اجتماعیکسب و کار جدید

مدارک لازم برای کرایه ماشین

مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو – شرایط اجاره ماشین – مدارک لازم برای اجاره ماشین

مدارک لازم برای اجاره خودرو در شرکت با توجه به نوع خودرو و خدمات دریافتی ، از متقاضیان دریافت می شود. مدارک لازم برای اجاره خودرو با توجه اینکه فرد اجاره کننده دارای چه شرایط و دارای چه تابعیتی می باشد متفاوت است. در ادامه ما مدارک را بر حسب تابعیت افراد و ارائه خدمات به دستگاه های دولتی دسته بندی کرده ایم.

وقتی برای اولین بار اتومبیل اجاره می کنید ، احتمالاً سوالات زیادی در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو دارید. در این راهنمای مفید ، ما به شما تمام مدارک لازم را با شرایط مختلف ذکر کرده تا به راحتی ماشین مورد نیازتان را اجاره کنید. برای اجاره خودرو بدون ودیعه می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

مدارک لازم برای اجاره ماشین با راننده:

عموما خودروهای با راننده نیاز به مدرک نداشته چرا که نماینده شرکت به عنوان راننده در خودرو حضور داشته و تمام مسئولیت خودرو به عهده راننده می باشد.

مدارک لازم برای اجاره ماشین بدون راننده:

برای اجاره خودرو بدون راننده و اجاره ماشین عروس برای ضمانت مدارکی از مشتری دریافت می شود که تحویل مدارک الزامی می باشد.

مدارک لازم اجاره خودرو بدون راننده برای اتباع ایرانی

شرایط سنی راننده:

داشتن حداقل سن ۲۰ سال

گواهینامه رانندگی:

گواهینامه رانندگی معتبر با حداقل اعتبار زمانی ۶ ماه

اسناد شناسایی مورد نیاز:

نیاز به ارائه مدرکی معتبر برای احراز محل شغلی و یا محل سکونت شخص اجاره کننده

ارائه کپی از کارت شناسایی معتبر

شرایط پرداخت کرایه و ودیعه نقدی (دیپوزیت) و چک:

یک فقره چک یا سفته به مبلغ خودرو(چک و یا سفته دریافتی هنگام پایان قرارداد و برگشت خودرو به مشتری بازگردانده می شود).

پرداخت کل مبلغ کرایه در زمان تحویل خودرو از طریق پرداخت نقدی و یا کارت های اعتباری.

پرداخت مبلغی به عنوان ودیعه نقدی (دیپوزیت) که با توجه به نوع خودرو های درخواستی متفاوت می باشد.

مبلغ ودیعه نقدی (دیپوزیت) در زمان عودت خودرو به مشتری بازگردانده می شود.

مدارک لازم اجاره خودرو بدون راننده برای اتباع ایرانی مقیم خارج

شرایط سنی مورد نیاز:

داشتن حداقل سن ۲۰ سال

گواهینامه رانندگی:

گواهینامه رانندگی معتبر با حداقل اعتبار زمانی ۶ ماه

اسناد شناسایی مورد نیاز:

کپی از کارت شناسایی معتبر

کپی پاسپورت (در صورت داشتن پاسپورت ایرانی، ملزم به ارائه کپی از کارت اقامت می باشد)

شرایط پرداخت کرایه و ودیعه نقدی (دیپوزیت):

پرداخت مبلغی به عنوان ودیعه نقدی (دیپوزیت) که با توجه به نوع خودرو های درخواستی متفاوت می باشد.

پرداخت کل مبلغ کرایه در زمان تحویل خودرو از طریق پرداخت نقدی و یا کارت های اعتباری.

مبلغ ودیعه نقدی (دیپوزیت) در زمان عودت خودرو به مشتری بازگردانده می شود.

مدارک لازم اجاره خودرو بدون راننده برای متقاضیان خارج از کشور ایران

کپی از گواهینامه

کپی از پاسپورت

ملبغی به عنوان دیپوزیت یا ودیعه که با توجه به نوع خودرو متفاوت می باشد و در زمان عودت خودرو به اجاره کننده خودرو باز گردانده می شود.

مشترکین ویژه:

نکته : کلیه متضمینی که از متقاضی دریافت شده است در زمان پایان اجاره ماشین در هنگام عودت خودرو به فرد اجاره کننده بازگردانده خواهد شد.

مدارک لازم برای اجاره خودرو افراد کارمند و شغل های دولتی و نظامی:

 • ارائه ی کارت شناسایی معتبر
 • ارائه ی گواهی عادی اشتغال به کار از محل کار
 • ارائه ی چک کارمندی به مبلغ ۲۰ درصد بیشتر از مبلغ قیمت روز خودرو

شرایط اجاره خودرو

تحویل و عودت خودرو

تحویل و عودت خودرو دارای شرایطی می باشد که در ادامه با شرایط اجاره خودرو آشنا می شوید. خودرو رزرو شده در محل شرکت تحویل و عودت داده می شود. اما برخی از متقاضیان تمایل به تحویل خودرو در غیر از محل شرکت را دارند. تحویل و عودت خودرو درب منزل، محل اقامتگاه یا هتل و.. شامل هزینه ترانسفر می باشد که مشتریان می بایست این هزینه را پرداخت نمایند.

مشتریان در هنگام کرایه ماشین باید محل مورد نظر برای تحویل و عودت اتومبیل را مشخص نمایند. کارشناسان ما در ساعت و محل مشخص شده خودرو را به متقاضیان تحویل می دهند.

پرداخت هزینه خودروی رزرو شده

شرایط پرداخت هزینه اجاره ماشین با توجه به نوع اجاره متغیر می باشد. پرداخت هزینه اجاره اتومبیل به صورت اجاره ماشین یدون راننده و با راننده می باشد. هزینه اجاره اتومبیل بدون راننده به ازای هر یک روز محاسبه می شود. رزرو و لغو خودرو به صورت رایگان انجام می شود. مبلغ کرایه خودرو بدون راننده در هنگام امضای قراردا باید به صورت کامل پرداخت شود. دیپوزیت و ودیعه اجاره باید در هنگام پرداخت هزینه اجاره نیز پرداخت شود.

(دیپوزیت و ودیعه نقدی به مدت ۲ هفته نزد شرکت نگه داشته می شود و در صورت نداشتن هیچ گونه خلافی، مبلغ به صورت کامل به مشتریان برگردانده می شود. )

هزینه اجاره اتومبیل با راننده به این صورت می باشد که، ۱۰ درصد از مبلغ خودرو را به عنوان ودیعه از مشتریان دریافت خواهد شد و هزینه اجاره ماشین با راننده در حین سرویس تسویه می شود.

شرایط پرداخت هزینه سوخت

هزینه سوخت خودروهای اجاره ای با راننده بر عهده خود راننده می باشد و مشتریان مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه سوخت ندارند. ماشین اجاره ای بدون راننده به این صورت می باشد که مشتریان باید وسیله نقلیه اجاره ای را با همان میزان سوخت که در هنگام تحویل خودرو در اختیار مشتریان قرار گرفته است، باید به شرکت بازگردانند.

مراحل رزرو خودرو

 • مکان و تاریخ تحویل خود را به صورت آنلاین یا از طریق تلفنی با ایمیل به ما ارسال کنید
 • خودرو مورد نیاز خود را انتخاب کنید
 • انتخاب هرگونه تجهیزات یا خدمات اضافی
 • تکمیل مشخصات رزرو کننده
 • ارسال پیش فاکتور!
 • مدارک خودرو را تحویل داده و دیگر خودرو در اختیار شماست

مدارک لازم برای اجاره خودرو

مدارک لازم برای اجاره خودرو چیست؟ این سوالی است که اغلب مشتریان خودروهای اجاره ای در ذهن دارند. در این مطلب به طور کامل در مورد این مدارک توضیح خواهیم داد. فرایند اجاره ی ماشین های متنوع از آن دسته روند هایی است، که اگر به شکل درستی از سوی مجموعه های کرایه اتومبیل طراحی شود، می تواند باعث ایجاد اعتماد دو سویه از جانب شرکت تامین کننده ی خودرو و اجاره کننده ی می شود. بنابراین هرچه که این کار با آگاهی و دقت بیشتری انجام شود، رضایت هر دو طرف بیشتر خواهد بود.

البته نباید فراموش کنیم که این شفافیت در روند اجاره خودرو می تواند ضامن رضایت مشتری در طول سفر و در زمان بازگشت اتومبیل به پارکینگ باشد. مواردی وجود دارد که مشتری، هرچه بیشتر بداند با اعتماد بیشتری این وسایل نقلیه را اجاره و رنت و هزینه را پرداخت می کند. این مشتری در آینده شرکت را به عنوان برندی معتبر در این صنعت خواهد شناخت و به دیگران معرفی خواهد کرد. به همین دلیل مهم است که فرد بداند هر کدام از مفاد قرار داد به چه معنایی است و چه مسئولیت قانونی و یا مالی را برای او ایجاد می کند.

چه مواردی در اجاره خودرو اهمیت دارد؟

مواردی مانند اینکه در صورت بروز هرگونه حادثه، تصادف یا سرقت، مسئولیت آن با کیست؟ و چه میزان از آن مربوط به شرکت و چه میزان بر عهده ی فرد اجاره کننده است.  یا این مطلب که تعهدات شرکت شامل چه مواردی است و چه مواردی را تضمین می کند. اهمیت زیادی دارد. به این سوالات خوب فکر کنید:

 1. شرکت سلامت فنی و عدم نقص در ظاهر خودرو را تضمین می کند؟
 2. این خودرو در مالکیت شرکت است یا فرد دیگری آن را به شرکت اجاره داده است. در صورت بروز مشکل با چه مسائل قانونی مواجه می شود؟
 3. در صورت بروز مشکل فنی و احتیاج به بررسی و حتی سرویس خودرو، گروهی برای امداد رسانی و راهنمایی و پشتیبانی وجود دارد؟ یا فرد از هیچ خدماتی پس از اجاره برخوردار نخواهد بود؟
 4. خودروی اجاره شده تمامی بیمه های لازم اعم از شخص ثالث و بدنه با پوشش کامل را دارا است؟
 5. و در نهایت اینکه این شرکت برای اجاره ی خودرو شیوه هایی متناسب با شرایط متقاضی دارد و از انعطاف کافی در مدارک لازم برای اجاره خودرو برخوردار است؟

پاسخ به نیاز‌های مشتریان

مرکز اجاره خودروی ما با به کارگیری کارشناسان خبره و با تجربه می تواند به تمامی سوالات بالا پاسخ مناسب دهد و شما را در اجاره ی یک خودوری مناسب برای نیازتان همراهی کند. این شرکت تمامی مفاد قرارداد را به صورت روشن و واضح برای شما شرح می دهد و شما را با تمامی حقوق و البته مسئولیت هایتان آشنا می کند.

همچنین همه تضمین ها برای سالم بودن خودرو چه از نظر فنی و ظاهر مناسب را به شما ارائه می دهد. با توجه به اینکه تمام خودرو ها در مالکیت شرکت است. خیال شما را از بابت بروز مشکلات حقوقی در زمان ایجاد حوادث مختلف راحت می کند.

این پاسخ ها شاید پیش زمینه ای باشد برای بیان این مطلب که نوع مدارک لازم برای کرایه خودرو برای هر فرد و یا سازمانی با توجه به شرایط متقاضی قابل بررسی و انعطاف است و نهایت همکاری در این زمینه با مشتری خواهد شد. تا جایی که گاه برای برخی از سازمان و ارگان ها و افراد، هیچ شرایط خاصی وجود ندارد.

مدارک لازم برای اجاره خودرو چیست؟

شرایط و مدارک لازم برای اجاره خودرو :

 • داشتن حداقل 19 سال سن (فرد اجاره کننده باید حداقل یک سال از تاریخ صدور گواهینامه اش گذشته باشد.)
 • ارائه کارت شناسایی معتبر
 • چک یا سفته به مبلغ خودروی مورد اجاره
 • مدرک احراز سکونت یا شغلی (اجاره نامه، سند ملکی، فیش حقوقی یا جواز کسب)
 • 2 میلیون تومان جهت خلافی راهنمایی و رانندگی که تا 70 روز نزد شرکت می ماند.
 • افرادی که دسته چک ندارد می توانند از راه های جایگزین مانند اجاره خودرو بدون چک یا اجاره خودرو بدون مدارک و اجاره خودرو بدون سفته استفاده کنند.

نکته: مسافرانی که ساکن تهران یا کرج نیستند توجه داشته باشند که ارائه مدرکی از محل سکونت یا مدرک شغلی الزامی است همچنین امکان جایگزینی ودیعه نقدی برای این دسته مشتریان میسر نیست.

مدارک لازم کرایه اتومبیل برای افراد کارمند و شاغل دولتی و یا نظامی:

 • کارت شناسایی
 • گواهی اشتغال به کار از محل خدمت
 • چک کارمندی به میزان مبلغ قیمت روز خودرو

مدارک لازم برای اجاره خودرو برای توریست ها، مسافران و هموطنان مقیم خارج از کشور:

 1. اصل پاسپورت و یا اصل ویزا
 2. بلیط برگشت
 3. برای اطلاع از موجودی روز خودرو های مجموعه همچنین ارتباط با مشاوران ما همین امروز تماس بگیرید.