عمومیکسب و کار جدید

معرفی فناوری‌های تولید ژل ماشین ظرفشویی آسیمن

فرمول ژل ماشین ظرفشویی

پیشرفت تکنولوژی همیشه به سمت و سویی بوده که کارها با استفاده از ماشین‌ها و دستگاه‌های مکانیزه انجام شود. از نظر علمی نیز به اثبات رسیده، استفاده از ماشین ظرفشویی به جای شستشوی ظروف با دست میزان آب کمتری مصرف می‌کند و همچنین مقدار بسیار کمتری شوینده به محیط زیست وارد می‌شود. انواع شوینده‌های ماشین ظرفشویی در بازار موجود می‌باشد که هر یک در حالت مختلف و کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرمول پودر ماشین ظرفشویی جز ابتدایی‌ترین شوینده‌های مورد استفاده در ماشین ظرفشویی بوده است اما استفاده از این محصول مشکلات بسیاری را در پیش خواهد داشت.

قرص و ژل ماشین ظرفشویی از جمله محصولاتی هستند که در راستای استفاده بهتر از ماشین ظرفشویی به بازار روانه شدند که هر یک مزایا و معایب مربوط به خود را دارند. مزیت اصلی فرمول قرص ماشین ظرفشویی حالت بسته‌بندی آن است که از ریخته شدن و به هم ریختگی محیط جلوگیری می‌کند.

از طرفی دیگر ژل ماشین ظرفشویی که به عنوان جدیدترین محصول برای ماشین ظرفشویی شناخته می­‌شود، در بسته‌بندی‌هایی مانند مایع ظرف‌شویی به بازار روانه شده است. به دلیل حالت ژلی این محصول، نیاز به استفاده از این شوینده  متناسب با حجم ظروف کثیف می‌تواند تغییر کند. به همین دلیل خرید و تولید ژل ماشین ظرف‌شویی طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

بهترین ژل ماشین ظرفشویی | ژل دوفاز ماشین ظرفشویی | ژل ماشین ظرفشویی

ویژگی فرمول ژل ماشین ظرفشویی چیست؟

فرمول ژل ماشین ظرفشویی طوری طراحی شده است که مخصوص استفاده در ماشین ظرفشویی است و هرگز نمی‌بایست از مایع ظرفشویی بجای آن استفاده کرد. علت آن هم این است که فرمول مایع ظرفشویی، مناسب شستشوی ظروف با دست طراحی شده است، درنتیجه قدرت کف کنندگی بسیار بالا دارد که با میزان حجم زیاد آب قابل پاک شدن است، اما این موضوع در ماشین ظرفشویی قابل اجرا نمی‌باشد و باقیمانده مایع و کف روی ظروف ایجاد لجن می‌کنند و یا حتی ممکن است به ماشین ظرفشویی نیز آسیب وارد کرده و از ماشین ظرفشویی به بیرون از آن ریخته شود.

هرچند ژل ماشین ظرفشویی نسبت به شوینده پودری مانند پودر ماشین و یا قرص ماشین ظرفشویی، کمتر شناخته شده است، ولی حقیقت این است که فرمول ژل ظرف‌شویی نسبت به فرمول پودر ظرف‌شویی و قرص‌های ماشین ظرفشویی بسیار مؤثرتر و عملکرد بهتری دارند. در فرمول ژل ماشین ظرفشویی از آب به عنوان پایه ساخت شوینده استفاده شده است در نتیجه هنگام شستشو بر روی ظروف ظریف و تزئینی، سایشی ایجاد نمی‌کند. همچنن باعث ایجاد براقیت و جلاء فوق‌العاده‌ای بر روی ظروف می‌شود.

چرا فرمولاسیون ژل ماشین ظرفشویی مؤثرتر است؟

رسیدگی به کارهای منزل حتی بیشتر از کار در محیط بیرون، باعث خستگی جسمی برای افراد می‌شود. یکی از کارهایی که انرژی زیادی صرف آن می‌شود، شستشوی ظروف است، مخصوصاً زمانی که مهمان داشته باشید. با ورود ماشین ظرفشویی به بازار مشکلات بسیاری از افراد در خصوص شستشوی ظروف با دست حل شده است اما استفاده از شوینده‌های نامناسب برای ماشین ظرفشویی نیز خود مشکلاتی را می‌تواند ایجاد کند. اگر پس از اتمام کار ماشین ظرفشویی مرتباً لکه‌های غذایی و رگه‌هایی از آب کثیف بر روی ظروف پیدا می‌شود، مشکل شوینده ماشین ظرفشویی است.

این مورد زمانی که از شوینده‌های پودری برای ماشین ظرفشویی استفاده می‌شود بیشتر اتفاق می‌افتد. از طرفی پودرها قابلیت انحلال در آب با دماهای مختلف را نیز ندارد و این موضوع مشکل زیادی در استفاده از آن‌ها ایجاد کرده است. جدیدترین نسل از شوینده‌ها برای ماشین ظرفشویی استفاده از ژل ماشین ظرفشویی با فرمولاسیون شیمیچی می‌باشد. مجموعه شیمیچی دانش کافی در تولید بهترین فرمول ژل ماشین ظرف‌شویی، با چاشنی تجربه بالا در تولید محصولات شوینده را دارد.

انواع شوینده ماشین ظرفشویی

اگر در راهرو فروشگاه محله خود در بین محصولات متنوع حیرت‌زده مانده‌اید و می‌خواهید ویژگی‌های بهترین محصولات شوینده ماشین ظرفشویی را بدانید با ما در این بخش همراه باشید. مواد شوینده جهت استفاده در ماشین ظرفشویی می‌توانند به صورت ژل، قرص یا پودر باشند. انتخاب درست در بین انواع متنوع محصولات کار بسیار سختی برای مصرف‌کنندگان مواد شوینده شده است.

پودر ماشین ظرفشویی

مزیت بزرگی که پودر ماشین ظرفشویی دارد این است که فرمولاسیون پودر ماشین ظرفشویی طوری طراحی شده است که باعث استفاده مطلوب‌تر آن در آب‌هایی با سختی بسیار بالا می­‌شود. چرا که آب سخت سبب ایجاد رسوبات آهکی شده که این امر خود باعث ایجاد رگه، لکه‌های سفید و ابری مانند بر روی ظروف به‌ویژه ظروف شیشه‌ای می‌شود.

یکی دیگر از مزایای پودر ماشین ظرفشویی قدرت شویندگی بالاتر این محصول در مقایسه با محصولات مشابه مانند ژل ماشین ظرفشویی است. این موضوع به علت استفاده از یک سری مواد بیلیچ (bleach) کننده و سازنده‌ها (builder) در ساخت پودر ماشین ظرفشویی است که در محیط خشک (پودر) در مقایسه با محیط آبی ژل پایدارتر هستند.

یکی از نکاتی که در مورد پودر ماشین ظرف‌شویی باید به آن دقت شود نحوی ساخت آن است چرا که نوع ساخت بطور مستقیم بر انحلال‌پذیری اثر می‌گذارد. عدم ساخت مناسب باعث می‌شود که پودر پس از تماس با آب و در حین استفاده در ماشین ظرفشویی، حالت خمیری پیدا کرده و درنهایت بعد از شستشو بر روی ظروف باقی بماند.

مورد دیگری که وجود دارد این است که ریختن پودر در جایگاه تعبیه شده ماشین ظرفشویی ممکن است همیشه بطور کاملاً تمیز و مرتب انجام نگیرد. اگر این کار با عجله انجام شود، در نهایت ممکن است همه جا کثیف شود. همچنین درصورت استفاده بیش از حد، به جای درخشش مورد نظر، باقیمانده پودر به‌صورت یک سری لکه‌های سفید رنگ بروی ظروف باقی می‌ماند.

قرص ماشین ظرفشویی

هرچند فرمول قرص ماشین ظرفشویی و فرمول پودر ماشین ظرفشویی تا حدودی به یکدیگر نزدیک است، ولی  نوع خاص شکل و فرمولاسیون قرص ماشین ظرفشویی در مقایسه با پودرها و ژل‌ها، باعث شده است که قرص‌های ماشین ظرفشویی راحتی بیشتری برای مصرف‌کننده داشته باشند. این قرص دارای آجرهای کوچک کنسانتره پودر هستند که تحویل مواد شوینده دقیق را برای کاربر آسان‌تر می‌کند. برخلاف پودر و ژل ، قرص‌ها به دلیل اینکه احتمال ریختن آن‌ها کمتر است ، کثیف کاری کمتری هم دارند.

یکی دیگر از مزایای تبلت‌ها توپی قدرت شستشوی بالای آن‌هاست. افزودن قرص‌های توپی باقی مانده مواد شوینده را از ظروف خارج می‌کند و باعث بهبود کیفیت کلی شویندگی می‌شود. عیب اصلی قرص ماشین ظرفشویی قدرت ایجاد کف بالای آن‌هاست که هنگامی‌که بیش‌ازحد از این محصول استفاده می‌کنید، کف اضافی در ماشین ظرف‌شویی ایجاد می‌شود و ممکن است عمر ماشین ظرف‌شویی شما را کاهش دهد یا در نتیجه باعث نشت دستگاه شود.

علاوه بر این، قرص ماشین ظرفشویی قیمت بالاتری نسب به سایر محصولات شوینده ماشین ظرف‌شویی دارد. در نتیجه برای استفاده‌ی مکرر از ماشین ظرفشویی انعطافت پذیری بیشتری داشته باشید و از قرص‌ها نسبت به سایر شوینده‌ها کمتر استفاده کنید.

ژل ماشین ظرفشویی

ژل‌های ظرفشویی زمانی که مصرف‌کنندگان تصمیم گرفتند از پودرهای ماشین ظرفشویی با معایب متعدد، دیگر استفاده نکنند ایجاد شد. از اواسط دهه ۱۹۹۰ تمایل مصرف‌کنندگان به استفاده از مواد شوینده پودری کمتر شده است، اما حدس بزنید چه چیزی باعث شد بسیاری به سمت ژل ماشین ظرف‌شویی روی بیاورند!

واقعیت این است که مواد شوینده هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند و هر یک توانسته‌اند توجه طرفداران خاص خود را نیز جلب کنند، اما به طور کلی استفاده از ژل‌های ماشین ظرفشویی به علت ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای که دارند رواج زیادی بین مصرف‌کنندگان پیدا کرده است.

در مقایسه با پودر، ژل ماشین ظرفشویی به علت ژلی بودن قابلیت تنظیم سرعت ریخته شدن در جایگاه تعبیه شده در ماشین ظرفشویی را دارد، بنابراین در هنگام اندازه‌گیری میزان شوینده مورد نیاز برای یک دوره شستشوی ماشین، کنترل بیشتری بر روی ژل نسبت به پودرها وجود دارد. همچنین اگر که ماشین ظرفشویی کاملاً پر نباشد، استفاده از ژل در مقایسه با قرص اقتصادی‌تر است چرا که استفاده از یک قرص کامل ممکن است باعث ایجاد لکه بر روی ظروف گردد. به این ترتیب بر اساس میزان ظروف می‌توان از مقداری مشخص ژل ماشین ظرفشویی استفاده کرد که سبب صرفه‌جویی در مصرف مواد شوینده می‌شود.

علاوه بر این، فرمولاسیون ژل ماشین ظرف‌شویی بر پایه آب است بنابراین بر روی ظروف سایش کمتری ایجاد می‌کند. دیگر مزیت ژل ماشین ظرف‌شویی دمایی عملکردی پایین‌تر این ماده نسبت به پودر ماشین ظرفشویی است که سبب عملکرد سریع‌تر آن می‌شود. به دلیل تنوع زیاد ژل ماشین ظرفشویی در بازار، برخی از مردم ژل ماشین ظرفشویی و مایع ظرفشویی را اشتباه می‌گیرند. البته ژل‌های ماشین ظرفشویی را در بسته‌بندی‌های قالبی نیز می‌توانید پیدا کنید که مشکلات مربوط به اندازه مصرف مناسب برای یک دوره شستشو و تمایز از دیگر مایعات شوینده را بسیار کاهش می‌دهد.

ویژگی‌های ژل ماشین ظرفشویی

علت کاربردی شدن ژل ماشین ظرفشویی در بین شوینده‌های موجود در منزل، ویژگی‌های مناسب آن می‌باشد. خصوصیات ویژه این شوینده شامل:

  • پاک‌کنندگی فوق‌العاده
  • حاوی خشک‌کن مایع و جلا دهنده
  • حاوی ضد رسوب
  • پاک‌کنندگی بالا بدون نیاز به مالیدن سطح ظروف
  • عدم نیاز به آبکشی قبل از شستشو
  • لکه بری قوی
  • عدم نیاز به خشک‌کردن و حذف قطرات آب روی ظروف
  • فرمولاسیون بدون فسفات
  • غلظت مناسب
  • عدم ایجاد رسوب در منافذ ماشین ظرف‌شویی