علمی و پزشکیکسب و کار جدید

کرم پودر بدون تست حیوانی

عناوین این خبر پنهان کردن عناوین

لیست برندهای لوازم آرایشی بدون تست حیوانی (Cruelty free)

آیا می دانید که کرم پودر هدی بیوتی یک محصول وگان است؟ اگه به فکر رفاه حیوانات هستید ، شاید گیاه خوار شده باشید یا از پوشیدن چرم دست برداشتید یا حتی فقط سعی کردید رفتار انعطاف پذیری نسبت به حیوانات داشته باشید. اما در صنعت و آرایش زیبایی ، جایی که ممکنه حتی فکرش رو هم نکرده باشید از حیوانات برای تست محصولات آرایشی استفاده میشه و یا از محصولات حیوانی در تولید و ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده میشه!

در واقع استفاده از مواد رنگی و حیوانی موجود در رژ لب یا سایه چشم ، بسیار رایج تر از چیزی هست که فکر می کنید. برخی از محصولات با چربی های حیوانی مانند پیه (برای آبرسانی) ، موم (که به عنوان ساختاری برای کمک به انسداد فرمول ها عمل می کنه) یا حتی مواد تشکیل دهنده مناسب تر مانند کارمین ، یک رنگدانه قرمز عمیق ساخته شده با حشرات که در بسیاری از رژ لب های قرمز استفاده میشه.

در مورد آزمایش روی حیوانات ، بسیاری از شرکت ها مرحله به مرحله این کار رو شروع کردند، اما متأسفانه هنوز هم این اتفاق می افته. در این بخش در مورد محصولات آرایشی و بهداشتی وگان و بدون تست حیوانی مانند محصولات معروف مک و خصوصا کرم پودر مک اطلاعات خوبی کسب کنید و اگه دوستدار حیوانات هستید این موضوع رو در انتخاب های بعدی خودتون در نظر داشته باشید.

محصولات آرایشی وگان چیست؟

پیدا کردن محصولات آرایشی وگان (vegan makeup) میتونه یک چالش باشه اما پیدا کردن برندهایی که کاملا وگان هستن چالش برانگیزتر خواهد بود. زیرا برخی از برندها ممکنه ادعای وگان بودن داشته باشند اما همچنان از محصولات حیوانی مثل عسل مانوکا در تهیه و تولید محصولات خودشون استفاده می کنند.

معمولا اکثر مارک های وگان هیچ گونه گواهینامه معتبری ندارند تا از ادعاهای خود در مورد وگان بودن پشتیبانی کرده تا نسبت به این موضوع مسول باشند. به همین دلیل هست که پیدا کردن برندهای لوازم آرایشی و بهداشتی وگان کمی به تحقیق و پرس و جو نیاز داره – و این همان کاری هست که ما در ادامه انجام دادیم!

به طور کلی محصولات آرایشی و بهداشتی وگان دارای 2 علامت و نشانه هستند که باید این علائم رو بر روی بسته بندی این محصولات جست و جو کنید: Vegan makeup و Cruelty-free.

تست حیوانی محصولات آرایشی چیست؟

Cruelty-free:

این عبارت نشون دهنده این هست که محصول آرایشی و بهداشتی مورد نظر شما بر روی حیوانات تست نشده است و همچنین هیچ کدام از مواد اولیه ای که در ساخت آن استفاده شده است هم بر روی حیوانات آزمایش نشده است. این محصولات معمولا دارای گواهینامه Leaping Bunny بوده و به مصرف کننده این اطمینان رو میده که در حال حاضر نه این محصول و نه مواد تشکیل دهنده آن روی حیوانات آزمایش نمی شوند.

Vegan makeup:

این عبارت نشون دهنده این هست که در تولید محصول آرایشی و بهداشتی مورد نظر شما از هیج فرآورده حیوانی استفاده نشده است. کرم پودر استی لادر نیز دارای این عبارت در محصولات خود است که خبر از وگان بودن محصولات این برند باکیفیت می دهد.

لیست برندهای آرایشی بدون تست حیوانی

1. لوازم آرایش و میکاپ برند .e.l.f بدون تست حیوانی

برند لوازم آرایش .e.l.f یکی از برندهای داروخانه ای و تقریبا ارزان قیمت هست که در لیست برندهای آرایشی بدون تست حیوانی قرار داره. این برند با شعار “زیبایی بدون احساس گناه” فعالیت میکنه و مواد ممنوع شده توسط مقررات اتحادیه اروپا رو از ترکیبات اولیه محصولات خود حذف کرده و با مواردی که از نام “پاک” (Clean) پیروی می کنند ، در فرمولاسیون محصولات آرایشی خود مورد استفاده قرار میده.

2. لوازم آرایش برند Vapour Beauty بدون تست حیوانی

Vapour Beauty یکی دیگه از برندهای لوازم آرایش و میکاپ وگن هست که نه تنها با هدف مراقبت از حیوانات بلکه احترام و مراقبت از محیط زیست به فعالیت خودش در این زمینه ادامه میده. این برند معتقد است که زندگی هماهنگ با زمین ، گیاهان ، حیوانات و منابع طبیعی همان چیزی است که ما خواستار آن هستیم!

3. لوازم آرایش وگان برند Aether Beauty بدون تست حیوانی

بنیان گذار برند لوازم آرایش اتر بیوتی این اطمینان رو به مصرف کنندگان این برند میده که در فرمولاسیون محصولات آرایشی Aether Beauty ترکیبات مشتق شده از حیوانات مانند کارمین ، لانولین و غیره وجود نداره و در عوض از ترکیبات گیاهی یا مصنوعی و پایدار به جای محصولات حیوانی استفاده میشه. علاوه بر این ، برند Aether Beauty سعی می کنه مواد تشکیل دهنده مورد نیاز خودش رو از تامین کنندگان ارگانیک و تجارت عادلانه تهیه کنه و بسته بندی محصولات این برند  100٪ قابل بازیافت هستند.

4. برند لوازم آرایش وگان ILIA بدون تست حیوانی

ILIA یک خط زیبایی وگان و clean هست که با استفاده از مواد مناسب پوست شما در هر محصول ، مرزهای بین آرایش و مراقبت از پوست رو از بین میبره. برند لوازم آرایش ILIA تلاش می کنه تا در تمام فرمول بندی های خود آگاه باشه. تقریبا تمام فرمولاسیون محصولات برند ILIA وگان هستند به جز تعداد معدودی از محصولات که در تهیه آن از موم ارگانیک استفاده میشه که این مورد نیز از نظر اخلاقی بدون آسیب رساندن به زنبورها تهیه میشه.

5. برند لوازم آرایش وگان Cover FX بدون تست حیوانی

برند لوازم آرایش Cover FX یکی از برندهای تجاری معروفی هست که عملکرد خیلی خوب و بالایی در تولید محصولات آرایشی داره که این محصولات علاوه بر افزایش زیبایی پوست در حفظ سلامت پوست نیز مفید و موثر هستند. محصولات این برند بدون استفاده از هرگونه مواد تشکیل دهنده حیوانی یا آزمایش حیوانات فرموله میشن.

این برند فقط با تعداد مشخصی از آزمایشگاه ها و تولیدکنندگان معتبر کار می کنه تا محصولات با دقت بررسی بشن و به استانداردهای توسعه محصول وگان کاملا پایبند هست. این برند معتقد هست که “زیبایی به معنای مراقبت از خود نیست بلکه مراقبت از دنیای اطراف نیز هست.”

6. برند لوازم آرایش وگان Arches & Halos بدون تست حیوانی

این برند محصولات آرایشی مشترکا توسط Arches و Halos تاسیس شده و این دو معتقدند که باید نسبت به همه موجودات زنده مهربان و دلسوز بود! صاحبان این برند لوازم آرایشی وگان می گویند که  “ما اعتقاد داریم که باید با سیاره خود و ساکنان آن با احترام و وقار رفتار کنیم. برای ما مهم هست که محصولات اخلاقی تولید کنیم و بدون آزمایش روی حیوانات و با فرمولاسیون با کیفیت بالا به مشتریان خود خدمت کنیم.” علاوه بر این برند Arches & Halos دارای گواهینامه Leaping Bunny نیز هست.

7. برند لوازم آرایش وگان Juice Beauty بدون تست حیوانی

لوازم آرایش برند Juice Beauty نه تنها متعهد است که از هیچ گونه محصولات جانبی حیوانی استفاده نمیکنه و هیچگونه تستی بر روی حیوانات انجام نمیده ، بلکه فقط از رنگدانه های گیاهی در فرمول های محصولات آرایشی استفاده می کنه و یکی از برند های مورد تایید Gwyneth Paltrow بازیگر معروف نیز هست. در شرکت Juice Beauty ، اعتقاد به رفتار اخلاقی با حیوانات هست ، زیرا آسیب رساندن به حیوانات نه تنها بی رحمانه است بلکه به کره زمین ، اکوسیستم آن و در نهایت انسان آسیب می رساند.

8. برند لوازم آرایش وگان COVERGIRL بدون تست حیوانی

برند COVERGIRL رو میتونیم به عنوان غول زیبایی متعد به Cruelty-free معرفی کنیم. زیرا محصول نهایی این برند و تامین کنندگان مواد اولیه محصولات این برند نیز بر روی حیوانات تست نمیشن. اگرچه محصولات برند کاورگرل دارای قیمت بالایی هستند اما این قیمت بالا با ارزش این محصولات مطابقت دارند. این برند در سال 2018 به بزرگترین مارک آرایشی تبدیل شد که مجوز Leaping Bunny را دریافت کرده است.

9. برند لوازم آرایش وگان Mented بدون تست حیوانی

لوازم آرایشی Mented به داشتن محصولات آرایشی بدون مواد حیوانی یا محصولات جانبی متعهد است. این مارک می گوید که با تولیدکنندگان در ایالات متحده و خارج از کشور کار می کند تا اطمینان حاصل کند که همه مواد اولیه وگان و Cruelty-free هستند. این برند لوازم آرایش وگان تلاش می کند تا انتظارات مصرف کنندگان از مواد با کیفیت بالا رو برآورده کنه و وگان بودن این برند به آنها کمک کرده تا به این امر تحقق ببخشند. جالبه بدونید برند Mented فقط وگان نیست ؛ بلکه یک مارک متعلق به سیاه پوستان هست که به طور مداوم راه رو برای آرایش با هر رنگ پوست هموار و باز می کنند.

10. برند لوازم آرایش وگان KVD Vegan Beauty بدون تست حیوانی

برند لوازم آرایش KVD به داشتن محصولات 100 درصد وگان مفتخر هست! یعنی محصولات این برند از مواد حیوانی ساخته نشدند و بر روی حیوانات نیز تست نمیشن.  تمام بخش های خط تولید محصولات این برند در سال 2018 مجددا فرموله و راه اندازی شده تا متناسب با مأموریت این برند باشند. یعنی محصولاتی با رنگدانه غنی و عملکرد طولانی مدت تولید و عرضه کنند.

این برند معتقد هست که آینده زیبایی فقط محدود به clean بودن محصولات نیست ؛ بلکه گیاهخوارانه است ، به ویژه هنگامی که مصرف کنندگان در مورد ظلم به حیوانات ، انتشار گازهای گلخانه ای از پرورش حیوانات مزرعه و “تناقض بین عشق به حیوانات خانگی و محصولات مورد آزمایش روی حیوانات آگاه میشن.”

بهترین مارک لوازم آرایشی بدون تست حیوانی چیست؟

لوازم آرایشی از پرکاربردترین محصولات زیبایی مصرفی در دنیا هستند که مستقیما با اعضا حساس صورت در تماس‌اند؛ بنابراین باید کیفیت و سلامت آن‌ها کاملا تایید شده باشد تا در هنگام استفاده خطری سلامت پوست، لب، چشم و سایر اعضای مورد تماس با آن‌ها را تهدید نکند. برای تضمین این محصولات از انجام تست حیوانی کمک می‌گیرند.

از تست حیوانی لوازم آرایشی چه می دانید؟

شاید برای شما سوال شود که تست حیوانی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تست حیوانی یکی از روش‌هایی است که تولید مطمئن مواد را ممکن می‌کند، به این صورت که برخی از برندها، برای اطمینان از اثر بخشی و ضد حساسیت بودن محصولات خود، پیش از عرضه به بازار و در طی روند تولید، از آن‌ها بر روی حیوانات مختلفی از جمله خرگوش، خوکچه هندی، موش صحرایی و… استفاده می‌کنند.

این اقدام وحشیانه سال‌هاست که اعتراض دوستداران حیوانات در جوامع مختلف را به دنبال داشته، اما چندی پیش و پس از انتشار انیمیشن رالف را نجات دهید (save ralph) افراد بیشتری را به اعتراض وا داشت. این اتفاق سبب شد تا توجه مردم به سمت انواع مارک لوازم آرایشی بدون تست حیوانی بیش از پیش جلب شود و قیمت لوازم آرایشی اصل کرولتی فری یا همان محصولات بدون تست حیوانی افزایش یابد.

تست حیوانی لوازم آرایشی چگونه است؟

برای انجام تست‌ حیوانی از روش‌های بی‌رحمانه‌ای استفاده می‌شود، برای مثال حیوانات را مجبور به استنشاق و تغذیه از محصولات مختلف می‌کنند یا با مالیدن مقداری از محصول موردنظر روی چشم و پوست حیوان موجب کوری و آسیب به آن می‌شوند؛ در نهایت نیز با تزریق دوز مرگ بار باعث مرگ یا فلج شدن حیوان می‌شوند.

پس از انجام این مراحل، دو هفته حیوانات را زیر نظر می‌گیرند تا میزان سمی بودن محصولات آرایشی با مواد و ترکیبات جدید و همچنین تاثیرات احتمالی آن‌ها بر بدن انسان را بسنجند. این در حالیست که امروزه با استفاده از روش‌های جایگزین بسیاری مانند مدل سازی‌ رایانه‌ای پوست انسان، می‌توانند این روند وحشیانه را تغییر دهند.

علی رغم اعتراض بسیار دوستداران حیوانات، هنوز قوانینی برای جلوگیری از انجام آزمایش‌های حیوانی لوازم آرایشی وجود ندارد و این تست‌ها ادامه دارند، اما با توجه به مزایای محصولات کرولتی فری، بهتر است مصرف کنندگان خرید و استفاده از لوازم آرایشی که با آزمایش بر روی حیوانات تولید می‌شوند را متوقف کنند.

مزایای استفاده از لوازم آرایشی بدون تست حیوانی

استفاده نکردن از محصولاتی که با تست بر روی حیوانات تهیه می‌شوند، مزایای بسیاری دارند. در این قسمت برای قانع کردن شما جهت قطع استفاده از چنین محصولاتی، چند نمونه از مهم‌ترین آن‌ها شرح داده شده‌است. به امید اینکه از این پس محصولات خود را از میان لیست برندهای لوازم آرایشی بدون تست حیوانی تهیه کنید.

  • لوازم آرایشی بدون تست حیوانی تضمین سلامت بیشتری دارند.
  • براش‌های بدون تست حیوانی و بافت بدن حیوانات ایمن‌تر و تمیزتر هستند.
  • تست حیوانی لوازم آرایشی بر تضمین سلامتی انسان‌ها تاثیری ندارد.

لیست برندهای لوازم آرایشی بدون تست حیوانی در دنیا

برندهای معتبری در دنیا وجود دارند که کیفیت محصولات خود را بدون استفاده از آزمایش بر روی حیوانات با روش‌های جایگزین و مطمئن‌تر انجام می‌دهند که شما می ‌توانید با خرید چنین محصولاتی علاوه بر حمایت از آن‌ها، اعتراض خود را نسبت به انجام تست‌های حیوانی نشان دهید.

برندهایی مانند:

  • گارنیه (Garnier)
  • آردِل (Ardell)
  • اِلف (Elf)
  • کیکو (Kiko)

لوازم آرایشی بدون تست حیوانی را از کجا تهیه کنیم؟

برندهای بسیاری در دنیا و ایران وجود دارند که از حیوانات در آزمایشگاه‌های خود و برای تعیین کیفیت محصولاتشان، استفاده نمی‌کنند و شما دوستداران حیوانات می‌توانید محصولات آن‌ها را به صورت اینترنتی از سایت های معتبر خرید لوازم آرایشی مانند سایت عسل بانو تهیه کنید.