عمومیکسب و کار جدید

راهنمای خرید گل برای تولد دوست

روز تولد بهانه‌ی خوبی است تا به وسیله‌ی آن، دوستان و عزیزان خود را خوشحال کنیم و به نحوی به آن‌ها بفهمانیم که حضور آن‌ها برای ما مهم است. انتخاب یک هدیه مناسب برای این روز همیشه کاری آسانی نیست. بخصوص اگر طرف مقابل برای شما مهم باشد و دوست داشته باشید او را به بهترین شیوه سورپرایز کنید.

از بین تمام هدیه‌هایی که می‌توان برای این روز انتخاب کرد. گل‌ها جایگاه ویژه‌ای دارند که می‌توانند پیام و احساس شما را به بهترین نحوه ممکن به گیرنده‌ی آن منتقل کنند. بهترین گل تولد به نظر شما کدام است؟با به نظر شما گلها به عنوان یک هدیه جانبی در کنار هدیه اصلی، مهم هستند؟ شما بسته به شرایط، دسته گل تولد را برای هر فرد را انتخاب کنید. به همین منظور در این نوشته قصد داریم تا با مطرح کردن نکات و ایده‌هایی در مورد گل مناسب تولد به شما کمک کنیم مناسبت‌ترین گل را سفارش دهید. پس با سیتی گل همراه باشید.

معنی گل ها برای تولد

اگر بدانید هر گل با خود چه پیامی دارد، می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید.  به عنوان مثال زنبق پیام آور تحسین است و شاید برای هدیه دادن به افرادی که موفقیت برایشان مهم تر است مثل یک دانشجو و یا یک مرد موفق، هدیه مناسبی باشد. گل داوودی نماد دوستی است و می‌توان آن را به یک دوست صمیمی هدیه داد. برای آشنایی با معنا و مفهوم هر گل می‌توانید مطلب را مطالعه کنید.

نه تنها هر گل معنی خاص خود را دارد بلکه رنگ برخی گلها مفهوم خاصی را به همراه دارند. اما نکته اینجاست که حتی در کشورها و فرهنگ‌های متفاوت معنی گلها متفاوت خواهد بود!  به عنوان مثال هر رنگ رز پیام خاصی دارد؛ رز سفید نماد پاکی و جوانی، زرد نماد شادی و دوستی و رز قرمز نماد عشق وداشتن احساس عاشقی نسبت به طرف مقابل است.

به عنوان یک راهنمای کلی از سرای گل؛ می توانیم بگوییم بهترین گل تولد از نظر معنی و پیام به ترتیب گل لیلیوم، گل ارکیده، گل رز قرمزو گل ژربرا هستند. زیرا گل لیلیوم نماد شادی و خوشبختی است. گل ارکیده نماد عشق و شکوه و بزرگی است. گل رز قرمز نماد عشق و گل ژربرا نماد پاکی و شادی است و برای هدیه دادن به خانم ها در هر سنی مناسب است. پس به دنبال گلی باشید که پیام مورد نظرتان را به خوبی منتقل کند. اما یک انتخاب خوب برای هدیه دادن به آقایان می‌تواند گل اورینتال معطر که به معنی شادی است باشد.

نکاتی برای خرید گل هدیه تولد

می دانید هر کسی یک گل ماه تولد دارد و درست مانند سنگ های تولد، هر کدام معنای خاص خود را دارند.

برای شخصیت شناسی خرید گل و انتخاب درست گل هدیه باید فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار دهیم و به عنوان مثال پاسخ سوال هایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم در ذهن داشته باشیم.

باید بدانیم طرف مقابل ما چه رنگی را دوست دارد ؟ اگر هیچ ایده ای ندارید، به این فکر کنید که او اغلب چه رنگ هایی می پوشد ؟ کیف، تلفن، کفش و یا حتی لپ تاپش چه رنگی دارد ؟ توجه داشته باشید جواب این سوال بسیار ساده است فقط کافی‌ ست کمی دقت کنید !

نکته دیگر اینکه باید به خاطر بیاوریم که او اساسا چگونه فردی است ؟ عصبی، نرم خو و مهربان، هدف گرا و کاری، خجالتی، برون گرا، اهل شوخی و خنده، دمدمی مزاج، جدی و خلاصه هر صفتی که بتواند آن را توصیف کند می تواند در خرید گل هدیه برای او موثر باشد.

به طور مثال گفته می شود گیاه کاکتوس برای افرادی که سریع به خشم می آیند هدیه مناسبی است و انرژی منفی پیرامون او را کاهش می دهد.

نکته آخر اینکه سعی کنید بدانید او نسبت به گل خاصی حساسیت دارد یا نه ؟ تمام این موارد را کنار هم قرار دهید و سپس خلاقیت خود را به کار بیندازید. لزومی ندارد همیشه یک دسته گل یا باکس گل نیاز شما را به خرید گل مرتفع کند. گاهی یک شمعدانی کوچک کارتان را راه می اندازد.

بهترین گل برای هدیه تولد

1. گل نیلوفر برای هدیه تولد

نیلوفرها نشانگر خوشبختی و مثبت بودن هستند و آن ها را به گل تولد ایده آل تبدیل می کنند. برای مادر، مادر بزرگ، خواهر یا دوست خود یک دسته از نیلوفر بفرستید و روز تولد آنان را منور کنید !

2. گل ارکیده برای هدیه تولد

ارکیده عجیب و غریب و خیره کننده یک لحظه خاص را منتقل می کند ، این بدان معناست که آن ها برای همسر یا دختر شما یک سوپرایز عالی هستند. زیبایی ، عشق و قدرت و معانی مشترک با ارکیده مرتبط است و در رنگهای متنوع و شاداب قرار می گیرد.

3. گل رز سرخ برای هدیه تولد

وقتی نوبت تحویل گل رز می رسد، گیرنده خود را به بهترین وجه می شناسید ! گل های رز نیازی به معرفی ندارند (اما رنگ آن ها ممکن است نیازمند توضیحات و معرفی باشد). قرمز، البته، نمادی از عشق، زیبایی، احترام و اشتیاق عاشقانه است.

اما بهتر است بدانید: رنگ سفید نشان دهنده پاکی، بی گناهی و جوانی است؛ زرد از شادی، دوستی و آغازی جدید و صورتی از قدردانی، خوشبختی و تحسین صحبت می کند، گل رز زرد و صورتی گل های خوبی برای هدیه دادن به دوستان هستد.

گل های تولد برای هر ماه چیست ؟

مطمئن نیستید که کدام باکس گل تولد را بگیرید ؟ هر ماه یک نوع گل منحصر به فرد داشته و در ارتباط با آن است، گل های هر ماه به تفکیک در ذیل آورده شدند تا به شما در انتخاب بهترین گل تولد کمک کنند. البته شاید برای شما هم جالب باشد که نوع گل هر ماه، معرف شخصیت متولدین آن ماه نیز هست !

 • فروردین: گل رز
 • اردیبهشت: گل نسترن
 • خرداد: گل یاس سفید
 • تیر: گل بنفشه
 • مرداد: گل شب بو
 • شهریور: گل داوودی
 • مهر: گل زنبق
 • آبان: گل ارکیده
 • آذر: گل مریم
 • دی: گل همیشه بهار
 • بهمن: گل گلایل
 • اسفند: گل نرگس

آیا گل ها برای تولد هدیه خوبی هستند ؟

صد البته ! تولد خود را با گل های teleflora ویژه کنید و دسته گلی بسیار زیبا را برای شخص مورد نظر خود ارسال کنید، خواه گل آفتابگردان، گل رز، لاله ها یا نیلوفرها باشد. دریافت گل­ های تولد، تولد آن ها را بسیار ویژه تر می کند.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.