عمومیکسب و کار جدید

راهنمای خرید اینترنتی کت و شلوار مردانه

عناوین این خبر پنهان کردن عناوین

نکات مهم خرید کت و شلوار مردانه از فروشگاه عمده پوشاک مردانه آنلاین

برای خرید کت و شلوار مردانه بهتر است که 5 نکته‌ی کلیدی را در نظر داشته باشید. در ادامه به معرفی این نکات می‌پردازیم. برای خرید کت و شلوار مردانه بهتر است که 5 نکته‌ی کلیدی را در نظر داشته باشید. در ادامه به معرفی این نکات می‌پردازیم.

بزرگترین تولید کننده کت شلوار در ایران | تولیدی کت و شلوار ارزان | خرید عمده لباس مردانه ارزان

برای خرید عمده کت و شلوار و ارتباط با مدیریت تماس بگیری یا در تلگرام،واتس آپ پیام بدید. 09127269781

شناخت سایز خود

یکی از نخستین نکات مهم خرید عمده پوشاک مردانه با قیمت مناسب، شناسایی سایز خود می‌باشد. در واقع شما باید پیش از آن که اقدام به خرید کنید، با استفاده از یک متر ساده، دور سینه، سرشانه، اندازه دست ها و … خود را اندازه بگیرید. دقت داشته باشید که در زمان اندازه‌گیری، سایز خود را غیر واقعی اندازه گیری نکنید و از کارهایی همچون حبس کردن نفس در سینه، بیش از اندازه صاف ایستادن و … که همگی از خطاهای اندازه گیری به شمار می آیند، خودداری کنید.

همچنین فراموش نکنید که با خرید کت های کوچک و یا بزرگتر از سایز خود و خرید عمده پوشاک مردانه با طرح‌های اسپرت، استایل و تیپ و ظاهرتان را خراب خواهید کرد. اما اندازه‌گیری خود بسیار مهم است. در ادامه دستورالعمل کوچکی برای اندازه گیری دور سینه، سرشانه ها و … آمده است که بهتر است از آن‌ها کمک بگیرید:

 • اندازه‌گیری دور بازو: دور بازو را در قسمتی که بیشترین ضخامت را دارند، اندازه گیری کنید.
 • اندازه گیری قد شلوار: از کشاله ران تا قوزک پا را اندازه گیری کنید.
 • اندازه گیری دور سینه: دور تا دور سینه را در قسمت زیر بغل اندازه گیری نمایید.
 • اندازه گیری سرشانه: از انتهای سمت راست شانه تا سمت چپ شانه را اندازه گیری کنید.
 • اندازه گیری دور کمر: دور تا دور کمر را در قسمت بالای ناف اندازه گیری نمایید.

اندازه گیری طول آستین‌ها

دقت کنید کتی که می‌خرید، باید یک چهارم اینچ از آستین پیراهن کوتاه‌تر بوده و آستین پیراهن از زیر کت بیرون باشد. با این حال، برخی از کارشناسان مد و لباس نیز باور دارند که اگر این مقدار بیشتر باشد، جلوه بهتر و جذاب‌تری خواهد داشت. علاوه بر این فراموش نکنید که حتما از دکمه سردست و یا سرآستین نیز استفاده نمایید.با این حال، برخی از کارشناسان مد و لباس نیز باور دارند که اگر این مقدار بیشتر باشد، جلوه بهتر و جذاب‌تری خواهد داشت.

اندازه گیری طول سرشانه ها

در انتخاب کت و اندازه‌گیری سرشانه‌های آن دقت کنید. بسیاری از افراد به این مورد آن چنان که باید توجه نمی‌کنند. در صورتی که کت شما در قسمت سرشانه تنگ و یا گشاد باشد، شما را نامتناسب و نامرتب نشان خواهد داد. بنابراین برای اندازه گیری سرشانه، حتما از انتهایی ترین نقطه تا انتهایی ترین نقطه در سمت دیگر را اندازه گیری نمایید.

انتخاب نوع چاک کت

 • بریتانیایی ها: اغلب از کت‌هایی با دو چاک در طرفین استفاده می‌کنند.
 • اروپایی ها: اغلب کت و شلوار هایی از نوع Slim Fit را به تن می کنند. به خصوص ایتالیایی ها که اغلب از کت های بدون چاک استفاده می کنند.
 • آمریکایی ها: بیشتر آمریکایی ها نیز از کت هایی با یک چاک در قسمت وسط استفاده می کنند.

اندازه گیری طول شلوار

یکی دیگر از نکات مهم خرید کت و شلوار، انتخاب شلواری با طول مناسب می‌باشد. بهترین روش برای اندازه گیری طول شلوار، آن است که از قسمت داخلی شلوار (لبه خشتک) تا پایین ترین نقطه آن را اندازه گیری نمایید. همچنین به یاد داشته باشید شلواری که انتخاب می کنید، به خصوص برای مراسم‌های رسمی همچون عروسی، مصاحبه، جلسات کاری و … باید بلند باشد و بر روی کفش شما قرار گیرد. البته امروزه شلوارهای کوتاهی نیز برای تابستان مد شده‌اند که به هیچ وجه جنبه رسمی ندارند.

توجه به فرم اندام از نکات مهم خرید کت و شلوار مردانه

یکی از نکات مهم خرید کت و شلوار، آن است که پیش از انتخاب آن، فرم اندام خود را بشناسید و سپس با توجه به آن اقدام به خرید کنید.یکی از نکات مهم خرید کت و شلوار، آن است که پیش از انتخاب آن، فرم اندام خود را بشناسید و سپس با توجه به آن اقدام به خرید کنید.

خرید کت و شلوار مناسب برای افراد عضلانی

افراد عضلانی باید کت خود را به نحوی انتخاب کنند تا بین پهن بودن شانه‌ها و کم بودن عرض کمر تعادل برقرار نمایند. بنابراین بهتر است کتی را انتخاب کنند که سرشانه‌های بزرگی نداشته باشد.

خرید کت و شلوار مناسب برای آقایان کوتاه قد

بهترین مدل کت و شلوار برای افراد کوتاه قد، استفاده از کت‌های رنگ تیره و راه راه است. چرا که آن‌ها را کشیده‌تر و بلندتر نشان می‌دهند. کت‌های دو دکمه و کت‌هایی که دو چاک در پشت دارند، برای افراد کوتاه قد بسیار مناسب می‌باشند.بهترین مدل کت و شلوار برای افراد کوتاه قد، استفاده از کت‌های رنگ تیره و راه راه است. چرا که آن‌ها را کشیده‌تر و بلندتر نشان می‌دهند. کت‌های دو دکمه و کت‌هایی که دو چاک در پشت دارند، برای افراد کوتاه قد بسیار مناسب می‌باشند.

خرید کت و شلوار مناسب برای افراد قد بلند

در صورتی که قد بلندی دارید، بهتر است تا پارچه‌های ضخیمی همچون پارچه‌های پشمی استفاده کنید. چرا که این پارچه‌ها به بدن شما حجم می‌دهند و باعث می‌شوند تا اندام شما متناسب‌تر دیده شود. علاوه بر این طرح‌های چهارخانه و رنگ‌های روشن نیز به جذاب‌تر شدن ظاهر شما کمک می‌کنند. دقت کنید که هیچ گاه کت و شلوار رنگ تیره و راه راه به تن نکنید.

خرید کت و شلوار مناسب برای افراد چاق

یکی از بهترین نوع کت و شلوار برای افراد چاق، طرح‌های راه راه و رنگ‌های تیره می‌باشد. چرا که باعث می‌شود افراد کشید‌ه‌تر و لاغرتر به نظر برسند. علاوه بر این مواردی چون یقه یک بخشی و پارچه‌های نازک هم به لاغر‌تر دیده شدن افراد چاق کمک بسیار زیادی می‌کنند.

مدل جیب‌ها از نکات مهم خرید کت و شلوار مردانه

یکی دیگر از نکات مهم خرید کت و شلوار، توجه به نوع و مدل جیب آنها است. به عنوان مثال هم در کت‌های رسمی و هم در کت های اسپرت، جیب‌های پاکتی که در قسمت کمر کت استفاده می‌شوند، دیده می‌شوند. همچنین جیب های دو طبقه نیز برای این دوخته می‌شوند که وسایل کوچکتر به راحتی در جیب بالا قرار بگیرد. در این بین اما جیب‌های برجسته و وصله شده معمولا برای کت‌های اسپرت دوخته می‌شوند. رایج ترین و متداول‌ترین نوع جیب که بر روی سینه کت‌ها دوخته می‌شوند، جیب‌هایی با لبه باریک هستند.رایج ترین و متداول‌ترین نوع جیب که بر روی سینه کت‌ها دوخته می‌شوند، جیب‌هایی با لبه باریک هستند.

جنس پارچه از نکات مهم خرید کت و شلوار مردانه

همانند بسیاری از لباس‌ها، کت و شلوارها نیز با پارچه‌هایی متنوع و متفاوت تهیه می‌شوند. چرا که با توجه به نوع موقعیت و فصلی که در آن حضور داریم، مطمئناً تنها برخی از انواع پارچه‌ها جوابگو می‌باشند. در واقع یکی از نکات مهم خرید کت و شلوار مردانه، توجه به جنس آن است. در ادامه انواع جنس کت و شلوار معرفی شده‌اند:

 • کت و شلوار پلی استر: کت و شلوارهایی با این جنس، از چند نوع الیاف مصنوعی ساخته می شوند و به نسبت کت و شلوارهایی با جنس های دیگر، دوام و ماندگاری طولانی‌تری دارند اما با این حال اصلا تنفس پذیر نیستند.
 • کت و شلوارهای پشمی: شاید بتوان به کت و شلوارهایی از این جنس، کت و شلوارهای همه کاره گفت، چرا که بسیار بادوام هستند. البته این نوع بیشتر مناسب فصل های پاییز و زمستان است و به همین سادگی‌ها نیز چروک نمی‌شود.
 • کت و شلوار کتان: اگر با دنبال راحتی هستید و با کت و شلوار پوشیدن، احساس خفگی می‌کنید، بهار است که جنس کتان را امتحان نمایید. کت و شلوارهای کتان بسیار راحت و سبک و شیک هستند و البته که دوام بالایی نیز دارند. البته شاید تنها مشکلی که این نوع کت و شلوارها دارند را چروک شدن آن ها عنوان کرد، اما این جنس پارچه برای کت و شلوارهای بهاره و تابستانه کاملا مناسب می‌باشند.
 • کت و شلوار نخی: کت و شلواری از این جنس، به اندازه پارچه های پشمی گرم نیست و عرق را جذب می‌کند. البته این پارچه خنک است و برای دوخت کت و شلوارهای تابستانی نیز بسیار پرکاربرد می‌باشد.

انتخاب رنگ از نکات مهم خرید کت و شلوار مردانه

یکی دیگر از نکات مهم خرید کت و شلوار، توجه به رنگ آن می‌باشد. چرا که برخی از رنگ‌ها تنها در مراسم‌هایی خاص کاربرد دارند و پوشیدن آن‌ها در موقعیت‌هایی دیگر به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

کت و شلوار طوسی

این نوع کت و شلوار می‌تواند به خوبی با پیراهن‌های مردانه ست شود. چرا که رنگ طوسی رنگی تطبیق پذیر است و البته که طیف های روشن این رنگ برای استفاده در بهار و تابستان نیز بسیار مناسب می‌باشد.

کت و شلوار قهوه ای

یکی از بهترین و مناسب‌ترین رنگ ها برای مراسم‌ها و موقعیت‌های غیررسمی، رنگ قهوه‌ای است. همچنین رنگ های خاکی و قهوه ای روشن نیز برای فصل های بهار و تابستان بسیار کاربردی هستند.

کت و شلوار مشکی

تنها برای مراسم‌ها و موقعیت های رسمی از کت و شلوار مشکی استفاده کنید.

کت و شلوار سرمه ای

کت و شلوار سرمه‌ای بیش از همه رنگ مدیران است و جزو انتخاب‌های آنان می‌باشد. این رنگ بسیار کلاسیک و شیک بوده و با پیراهن های سفید و صورتی و آبی روشن به خوبی ست می شوند.کت و شلوار سرمه‌ای بیش از همه رنگ مدیران است و جزو انتخاب‌های آنان می‌باشد. این رنگ بسیار کلاسیک و شیک بوده و با پیراهن های سفید و صورتی و آبی روشن به خوبی ست می شوند.

فرم یقه از نکات مهم خرید کت و شلوار مردانه

شاید یقه بسیار ساده و کم اهمیت به نظر برسد، اما در صورتی که آن را با خوبی انتخاب کنیم، خواهیم توانست بسیار متناسب تر دیده شویم. در واقع توجه به فرم یقه از نکات مهم خرید کت و شلوار مردانه است که کمتر کسی به آن توجه می‌کند. به طور مثال یقه‌های تیز اغلب در کت‌های رسمی به کار برده می‌شوند و باعث می‌شوند تا افراد قد بلندتر و کشیده‌تر به نظر برسند. در حالی که یقه‌های بدون برش و گرد و خمیده بیشتر در تاکسیدوها کاربرد دارند. علاوه بر این بهتر است که شکاف یقه کت اندازه متوسطی داشته باشد تا بتوان از آن اطمینان حاصل کرد که در همه زمان‌ها و مراسم‌ها می‌توان از آن کت استفاده کرد.

طرح کت و شلوار از نکات مهم خرید کت و شلوار مردانه

یکی از نکات مهم خرید کت و شلوار آن است که ابتدا باید رنگ مناسب خود را پیدا کنید و پس از آن به طرح آن توجه کنید. در واقع در صورتی که رنگ کت و شلوار طرح‌دار شما با رنگ پوست شما سازگاری نداشته باشد، بیشتر کردن طرح‌ها و رنگ‌ها فقط قضیه را بدتر می‌کند و به هیچ عنوان نمی‌توان این تضاد را جبران کرد. در صورتی که کت و شلوار خاکستری به شما نمی‌آید، کت و شلوار خاکستری خال خالی نمی‌تواند معجزه کند و خال خالی بودن آن چیزی را درست کند. بنابراین ابتدا بهتر است که به دنبال رنگ‌هایی باشید که با پوست شما سازگاری دارند و در قدم بعدی طرح‌های مناسب را انتخاب کنید. در ادامه برخی از طرح های پرطرفدار کت و شلوار را معرفی می‌کنیم:

کت و شلوار شطرنجی

کت و شلوارهایی با طرح شطرنجی، مناسب همه افراد نیستند و ظاهری کاملا غیر رسمی دارند.

کت و شلوار راه راه

عمان طور که گفته شد، طرح راه راه شما را کشیده‌تر، قد بلندتر و لاغرتر نشان می‌دهد. البته راه راه های باریک، از راه راه‌های ضخیم رسمی تر هستند و شما را قد بلند تر نشان می‌دهند.

سخن پایانی

در انتخاب کت و شلوار زیاد نگران نباشید و استرس به خود ندهید. تنها یادتان باشد که آستین پیراهن تان اندازه باشد و طول شلوار و سایز مناسب کت خود را انتخاب کنید. مطمئن باشید با این فاکتورها شما نیز به یک مرد خوشتیپ تبدیل خواهید شد.