اقتصادیکسب و کار جدید

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت کدام است؟

زمانی که حرف از درآمدزایی از ارزهای دیجیتال می‌شود چند استراتژی برای استفاده وجود دارد، دو نمونه از رایج‌ترین روش‌ها، سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت در سایت خرید و فروش ارز دیجیتال است. این دو استراتژی تفاوت‌های زیادی دارند و در نهایت نتایج متفاوتی ارائه می‌دهند. نتایج هر دو روش به فاکتورهای متعددی مانند مقدار دارایی برای سرمایه گذاری، هدف مالی شما و موارد دیگر بستگی دارد. سرمایه گذاری بلند مدت به دلایل متفاوتی مهم است.

بهترین ارز برای ترید ساعتی | بهترین ارز دیجیتال برای استخراج با موبایل | بهترین ارز دیجیتال برای سال ۲۰۲۵

در ادامه نگاهی بیشتر و دقیق‌تر به مزایای سرمایه گذاری بلند مدت و سیگنال ارز دیجیتال خواهیم داشت. فاکتورهای متفاوتی هستند که بر رشد ارزهای دیجیتال در سرمایه گذاری بلند مدت تاثیر می‌گذارد. به گفته کارشناسان و تحلیلگران بازار این ۷ ارز دیجیتال برتر ارزش سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۲ را دارند.

جایگاه در بازار  بهترین ارز دیجیتال برای سرمایهگذاری بلند مدت  قیمت کوین مارکت کپ
۱ بیت کوین ۱۶,۹۹۰٫۲۸ دلار ۳۲۶,۶۱۲,۳۱۶,۱۴۷ دلار
۲ اتریوم ۱,۲۸۱٫۶۹ دلار ۱۵۷,۲۹۸,۳۰۰,۷۰۶ دلار
۴ بایننس کوین ۲۹۰٫۹۹ دلار ۴۶,۵۴۹,۵۷۱,۴۰۰ دلار
۹ کاردانو ۰٫۳۱۷۵ دلار ۱۰,۹۳۵,۳۶۸,۵۵۷ دلار
۱۰ ماتیک ۰٫۹۲۷۶ دلار ۸,۱۰۲,۲۹۸,۶۱۸ دلار
۱۸ آواکس ۱۳٫۳۸ دلار ۴,۱۴۸,۴۴۱,۴۶۰ دلار
۱۹  پرایوسی کوین ۷٫۴۳ دلار ۳,۷۷۶,۴۴۸,۳۵۷ دلار

معرفی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

بیت کوین BTC، بزرگترین و اولین ارز بازار رمز ارزها

بیت کوین یکی از برترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در بلند مدت است. با توجه به قیمت و حجم معاملات بالای این ارز دیجیتال به راحتی می‌توانیم علت علاقه سرمایه گذاران برای خرید و جذب این ارز دیجیتال برتر را در بهترین صرافی ایرانی از نظر سایت نظارت بفهمیم.

در حال حاضر، بسیاری ارز شرکت‌ها و مجموعه‌ها بیت کوین را به عنوان گزینه پرداخت می‌پذیرند و این باعث می‌شود بیت کوین به یک سرمایه گذاری هوشمند برای افراد تبدیل شود. برای مثال شرکت ویزا Visa برای فروش و را می‌پذیرد. سیستم پرداخت استرایپ (Stripe) با همکاری خود با OpenNode به صاحبان کسب و کار اجازه می‌دهد تا تراکنش و پرداخت‌ها را با استفاده از بیت کوین انجام دهند. همچنین بانک‌های بزرگ نیز در حال راه اندازی و پذیرش بیتکوین در تراکنش‌های خود کرده‌اند. تسلا بیت کوین را برای مدت کوتاهی می‌پذیرد اما با توجه به استخراج بیت کوین و طرفداری از محیط زیست پذیرش بیت کوین را متوقف کرد. احتمال می‌رود در آینده دوباره پذیرش بیتکوین را از سر بگیرد.

ریسک سرمایه گذاری در بیت کوین

بیت کوین با نوسان بالایی همراه است و ارزش آن به نرخ بهره فدرال رزرو و شاخص نزدک (Nasdaq) بستگی دارد. اگر نوسان بازار شما را اذیت می‌کند توصیه می‌شود در ارزهای با نوسان کمتر سرمایه گذاری کنید. اما اگر یک فرد حرفه‌ای هستید و می‌توانید از نوسان سود کنید، بهتر است بیت کوین را نیز در سبد سرمایه گذاری خود جای دهید.

دلیل دیگر برای بررسی سرمایه گذاری در بیت کوین، قیمت و ارزش بالای آن است. با توجه به قیمت فعلی بیت کوین ( ۱۶,۹۹۰٫۲۸ دلار) شاید بسیاری از افراد نتوانند آن را بخرند. خبر خوب این است که شما می‌توانید بیتکوین را در مقدارهای بسیار کم (۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱) نیز خریداری کنید.

اتریوم ETH، بزرگترین آلت‌کوین بازار کریپتو

اتریوم، دومین ارز دیجیتال برتر بازار به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا ارز دیجیتال خود را ایجاد کرده و قراردادهای هوشمند را با استفاده از شبکه، اجرا کنند. با این که اتریوم حجم معاملاتی کمتر از بیت کوین دارد اما توانست نسبت به بسیاری از ارزهای دیجیتال روند خوبی را از خود برجای گذارد. بسیاری از ارزهای دیجیتال سعی در رقابت با اتریوم را داشته‌اند، اما هنوز راه‌های زیادی برای اینکه بتوانند جای او را بگیرند وجود دارد.

این موضوع صحیح است که بسیاری از ارزهای دیجیتال قبل از اتریوم راه اندازی شدند اما به دلیل فناوری، اتریوم توانست به خوبی خود را در بازار ثابت کند و همین امر باعث شد اتریوم به بزرگترین و دومین ارز دیجیتال برتر بازار پس از بیتکوین تبدیل شود. ارتقا و مرج اتریوم به طور کامل انجام شد و به جایگاه برتر دست یافت. مرج اتریوم در سپتامبر وعده می‌دهد استخراج اتریوم را از بین می‌برد. در دو هفته آخر ژوئیه تقریباً ۵۰ درصد افزایش یافته است، اما در آگوست، زمانی که تاریخ عرضه قبلی اعلام شده بود، کاهش یافت. در اواسط سپتامبر، اتریوم ETH دوباره روند صعودی خود را آغاز کرد.

اگرچه اتریوم همانند بیت کوین در همه شرکت‌ها پذیرفته نمی‌شود اما برخی از موسسات در حال کار روی پذیرش اتریوم را دارند. برای مثال Fidelity نیروی کار فناوری خود را برای ایجاد زیرساخت مورد نیاز برای ارائه خدمات نگهداری و معاملات اتریوم به مشتریان خود افزایش می دهد.

ریسک سرمایه گذاری در اتریوم

اگرچه مرج کارایی انرژی اتریوم را بسیار بهبود بخشید، اما سرعت پایین تراکنش یا کارمزد بالای گَس را برطرف نکرد. این پلتفرم در حال حاضر تنها یک “خط” برای انجام معاملات دارد که می‌تواند منجر به طولانی تر شدن زمان پردازش تراکنش‌ها در هنگام بارگیری بیش از حد شبکه شود. کارمزد تراکنش ها نیز بالا است. برای بهبود، کاربران باید منتظر بمانند تا اتریوم “شاردینگ” را اجرا کند، که CoinDesk آن را مانند افزودن خطوط به بزرگراه توصیف میکند.

بایننس کوین BNB، توکن مبنی بر صرافی

پس از گذشت چند سال و ثابت بودن قیمت‌های نسبتاً یکسان، حداقل بر اساس استانداردهای ارزهای دیجیتال، بایننس کوین در ابتدای سال ۲۰۲۱ رشد کرد و از حدود ۳۸ دلار در اول ژانویه همان سال به بالاترین رقم تاریخ ۶۸۳ دلار در می رسید.

به دلیل عملکرد آن در طول زمان، بایننس کوین ثابت کرده است که یکی از گزینه‌های سرمایه گذاری با ثبات‌ است. به گفته کوین مارکت کپ، BNB توکن بومی بایننس است که بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان است. اما با وجود عملکرد گسترده و موفقیت کوین در پروژه‌های بایننس، هنوز یک سرمایه گذاری بلند مدت است.

یکی از مواردی که به نفع ارز بایننس BNB عمل می‌کند این است که بایننس کوین هر سه ماه یک بار کوین‌ها را می‌سوزاند و از بین می‌برد. جدیدترین سوزاندن کوین که در ۱۳ اکتبر رخ داد، عرضه کوین را به بیش از ۲ میلیون توکن کاهش داد (تقریباً ۶۰۰ میلیون دلار در کوتاه مدت) که بر قیمت‌ها تأثیری نداشت، اما مدیریت تعداد توکن‌ها می‌تواند تأثیر مثبتی بر روی آن داشته باشد. با فرآیند سوزاندن کوین حدود ۸۰ درصد از عرضه کل BNB در گردش است.

ریسک سرمایه گذاری در بایننس کوین

اگرچه موقعیت بایننس کوین به عنوان ارز دیجیتال بومی در بزرگترین صرافی جهان از برخی جهات به آن محبوبیت می‌بخشد، اما این ارز را به ویژه در برابر مسائل نظارتی آسیب پذیر می‌کند. به گزارش فورچون، با انتشار اخباری مبنی بر تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار مبنی بر اینکه آیا بایننس از روش‌های مناسب در عرضه اولیه کوین در سال ۲۰۱۷ پیروی کرده است یا خیر، ارز بایننس کوین ۷٫۳ درصد از ارزش خود را از دست داد.

کاردانو ADA، بلاکچین نسل سوم

شبکه کاردانو به دلایل مختلفی انتخاب سرمایه گذاران است. برای انجام تراکنش‌ها در کاردانو انرژی کمتری مصرف می‌شود. این بدان معنا است معاملات در شبکه کاردانو با قیمت ارزان و سریع‌تر انجام می‌شود. در سال گذشته پس از هارد فورک، عملکرد شبکه کاردانو به نسبت بهتر شد. در طی این بروز رسانی قراردادهای هوشمند به کاردانو اضافه شدند؛ در حالی که اتریوم قراردادهای هوشمند را در گذشته ارائه کرده بود.

در ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۲ نیز کاردانو برای افزایش مقیاس پذیری شبکه هاردفورک واسیل Vasil را راه‌اندازی کرد. کاردانو اخیرا نسخه آزمایشی را راه اندازی کرد که در آن توسعه دهندگان می‌توانند برنامه‌های مالی غیرمتمرکز بسازند.

AdaSwap می‌تواند وضعیت کاردانو را به عنوان یک شبکه وب ۳٫۰ ارتقا دهد و را بالا ببرد. کاردانو از نظر مارکت کپ در جایگاه ۹ بازار قرار دارد. طبق گفته فوربس، پروتکل غیرقابل تعویض کاردانو سومین پروتکل بزرگ جهان است.

ریسک سرمایه گذاری در کاردانو

حتی با داشتن یک شبکه بهتر و افزایش عملکرد قراردادهای هوشمند، کاردانو ممکن است نتواند با ارزهای دیجیتال بزرگتر رقابت کند. پذیرندگان کمتر به معنای توسعه دهندگان کمتر است. این برای بیشتر سرمایه گذارانی که می‌خواهند نرخ پذیرش بالایی را مشاهده کنند، جذاب نیست.

این پلتفرم برنامه‌های بزرگی مانند راه اندازی یک انکوباتور که به آفریقا کمک می‌کند تا به پتانسیل خود به عنوان یک اقتصاد بزرگ دست یابد، دارد اما باید دید که آیا می‌تواند از این پتانسیل استفاده کند یا خیر.

ماتیک MATIC، شبکه لایه دوم اتریوم

Polygon توسط یک تیم توسعه ایجاد شد که سهم قابل توجهی در پلتفرم بلاک چین اتریوم داشت. طبق کوین مارکت کپ، پالیگان برای مقیاس‌بندی اتریوم و توسعه زیرساخت طراحی شده است. به عنوان یک راه حل “لایه دو”، اتریوم را به یک سیستم چند زنجیره ای گسترش می‌دهد و سرعت تراکنش و تایید را بهبود می‌بخشد.

ارز ماتیک از صرافی‌های ارز دیجیتال بایننس و کوین بیس پشتیبانی می‌کند. توکن آن، ارز ماتیک MATIC، برای خدمات پرداخت، کارمزد تراکنش‌ها و به عنوان ارز برای پرداخت استفاده می‌شود.

در ۲۰ ژوئیه، شبکه پالیگان در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که Polygon zkEVM را راه‌اندازی کرده است، «اولین راه‌حل مقیاس‌پذیری معادل اتریوم که به‌طور یکپارچه با تمام قراردادهای هوشمند، ابزارهای توسعه‌دهنده و کیف پول‌های موجود کار می‌کند». این کار را با نوعی رمزنگاری به نام اثبات‌های دانش صفر انجام می‌دهد که هزینه‌های تراکنش را کاهش می‌دهد و توان عملیاتی را افزایش می‌دهد.

پالیگان در حال حاضر میزبان بیش از ۳۷۰۰۰ برنامه غیرمتمرکز از جمله برخی از شرکت‌هایی مانند متا و استریپ طبق یک توییت از حساب توییتر پالیگان است و از ابتدای سال تا به حال (۳ دسامبر ۲۰۲۲)، حدود ۴۰۰ درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، پالیگان به طور کامل از استیبل کوین تتر پشتیبانی می‌کند که می‌تواند به رشد آینده شبکه کمک کند. مزیت دیگر سرمایه گذاری آن در حفط محیط زیست است که گهگاه باعث افزایش قیمت‌ها شده است.

ریسک سرمایه گذاری در ارز ماتیک

کوین‌دسک گزارش داد که در اواخر سال گذشته، پالیگان اعلام کرد که مشکلات و آسیب‌های شبکه را اصلاح کرده و حدود ۲۰ میلیون دلار از ارزهایش را در معرض خطر قرار داده است. یک هکر این اکسپلویت را کشف کرد و به پالیگان اطلاع داد که در عرض دو روز یک مشکل را برطرف کرد. با این حال، هکرهای کلاه سیاه قبلاً بیش از ۸۰۰۰۰۰ توکن را سرقت کرده بودند و ارز ماتیک را با قیمتی در حدود ۱٫۴ میلیون دلار باقی گذاشتند.

آوالانچ AVAX، انقلاب صنعت دیفای

یک بلاک چین “لایه یک” نسبتاً جدید است، یک بلاک چین که پروتکل پایه را بهبود می‌بخشد تا سیستم را مقیاس پذیرتر کند، همانطور که بایننس آن را توصیف کرد. به گفته کوین مارکت کپ، آواکس یک رقیب اتریوم توسط آوا لبز و دانشمندان کامپیوتر در دانشگاه کرنل، که یکی از آنها، پروفسور سابق Emin Gün Sirer، در تحقیقات رمزنگاری است، تاسیس شد.

سه بلاک چین مجزای آوالانچ می‌توانند به طور مستقل تراکنش‌ها را تایید کنند. این باعث می‌شود آوالانچ مقیاس پذیر باشد و بتواند حجم زیادی از تراکنش‌ها را تا ۶۵۰۰ در ثانیه را انجام دهد. US News گزارش داد که در نتیجه، در بین پروژه‌های اتریوم محبوبیت فزاینده‌ای دارد. بلومبرگ در ۷ آوریل گزارش داد که آوالانچ از اتریوم به عنوان ارز ذخیره ترا Terra برای استیبل کوین UST خود شکست داد. گارد بنیاد لونا، سازمان غیرانتفاعی که از Terra حمایت می‌کند، قصد داشت به عنوان بخشی از این ابتکار عمل آواکس به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار را به دست آورد.

ارز آواکس AVAX در سال ۲۰۲۰ معاملات خود را در یک عرضه اولیه کوین ۲۴ ساعته آغاز کرد. از پایین ترین حد ۱۳٫۷۹ دلار به بیشترین حد یعنی ۱۴۶٫۲۲ دلار در طول سال گذشته در نوسان بوده است.

ریسک سرمایه گذاری در ارز آواکس

سیرر (Sirer) این ارز دیجیتال را از طریق وایت پیپر در سال ۲۰۱۸ معرفی کرد. راه اندازی آن در سال ۲۰۲۰ انجام شد. با چنین سابقه کوتاهی، آواکس نیازی به مقایسه ندارد و آن را به سرمایه گذاری پر رسیک برای خریداران بالقوه تبدیل می‌کند.

چین لینک LINK، شبکه‌ای امن برای تعامل بین داده‌ها و بلاکچین

به گفته کوین مارکت کپ، Chainlink از یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز برای تسهیل تعاملات امن بین بلاک چین‌ها و فیدهای داده خارجی، رویدادها و روش‌های پرداخت استفاده می‌کند که توسعه دهندگان امیدوارند به قراردادهای هوشمند اجازه دهند تا به شکل گزینه پرداخت دیجیتال تبدیل شوند.

یکی از مزایای چین لینک، مشارکت استراتژیک با گوگل است که بر اساس آن، گوگل از پروتکل چین لینک برای اتصال کاربران به خدمات ابری خود استفاده می‌کند.

چین لینک همچنین انتخابی برای شاخص تورم جدید از شرکت مالی غیرمتمرکز Truflation است که به عنوان جایگزینی برای شاخص قیمت مصرف کننده ساخته شده است. CoinDesk گزارش داد در حالی که CPI تورم را با استفاده از داده‌های نظرسنجی اندازه گیری می‌کند، شاخص Truflation از داده‌های قیمت با مدل محاسبه CPI استفاده می‌کند. شاخص Truflation به گونه ای طراحی شده است که دقیق، شفاف و در برابر سانسور مقاوم تر از CPI باشد.

مشاوران Chainlink Labs شامل اریک اشمیت، مدیرعامل سابق گوگل، تام گونسر موسس DocuSign و جف وینر مدیر عامل سابق لینکدین هستند.

ریسک سرمایه گذاری در چین لینک

علیرغم کاربرد و پشتیبانی ثابت شده از سوی تیم اصلی، چین لینک همانند سایر ارزهای دیجیتال نوسانات را تجربه کرده است. قیمت آن از حدود ۲۰ دلار در ۱ ژانویه به ۷٫۷۵ دلار در اول نوامبر کاهش یافت.

 معیارهای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

با یک جستجوی ساده به راحتی هزاران توصیه درباره نحوه به شما نمایش داده می‌شود. در ادامه چند فاکتور مهم در هنگام سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را به شما معرفی می‌کنیم.

·         مدت زمانی که ارز دیجیتال در بازار وجود دارد

چه مدت است که رمزارز وجود دارد؟ رمزارزهای جدید فوراً از بازار حذف نمی‌شوند، اما داشتن تاریخچه قیمت گذشته برای مقایسه به شما کمک می‌کند تا ببینید یک ارز تا به حال چگونه عمل کرده است.

·         بررسی تاریخچه قیمت و روند کوین

عملکرد شرکت توسعه دهنده و تیم پشتیبان در طول سال‌های فعالیت خود چگونه بوده است؟ اگر ثبات در قیمت‌ها را می‌بینید، این نشانه خوبی است. اگر متوجه شدید که ارز دیجیتال در حال افزایش است و با گذشت زمان ارزش بیشتری پیدا می کند، حتی بهتر است.

·         از چه فناوری استفاده می‌کند

چگونه پلتفرم از نظر قابلیت استفاده و امنیت با سایرین مقایسه می‌شود؟ اولین چیزی که می‌خواهید به دنبال آن باشید سرعت انجام تراکنش‌ها است. شبکه باید بتواند ترافیک تراکنش‌ها را به راحتی مدیریت کند.

شما همچنین باید مطمئن شوید که سرمایه گذاری شما امن است. بیشتر ارزهای دیجتال از فناوری بلاک چین استفاده می‌کنند که همه تراکنش‌ها را شفاف و آسان می‌کند. فناوری بلاک چین لزوماً سرقت ارز دیجیتال شما را برای هکرها دشوارتر نمی‌کند. این کار ردیابی سرمایه‌گذاری شما را آسان‌تر می‌کند تا به‌جای از دست رفتن به دنبال تقلب، بازیابی شود.

چند نفر در ارز دیجیتال مورد نظر شما سرمایه گذاری می‌کنند؟ وقتی سطح بالایی از پذیرش را مشاهده می‌کنید، به این معنی است که ارز دیجیتال نقدینگی بهتری دارد. معامله، فروش یا خرید در آینده آسان تر خواهد بود.