اقتصادیکسب و کار جدید

مالیات انتقال پول به کانادا در سال2023

حداکثر سقف واریز به حساب پس انداز معاف از مالیات

آژانس درآمد کانادا حداکثر سقف واریز به حساب پس‌انداز معاف از مالیات را برای سال 2023 اعلام کرد

با اعلام این سقف که در 14 نوامبر اعلام شد، سقف مبلغ واریزی معاف از مالیات در سال 2023 برای افرادی که واجد شرایط حساب‌های پس‌انداز معاف از مالیات بوده‌اند، اما هرگز از سال 2009 از آن استفاده نکرده‌اند به 88 هزار دلار افزایش یافته است.

حداکثر سقف واریزی به حساب پس‌انداز معاف از مالیات بر اساس تورم تعیین شده و مبلغ آن به نزدیکترین 500 دلار رند می‌شود. شاخص‌ تورم‌ آژانس درآمد کانادا برای سال 2023، 6.3 درصد است. شاخص تورم برای سال 2022، 2.4 درصد بود.

برای مشتریانی که تاکنون از حساب‌های پس‌انداز معاف از مالیات پول برداشت کرده‌اند، میزان واریز بر اساس برداشت‌های گذشته آنان بر اساس فرمول زیر تعیین می‌شود:

میزان استفاده نشده از حساب پس‌انداز معاف از مالیات تا به امروز + جمع برداشت‌های‌ انجام شده در سال جاری + سقف واریزی به حساب پس‌انداز معاف از مالیات در سال آینده = حداکثر میزان واریز به حساب پس‌انداز از ابتدای سال آینده که معاف از مالیات خواهد بود.

حداکثر مبلغ واریزی به حساب‌های پس‌انداز معاف از مالیات بر اساس سال:

برای سال‌های 2009، 2010، 2011 و 2012: 5000 دلار

برای سال‌های 2013 و 2014: 5500 دلار

برای سال 2015: 10000 دلار

برای سال‌های 2016، 2017 و 2018: 5500 دلار

برای سال‌های 2019، 2020، 2021 و 2022 6000 دلار

برای سال 2023: 6500 دلار

هر فرد حداکثر ۱۸ ساله با شماره بیمه اجتماعی (SIN) می‌تواند یک حساب پس‌انداز معاف از مالیات در کانادا افتتاح کند. گفتنی است برای تازه‌مهاجرانی که بالای ۱۸ سال دارند، سال ورود به کانادا و اخذ اقامت دائم یا دریافت شماره بیمه اجتماعی (SIN) ابتدای بازه سرمایه‌گذاری در این حساب محاسبه می‌شود. خرید و فروش دلار کانادا نیز برای این افراد آزاد می باشد.

انتقال پول از کانادا به ایران | سقف انتقال پول از ایران به خارج | صرافی انتقال پول به کانادا

آستانه‌های مالیاتی فدرال برای سال 2023

آستانه مالیاتی فدرال هم برای سال 2023 تعدیل خواهد شد.

نرخ مالیات 33.0 درصد مشمول درآمد‌های قابل مالیات بیش از 235,675 دلار در سال می‌شود. این نرخ مالیاتی در سال 2022 مشمول درآمد‌های قابل مالیات بیش از 221,708 دلار در سال می‌شد.

نرخ مالیات 29.0 درصد اکنون با درآمد قابل مالیات بیش از 165,430 دلار در سال شروع می‌شود. مقدار درآمد مشمول این میزان مالیات در سال2020، 155,625 دلار در سال بود.

نرخ مالیات 26.0 درصد امسال با درآمد مشمول مالیات بیش از 106,717 دلار در سال شروع می‌شود. این مقدار در سال 2022، 100,392 دلار در سال بود.

نرخ مالیات 20.5 درصد از درآمد قابل مالیات بیش از 53,359 دلار شروع می‌شود. حداکثر درآمد مشمول این نرخ مالیاتی در سال 2022، 50197 دلار بود.

درآمد تا سقف 53,359 دلار مشمول مالیات 15.0 است.

بدون در نظر گرفتن اثر هر گونه اعتبار مالیاتی موجود، کسی که در سال 2023، صدهزار دلار درآمد دارد، تقریباً 174 دلار مالیات کمتری نسبت به فردی که در سال 2022 همین میزان درآمد داشته اسنتایج یک نظرسنجی نشان داده است که دغدغه هزینه زندگی در کانادا، در بین سه دغدغه اول بیش از ۸۰ درصد از متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار دارد. بنابراین همانطور که می بینید، موضوع مهمی برای افرادی که قصد زندگی در کانادا دارند، انتخاب کرده‌ایم.

نحوه انتقال پول به کانادا ? [معرفی سیستم‌های انتقال پول] + *کارمزد صرافی*

با افزایش مهاجران به کانادا، انتقال دلار و ارسال وجه به این کشور به موضوعی با اهمیت بالا تبدیل شده است. دانشجویان محصل در این کشور باید برای تامین هزینه‌های خود پول دریافت کنند؛ همچنین افرادی که مقیم کانادا هستند اما در ایران تجارت می‌کنند نیز موظفند درآمد خود را به‌ حساب شخصی خود در کانادا واریز کنند.

شاید این سوال به ذهن شما هم رسیده باشد که اگر بخواهید مقداری پول به این کشور انتقال دهید، مراحل آن چگونه خواهد بود و به چه مستنداتی نیاز دارید؟ در دنیای بدون مرز ارتباطات امروزی، انتقال پول به کانادا چندان سخت نیست. شما می‌توانید از طریق صرافی‌های ایرانی در بانک‌های کانادا حساب باز کرده و در بانک مورد نظر وجوه خود را سپرده‌گذاری کنید.

صرافی‌های ایرانی زیادی در شهرهای بزرگ کانادا فعالیت می‌کنند که همگی مجهز به کارت‌خوان هستند و انتقال دلار به این کشور را آسان کرده‌اند. برای دریافت مبالغ کم می‌توانید با کشیدن کارت ایرانی به‌ راحتی دلار دریافت کنید. برای مبالغ بالاتر اما راهکارهای دیگری وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

راهکارهای انتقال پول به کانادا

دلار کانادا از آن دسته ارزهای پرکاربرد و معتبر در دنیاست. اما چگونه می‌توان بین ایران و کانادا نقل و انتقالات مالی انجام داد؟

راه‌های متفاوتی برای انتقال سریع و بدون ریسک دلار به کانادا وجود دارد. از جمله این روش‌ها انتقال دلار به کانادا یا ارسال دلار به کانادا از طریق صرافی است؛ شما می‌توانید با روش های متفاوتی از ایران به کانادا پول منتقل کنید. هرکدام از این روش ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. در ادامه به معرفی سیستم‌های انتقال پول به کانادا می‌پردازیم.

انتقال دلار به کانادا با استفاده از سیستم پی پال

یکی از راه‌های انتقال دلار به کانادا از طریق سیستم پی پال است. پی پال یک شرکت عمومی در ایالات متحده است که بین تمام کشورهای جهان بسیار رواج پیدا کرده است. دانش و فعالیت این شرکت در زمینه بازرگانی است و به‌ کمک آن می‌توانید انتقال را به‌صورت آنلاین و خیلی سریع انجام دهید.

به‌بیان ساده، PayPal انتقال دلار به‌ صورت امن را تنها از طریق یک ایمیل فراهم می‌کند. پی پال یک سرویس پرداخت پول آنلاین و نقل و انتقالات بانکی است. این سرویس به کاربران این امکان را می‌دهد تا در شبکه‌ای بسیار امن، سریع و راحت، حساب‌های الکترونیکی باز کرده و از آن‌ها برای تبادل پول، خرید و فروش و تبدیل ارز در اینترنت استفاده‌ کنند. در حال حاضر این سیستم به شرکت‌های تحت تحریم آمریکا خدمات ارائه نمی‌دهد و متاسفانه ایران هم جزو این تحریم‌ها محسوب‌ می‌شود.

ارسال دلار به کانادا از طریق شرکت‌های انتقال پول

حتی اگر نتوانستید با پی پال مبلغ موردنیاز خود را به کانادا ارسال کنید، راه‌های دیگری نیز پیش روی شما هست. افرادی که به PayPal دسترسی ندارند می‌توانند از طریق سیستم‌ها و شرکت‌های دیگر مانند Western Union یا Money Gram فرایند انتقال دلار را انجام دهند. در ادامه معروف‌ترینِ این شرکت‌ها را بررسی می‌کنیم.

انتقال دلار به کانادا از طریق Western Union

سیستم وسترن یونیون به‌دلیل کارکرد موفق خود به‌عنوان بهترین سیستم انتقال دلار در سال‌های جاری شناخته می‌شود. برای ارسال حواله از طریق وسترن یونیون، مشتری باید نام و نام‌خانوادگی، نام پاسپورت شخص دریافت‌کننده، مبلغ پرداختی و کشور انتخاب شده برای انتقال و در نهایت استان مدنظر را در فرم مخصوص پر کند و به نمایندگی در شعبه تحویل دهد.

پس از بررسی صحت اطلاعات و ثبت درخواست، انتقال انجام‌ می‌شود. پس از تکمیل مراحل، کد رهگیری 10 رقمی از طریق سامانه ارسال خواهد شد. این کد هنگام دریافت پول الزامی است. شخصی که انتقال را انجام می‌دهد باید این کد رهگیری را به شخص انتقال دهنده ارسال کند. گیرنده می‌تواند با داشتن کد رهگیری و ارائه کارت شناسایی معتبر وجه واریز شده را دریافت کند. معمولاً 1 تا 2 روز بعد پول به‌ حساب شخص واریز می‌شود.

مزایای استفاده از انتقال وسترن یونیون

 • این سیستم به شما اجازه می‌دهد که روزانه هشت هزار دلار نقل و انتقالات مالی داشته‌ باشید؛
 • امنیت، سرعت بالا و نامحدود بودن آن کاربران بسیاری را به خود جذب می‌کند. این سیستم بسیار سریع‌تر از حواله‌های بانکی متداول است و برای تکمیل پرداخت شما فقط به چند دقیقه زمان احتیاج دارد؛
 • وسترن یونیون یک شرکت است که خدمات انتقال پول الکترونیکی، حواله، ارسال پول، پرداخت قبض، ردیابی حواله، تخمین قیمت، حواله پستی، پرداخت‌های تجاری و غیره را در سراسر جهان از جمله کشورهای تحت تحریم ارائه می‌دهد؛
 • وسترن یونیون همیشه با دقت عوامل انتقال را بررسی می‌کند. اما به‌دلیل احتمال تقلب در پرداخت‌های آنلاین، این شرکت همواره به کاربران توصیه می‌کند که به افرادی که نمی‌شناسند، پول انتقال ندهند؛
 • Western Union هنگام ارسال حواله از نرخ‌های مخصوص خود استفاده می‌کند. به‌عنوان مثال، اگر بخواهید به کشورهایی که با یورو کار می‌کنند پول حواله کنید، نمی‌توانید دلار دریافت کنید. اما در این سیستم اگر بخواهید 500 دلار به آلمان ارسال کنید، این مبلغ در سیستم به یورو تبدیل شده و برای گیرنده ارسال می‌شود.

انتقال دلار به کانادا با استفاده از مانی گرام

یکی دیگر از روش‌های انتقال پول به کانادا، انتقال از طریق مانی گرام (MoneyGram) است. در این روش، فرستنده باید با پرداخت وجه و شناسه معتبر به یکی از دفاتر مانی گرام در کشور خود مراجعه کند. در شعبه فرد فرمی دریافت می‌کند که باید قسمت اطلاعات مشخصات خود و گیرنده را در آن فرم به‌درستی پر کند. پس از آن نماینده شعبه یک کد هشت رقمی به فرستنده می‌دهد. این کد برای گیرنده ارسال می‌شود و او می‌تواند با کارت شناسایی معتبر و عکس‌دار به یکی از شعب مراجعه کرده و وجه مورد نظر را دریافت کند.

برخی از ویژگی‌های انتقال از طریق مانی گرام به شرح زیر است:

 • با این روش، فرستنده می‌تواند تا سقف ده هزار دلار در هر بار تراکنش واریز کند؛
 • گیرنده برای دریافت پول باید شناسه معتبر داشته‌ باشد؛
 • امکان ارسال حواله در این سامانه از طریق دلار آمریکا و یورو وجود دارد؛
 • هزینه انتقال در این روش کمتر از Western Union است؛
 • عملکرد وسترن یونیون و مانی‌گرام تقریباً مشابه است، با این تفاوت که وسترن یونیون شعبه‌های بیشتری دارد و تراکنش‌های بیشتری انجام می‌دهد؛
 • این روش بیشتر در مواقعی استفاده می‌شود که گیرنده حساب بانکی ندارد و نیاز است در اسرع وقت مبلغ مورد نظر را دریافت کند؛
 • از مانی‌گرام می‌توان برای انتقال پول در هر کجای دنیا استفاده کرد؛
 • برای استفاده از انتقال مانی‌گرام، نیازی به حضور فیزیکی شخص پرداخت کننده وجود ندارد.

انتقال دلار به کانادا از طریق سوئیفت

یکی دیگر از راه های نقل و انتقال پول بین ایران و کشور کانادا استفاده از سیستم سوئیفت (Swift) است. سوئیفت یکی از سیستم های تبادل ارز بین بسیازی از کشور های جهان است که با استفاده از آن می‌توان حواله‌های بین المللی را ارسال کرد. خوشبختانه ایران نیز از کشورهای عضو سوئیفت است. در حال حاضر حدود 30 بانک و موسسه مالی در ایران به سوئیفت متصل هستند. موسسات و بانک‌هایی که تمایل دارند برای ارسال دلار به سوئیفت دسترسی داشته‌باشند باید کد سوئیفت استاندارد ISO را دریافت کنند. این کد از 8 تا 11 کاراکتر تشکیل شده و به‌طور منحصربه‌فرد برای شناسایی هر موسسه اختصاص داده‌ شده است.

برخی از مزایای استفاده از Swift عبارتند از:

 • سرعت بسیار بالا
 • امنیت عالی
 • ارزان بودن
 • دسترسی آسان
 • استاندارد بالا

ارسال دلار به کانادا با صرافی

یکی دیگر از روش‌های انتقال پول به کانادا، انتقال به‌کمک صرافی‌ها است. در این روش توصیه می‌کنیم از طریق صرافی‌های مجاز دلار به کانادا منتقل کنید. متاسفانه برخی از صرافی‌ها مبالغ خرد را منتقل نمی‌کنند. صرافی‌هایی که در بانک‌های معتبر کانادا از جمله بانک نوا اسکوشیا حساب دارند، به‌راحتی می‌توانند ارز شما را انتقال دهند.

مدارک مورد نیاز برای ارسال حواله بانکی دلاری به کانادا

مدارک مورد نیاز برای انتقال پول به کانادا شامل کپی یکی از شناسنامه‌ها (کارت ملی، گذرنامه) وجه پرداختی و اطلاعات گیرنده (نام و نام‌خانوادگی، آدرس، شماره‌تلفن، کپی یکی از شناسنامه‌ها با نشانی مانند گذرنامه)، اطلاعات بانک، اطلاعات حساب (کد یا شماره بانک)، شماره ترانزیت و شماره حساب بانکی هستند. برای نقل و انتقالات شرکتی که فاکتور به نام شخص حقوقی ثبت شده باشد، مدارکی شامل شناسنامه، کد بازرگانی، شماره ثبت، روزنامه رسمی، فاکتور حواله، نماینده کشوری و شناسه مدیرعامل مورد نیاز است.

هزینه ارسال دلار به کانادا

هزینه انتقال پول به کانادا بر اساس حساب شخص واریز کننده و گیرنده پول و مقدار ارز واریزی تعیین می‌شود. هزینه ارسال دلار به کانادا بر اساس نوع صرافی متفاوت است و معمولاً برای انتقال‌های شخصی بین 50 تا 150 دلار کانادا و برای نقل و انتقالات شرکتی و دانشگاهی حدود 100 دلار کانادا خواهد بود.

نکات انتقال پول به کانادا

برای انتقال پول به کانادا باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • طبق قوانین مالیاتی کانادا، هر درآمدی که در هر کجای دنیا به‌دست آورده باشید، شامل مالیات می‌شود.
 • وقتی منبع و منشا پول مشخص شده باشد، ارسال پول آسان است.
 • اگر به دلایلی گزارشی از بانک به آژانس درآمد کانادا ارسال و دلیل واریز مبلغ مشخصی در ماه از شما پرسیده شد، باید مدارک لازم را ارائه دهید.