عمومیکسب و کار جدید

مزیت های جرثقیل دیواری متحرک

جرثقیل بازویی چیست و انواع آن کدامند؟

جرثقیل بازویی نوعی وسیله بالابر سقفی است که اغلب در یک ناحیه کاری کوچک برای کارهای بلند کردن تکراری و منحصربه فرد استفاده می شود. جرثقیل های بازویی بسیار متنوع هستند و همچنین می توانند برای به حداکثر رساندن تولید با جرثقیل های سقفی جفت شوند.

 جرثقیل بازویی چیست؟

انواع مختلف جرثقیل بازویی جرثقیل های بازویی ازنظر طراحی نسبتاً ساده هستند اما می توانند ظرفیتی از 250 پوند تا 15 تن داشته باشد. طراحی آن ها در محیط تولید بسیار جذاب و کاربردی است. جرثقیل های بازویی می توانند بهره وری کارگران را افزایش دهند، آسیب های محل کار را کاهش دهند و ایمنی را بهبود بخشند. در این مقاله، انواع مختلف جرثقیل های بازویی و اجزای مختلف و پیکربندی های موجود را موردبحث قرار خواهیم داد. هدف ما این است که به شما کمک کنیم بفهمید چه نوع سیستم جرثقیل بازویی برای نیازهای عملیات شما مفیدتر است.

 طراحی و اجزای جرثقیل بازویی

در بیشتر موارد جرثقیل های بازویی مانند جرثقیل نیم دروازه ای دارای طراحی و ساخت بسیار ابتدایی هستند. در مقایسه با جرثقیل های ایستگاه کاری و جرثقیل های پل یا دروازه ای، کار با آن ها ساده است و به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند زیرا قطعات کمتری دارند که به طور بالقوه ممکن است خراب یا خراب شوند.

 در زیر برخی از مولفه ها و اصطلاحات ذکرشده در این مقاله آمده است:

Reach/Boom: پرتو افقی که چرخ دستی به جلو و عقب حرکت می کند.

 دکل/ستون – تیر عمودی که برای پشتیبانی از بوم در سیستم های ایستاده و دکل استفاده می شود بالابر متحرک – بالابر برای بلند کردن، قرار دادن و پایین آوردن بار استفاده می شود.

 چرخ دستی – حرکت چرخ دستی می تواند دستی، موتوری یا پنوماتیکی باشد. چرخ دستی بالابر، طناب سیم یا زنجیر و قلاب را در تمام طول بوم حمل می کند.

 چرخش – در جرثقیل های بازویی ایستاده آزاد و دکل، می توانید به چرخش بوم 360 درجه دست یابید. در جرثقیل های بازویی روی دیوار و ستون، می توانید 180-200 درجه چرخش داشته باشید. برق رسانی/توان پنوماتیک – حلقه های جمع کننده الکتریکی یا خطوط هوای پنوماتیک را می توان به بالا یا پایین دکل اضافه کرد تا کمک چرخش را فراهم کند و امکان چرخش بوم 360 درجه را فراهم کند.

 کنترل ها – در سیستم های بازویی با موتور یا هوا، می توانید از یک کنترل کننده دکمه فشاری برای کنترل چرخش بوم و همچنین حرکت چرخ دستی و حرکت بالابر و پایین آوردن بالابر استفاده کنید. کنترل های چند سرعتِ یا متغیر سرعت برای بالابر و چرخ دستی موجود است.

 ارتفاع قلاب – چقدر می توانید با آسانسورهای خود بروید یا می خواهید بالا بروید؟ برای اینکه بدانید جرثقیل بازویی شما چقدر می تواند بلند باشد، باید کمترین انسداد بالای سر را بشناسید.

 توقف چرخشی – اگر جرثقیل نزدیک به دیوار یا مانع دیگری قرارگرفته باشد، توقف چرخشی حرکت جرثقیل را قبل از برخورد با جسم مجاور محدود می کند.

 ملاحظات زیست محیطی – اجزای سیستم بازو را می توان برای مقاومت در برابر خوردگی برای کاربردهای بیرونی گالوانیزه کرد. همچنین، محفظه های کنترلی ویژه ای را می توان برای کاربردهای ضد انفجار و سایر محیط هایی که گرما، گردوغبار و کثیفی یا رطوبت در آن ها نقش داشته باشد، طراحی کرد

انواع مختلف سیستم جرثقیل بازویی

 در زیر انواع مختلف سیستم های جرثقیل بازویی موجود را موردبحث قرار می دهیم، همچنین طیف وسیعی از قابلیت ها، مزایا و معایب هر سیستم و گزینه های طراحی موجود را ارائه می کنیم.

 جرثقیل های آزاد ایستاده: سیستم بازشوی مستقل این رایج ترین نوع سیستم بازویی است زیرا می توان آن ها را تقریباً در هر مکانی ازجمله داخل یا خارج از منزل نصب کرد. سیستم های بازویی مستقل را می توان در زیرسیستم های جرثقیل پل بزرگ یا در مناطق باز که می توانند سلول های کاری جداگانه را پشتیبانی کنند، استفاده کرد. آن ها را می توان در فضای باز در تفرجگاه ها یا اسکله های بارگیری، و در فضای داخلی برای عملیات ماشین کاری و مونتاژ استفاده کرد.

به طورمعمول، سیستم های جرثقیل بازویی مستقل می توانند موارد زیر را در خود جای دهند: طول تا 50 اینچ ظرفیت تا 15 تن چرخش 360 درجه ارتفاع بوم تا 40 اینچ.

1- پایه روی صفحه نصب شده: این ها ساده ترین و محبوب ترین طراحی هستند. دکل با پیچ کردن یک صفحه پایه بر روی یک پایه بتونی نصب و سپس تقویت دکل با اتصالات محکم می شود.

 2-پایه / درج نصب شده: این ها دارای یک صفحه فولادی جوش داده شده در پایین دکل هستند که در هنگام اولین بارریزی بتن پایه ثابت می شود. ریختن بتن دوم از دکل پشتیبانی می کند – که نیاز به گیره ها را از بین می برد.

3- نصب استوانه: یک استوانه به یک صفحه فولادی جوش داده می شود که برای قرار دادن اتصال با آن به پایه بتنی اولین بار استفاده می شود. سپس یک بار دیگر از استوانه پشتیبانی می کند و دکل داخل استوانه قرار می گیرد، تراز می شود و سپس در جای خودجوش می شود. این طراحی امکان جابجایی سیستم بازویی را در صورت لزوم بدون آسیب رساندن به دکل فراهم می کند.

 در مقایسه با سایر سیستم های جرثقیل بازویی، سیستم های ایستاده بالاترین ظرفیت، طولانی ترین دهانه ها و بیشترین میزان چرخش را ارائه می دهند. بااین حال، جرثقیل های بازویی ایستاده ازجمله گران ترین سیستم ها و دائمی ترین راه اندازی هستند که دلیل آن فونداسیون خاصی است که برای لنگر انداختن و ایمن سازی جرثقیل و تحمل بار در حین بالابر نیاز است.

 جرثقیل های بدون پایه: جرثقیل های بازویی بدون پایه نوع دیگری از جرثقیل های بازویی مستقل هستند. این نوع سیستم های جرثقیل بازویی نیازی به فونداسیون ریخته شده خاصی ندارند و می توانند تقریباً در هر نقطه از تاسیسات نصب شوند تا زمانی که منطقه مطابق با الزامات سازنده باشد. ازآنجایی که نیازی به فونداسیون خاصی نیست، این جرثقیل های بازویی را می توان سریع تر نصب کرد، زیرا لازم نیست منتظر بمانید تا فونداسیون بتن ریخته شده برای خشک شدن بماند. همچنین در صورت لزوم می توان آن ها را به راحتی در یک مرکز جابجا کرد.

به طورمعمول، جرثقیل های بازویی بدون پایه می توانند موارد زیر را در خود جای دهند: بازه های 9-16 -ظرفیت تا 1000 پوند- چرخش 360 درجه -ارتفاع بوم تا 20 اینچ

جرثقیل بازویی نوع دکل: جرثقیل های بازویی نوع دکل یک جایگزین مقرون به صرفه برای سیستم های ایستاده هستند زیرابه پایه خاصی نیاز ندارند. جرثقیل های بازویی نوع دکل فقط به 6 اینچ بتن برای پشتیبانی از جرثقیل نیاز دارند زیرابه پشتیبانی اضافی از یک تیر یا سازه پشتیبانی سقفی موجود نیاز دارند. به طورمعمول جرثقیل های بازویی نوع دکل می توانند موارد زیر را در خود جای دهند: دهانه های 10-40 ظرفیت تا 10 تن چرخش 360 درجه ارتفاع بوم تا 40 اینچ

جرثقیل های بازویی از نوع دکل کامل: زمانی که هیچ مانعی در بالای سر وجود ندارد می توان از آن ها استفاده کرد. بوم در بالای دکل نصب شده است که حداکثر قابلیت بلند کردن و حداکثر فاصله را در زیر ایجاد می کند. اتصالات صفحه جانبی این امکان را فراهم می کند که بوم در یک ارتفاع خاص “نصب شود” تا مانع موانع بالای سر واقع در بالای دکل شود. جرثقیل های بازویی نوع دکل شبیه به سیستم های ایستاده هستند و می توانند برای همان نوع کاربردهای سنگین/با بهره وری بالا مورداستفاده قرار گیرند. بااین حال، آن ها نیاز به یک تیر بالای سر یا سازه تکیه گاه دارند تا علاوه بر فونداسیون، پشتیبانی کنند.

 جرثقیل های دیواری: سیستم بازشوی دیواری سیستم های جرثقیل بازویی دیواری را می توان در حفره های جداگانه، در امتداد دیوارهای ساختاری مناسب یا ستون های تکیه گاه ساختمان، یا به عنوان مکمل جرثقیل مونوریل یا پل سقفی موجود استفاده کرد. مزیت اصلی استفاده از سیستم دیواری صرفه جویی در فضایی است که ارائه می دهد. آن ها به هیچ نوع کف یا پایه نیاز ندارند، و همچنین می توانند بسیار نزدیک به سطح زیرین انسداد سقف نصب شوند و حداکثر فاصله را هم در زیر و هم در بالای بوم ایجاد کنند.

این سیستم ها را می توان به گونه ای طراحی کرد که در اطراف موانع، زیر موانع، یا از سر راه جرثقیل های سقفی تاشوند تا از عدم وقفه در تولید اطمینان حاصل شود. جرثقیل های بازویی دیواری یا ستونی می توانند موارد زیر را در خود جای دهند: فاصله بین 8 تا 30 دقیقه ظرفیت تا 5 تن چرخش 180-200 درجه جرثقیل های بازویی دیواری را می توان برای نصب بر روی دیوار یا ستون تکیه گاه ساختمان به دو روش مختلف طراحی کرد.

جرثقیل های قلابی دیواری بیشترین فاصله را در بالا و پایین بوم ارائه می دهند و دارای طراحی تمام کنسول هستند. این مقرون به صرفه ترین وسیله برای پوشش بالابر در امتداد دیوارها یا ستون های ساختمان است. یک بست دیواری و یک میله اتصال از بوم پشتیبانی می کند تا به بالابر اجازه حرکت کامل در طول تیر را بدهد. درحالی که این نوع سیستم های بازویی ازلحاظ قیمت و طراحی جزو مقرون به صرفه ترین سیستم ها هستند، نقطه ضعف اصلی استفاده از جرثقیل بازویی دیواری یا ستونی این است که طراحی اجازه چرخش کامل 360 درجه را نمی دهد.

آن ها همچنین به یک ستون یا تکیه گاه نیاز دارند که بتواند بارها را تحمل کند، که معمولاً نیاز به بررسی مهندسی سازه و تایید قبل از نصب دارد. جرثقیل های مفصلی: جرثقیل های بازویی مفصلی دارای دو بازوی چرخشی هستند که می توانند بارها را در اطراف گوشه ها و ستون ها بلند کنند و به داخل یا زیر ماشین آلات و ظروف برسند. بازوی بوم اولیه امکان چرخش 200 درجه را فراهم می کند و بازوی بیرونی امکان چرخش تا 360 درجه را فراهم می کند که منطقه پوشش بیشتر و انعطاف پذیری بیشتری را در نزدیکی دکل یا ستون فراهم می کند. سیستم های بازوی مفصلی را می توان روی زمین، دیوار، سقف، یا بر روی پل یا سیستم مسیر نصب کرد.

 تنوع پیکربندی ها امکان تعیین موقعیت دقیق بار و لکه بینی بارها را در اطراف موانع، از طریق درهای باز، یا چرخش در نزدیکی دکل یا ستون ساختمان فراهم می کند – منطقه ای که مانور دادن به بازوهای سنتی می تواند دشوارتر باشد. جرثقیل های بازویی مفصلی می توانند موارد زیر را در خود جای دهند: طول تا 16 اینچ ظرفیت تا 1 تن چرخش 360 درجه برای سیستم های ایستاده و سقفی بازوی داخلی 180 درجه / بازوی بیرونی 360 درجه برای سیستم های دیواری برای کارهای سنگین تر و بالابرهای مکرر، جرثقیل بازویی مفصلی ممکن است بهترین انتخاب نباشد. طراحی آن ها اجازه بالابرهای با ظرفیت بالاتر را نمی دهد و دهانه آن ها تا حدودی محدود است.

 با یک سری جرثقیل بازویی، می توانید تولید را افزایش دهد و با کاهش صدمات در محل کار، ایمنی محل کار را در محل بهبود بخشد. موارد زیر را در نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که یک سیستم جرثقیل بازویی را طراحی می کنید که اقتصادی ترین و پربازده ترین سیستم برای کاربرد شما باشد: چرخه کار/طبقه بندی: انتخاب چرخه کاری مناسب یا طبقه بندی خدمات به اطمینان حاصل می شود که قطعات به اندازه کافی بادوام هستند تا در برابر بار و الزامات استفاده مقاومت کنند.

 ناحیه چرخش: جرثقیل های بازویی مستقل و دکلی چرخش 360 درجه را ارائه می دهند. جرثقیل های دیواری قابلیت چرخش 180 درجه رادارند. ارتفاع زیر بوم: فاصله کف تا زیر بوم جرثقیل بازویی، ارتفاع زیر بوم است. همچنین اندازه بالابر و ارتفاع بالابر موردنیاز را در نظر بگیرید.

 ارتفاع کلی جرثقیل بازویی: هر نوع اتصالی مانند ورودی الکتریکی را در نظر بگیرید تا جرثقیل از انسدادهای بالای سر پاک شود.

 طول کار واقعی موردنیاز: فاصله کار (یا قلاب) تقریباً طول بوم منهای ½ طول چرخ دستی در هر انتها است.

 برق موردنیاز: آیا برای درایو موتور جرثقیل بازویی، چرخ دستی، بالابر آن یا هر سه به برق نیاز دارید؟ منبع تغذیه برق خواهد بود یا هوا؟ ورودی پایین یا بالا؟ استفاده در فضای داخلی یا خارجی

جرثقیل دروازه ای (به انگلیسی : Gate crane) : در این محتوا قرار هست که در مورد ? ، متحرک ، کوچک ، گیت کرین از نوع دست دوم ، قیمت انواع این نوع بالابرها ، سنگین برهای از نوع 5 تن و طراحی جرثقیل دروازه ای در سال جدید یعنی سال 1400 به طور مفصل صحبت نماییم و اطلاعات ارزشمندی به شما ارائه نماییم پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

این نوع کرین به طور کلی در دو نوع ثابت و متحرک طراحی و تولید می شود. جرثقیل های متحرک در ساختار اصلی خود از چرخ هایی که در بخش زیرین جرثقیل قرار داده می شوند، بهره مند هستند و قابلیت حرکت کردن در طول مشخصی را دارند. این قابلیت باعث می شود تا جا به جایی بارها به نقاط مختلف کارگاه یا محوطه با سهولت بیشتری انجام گیرد.

کرین کارگاهی نوعی جرثقیل پرکاربرد در محیط های کارگاهی می باشد. در محیط های بسته و مسقف برای لیفتینگ و نقل و انتقال بارهای سنگین از دو نوع جرثقیل استفاده می شود. نوع اول جرثقیل سقفی کارگاهی و نوع دوم جرثقیل های دروازه ای کارگاهی هستند.

قابلیت بالابر از نوع  دروازه ای کارگاهی

حال تفاوت این دو نوع جرثقیل در چیست؟ جرثقیل سقفی همانطور که از نام آن پیداست به سقف سازه متصل می شود. در واقع وزن اصلی جرثقیل بر روی دیوارهای دو طرف جرثقیل تحمیل می شود. این جرثقیل امکان بالا بردن و جابه جایی بار در عرض دهانه دیوار به دیوار کارگاه و در طول مشخصی که برای آن در نظر گرفته شده است را خواهد داشت.

اما جرثقیل دروازه ای همانطور که از نام آن مشخص است نوعی جرثقیل است که متشکل از یک قاب دروازه ای شکل است. در واقع قاب این نوع جرثقیل شامل پایه های نگهدارنده یا پشتیبان در طرفین جرثقیل و یک پل افقی قرار گرفته بر روی دو پایه می باشد. پل جرثقیل های دروازه ای می تواند شامل یک تیر یا دو تیر باشد.

البته تک تیر یا تک پل بودن و دو تیر یا دو پل بودن جرثقیل، ویژگی مشترک هر دو نوع جرثقیل سقفی و گیت کرین می باشد. محصول تولید شده از نوع کارگاهی به سبب اینکه اتصالی به هیچ یک از بخش های سازه ای کارگاه ندارد و پایه های مستحکم و مقاومی دارد که از فولاد ساخته شده اند قابلیت بارگیری بارهای سنگین تری را نیز دارد.

انواع بالابر ها از  نوع دروازه ای قابل استفاده کارگاهی

گاهی اوقات استفاده از جرثقیل های دروازه ای کارگاهی در فضای بسته کارگاه می تواند مقرون به صرفه تر از خرید جرثقیل سقفی باشد. در این رابطه و نیز برآورد هزینه خرید هر یک از این جرثقیل ها و اینکه کدام مورد برای شرایط کارگاهی شما مناسب تر هستند، می توانید با متخصصان گروه کرین صنعت تهران مشورت نمایید.

جرثقیل های دروازه ای به طور کلی در دو نوع ثابت و متحرک طراحی و تولید می شوند. جرثقیل های متحرک در ساختار اصلی خود از چرخ هایی که در بخش زیرین جرثقیل قرار داده می شوند، بهره مند هستند و قابلیت حرکت کردن در طول مشخصی را دارند. این قابلیت باعث می شود تا جا به جایی بارها به نقاط مختلف کارگاه یا محوطه با سهولت بیشتری انجام گیرد.

مسیر حرکت جرثقیل دروازه ای متحرک یک مسیر ریل گذاری شده است که برای کنترل حرکت صحیح جرثقیل، یک اپراتور با کنترل از راه دور این کار را انجام می دهد. در هنگام کنترل حرکت جرثقیل در مسیر ریلی اش، لازم است که سرعت حرکت جرثقیل توسط اپراتور تنظیم و به جرثقیل ارسال شود.

با استفاده از جرثقیل های دروازه ای متحرک می توان بارهای بسیار سنگین در حد چند ده تن را از نقطه ای به نقطه ای دیگر با سلامت و ایمنی کامل انتقال داد. همچنین با استفاده از این جرثقیل ها می توان دریچه های سدها را باز و بسته کرد. جرثقیل های دروازه ای متحرک می توانند در انواع مختلفی ساخته شوند.

در واقع بنا بر درخواست کارفرمایان گرامی و با توجه به نیازهای اصلی و واقعی محدوده و شرایط کاری شان، جرثقیل مناسب و بهینه از نظر عملکرد و کیفیت و قیمت، طراحی می شود و در انواع کلاس های کاری و ظرفیت های بارگیری تولید می شود. قابل ذکر است که گروه کرین صنعت تهران پذیرای دریافت سفارشات ساخت انواع محصولات کرین متحرک و نیز تامین جرثقیل های متحرک از بهترین برندهای جهانی به کشور می باشد.

جرثقیل دروازه ای 10 تن

جرثقیل های 10 تن، قابلیت لیفتینگ و جابه جایی بار تا وزن 10 تن را دارند و می توانند با پیکربندی دو پل ایمنی و کارایی کامل و مطلوبی را فراهم آورند. این جرثقیل ها در محوطه های کارگاهی که بارهای سنگین جهت انتقال وجود دارند، بسیار کارا خواهند بود. قیمت این نوع از جرثقیل های دروازه ای را می توانید همراه با جزئیات کامل و لوازم جانبی و اضافی موجود برای آن ها از بخش فروش گروه کرین صنعت تهران جویا شوید.

بالابر دروازه ای کوچک

فضاهای کاری مختلف الزامات و تجهیزات خاص خود را برای پیشبرد اهداف کوچک و بزرگ خود نیاز دارند. به طور مثال کارگاه های کوچک یا کارگاه های با سقف کوتاه جهت لیفتینگ بار به تجهیزات کوچک تری نسبت به جرثقیل های غول پیکر نیاز دارند. البته باید متذکر شد که در مواقعی نیز برای جا به جا کردن بارهای با وزن متوسط و بیشتر، نیاز به جرثقیل کوچک دروازه ای احساس می شود.

در واقع جرثقیل های دروازه ای در ابعاد کوچک و بزرگ تولید می شوند تا بتوانند به خوبی پوشش دهنده نیازهای متنوع و مختلف صنایع و واحدهای کارگاهی کوچک و بزرگ باشند. جرثقیل های دروازه ای کوچک می توانند ابعاد کوچکی داشته باشند و در کنار این ابعاد کوچک، ظرفیت باربری متفاوتی را شامل شوند.

فرض کنید صاحب یک کارگاه تولیدی قطعات الکترونیکی هستید، مسلماً قطعات تولید شده را در بسته بندی های استاندارد قرار می دهید و در انبار کارگاه ذخیره می کنید. هنگام فروش محصولات خود، نیاز دارید در صورتی که بسته بندی محصولات دارای وزنی بیش از وزن قابل جابه جایی توسط نیروهای انسانی باشند، از یک دستگاه بالابر جهت انتقال کارتن محصولات به محل بارگیری استفاده کنید. در چنین مواردی و در کاربردهای مشابه جرثقیل های دروازه ای کارگاهی کوچک می توانند این وظیفه را به خوبی و به سلامت انجام دهند.

نقشه گیت کرین

در ساخت جرثقیل های دروازه ای می بایست با برنامه ریزی و در نظر گرفتن تمامی اصول و استانداردهای فنی و مهندسی کار را پیش برد. در واقع برای کسب یک نتیجه مطلوب در ساخت جرثقیل نیاز به نقشه جرثقیل دروازه ای است. نقشه ای که تمامی الزامات فنی سازه و مشخصات مکانیکی و ایمنی در آن لحاظ شده باشد.

نقشه جرثقیل کارگاهی دروازه ای که توسط تیم طراحی تدوین می شود، در برگیرنده مواردی است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

  • تعیین فاصله دقیق پل ها از یکدیگر در شرایطی که جرثقیل دو پل مورد نیاز باشد.
  • تعیین و محاسبه دقیق طول کلگی در جرثقیل های دروازه ای و نیز جرثقیل های نیم دروازه ای. در این موارد لازم است فاصله چرخ ها نیز از هم به دقت اندازه گذاری شود.
  • تعیین مقاومت تمامی عنصر سازه ای در برابر تنش ها و بارهای وارده
  • کنترل استحکام ستون ها یا پایه های گیت کرین در برابر تنش ها و نیز کمانش وارده به جرثقیل
  • تعیین اثر باد و زلزله بر روی جرثقیل و در نظر گرفتن استحکامات لازم برای عناصر سازه ای به منظور جلوگیری از آسیب دیدن و واژگون شدن جرثقیل در شرایط وزش باد شدید و بروز زلزله
  • در نظر گرفتن سایه بان برای تجهیزات موتوری و برقی جرثقیل برای حفظ سلامت و ایمنی این قطعات در مقابل بارش و رطوبت
  • تعیین دقیق زاویه های استاندارد بین ستون ها با توجه به نوع ساختار و پیکربندی جرثقیل و ظرفیت قابل حمل
  • مشخص کردن عرض دهانه قابل پوشش و طول مسیر ریل گذاری جهت حرکت جرثقیل های متحرک
  • در نظر گرفتن سیستم های کنترل از راه دور و نیز سیستم های هشدار دهنده هنگام بروز خطر خصوصاً در مواقعی که ترافیک انسانی در محل حرکت جرثقیل زیاد باشد.

طراحی کرین از نوع دروازه ای

در حالی که جرثقیل های دروازه ای در طراحی انعطاف پذیر هستند، زیرا به تکیه گاه های ساختمان متکی نبوده و می توانند به صورت متحرک طراحی شوند، اما با این حال اگر می خواهید از جرثقیل های دروازه ای استفاده کنید باید مواردی را قبل از طراحی و در حین طراحی در نظر بگیرید.

ساخت و تولید انواع بالابرهای از نوع  دروازه ای قابل استفاده  کارگاهی

سرعت جرثقیل: از جرثقیل کارگاهی دروازه ای باید در کاربردهایی استفاده شود که کاهش سرعت نگرانی ایجاد نمی کند. شما می توانید یک جرثقیل پل را با سرعت بسیار بالایی اجرا کنید، اما در جرثقیل های دروازه ای بار معمولاً با سرعت خزیدن کندتر منتقل می شود.

طراحی دروازه ای: آیا از سیستم دروازه ای کامل، نیمه دروازه ای یا دروازه ای قابل حمل استفاده می کنید؟ آیا دروازه بر روی ریل، مسیر یا چرخ حرکت خواهد کرد؟

ترافیک انسانی: آیا کارگران یا تجهیزات دیگری در نزدیکی دروازه کار خواهند کرد؟ آیا برای جلوگیری از آسیب رسیدن به برخورد، اجزای سازنده به محافظ اضافی یا جهت گیری خاصی نیاز دارند؟

در داخل و خارج از منزل: آیا جرثقیل در داخل خانه، فضای باز یا هر دو کار می کند؟ ممکن است برای مقاومت در برابر شرایط محیطی در سیستم دروازه باز در فضای باز، سیستم ها، مواد و اجزا با رنگ و پوشش ویژه ای مورد نیاز باشد. اگر سیستم سنگین بر شما در فضای باز کار می کند شما ماده ای مانند فولاد ضد زنگ یا فولاد گالوانیزه می خواهید که بتواند در برابر خوردگی مقاومت کند و بدون آسیب دیدن بتواند در معرض اشعه ماورا UV بنفش، آب نمک، رطوبت و گرما یا سرما قرار گیرد.

الزامات برق: آیا یک حلقه کابل برای انتقال نیرو کافی است یا یک راه حل سفارشی تر لازم است؟ اگر سیستم دروازه ای قابل حمل باشد، آیا در نزدیکی منبع تغذیه خواهید داشت یا به سیم برق بلندتری احتیاج دارید؟

تیم متخصص گروه کرین صنعت تهران از مهندسان، برآوردگران و مدیران پروژه می توانند به شما کمک کنند تا یک سیستم جرثقیل کارگاهی دروازه ای مقرون به صرفه را برای تاسیسات، واحد های تولید و با توجه به بودجه خود تعیین کنید.

سنگین بر از نوع گیت دست دوم

جرثقیل های دروازه ای دست دوم می توانند کارایی مطلوبی به خوبی جرثقیل های نو داشته باشند. همه چیز بستگی به شما دارد. اگر در زمینه استفاده از جرثقیل الزامات ایمنی را رعایت کرده باشید و بازرسی های دوره ای را جهت کنترل کردن سلامت فنی جرثقیل انجام داده باشید، می توانید انتظار داشته باشید که جرثقیل کارگاهی دروازه ای شما سالیان طولانی برایتان با همان کیفیت و بازدهی روز اول کار کند.

اگر نیاز به سنگین بر کرین کارگاهی یا متحرک دارید و بودجه ای که برای خرید جرثقیل در نظر گرفته اید کمتر از میزان قیمت جرثقیل های نو است، پیشنهاد ما به شما اعتماد به جرثقیل دروازه ای دست دوم است. اگر این دستگاه ها را از مراکز فروش معتبر و متعهد تهیه کنید تمامی نگرانی های حمل و جابه جایی بارهای موجود در کارگاهتان به راحتی از بین خواهند رفت.

گروه کرین صنعت تهران با در اختیار داشتن جرثقیل های دست دوم اما سالم و با کیفیت و ایمن، خرسند است که می تواند خدمتی مقرون به صرفه به صاحبان صنایع ارائه نماید. پس دیگر نگران تهیه جرثقیل با قیمت مناسب نباشید.

ارزش انواع بالابرهای از نوع دروازه ای

قیمت این نوع محصول در چند حالت قابل تعیین و محاسبه خواهد بود. اول اینکه قیمت جرثقیل نو با دست دوم به سبب قیمت روز مصالح به کار رفته در ساخت جرثقیل های جدید و آپشن های جدیدی که در آن ها لحاظ می شود، متفاوت خواهد بود. دوم اینکه قیمت جرثقیل های دروازه ای می تواند بر اساس نوع ساختار و پیکربندی آن ها محاسبه شود.

مطمئناً جرثقیل های دروازه ای دو پل که ظرفیت بالابری بارهای بیش از 5 تن را دارند قیمت بیشتری نسبت به جرثقیل های دروازه ای تک پل که قابلیت حمل بارهای تا حدود 2 تن را دارند، خواهند داشت. قیمت جرثقیل دروازه ای همچنین برای جرثقیل های متحرک و ثابت نیز به دو صورت جداگانه در نظر گرفته می شود.

از دیگر عوامل مهم و موثر بر قیمت گیت کرین می توان به عرض دهانه قابل پوشش، ظرفیت حمل، سرعت حرکت جرثقیل، دروازه ای یا نیم دروازه ای بودن جرثقیل و … اشاره کرد. قبل از سفارش جرثقیل می توانید ضمن مشورت با بخش فروش مجموعه کرین صنعت تهران، تمامی سوالات و ابهامات خود پیرامون جرثقیل متناسب و مناسب برای نوع فعالیت خود را مطرح کنید و پس از دریافت پاسخ جامع، اقدام به انتخاب و ثبت سفارش کنید.

کاربرد گیت کرین ها

گروه کرین صنعت تهران در حیطه اجاره و فروش انواع جرثقیل های دروازه ای و کارگاهی (?)و … با ظرفیت های بالابری مختلف اعم از 2 تن، 5 تن، 10 تن، 40 تن و … خدمات قابل توجهی را به صاحبان صنایع ارائه می نماید. فروش سنگین بر دروازه ای 5 تن به عنوان یکی از انواع پر تقاضا و پرکاربرد جرثقیل های دروازه ای در بخش فروش این مجموعه انجام می شود.