عمومیکسب و کار جدید

بهترین نهال گردو برای مناطق کوهستانی

معرفی ۲ برای مناطق سردسیر؛ نهال گردو مقاوم به سرما:

مناطق سردسیری که ارتفاعات زیادی دارند به دلیل اینکه شرایط خاصی دارند ، باید مناسب ترین نهال گردو فرانکت برای مناطق سردسیر، را شناسایی نمایند تا بتوانند یک سودآوری قابل قبولی را برای خود رقم زنند.

ارتفاعات بالای ۱۰۰۰ متر را میتوان در دسته ی مناطق کوهستانی محسوب می شود و زمستان هایی با اب و هوایی سرد و یخبندان را دارا متصور شد . این مناطق به دلیل اینکه اب و هوایشان قابل پیش بینی نیست و ممکنه است دارای سرمای بهاره و یا سرمای زودرس پاییزه داشته باشد.

از همین جهت بسیار مهم است نهال گردو فرانکت را انتخاب نمود که با اب و هوای محل سازگاری کامل را داشته باشد زیرا سرمای بی موقع میتواند گل های درخت گردو را از بین ببرد .حال ما قصد داریم در ادامه ۲ نهال گردو مقاوم به سرما؛ معرفی کنیم لطفا همراه ما باشید :

دو رقم نهالی را که میتوان به عنوان نهال های مقاوم به سرما معرفی کردو در دو دسته قرار میگیرد .

  1. نهال گردویی که از ارتفاعی حدودا ۱۵۰۰ متر الی ۲۲۰۰ متر قابل کاشت باشد و سرما محصولات آن را از بین نبرد.
  2. نهال گردویی که از ارتفاعی حدودا ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ متر مناسب کاشت می باشد و از انواع بیماری ها مقاوم باشد.

در میان حدود ۳۰ رقم از انواع گردو ، و چندلر مناسب می باشد .حال در ادامه به معرفی ۲ رقم نهال گردوی مناسب می پردازیم.

بهترین گردوی جهان | بهترین نهال برای مناطق سردسیر | بهترین نهال گردو برای مناطق گرمسیر

مناسب ترین نهال گردو برای مناطق سردسیر نهال گردو فرنور:

گردوی فرنور یکی از نهال گردو مقاوم به سرما؛ می باشد.

گردو فرنور یکی از جدیدترین درختان فرانسوی می باشد . این گردو دارای سایز متوسط و کیفیت بالا است .  گردو فرنور یکی از برای مناطق سردسیری؛ و ارتفاعات بیشتر از۱۵۰۰ الی ۲۲۰۰ متر بالاتر از سطح دریا بسیار مناسب و مطلوب می باشد .

گردوی فرنور یکی از جدیدترین درختان تجاری و پوست کاغذی است . شکل این گردو گرد بوده و دارای پوست کاغذی و قابلیت جدا شدن راحت پوست از مغز می باشد . یکی از مشخصات این رقم رنگ مغز روشن و  مقاومت به کرم سیب  و بینایی بلایت گردو می باشد و همچنین مقاومت بسیار بالا به سرما .

شاتون های گردو فرنور اغلب در سرما از بین نمیروند همچنین این رقم به عنوان گرده زا در مناطق کوهستانی  مناسب است . گلدهی نهال فرنور در اواخر فروردین صورت می‌گیرد و معمولاً در هر گل ۳ تا ۶ گردو تولید می کند .

دومین نهال گردوی مناسب مناطق سردسیر نهال گردو چندلر:

گردوی چندلر ،یکی از نهال گردو مقاوم به سرما؛ می باشد .

این رقم یکی از برجسته ترین مورد کشت در کالیفرنیا است یکی از معروفترین و پر کشت ترین نهال گردو در جهان محسوب می شود . به خاطر کیفیت بالای مغز این رقم و شفافیت آن بسیار با ارزش است .برداشت گردوی چندلر از اواسط تا اواخر فصل زراعی می باشد .

دارای مقاومت بسیار بالا به سرما و آفات بوده و از ارتفاعات حدودا ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ متر نسبت به سطح دریا مناسب ترین منطقه ی کاشت این رقم می باشد .در حال حاضر محبوب ترین گردو در ایالات متحده آمریکا همین رقم درخت گردو می باشد .

خرید نهال گردو مقاوم به سرما؛ با ساختار بدنه ای نازک و به شکل بیضی بزرگ که به راحتی از پوسته جدا می شود و درختان این رقم در بهار دیرگل بوده و حدود ۲۵ روز دیر تر از درختان بذری و ژنوتیپ شروع به رشد می نماید .

ویژگی های بارز اگر دو چندلر زودبازه بودن و باردهی در شاخه های جانبی و همچنین گل بودن که باعث می شود در فصل بهارکه اغلب باغات گردوی کشورمان  دچار سرمازدگی می‌شوند این رقم مقاومت خوبی در برابر سرمای بهاره از خود نشان داده است . فاصله کاشت چندلر به ۶×۷ متر بوده که به ازای هر هکتار ۲۰۰ تا ۲۵۰ نهال گردو می باشد.

گردوی چندلر از ارقام گردوی پیوندی محسوب می شود که نیاز ۱۰۰% به گرده زا دارد و باید در ازای حدود هر ۲۰ اصله نهال گردو که میکاریم یک درخت برای گرده افشان داشته باشیم که کیفیت باروری باغ  تضمین شود‌ .توصیه می شود از رقم فرانکوت و فرنت یا روند برای گرده افشانی استفاده کنید .توجه داشته باشید که گردو چندلر اولاً باید پیوندی باشد و ثانیاً بهتر است ۵ الی ۱۰ عدد گردوی نوبرانه در سال دوم باردهی ان اغاز شود .

از ویژگی‌های بارز نهال گردو مقاوم به سرما، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دیر بودن و مقاومت بالا به سرما
  • زود بازده بودن ( بازدهی از سال اول )
  • پایه کوتاه بودن گردوی چندلر
  • مقاومت بسیار بالا نسبت به سرما
  • باردهی جانبی

یکدست بهترین نهال گردو برای مناطق مختلف! حتما این را شنیده اید که نهال های گردو در انواع های بسیار مختلفی وجود دارند، که در منطقه و آب و هوای مختلف با توجه به شرایط جوی آن منطقه باید نهال های مناسب را کشت کرد. در این محتوای آموزشی می خواهیم با بهترین نهال گردو برای مناطق مختلف و انواع گردو در ایران آشنا شویم تا افرادی که قصد کشت نهال گردو را دارند، بتوانند به درستی نهال مناسب منطقه خود را انتخاب کنند.

بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر

بیشتر مناطق کشور را مناطق کوهستانی تشکیل می‌دهند که شرایط کشت محصولات در این مناطق به نسبت مناطق معتدل و گرم متفاوت است. بهترین درخت میوه برای مناطق سردسیر درخت گردو و یا نهال گردو است. در خصوص کشت گردو در این مناطق باید گفت که بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر نهال‌هایی هستند که در برابر سرما بسیار مقاوم باشند که حتی با سرمای شدید و دمای هوای پایین هم به باردهی برسند.

بهترین نهال برای مناطق سردسیر به ترتیب، نهال گردو فرنور پیوندی، نهال گردو اسرائیلی و نهال گردو کانادایی هستند، اما در بین این سه نوع نهال هم نهال گردوی فرنور پیوندی در جایگاه اول قرار دارد. اگر شما در مناطق سردسیر هستید و قصد کشت نهال گردو را دارید بهتر است که از این نهال های نام برده استفاده کنید.

زمان کاشت نهال گردو در مناطق سردسیر

نهال های مناسب مناطق سردسیر جز نهال های دیر گل هستند که بعد از سرمای فروردین ماه به گل دهی می رسند. بهترین زمان کاشت نهال گردو در مناطقی که آب و هوای سردی دارند اوایل فصل پاییز است. تا قبل از سرما و یخبندان زمستان نهال ها کشت شوند.

بهترین نهال گردو برای مناطق کوهستانی

شرایط کشت نهال گردو در مناطق کوهستانی هم مانند کشت نهال در مناطق سردسیر است و همان شرایط مشابه را برای کشت دارد. هم چنین زمان کاشت نهال گردو و بهترین نوع نهال ها برای مناطق کوهستانی هم مانند مناطق سردسیر است.

بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل

مناطق معتدل دارای آب و هوای مرطوب و مدیترانه ای هستند که تابستان های گرم و زمستان های سردی دارند و نهال گردو در این شرایط معتدل آب و هوایی رشد بسیار خوبی دارد که شما با خیالی راحت از شرایط آب و هوایی می‌توانید در این مناطق کشت نهال گردو را انجام دهید.

بهترین نهال گردو برای کشت در مناطق معتدل نهال گردوی خوشه ای است که شما می‌توانید از این نوع نهال برای کشت و احداث باغ خود استفاده کنید. نهال گردو چندلر که یکی از پر بارترین نهال های گردو محسوب می‌شود و هم چنین نهال گردوی اسرائیلی هم برای کشت در مناطق معتدل کشور بسیار مناسب هستند.

بهترین نهال گردو برای مناطق گرمسیر

نهال گردو مقاوم به گرما مناسب برای مناطق گرمسیری کشور بوده که ویژگی های آن با سایر نهال ها کاملا متفاوت است و هم چنین شرایط کشت متفاوتی هم دارد. نهال های گردو نسبت به آب و هوای گرم حساسیت ندارند و هم چنین گرما یکی از نیاز های این نوع نهال ها برای رشد آن ها است.

نهال منطقه گرمسیری به یک دوره هوای گرم نیاز دارند تا به طور مناسب رشد کنند و به باردهی برسند. برای نوع نهال گرمسیری می‌توان به نهال گردوی پکان اشاره کرد. این نوع از گردو بومی کشور آمریکا می‌باشند و نهال پکان برای رشد نیازمند گرما و نورخوشید است. به همین دلیل به عنوان بهترین نهال برای منطقه‌ی گرمسیری شناخته شده است.

بسیاری از افراد بر این باور هستند که بهترین گردو جهان در مناطق سردسیر رشد می کنند و به بار دهی می‌رسند، اما همان طور که در محتوای بهترین نهال گردو برای مناطق مختلف مطالعه کردید در مناطق گرمسیر هم نهال هایی وجود دارند که قابل کشت هستند.

خرید نهال گردو

خرید نهال برای کشت و کشاورزی یک کار بسیار پر اهمیت است که باید در آن دقت بالایی داشته باشید چرا که نمی‌توان از هر فروشگاه و یا مجموعه‌ ناشناخته ای نهال مناسبی که به بار دهی برسد و رشد خوبی داشته باشد را تهیه کرد. از این رو ماه کشت کار شما علاقه مندان به کشت نهال را بسیار آسان کرده است چرا که اگر قصد خرید نهال گردو با کیفیت و با قیمت مناسب را دارید فقط کافی است که با پشتیبان و شماره های درج شده در داخل سایت تماس بگیرید.

سخن پایانی

هر آن چه که در خصوص شناخت در منطقه های متفاوت نیاز بود در محتوای آموزشی بهترین نهال گردو برای مناطق مختلف خدمت شما دوست داران کشت گیاهان و کشاورزی گفته شد، اگر که نیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه کشت و مدیریت زمین دارید می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.