عمومیکسب و کار جدید

گرفتگی توالت با دستمال کاغذی

بزرگ بودن دهانه فاضلاب توالت موجب می شود افراد فکر کنند که می توان هر زباله ای را داخل چاه توالت بیاندازند. در حالی که این کار مسبب گرفتگی در توالت می گردد. یکی از موارد این گرفتگی دستمال کاغذی به شمار می رود که به جهت انداختن زیاد دستمال کاغذی در توالت سیفون توالت دچار گرفتگی می گردد.

Clogging the toilet with paper towels

 گرفتگی توالت با دستمال کاغذی زمانی اتفاق می افتد که تعداد زیادی دستمال کاغذی داخل توالت انداخته شود؛ این امر منجر می شود سیفون یا لوله فاضلاب دستشویی دچار گرفتگی شود و در نهایت راه آن را مسدود کند. این ایراد گرچه راه چاره دارد اما بهتر است به جای رفع گرفتگی از ایجاد آن پیشگیری نمود. در این مقاله همه چیز در مورد گرفتگی دستشویی با دستمال کاغذی گفته خواهد شد.

یکی از مواردی که به دفعات مشاهده می گردد گرفتگی توالت به وسیله دستمال کاغذی یا نوار بهداشتی می باشد. بزرگ بودن لوله فاضلاب توالت سبب می گردد افراد فکر کنند که می توانند هر زباله ای را داخل آن بیاندازند. دستمال کاغذی، نوار بهداشتی، پلاستیک، صابون و … مواردی بوده اند که به صورت عمدی یا سهوی به داخل توالت افتاده اند و باعث ایجاد گرفتگی در آن می گردد. برای حل این مشکل بهترین کار پیشگیری از ایجاد مشکل به حساب می آید.

اما موضوع این مطلب گرفتگی دستشویی با دستمال کاغذی به شمار می رود. دستمال کاغذی مخصوصا دستمال توالت در سرویس بهداشتی موجود می باشد و افراد پس از استفاده از آن به جای انداختن آن در سطل زباله آن را در توالت می اندازند. بعضی افراد به دلیل خجالت یا موارد دیگر این دستمال ها داخل توالت انداخته می گردد که این امر موجب می شود برای توالت مشکل ساز گردد. گرچه دستمال کاغذی به تنهایی نمی تواند لوله قطور دستشویی را مسدود نماید اما این امر می تواند دیگر عوامل را تشدید کند و در نهایت منجر به گرفتگی کلی لوله می شود.

در این صورت توالت فرنگی یا توالت ایرانی به وسیله دستمال کاغذی دچار گرفتگی شده و باید برای باز کردن گرفتگی توالت با دستمال کاغذی از روش های استفاده نمود. روش هایی که موجب می گردد. بسته شدن لوله رفع شده و سیفون توالت باز گردد.

احتمالا می دانید که شایع ترین مشکلات لوله های فاضلاب گرفتگی و انسداد آنهاست که سبب می گردد فاضلاب پایین نرفته و همچنین آب از توالت بالا بزند. در این موقع مشاهده می کنید؛ فاضلاب در کاسه توالت باقی مانده و به اصطلاح آب توالت بالا زده است می توان فهمید که راه سیفون دستشویی مسدود می باشد. تفاوتی هم میان این دو توالت وجود ندارد و هر دو توالت دچار گرفتگی می شوند. برای باز کردن گرفتگی توالت با دستمال کاغذی بهتر است از متخصصان لوله بازکنی شرق تهران کمک گرفت.

گرفتگی توالت با دستمال کاغذی دقیقا همچون گرفتگی توالت با مدفوع به شمار می رود و هر دو باعث می شوند سیفون توالت مسدود شود و فاضلاب از چاه توالت بالا زند. البته میشه گفت یکی  از علت اصلی گرفتگی با دستمال کاغذی همان مدفوع محسوب شده است. چراکه دستمال کاغذی حجم کمی دارد و به تنهایی نمی تواند فاضلاب را مسدود نماید.  زمانی که تعداد دستمال کاغذی با مدفوع ترکیب شوند می تواند انسدادی قوی در لوله ایجاد نماید و باعث بالا زدن فاضلاب توالت گردد. در این صورت است که تصور می گردد دستمال کاغذی باعث گرفتگی می شود. درحالیکه علت اصلی همان مدفوع بوده است. در ادامه روش هایی برای حل این مشکل ذکر می نماییم.

شیوه های باز کردن گرفتگی توالت با دستمال کاغذی

برای باز کردن گرفتگی توالت با دستمال کاغذی و انسداد ایجاد شده در سیفون آن روش های متفاوتی ذکر شده است. همانطور که می دانید علت اصلی ایجاد گرفتگی در دستشویی باقی ماندن مدفوع در آن به شمار می رود. حتی در زمانی که متصور می شویم دستمال کاغذی فاضلاب توالت را مسدود کرده ؛ معمولا علت اصلی همان مدفوع به شمار می رود. چه توالت فرنگی و چه توالت ایرانی هر دو به دلیل باقی ماندن مدفوع دچار گرفتگی می گردد. بنابراین برای حل مشکل باز کردن گرفتگی توالت با دستمال کاغذی حتما باید از روش های رفع گرفتگی توالت با مدفوع کمک گیریم.

لوله بازکنی سیفون توالت با آب

احتمال دارد شما هم دیده باشید زمانی که توالت گرفته است اغلب داخل آن آب زیادی خالی می کنند تا گرفتگی سیفون باز گردد. و این کار بسیار درست می باشد. در واقع این کار بهترین و ساده ترین روش برای باز کردن گرفتگی لوله و سیفون توالت است که موجب شده مدفوع های گیر کرده داخل لوله به آرامی نرم شده و به سمت  چاه فاضلاب حرکت نمایند . یکی دیگر از علت اصلی مسدود شدن توالت همین نریختن آب به شمار می رود.

زمانی از توالت استفاده می شود و داخل آن مدفوع وارد می شود باید مقداری آب ریخته گردد تا فضولات به کمک آب از سیفون خارج شده و به چاه فاضلاب انتقال پیدا کنند. در غیر این صورت امکان دارد پس از مدتی لوله و سیفون توالت مسدود گردد و نیاز به لوله بازکنی داشته باشند. اگر گرفتگی ایجاد شده نه چندان سخت باشد به راحتی می توان آن را با آب باز نمود.

روش کار هم بسیار ساده می باشد. تنها کاری که نیاز به انجام است خالی کردن چند لیتر اب داخل کاسه توالت به حساب می آید. چه توالت فرنگی و چه توالت ایرانی هر دو را می توان با این روش باز نمود. کاسه توالت را از آب (ترجیحا داغ) پر نمایید و بگذارید به همین صورت چند ساعت باقی بماند. آب مشکل شما را حل خواهد کرد و بعد مشاهده می کنید که توالت منزلتان باز شده است. تنها مشکل بوی بد فاضلاب است که به ناچار باید آن را تحمل نمایید.

باز کردن گرفتگی توالت با دستمال با چاه بازکنی

دومین روش برای حل مشکل و باز کردن گرفتگی سیفون توالت استفاده از دستگاه ساده تلمبه دستی می باشد؛ که برخی از افراد به آن چاه بازکن می گویند. زمانی که استفاده از آب برای حل مشکل کارساز نبود و مشکل گرفتگی سرویس حل نشد باید از این روش استفاده نمایید.  برای باز کردن گرفتگی توالت با دستمال کاغذی یا مدفوع تلمبه دستی است که می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند. این وسیله ساده و در عین حال مفید در بسیاری از خانه های قدیمی مورد استفاده می شود و تنها لوله بازکنی آنها برای باز کردن انواع لوله ها به شمار می رود.

روش کار هم به این صورت است که باید تلمبه چاه بازکن را در دهانه توالت قرار دهید و به آن فشار وارد نمایید. لازم به ذکر است که هنگام قرار دادن دهانه چاه بازکن روی دهانه توالت نباید هیچ درزی میان این دو قگرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی از جمله مشکلات رایج در سرویس های بهداشتی می باشد. سیفون چاه توالت های ایرانی و فرنگی بسیار مستعد انسداد با دستمال کاغذی و موارد مشابه آن هستند؛ چرا که دائما در حال استفاده می باشند و افراد ممکن است به اشتباه تصور کنند انداختن دستمال کاغذی در توالت فرنگی باعث ایجاد مشکل نمی شود.

ما شما را با روش های سریع و آسان رفع گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی آشنا می کنیم. البته راه کارهای ارائه شده در این مقاله برای رفع گرفتگی چاه توالت با نوار بهداشتی هم کار ساز است، پس برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی چه علتی دارد؟

1_ تصور اشتباه: بزرگی دهانه ورودی فاضلاب در توالت فرنگی و ایرانی باعث می شود که تا افراد فکر کنند در هنگام انداختن دستمال کاغذی در توالت فرنگی یا ایرانی، گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی پیش نمی آید، ولی همین دستمال ها می توانند عامل گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی یا نوار بهداشتی شوند.

2_ بافت دستمال کاغذی: از دیگر علت ها که باعث گرفتگی توالت با دستمال کاغذی می شود، ساختار دستمال کاغذی می باشد؛ چرا که بگونه ای است که به راحتی در آب حل شده و آب را از خود عبور می دهد؛ اما باید بدانید همین دستمال کاغذی باعث می شود آب کاسه توالت به سختی تخلیه شود یا حتی در برخی مواقع اصلا تخلیه نشود! اگر مایل نیستید که خودتان گرفتگی توالت با دستمال را رفع کنید کافی است که به سایت خدمات لوله بازکنی برچسب مراجعه کنید و با جستجو نام محل زندگی در شهر تهران سایت برچسب، نزدیک ترین و ماهر ترین لوله بازکن به خودتان را پیدا کنید. و در نهایت فقط یک تماس کافی است که از بهترین لوله بازکن ماهر در استفاده کنید. سایت برچسب به صورت شبانه روزی پذیرای تماس های شما می باشد.

راهکارهای رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی!

با به کارگیری راهکار های ساده خانگی، می توانید گرفتگی چاه های توالت های ایرانی با دستمال کاغذی را خودتان باز کنید و از همین راه ها برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی هم استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر انباشتی از دستمال کاغذی در توالت باشد با این روش های ساده نمی توان مشکل را حل کرد. بهترین راه استفاده از فنر لوله بازکنی است. از آنجایی که استفاده از فنر لوله بازکنی مهارت می خواهد متخصصین چاه بازکنی جنوب تهران با داشتن این مهارت در کمتر از چند دقیقه مشکل را حل می کنند.

روش های خانگی برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی شامل موارد ساده زیر می باشد که در ادامه برخی از آن ها را آموزش خواهیم داد.

  1. رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی به همراه مواد شوینده و آب گرم؛
  2. رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی به وسیله تلمبه دستی؛
  3. رفع گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی با ساخت قلاب؛
  4. رفع گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی با فنر لوله بازکنی.

رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی با ساخت قالب!

برای باز کردن چاه توالت فرنگی یا ایرانی به این روش، از یک آویز لباس فلزی استفاده کنید و ابتدا به کمک یک انبر، انتهای خمیده آن را صاف کنید (بهتر است برای آسیب ندیدن کاسه توالت، به سر قلاب پارچه ببندید)؛ سپس آن را تا جایی وارد چاه کنید که به دستمال کاغذی ها  برخورد کند. در این زمان قلاب را خوب چرخانده، گرفتگی ها را خرد کنید و بیرون بکشید.

به همین سادگی می توانید گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی را برطرف کنید، البته همانطور که گفتیم این روش برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی و گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی هم جواب می دهد. البته گاها با شناخت علتهای گرفتگی لوله فاضلاب می توانید از روشهای مختلف برای بازکردن لوله استفاده کنید که ساخت قلاب یکی از آنهاست، برای آشنایی با علتهای گرفتگی لوله فاضلاب کلیک کنید.

مواد شوینده برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی

مایعات شوینده ظرفشویی یا دستشویی باعث لیز شدن لوله فاضلاب و رفع گرفتگی چاه توالت می شوند و اگر گرفتگی توالت با دستمال کاغذی یا پلاستیک یا اشیا دیگری اتفاق افتاده باشد، به سادگی سُر خرده و لوله باز می شود.

به این ترتیب ابتدا مقداری از مواد شوینده را به داخل کاسه توالت بریزید و حدود نیم ساعت منتظر بمانید؛ سپس با ریختن آب گرم صبر کنید تا آب چاه پایین برود و لوله باز شود. این روش بیشتر برای برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی بهتر است ولی در گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی هم جواب می دهد و باید حجم مایع بیشتری را مصرف کنید.