اجتماعیکسب و کار جدید

آموزش برگرداندن استوری پاک شده اینستاگرام

اینستاگرام در جدیدترین آپدیت خود قابلیتی را به این شبکه اجتماعی اضافه کرده که به عنوان یک قابلیت ضد هکری شناخته می‌شود.  به این طریق امکان بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام برای کاربران فراهم شده است بنابراین می ‌توانید به راحتی پست و استوری های حذف شده را به اکانت خود برگردانید و در صورت هک شدن و پاک کردن اطلاعات شما توسط هکر ها با پس گرفتن اکانت می ‌توانید بدون هیچ گونه نگرانی پست های خود را مجدداً برگردانید.

با توجه به اینکه این قابلیت جزء نیاز های اساسی در اینستاگرام بوده در ادامه این مطلب قصد داریم تا در رابطه با آن آموزش کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همچنین با توجه به آپدیت‌های این اپلیکیشن، آموزش اینستاگرام باید برای افرادی که از آن استفاده می‌کنند و به خصوص کسانی که در اینستاگرام بیزینس دارند، در اولویت باشد.

اینستاگرام قابلیتی دارد به نام Recently Deleted (به تازگی حذف شده) که این امکان را به شما می دهد تا پست هایی که به تازگی حذف شده است، شامل عکس ها، فیلم ها، ریلزها، فیلم های IGTV و استوری ها را بازیابی کنید.

از فوریه ۲۰۲۱، مواردِ حذف شده به مدت سی روز در پوشه « Recently Deleted» باقی می‌مانند. بعد از سی روز، به صورت خودکار حذف می شوند. تنها استثناء، داستان‌های حذف شده است که به مدت ۲۴ ساعت در پوشه Recently Deleted  باقی می‌مانند تا اینکه بعد از ۲۴ ساعت برای همیشه از بین می‌روند.

در این مطلب نحوه پیدا کردن پوشه Recently Deleted اینستاگرام و نحوه بازیابی پست‌های حذف شده ارائه شده است.

آموزش اینستاگرام حرفه ای و اهمیت آن

این روزها کمتر کسی پیدا می شود که از برنامه اینستاگرام استفاده نکند و یا حتی اگر کسی پیدا شد که ادعا کرد اینستاگرام را بر روی تلفن همراه خود نصب ندارد، بی شک اسم آن را حداقل یک بار شنیده است.

با پیشروی در دنیای مدرن و دیجیتالی، اپلیکیشن اینستاگرام تبدیل به یکی از اساس زندگی افراد شده است؛ افراد به شکل روزانه و مرتب حساب های اینستاگرامی خود را چک می کنند و با افراد حاضر در این شبکه در حال تعامل می باشند. آموزش اینستاگرام حرفه ای دقیقا اینجا اهمیت پیدا می‌کند.

عاملی که اینستاگرام بین کاربران محبوب است، علاوه بر رابط کاربری ساده، الگوریتم هسته آن است؛ این الگوریتم دائما موضوعاتی را که شما به آن علاقه دارید را در بخش اکسپلور اینستاگرام برایتان نمایش می دهد. همین موضوع باعث شده است که کاربران بعد از ورود به اینستاگرام، تایم از دستشان در رفته و متوجه گذر زمان نشوند.

 راه های تعامل با کاربران در اینستاگرام به شکل پست های تصویری، ویدیویی و استوری می باشد. ممکن است شما برای ساخت یک استوری مدت زمان زیادی را صرف کرده باشید و یا مدیایی که آن را استوری کرده اید را از تلفن خود پاک کرده اید و به اشتباه آن را از استوری خود نیز پاک می کنید؛ بدین ترتیب، چنان بنظر می رسد که شما دیگر تصویر یا هر رسانه دیگری که آن را استوری کرده بودید را از دست داده اید.

 اما صبر کنید! اینستاگرام یک قابلیت جدیدی برای بازیابی استوری های پاک شده در برنامه خود قرار داده است که می‌توانید از آن برای بازیابی استوری های خود کمک بگیرید. علاوه بر این مطلب لازم است آموزش اینستاگرام از صفر تا صد را نیز شروع کنید.

دلایل بازگردانی استوری و پست حذف شده اینستاگرام

در چند مورد احتیاج به بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام می باشد. گاهی اوقات ممکن است دست شما روی پست یا استوری خورده باشد و به این طریق آن ها را پاک کرده باشید. در برخی مواقع نیز کاربران بعد از پاک کردن محتوای منتشر شده در اینستاگرام از این کار پشیمان می شوند.

 اما مهم‌ ترین دلیلی که برای بازگردانی پست و استوری وجود دارد هک شدن در اینستاگرام است. با وجود امنیت بسیار بالای این فضا بسیاری از کاربران با در اختیار گذاشتن پسورد خود به دیگران و یا فعال نکردن احراز هویت دو مرحله ای هک می شوند و اطلاعات حسابشان در دسترس هکر ها قرار می‌ گیرد.

 در چنین شرایطی به طور معمول هکر ها تمامی پست های کاربر را پاک کرده و مطالب جدیدی را منتشر می کنند. در واقع این مسئله باعث می ‌شود تا تمامی زمان گذاری شما در اینستاگرام کاملا به هدر برود و حتی در صورت پس گرفتن پیج نتوانید پست ها و استوری های خود را بازگردانید. این مشکل با جدیدترین آپدیت اینستاگرام به طور کامل رفع شده است چرا که شما تا سی روز فرصت دارید تا پست های پاک شده را به پیج برگردانید و در رابطه با استوری ها نیز ۲۴ ساعت زمان در اختیار شما قرار می گیرد.

این قابلیت برای کسانی که قصد دارند استوری را هایلایت کنند اما آن را انتشار ندهند نیز مفید است. در واقع می توانید استوری را شیر کنید، آن را پاک نمایید و قبل از گذشت ۲۴ ساعت آن را به پیج تان برگردانده و هایلایت نمایید.

مراحل بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام

اگر به اتفاق استوری خود را با دکمه delete پاک کردید، لازم نیست نگران باشید. همانطور که بیان کردیم اینستاگرام به فکر کاربران خود بوده است و قابلیتی را برای بازیابی استوری های پاک شده در اینستاگرام  ایجاد کرده است که کاربران می‌توانند بعد از پاک شدن استوری های خود از آن بخش اقدام به بازگزداندن استوری های خود نمایند.

 برای شروع، وارد برنامه اینستاگرام شده و وارد قسمت setting شوید. بعد از وارد شدن به بخش setting یا تنظیمات وارد بخش حساب کاربری یا account شوید. بعد از وارد شدن به قسمت account لیستی از گزینه ها برایتان نمایان می شود که از بین گزینه های موجود در این لیست، در بخش انتهایی گزینه recently deleted را انتخاب کرده و وارد آن شوید.

در این قسمت شما استوری های خود را که در 30 روز گذشته با استفاده از دکمه delete آنها را از استوری خود حذف کرده اید را مشاهده خواهید کرد.

مجدداً مراحل را به ترتیب برایتان نوشته‌ایم:

برای بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام ابتدا وارد پیج اینستاگرام خود شده و روی آیکون همبرگر یا سه خط در قسمت پروفایل خود ضربه بزنید.

  1. در پنجره جدید گزینه تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید.
  2. روی Account تپ نمایید.
  3. در صفحه جدید گزینه Recently Deleted را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که این قابلیت به تازگی ارائه شده و ممکن است برای برخی از کاربران فعال نشده باشد. بنابراین در صورتی که این گزینه را نمی‌بینید احتمالاً اینستاگرام شما آپدیت نیست و یا هنوز این قابلیت در کشوری که در آن زندگی می‌کنید فعال نشده است.

بعد از انتخاب این گزینه می‌توانید تمامی محتوا های پاک شده خود را ببینید، محتوای مورد نظرتان را انتخاب کرده و سپس روی سه نقطه موجود ضربه بزنید.

در صورتی که قصد دارید تا عکس مربوطه را به صفحه تان برگردانید روی گزینه Restore ضربه بزنید. به این صورت اینستاگرام از شما درخواست می کند تا هویت خود را تایید کنید. این برای این است که هکر ها نتوانند عکس های موجود در این قسمت را پاک کنند.

علاوه بر راهکار بالا در صورتی که هنوز این قابلیت برای تان فعال نشده می‌توانید تصاویر مربوط به پست های پاک شده را از قسمت مدیریت فایل یا My File گوشی تان پیدا کنید. برای دسترسی به این بخش در قسمت مدیریت فایل روی پوشه تصاویر و سپس اینستاگرام ضربه بزنید و سپس پوشه های موجود در آن را بررسی کنید.

بخش archive در اینستاگرام

در بخش آرشیو به استوری‌هایی دسترسی خواهید داشت که به شکل اتومات و بعد از 24 ساعت پاک شده اند. بدین منظور اگر استوری شما بعد از 24 ساعت به شکل اتوماتیک پاک شد می‌توانید وارد بخش archive شده و از قسمت بالایی این صفحه وارد اسلاید story ها شوید.

 در این بخش شما می توانید استوری های خود را که طی چند سال گذشته منتشر کرده اید را مشاهده نمایید. همپنین قابلیتی نیز برای ذخیره آنها و یا بازنشرشان وجود دارد که در صورت تمایل می توانید با استفاده از این بخش، استوری ای را که قبلا منتشر کرده بودید، باز هم با فالور های خود به اشتراک بگذارید.

همچنین در صورتی که تصاویر را به قسمت آرشیو برده باشید می ‌توانید از این قسمت به تمام پست های آرشیو شده دسترسی پیدا کرده و مجدداً پست های آرشیو شده را به اینستاگرام خود بازگردانید. برای این کار در قسمت پروفایلتان روی آیکون سه خط ضربه زده و سپس آرشیو را انتخاب نمایید.