علمی و پزشکیکسب و کار جدید

کرم روز و شب خوبه

بین کرم شب و کرم روز چه فرقی وجود دارد؟ پوست به عنوان یکی از مهمترین اعضای بدن وظیفه محافظت از بافت ها و مایعات بدن را در مقابل عوامل تهدید کننده خارجی بر عهده دارد. تغذیه و بازسازی مناسب سلول‌های پوست به کیفیت عملکرد آن کمک شایانی می‌کند.  در این میان تنظیم رطوبت، چربی و اسیدیته پوست در کنار تغذیه مناسب آن اهمیت دارد و اختلاف در این روند به سلامت پوست آسیب می‌رساند. یافته‌های پزشکی نشان می‌دهند که پوست در زمان استراحت شبانه شروع به بازسازی و ترمیم بافت‌های خود می‌کند. بنابراین رساندن مواد مغذی و ویتامین‌های لازم برای پوست در این زمان بزرگترین کمک را به افزایش سرعت روند

بهترین کرم روز و شب نی نی سایت | بهترین کرم شب روشن کننده | عوارض کرم روز و شب

هر دوی این کرم‌ها خاصیت مرطوب‌کنندگی دارند اما تفاوت اصلی آنها این است که کرم‌های روز اغلب حاوی ضدآفتاب‌ها نیز هستند و کرم‌های شب غلیظ‌تر از کرم‌های روز بوده و حاوی مواد مغذی و ویتامین‌های مفید برای پوست است. همچنین برخی کرم‌های شب حاوی رتینول و عوامل لایه‌بردار هستند که می‌توانند در طول روز موجب حساس شدن پوست در برابر آفتاب شوند و همچنین آفتاب می‌تواند اثر آنها را کمتر کند. به همین دلیل بهتر است کرم‌های روز را به هنگام روز و کرم‌های شب را به هنگام شب مصرف کنید. رنگ کرم پودر لاکچری کوین گندمی میباشد .

چه عواملی پوست را در روز و شب تهدید می‌کند؟

هنگام روز عوامل محیطی مخربی در حال آسیب‌ رساندن به پوست هستند که مهم‌ترین آنها شامل نور آفتاب و آلودگی هواست. خشکی پوست نیز یکی دیگر از عوامل مضر برای پوست و ایجاد چین و چروک‌های پوستی است. نباید فراموش کنیم که مهم‌ترین عامل ایجاد پیری زودرس پوست، لک‌های پوستی و نیز سرطان‌های پوستی اشعه‌ فرابنفش نور خورشید است. مصرف کرم‌های‌ روز می‌تواند نقش مهمی در حفاظت پوست از این دشمنان پوست داشته باشد.

یک کرم روز خوب چه خصوصیاتی دارد؟

یک کرم روز خوب، کرمی است که مرطوب‌ کننده بوده و با خشکی پوست مقابله کند. حاوی فیلترهای ضد آفتاب باشد و با اشعه فرابنفش نور خورشید به جنگ بپردازد و بالاخره اینکه سبک باشد و اجازه تنفس پوست را بدهد. گاه وجود ویتامین C نیز در کرم‌های روز می‌تواند هم نقش جوان‌ کننده داشته باشد و هم اثرات مضر آفتاب را تا حدودی بکاهد. یادتان باشد که کرم‌های روز اگر چه اغلب حاوی فیلترهای ضد اشعه فرابنفش هستند اما هرگز نمی‌توانند جایگزین ضدآفتاب شوند و لذا اگر خارج از منزل کار می‌کنید و یا به دستور پزشک نیازمند محافظت از نور خورشید هستید باید از کرم‌های ضدآفتاب مناسب استفاده کنید.

کرم روز را باید قبل از ضد آفتاب استفاده کرد یا بعد از آن؟

اگر از ضد آفتاب‌های فیزیکی استفاده می‌کنید می‌توانید آنها را روی کرم‌های مرطوب‌کننده و کرم‌های روز نیز مصرف کنید ولی اگر از ضدآفتاب‌های شیمیایی استفاده می‌کنید، این کرم‌ها باید حتما روی پوست بدون کرم به کار روند تا بتوانند موثر واقع شوند.

برای پوست چرب چه کرم روزی بهتر است؟

افرادی که پوست چرب و آکنه‌ای دارند باید از کرم‌های روز خیلی ملایم و سبک و اصطلاحا Oil free و فاقد چربی استفاده نمایند. این مساله در مورد کاربرد کرم‌های ضدآفتاب نیز برای آنها صادق است.

کرم شب از چه سنی به بعد باید استفاده شود؟

در مورد کرم شب باید گفت اغلب توصیه می‌شود که از سن ۳۰ سال، باید از این کرم‌ها استفاده شود. کرم‌های شب به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا در حین خواب، مواد مغذی و ویتامین‌های مختلف و نیز عوامل جوان‌کننده را به پوست فرد رسانده و بتوانند در این زمان اثرات خوب خود را اعمال نمایند. از آنجا که بیشترین میزان جذب داروهای فعال از طریق پوست در شب اتفاق می‌افتد، لذا مصرف کرم‌های شب می‌تواند حایز اهمیت باشد. کرم‌های شب این خاصیت را دارند که بتوانند با آسیب ناشی از عوامل مضر محیطی شامل آلودگی هوا، اشعه‌های فرا بنفش خورشید، مواد آرایشی و رادیکال‌های آزاد که در طول روز موجب آسیب پوست شده‌اند مقابله نموده، تا حدی آنها را جبران نمایند.

اصولا کرم‌های شب حاوی عوامل مرطوب‌کننده و جوان‌کننده هستند و فاقد فیلترهای ضدآفتاب بوده، توان آنها از کرم‌های روز بیشتر بوده و اصطلاحا سنگین‌تر هستند و لذا غالبا کرم‌های شب برای افرادی که دارای پوست چرب و جوش‌دار هستند مناسب نبوده و این افراد بهتر است از کرم‌های حاوی اسید میوه یا به تجویز پزشک متخصص پوست از کرم‌های لایه‌بردار مثل ترتینویین استفاده کنند. البته نباید مصرف ضدآفتاب مناسب روزانه را در صورت استفاده از ترکیبات لایه‌بردار در طول شب فراموش کرد.

کرم‌های هورمون‌دار استفاده نکنید.

آیا کرم‌های هورمون‌دار برای تاخیر انداختن پیری پوست یا ممانعت از آن موثرند؟ در پاسخ باید گفت که کرم‌های هورمون‌دار توسط سازمان غذا و دارو جزو داروهای هورمون‌دار طبقه‌بندی شده‌اند زیرا تولیدکنندگان آنها عقیده دارند که این کرم‌ها در ساختمان و کار پوست تاثیر می‌گذارند (مثلا مانع تغییرات ناشی از بالا رفتن سن در پوست می‌گردند) لذا اگر ادعاهایی برای این فرآورده‌ها موجود باشد، باید آنها را واقعی تلقی کرد. لوازم زیبایی نباید چنین خاصیتی داشته باشند.هیچ گواهی در دست نیست که نشان دهد کرم‌های زیبایی انتخاب یک برند خوب و استفاده مداوم از کرم‌ها مهم است. اگر یک یا دو بار از این کرم‌ها استفاده کنید قطعا نتایج واضحی نخواهید دید.

عوامل تاثیرگذار بر سلامت پوست

 • شرایط فردی مانند بیماری‌ها و استرس‌های عصبی
 • آسیب‌های ناشی از نور خورشید
 • بثورات و جراحات پوستی
 • هوای سرد
 • در معرض خاک و گرد و غبار بودن
 • استفاده از کرم‌ها و لوازم آرایشی نامرغوب و نامناسب
 • تغذیه ضعیف و نادرست
 • مصرف مشروبات الکلی

به چه دلیل باید از کرم روز و شب استفاده نماییم؟

حداکثر خلوص پوست در سن 25 سالگی است و از این سن به بعد تولید کلاژن در پوست به تدریج کاهش می‌یابد و چین و چروک روی صورت ظاهر می‌شود. در این حالت، اگر به درستی از پوست مراقبت نشود، روند پیری پوست به سرعت اتفاق می‌افتد. اگر می‌خواهید پوستی جوان و شاداب داشته باشید، باید از عوامل مضری که در بالا ذکر شد دوری کنید و به خوبی از پوست خود مراقبت کنید. یکی از راه‌های مراقبت از پوست استفاده از که در کاهش روند پیری بسیار موثر است.

کرم شب چیست؟

کرم شب یک نوع محافظ پوست است که از پوست محافظت می‌نماید و آن را سالم و جوان نگه می‌دارد. در کرم‌ شب از ترکیبات مختلفی استفاده می‌شود که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اسید هیالورونیک
 • آلفا آسید هیدروکسی
 • ویتامین سی

این ترکیبات به‌کاررفته در کرم‌های شب روی کلاژن‌سازی پوست بسیار موثر بوده و تولید کلاژن پوست را افزایش می‌دهند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که از آنجایی که این نوع کرم‌ها باید در شب استفاده شوند، به آنها کرم شب می‌گویند. این کرم‌ها تاثیر کمتری بر نور خورشید دارند و به خوبی از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت نمی‌کنند، بنابراین فقط در شب قابل استفاده هستند و می‌توانید نیم ساعت قبل از خواب روی پوست خود بمالید. یکی از کرم‌های شب خوب کرم شب لاکچری کوین است که برای پوست‌های خشک و معمولی مناسب است. این کرم به پیشگیری و رفع چین و چروک پوست کمک می‌کند و یک مرطوب‌کننده قوی پوست است . پنکک لاکچری کوین بیز را باید بعد از ضد آفتاب استفاده کرد .

کرم روز چیست؟

کرم روز نوعی کرم مراقبت از پوست موجود در بازار است که تقریبا دارای ترکیبات مشابه کرم شب است، با این تفاوت که این کرم در زیر نور آفتاب قابل استفاده است. کرم‌های روز می‌توانند از پوست صورت شما در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت کنند، بنابراین زمانی که قصد خروج از خانه را دارید استفاده از این کرم را فراموش نکنید. دو ویژگی خوب کرم روز به شرح زیر است:

 1. ترکیبات موجود در این کرم شما را به نور خورشید حساس نمی‌کند.
 2. این کرم از تخریب کلاژن جلوگیری می‌کند و در نتیجه به ترمیم پوست کمک می‌کند.

نکته مهم

شما نمی‌توانید از کرم روز و شب لاکچری کوین برای دور چشم استفاده کنید؛ در واقع کرم دور چشم باید متفاوت باشد؛ زیرا پوست دور چشم بسیار نازک و حساس است و در صورت استفاده از کرم روز یا کرم شب در دور چشم، کرم جذب پوست شده و پوست آسیب می‌بیند. از کرم‌های روز باکیفیت می‌توان به کرم روز ضد پیری لاکچری کوین اشاره کرد. این کرم دارای تاییدیه متخصص پوست و ضد چروک و ضد پیری است.