عمومیکسب و کار جدید

آشنایی با مراحل سرویس چیلر جذبی با کارا پمپ

در این مقاله تیم فنی و مهندسی سایت کاراپمپ می خواد به سوالاتی در خصوص چیلر از جمله اینکه چیلر چیست؟ انواع چیلر چیست؟ و جواب به این سوال که سرویس چیلر جذبی چیست و چه اهمیت دارد؟ بپردازد. امیدواریم پس از خواندن این مقاله به جواب سوالات خود برسید و بتوانید در خصوص سرویس چیلر جذبی خود بهترین و مقرون به صرفه ترین،انتخاب ممکن را انجام بدهید.

تعمیر چیلر | تعمیر چیلر در تهران | چیلر

تعریف چیلر

چیلر یا سرد کن دستگاهی است که حرارت را از مایع (معمولاً آب) بر اساس سیکل تبرید تراکم بخار یا جذبی می‌زداید. این مایع می‌تواند برای خنک کاری هوا یا دستگاه‌ها (هواسازها و فن کویل‌ها) استفاده شود که معمولاً به صورت سیکل و درون یک مبدل حرارتی جریان دارد. به عنوان یک محصول جانبی مهم، حرارتی که از مایع جذب شده یا باید به محیط خارج دفع شود یا برای کارایی‌های بالاتر برای مقاصد گرمایی استفاده شود. نگرانی‌هایی در مورد طراحی و انتخاب چیلرها وجود دارد. این نگرانی‌ها شامل، کارایی، بازده، تعمیر و نگهداری، آسیب‌پذیری‌های محیطی است.

دستگاه‌های برش لیزری نیز برای خنک کردن سیستم از چیلر است. چیلر دستگاهی مستقل از دستگاه لیزر است و برای خنک کردن سورس و هد لیزر نقش بسیار مهمی دارد.

انواع چیلر

تعمیر چیلر | تعمیر چیلر در تهران | چیلر

در یک دسته‌بندی چیلرها به دو دسته چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی تقسیم می‌شوند شکل دیگر تقسیم‌بندی چیلرها بر اساس شکل خنک شدن ماده مبرد است که به سه دسته آب خنک، هوا خنک و تبخیری تقسیم‌بندی می‌شوند. چیلرهای تراکمی با استفاده از انرژی الکتریکی و چیلرهای جذبی با استفاده از انرژی حرارتی باعث ایجاد برودت و سرما می‌شوند.

1.       چیلر تراکمی

در چیلرهای تراکمی گاز ابتدا توسط کمپرسور، متراکم می‌گردد (فشار ان افزایش میابد). این گاز سپس به کندانسور وارد شده توسط آب یا هوای محیط، خنک شده و به مایع تبدیل می‌گردد این مایع با عبور از شیر انبساط یا لوله موئین دچار کاهش فشار انی شده و وارد فضای خنک‌کننده اواپراتور می‌شود که این کاهش فشار باعث تبخیر مایع گردیده و در نتیجه مایع سردکننده با گرفتن حرارت نهان تبخیر خود از محیط خنک‌کننده، باعث کاهش دمای فضای خنک‌کننده می‌گردد. پس از تبخیر این گاز به کمپرسور منتقل می‌شود و این سیکل تکرار می‌شود.

با عبور بخار با سرعت در یک مسیر، هوای کندانسور مکیده می‌شود. خلاء در کندانسور به علت تبدیل بخار به آب و کاهش حجم بخار نسبت به آب ایجاد می‌گرد. چیلر تراکمی هواخنک، از انواع چیلرهایی هستند که بر اساس سیکل تبرید تراکمی کار می‌کنند. عمل خنک‌سازی کندانسور در این چیلرها با عبور هوای اجباری از روی کویل انجام می‌گیرد، به همین دلیل به آن چیلر هواخنک گفته می‌شود. از این دستگاه‌ها جهت تهویه مطبوع در ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، صنعتی و همچنین در برخی صنایع جهت خنک سازی پروسه‌های تولید استفاده می‌شود.

2.      چیلر جذبی

در چیلرهای جذبی برخلاف چیلرهای تراکمی از جذب‌کننده  و مولد حرارتی (ژنراتور) به جای کمپرسور استفاده می‌گردد. عمومی‌ترین خنک‌کننده در چیلرهای جذبی سیستم برمید لیتیم (لیتیوم برماید) است. در این سیستم، در قسمت جذب‌کننده، بخار آب توسط لیتیوم برماید غلیظ جذب شده و در قسمت مولد حرارتی، آب بر اثر حرارت تبدیل به بخار می‌شود. بخار آب در کندانسور که دارای فشار ۱/۰ اتمسفر است به حالت مایع در می‌آیدو سپس در خنک‌کننده که تحت فشار ۰٫۰۱ اتمسفر دوباره به بخار تبدیل می‌گردد و آب برای اینکه تبخیر گردد گرمای نهان خود را از محیط خنک‌کننده می‌گیرد و باعث ایجاد برودت می‌گردد سپس بخار آب ایجاد شده در خنک‌کننده به جذب‌کننده منتقل می‌گردد و دوباره این چرخه تکرار می‌شود.

انواع چیلر جذبی

گروه تک اثره

که خود به سه دسته چیلرهای تک اثره با تغذیه بخار، تک اثره با تغذیه آب داغ دمای بالای ۱۰۰ درجه سانتیگراد و تک اثره با تغذیه آب گرم دمای زیر۱۰۰ درجه سانتیگراد  تقسیم می‌شوند که نحوه کار آن‌ها مشابه بوده و همگی دارای حداقل یک مولد حرارتی می‌باشند.

گروه دو اثره

که به دو دسته دو اثره با تغذیه بخار و دو اثره با شعله مستقیم طبقه‌بندی می‌شوند. این چیلرها، جز نسل جدید چیلرهای جذبی بوده و دارای سیکل تبرید کاملتری نسبت به چیلرهای جذبی تک اثره است.

سرویس چیلر جذبی

سرویس چیلر جذبی از جمله اقداماتی است که می بایست در دوره های مشخص، برای چیلر های جذبی صورت بگیرد. وجود اقدامات پیشگیرانه و بازدید و جلوگیری از خرابی های احتمالی می تواند به مقدار قابل توجهی میزان مخارج و خرابی های دستگاه را کاهش دهد. خدمات فنی و  مهندسی سایت کاراپمپ  با توجه به تجربه و تیمی قدرتمند در زمینه تعمیرات و سرویس چیلرهای جذبی، مفتخر به سالها خدمت به تمامی مشتریان می باشد.

تیم فنی و مهندسی سایت کاراپمپ دارای کارشناسان و متخصصان حرفه ای،کاردان و با تجربه در خصوص سرویس چیلر جذبی می باشد که هدف ما جلب رضایت شما مشتریان عزیز می باشد.

چرا سایت کاراپمپ  در خصوص سرویس چیلر جذبی بهترین هستیم؟

چیلر جذبی، تجهیز بسیار خاص است که تعمیر آن نیازمند تجربه و تخصص بسیار زیاد است؛ به طوری که هر شخص فنی نمی تواند ادعای تعمیرات آن را داشته باشد، چرا که عیب یابی و شناخت مشکلات سیستم، در درجه اول نیازمند شناخت سیکل برودت جذبی و همچنین ساختار چیلر جذبی می باشد که از این جهت ما دارای قوی ترین تیم می باشیم.

هر کدام از متخصصان مجموعه فنی سایت کاراپمپ در زمینه چیلر جذبی و شناخت تجهیزات و ساختار آن فعالیت ،مطالعه  و تجربه کافی داشته اند، بنابراین ادعای تعمیرات،سرویس و نصب این تجهیز پیچیده و حساس را داریم.

تعمیر چیلر | تعمیر چیلر در تهران | چیلر

سخن آخر

در این مقاله به بررسی یک تعریف کلی از چیلر،انواع چیلر و یک توضیح مختصر در خصوص آن پرداختیم و در نهایت به بررسی سرویس چیلر جذبی و اهمیت انتخاب تیم فنی و مهندسی حرفه ای در خصوص سرویس چیلر جذبی پرداختیم. تیم فنی و مهندسی سایت کاراپمپ امیدوار است که مطالب بالا برای شما مفید واقع شده باشد و به اهمیت سرویس حرفه ای چیلر جذبی در تهران  پی برده باشید.

پیشنهاد ما به شما این است که نصب،تعمیر و سرویس  انواع چیلرهای جذبی و تراکمی خود را با تحقیقات فراوان و بررسی زیاد به کارشناسان حرفه ای،کاردان و با تجربه بسپارید با اینکار هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ اصالت و بازه ی زمانی که انواع چیلر شما به درستی کار می کند مقرون به صرفه و مفید واقع شود.

متخصصان و کارشناسان حرفه ای،باتجربه و کاردان سایت کاراپمپ می توانند انواع چیلرهای جذبی و تراکمی شما را  با یک هزینه مقرون به صرفه نصب،تعمیر و سرویس کرده تا بیشترین بازدهی را برای شما داشته باشد.هدف تیم حرفه ای سایت کاراپمپ جلب رضایت شما عزیزان می باشد.وهمچنین شما می توانید از مشاوره رایگان حضوری و تلفنی بهره مند شوید.