دهید و از آن استفاده کنید.

افزایش جلوه و شکوه باغ با نصب و پیاده‌سازی سایبان

چرا شما برای باغ خود به یک سایبان نیاز خواهید داشت؟

مزایای داشتن یک سایبان برای باغ به‌قدری زیاد است که شاید کمتر کسی علاقه نداشته باشد برای باغ خود از آن‌ها استفاده کند. البته تنها در حالتی می‌توانید از تمامی مزایای سایبان‌ها استفاده کنید که دست به یک انتخاب مطمئن و مناسب بزنید. بااین‌وجود، مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌هایی که با نصب سایبان می‌توانید برای خود به ارمغان بیاورید، عبارت خواهند بود از:

 • سایبان‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا یک فضای مناسب برای استراحت داشته باشید.
 • شما می‌توانید از منظره باغ خود بدون هیچ‌گونه مانعی لذت ببرید و چند لحظه را با آرامش سپری کنید.
 • داشتن یک سایبان به‌خصوص در زمانی که قصد فروش و یا خرید یک باغ را داشته باشید، باعث بالارفتن ارزش آن خواهد شد.
 • خرید و نصب آن بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.
 • می‌توانید فضای باز ایمن و مطمئنی را برای کودکان و فرزندان خود ایجاد کنید.
 • می‌تواند سبک ویژه‌ای را به باغ شما ببخشد.
 • سایبان‌ها باعث افزایش جلوه و شکوه باغ شما خواهند شد.
 • می‌توانند برای برخی از گیاهان و یا درختچه‌های باغتان، سایه ایجاد کنند.
 • می‌تواند به‌سادگی از ساکنین و استفاده‌کننده‌های آن در برابر شرایط محیطی محافظت کند.

توجه به جنس مواد تشکیل‌دهنده سایبان در زمان خرید

نکات مهم در زمان خرید سایبان

حال که تصمیم گرفته‌اید برای باغ خود یک سایبان خریداری کنید، آیا می‌دانید چه نکته‌هایی را در زمان خرید باید رعایت کنید؟ بسیاری از افراد نمی‌دانند که به چه فاکتورهایی در زمان سفارش یک سایبان باید توجه کرد؛ ازاین‌رو دست به خرید سایبانی می‌زنند که یا کارایی موردنظر را نداشته باشد یا اینکه بعد از گذشت مدت‌زمانی، دیگر غیرقابل‌استفاده خواهد بود.

اگر می‌خواهید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرده و هزینه خود را هدر ندهید، بهتر است قبل از هر اقدامی، نکات مهم خرید سایبان برای باغ را رعایت کنید.

اولین و شاید یکی از مهم‌ترین نکات در زمان خرید سایبان، توجه به این نکته است که باغ شما در چه وضعیت و شرایط آب‌وهوایی واقع شده است. آیا باران‌های موسمی بسیار زیادی در این ناحیه می‌بارد و یا اینکه سایبان شما ساعات زیاد را زیر نور خورشید قرار خواهد گرفت؟ توجه به این نکات به‌خصوص برای سایبان‌های باغ که در فضا بیرونی قرار دارند، مهم‌تر خواهد شد. شما باید دقیقاً از متریال و اجناسی برای ساخت سایبان خود استفاده کنید که شرایط محیطی شما را تحمل می‌کنند.

نکته دیگری که شاید تأثیر زیادی بر روی خرید سایبان برای باغ خواهد داشت، توجه به سایز و اندازه سایبان شما خواهد بود. زمانی که در خصوص خرید و نصب سایبان صحبت می‌کنید، باید بدانید که این سایبان شما قرار است میزبان چه تعداد افرادی باشد. آیا می‌خواهید سایبانی برای گذراندن یک عصر دل‌انگیز با خانواده خود تهیه کنید یا اینکه هدفتان از نصب سایبان، برگزاری مراسم‌های دورهمی و جشن است؟ طبیعی خواهد بود که سایز و اندازه سایبان، می‌تواند بر روی فاکتورهای مهم دیگری تأثیرگذار باشد.

برای مثال، هر چه سایبان شما بزرگ‌تر باشد، علاوه بر اینکه هزینه خرید و قیمت آن افزایش پیدا می‌کند، به زمان و انرژی بیشتری برای نصب و پیاده‌سازی آن نیز نیاز خواهد بود. پس قبل از همه چیز، بدانید که سایبان شما چه سایزی را خواهد داشت.

توجه به سایز و اندازه سایبان موردنظر برای اجرا در باغ

سایبان شما از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است؛ اما دو بخش مهم و کاربردی آن، قاب و پنل‌های آن خواهد بود. هرچه کیفیت مواد و متریال مورداستفاده در این موارد بهتر باشد، کیفیت سایبان شما نیز افزایش پیدا می‌کند؛ ازاین‌رو دوام و استحکام آن بالاتر خواهد رفت و مدت‌زمان بیشتری می‌توانید از آن استفاده کنید. به‌صورت کلی، قاب‌های سایبان برای باغ می‌توانند از جنس فولاد ضدزنگ که با آلیاژ کربن مخلوط شده‌اند، باشند.

این قاب‌ها بسیار مستحکم و قوی بوده و می‌توانند سالیان سال برای شما عمر کنند. از سوی دیگر گزینه‌های مختلفی برای پنل‌های سایبان شما وجود دارد. با اینکه تنوع مواد مورداستفاده در پنل‌های سایبان بسیار زیاد است، اما شاید یکی از کاربردی‌ترین آن‌ها، پنل‌های پلی‌استر باشند. این پنل‌ها مقرون‌به‌صرفه، مقاوم و البته بسیار مستحکم هستند.

نتیجه‌گیری

داشتن یک سایبان زیبا برای باغ می‌تواند مزایای زیادی با خود به همراه داشته باشید. به کمک این سایبان‌ها یک فضای مخصوص جداگانه برای خود ایجاد کنید و از آن برای استراحت و گذراندن وقت با خانواده و یا دوستان بهره ببرید. البته نصب و پیاده‌سازی سایبان در باغ، می‌تواند علاوه بر زیباتر کردن دکوراسیون منزل، باعث افزایش ارزش باغ شود. اگر شما هم قصد دارید تا دست به خرید سایبان برای باغ بزنید باید به نکات مهمی مانند شرایط آب‌وهوایی، اندازه سایبان، مواد و متریال مورداستفاده و… توجه کنید.

 

لازم را در اختیار شما قرار دهند.

ی سی شرکت سپید فام 7 سال گارانتی دارد.