اجتماعیکسب و کار جدید

لوستر اتاق خواب را با چه وسایلی ست کنیم؟

ست کردن لوستر و فرش با مبل راحتی و کلاسیک

آیا ست کردن لوستر قیمت مناسب و فرش با مبل می تواند در زیبایی خانه تاثیر گذار باشد؟ طبیعتا داشتن یک خانه زیبا با طراحی دکوراسیون منحصر به فرد و بکارگیری بهترین  لوستر دیواری؛ به عوامل بسیاری بستگی دارد که مهم ترین آنها وجود وسایل و لوازم زیبا و متناسب با فضاست. شاید تفاوت چندانی نکند که هر کدام از وسایل چه ابعادی دارند و به چه میزان مورد استفاده قرار می گیرند، نکته مهم، انتخابی درست و هوشمندانه در رابطه با هر کدام از آنهاست. وقتی تصمیم به خرید وسایل منزل خود می گیرید باید در وهله اول سعی کنید که تناسب و هماهنگی میان آنها را نیز در نظر داشته باشید. به همین دلیل هم هست که نتیجه چنین توجه و دقتی، داشتن دکوراسیون منزل زیبا و هماهنگ یا به اصطلاح عامیانه، ست است.

جدیدترین لوستر اتاق خواب‬‎ | خرید لوستر اتاق خواب | لوستر اتاق خواب

ست کردن لوستر و فرش با مبل به چه صورتی است؟

برای شروع، شما می توانید یک یا چند وسیله مهم را به عنوان معیار قرار دهید و بعد هم متناسب با آنها دست به انتخاب سایر وسایلی بزنید که با آن هماهنگ و متناسب هستند. توصیه ما این است که از مبلمان شروع کنید. انتخاب مبلمان مناسب می تواند معیار خوبی برای تعیین و طراحی دکوراسیون منزل شما به حساب آید. شما می توانید در وهله اول با انتخاب سبک مبلمان ایده آل خود، سبک و طراحی کلی خانه تان را نیز انتخاب نمایید و بعد هم بر اساس همین معیار، سایر وسایل را تهیه نمایید. در این مطلب با ما باشید تا به شما بگوییم که چگونه می توانید با توجه به داشتن مبلمان راحتی و کلاسیک، وسایلی همچون فرش و لوستر چوبی ارزان را انتخاب کنید.

انتخاب لوستر متناسب با مبلمان منزل

اگر تصمیم به خرید لوستر دارید باید این را بدانید که عوامل و مسائل بسیاری وجود دارد که در انتخاب نوع لوستر شما تاثیرگذار خواهد بود. اولین مسئله ای که باید در رابطه با انتخاب لوستر قیمت مناسب در نظر بگیرید تناسب آن با سبک حاکم بر فضا است. برای مثال اگر شما با استفاده از مبلمان راحتی و مدرن، سبک دکوراسیون منزل خود را مدرن کرده اید بهتر است که به دنبال لوسترهایی باشید که دقیقا از همین سبک تبعیت می کنند. در چنین شرایطی خرید لوسترهای بسیار مجلل، لوکس و کلاسیک انتخاب اشتباهی است که تناسب سبکی دکوراسیون منزل شما را بر هم زده و هیچ هماهنگی با مبلمان راحتی شما نخواهد داشت.

بنابراین اگر سبک دکوراسیون منزل شما مدرن و مینیمال است و به دنبال همین مسئله نیز در فضای خانه خود مبلمان راحتی و مدرن دارید بهتر است که به سراغ لوسترهایی بروید که از متریالی همچون نقره، برنج، برنز و… ساخته شده اند و طراحی ساده تر و کم جزییات تری دارند.

حالا اگر سبک دکوراسیون منزل شما کلاسیک است و را در فضای خانه تان چیدمان کرده اید باید به دنبال مدل هایی از لوستر باشید که از حالت سادگی خود خارج شده اند. این یعنی متریال هایی پر زرق و برق و لوکس برای این لوسترها نیز می تواند انتخاب خوبی به شمار آید. با این کار می توانید تناسب و هماهنگی موجود در فضا را حفظ کرده و دکوراسیون یکپارچه ای را طراحی و اجرا نمایید.

علاوه بر تناسب سبک لوستر و مبلمان، شرایط موجود در دکوراسیون منزل نیز می تواند در انتخاب لوستر تاثیرگذار باشد. برای مثال اگر دیوار خانه شما روشن است، احتمالا بازتاب نور نیز در آن به مراتب بیشتر خواهد بود، این در صورتی است که خانه ای با دیوار تیره رنگ، احتیاج به منبع نوری قوی تری خواهد داشت. در این شرایط است که باید به دنبال لوسترهایی با روشنایی بیشتر باشید.

انتخاب فرش متناسب با مبلمان منزل

انتخاب یک فرش مناسب می تواند به عنوان مکمل زیبایی مبلمان منزل شما و تکمیل سبک دکوراسیونی خانه ایفای نقش کند. به همین دلیل نیز باید در رابطه با چگونگی انتخاب سبک و نوع فرش خود دقت نظر بسیاری داشته باشید. در وهله اول اگر تصمیم دارید که دکوراسیونی مدرن و یا مینیمال داشته باشید می توانید در کنار مبلمان راحتی و مدرن خود از فرش های مدرن استفاده کنید. این نوع از فرش ها غالبا طراحی ساده ای دارند و در آنها تنها از چند رنگ متناسب با نقش آن استفاده می شود.

در مقابل اگر در خانه خود مبل راحتی و مدرن دارید و بدتان هم نمی آید که فضای خانه تان را کمی متفاوت تر و جذاب تر کنید می توانید به سراغ استفاده از سبک تلفیقی بروید. بر اساس این سبک شما می توانید المان های متفاوتی از سبک های متفاوت را در کنار هم قرار دهید، آن هم به صورتی که با هم هماهنگ و متناسب باشند. بنابراین انتخاب فرش سنتی در کنار مبل راحتی و مدرن می تواند سبک دکوراسیون منزل شما را تلفیقی کرده و علاوه بر آنکه حس مدرن و به روزی را به خانه شما می بخشد، آن را دنج تر و گرم تر نیز نشان خواهد داد.

اگر از علاقمندان سبک کلاسیک هستید و ترجیح می دهید که اصالت این سبک را در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید بهتر است که در کنار مبلمان کلاسیک خود از فرش های سنتی و کلاسیک نیز بهره بگیرید. با این کار حس و حال دکوراسیون کلاسیک به طور کامل در خانه تان حفظ خواهد شد. فقط در این صورت باید مراقب تعادل شلوغی موجود در فضای خانه نیز باشید.

 این یعنی اگر مبلمان کلاسیک شما دارای پارچه ای با طرح شلوغ و پر نقش است بهتر است که فرش کلاسیک خود را به گونه ای انتخاب کنید که نقوش روی آن کمتر باشد تا با این کار فضای خانه تان بیش از حد شلوغ نشود و هر کدام از این وسایل بتوانند به صورت جداگانه ای زیبایی خود را نشان دهند. علاوه بر این، تناسب رنگی فرش و مبلمانتان را نیز از یاد نبرید، چرا که این مسئله نیز تاثیر بسیار زیادی در زیبایی هر چه بیشتر فضای خانه شما خواهد داشت.

لوستر کلاسیک را با چه رنگی ست کنیم؟

لوستر کلاسیک را با چه رنگی ست کنیم؟ لوستر کلاسیک یکی از محبوب ترین انواع لوسترها در عصر حاضر می باشد. شما به راحتی با رعایت چند قانون ساده می توانید لوستر کلاسیک خود را با هر سبک و فضایی در منزل و محل کارتان ست کنید. در این مقاله از سایت مهر و ماه با ما همراه باشید تا با بررسی چند نکات ساده و ارائه ایده هایی جامع به شما در ست کردن لوستر کلاسیک خود کمک کنیم.

لوستر کلاسیک چیست و چرا طرفداران زیادی دارد؟

لوستر کلاسیک را با چه رنگی ست کنیم؟ خوب، بیایید یک قدم به عقب برگردیم و بپرسیم که لوستر چیست؟ در اصل، لوستر یک وسیله نوری است که از سقف آویزان می شود. در حالی که بیشتر در اتاق غذاخوری از لوسترها استفاده می شود، می توان از لوسترها برای ایجاد ظاهری زیبا در هر اتاقی مانند اتاق نشیمن، اتاق خواب و پاسیو استفاده کرد. لوسترها دارای لامپ های متعدد هستند، اغلب در چند طبقه، و برای روشنایی محیط استفاده می شوند.

و به طور کلی به لوسترهایی که از جنس موادی مانند کریستال، شیشه، چینی، استیل و یا برنج هستند و به شکل و طرح های سنتی تولید می شوند لوستر کلاسیک گفته می شود.

لوسترهای کلاسیک لوسترهایی هستند که یادآور طراحی سنتی و رایج هستند و با دکوراسیون کلاسیک میتوانند فضای زیبایی را به وجود آورند. اما امروزه لوسترهای کلاسیک تنوع زیادی پیدا کرده اند و در انواع مختلف تولید می شوند، که همین باعث شده از لوستر کلاسیک بتوان در بعضی طرح های غیر کلاسیک نیز استفاده کرد. تمایل به اصالت باعث شده امروزه همچنان لوسترهای کلاسیک پرطرفدار ترین نوع لوستر در ایران باشد.

لوسترهای پر شکوه کلاسیک میتوانند چشمان هر بیننده ای را مسحور خود کنند، از این جهت با وجود طرح های مدرن و متنوع، همچنان بیشترین فروش در بازار لوستر مربوط می شود به لوستر کلاسیک.

لوسترهای کلاسیک با توجه به کشورهای مختلف از یک سری اصول طراحی که مربوط به همان کشور است تبعیت می کنندف که امروزه میتوان به راحتی به طرح های مختلف لوستر از اکثر نقاط جهان به راحتی دسترسی داشت.

برخی کشورها مانند فرانسه و ایتالیا لوسترهای بسیار زیبایی از گذشته تولید میکردند که این لوسترها و این طرح ها امروزه در میان افرادی که دنبال اصالت میگردند بسیار پر طرفدار است زیرا شاید بتوان این لوسترها را کلاسیک ترین انواع لوستر نام برد.

لوستر کلاسیک را در پذیرایی چگونه ست کنیم؟

پذیرایی باید نوری گسترده داشته باشد، تا تمام محیط را روشن کند. به همین دلیل در پذیرایی لوستر در مرکز سقف نصب می‌شود و قسمت اصلی تامین نور را بر عهده دارد. در پذیرایی از لوسترهای سقفی و  لوستر شاخه ای استفاده می‌کنند که از بالاترین نقطه، نور را به همه جا برساند. ابعاد لوستر و تعداد شاخه‌های آن با توجه به متراژ فضا متفاوت است. اگر سقف منزل‌تان کوتاه است، لوسترهای سقفی که به سقف می‌چسبند و اگر سقفی بلند دارید، لوسترهای شاخه ای که توسط زنجیر از سقف آویزان هستند، خریداری کنید.

ست کردن لوستر کلاسیک بستگی به سلیقه و ترکیب رنگ محیط زندگی شما دارد. از مزیت های لوستر کلاسیک این است که به راحتی با انواع مختلف سبک دکوراسیون ست می شود. برای ست کردن لوستر کلاسیک در پذیرایی بهتر است لوستر را با فرش و مبلمان پذیرایی ست کنید که در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

چگونه می توانیم لوستر و فرش خود را با مبلمان ست کنیم؟

برای شروع، شما می توانید یک یا چند وسیله مهم را به عنوان معیار قرار دهید و بعد هم متناسب با آنها دست به انتخاب سایر وسایلی بزنید که با آن هماهنگ و متناسب هستند. توصیه ما این است که از مبلمان شروع کنید. انتخاب مبلمان مناسب می تواند معیار خوبی برای تعیین و طراحی دکوراسیون منزل شما به حساب آید.

شما می توانید در وهله اول با انتخاب سبک مبلمان ایده آل خود، سبک و طراحی کلی خانه تان را نیز انتخاب نمایید و بعد هم بر اساس همین معیار، سایر وسایل را تهیه نمایید. در این مطلب با ما باشید تا به شما بگوییم که چگونه می توانید با توجه به داشتن مبلمان راحتی و کلاسیک، وسایلی همچون فرش و لوستر را انتخاب کنید.

لوستر کلاسیک در اتاق غذاخوری

اندازه مناسب برای لوستر بالای میز ناهار خوری، چیزی در حدود نیم یا دو سوم از وسعت میز است. اگر از لوستر کوچک استفاده کنید نور نمیتواند به خوبی تمام نقاط میز را به صورت یکنواخت، روشن کند و در موقع صرف غذا مشکل ساز میشود. چنانچه اندازه لوستر را بزرگتر از حد مجاز در نظر بگیرید، سبب میشود نور با شدت بالایی بتابد و چشم را آزار ببیند. دقت داشته باشید لوسترهای آویز را خیلی با فاصله نزدیک از میز قرار ندهید، چون مانع دید بصری مناسب در فضا میشود. لوستر کلاسیک در اتاق غذاخوری بهتر است طیف رنگی مطابق با میز غذاخوری داشته باشد.

لوستر کلاسیک در اتاق خواب

لوستر مناسب اتاق‌خواب، لوسترهای کلاسیک کلاهک ‌دار پارچه‌ای هستند که به صورت غیر مستقیم نور را در محیط پخش می‌کنند. معمولا در اتاق خواب از دیوار کوب و آباژورهای رو میزی کلاسیک هم استفاده می‌شود تا تکمیل کننده نور اتاق باشند. استفاده از لوسترهای کلاسیک در اتاق خواب شاید تازگی نداشته باشد ولی میتواند فضایی متفاوت نسبت به فضاهای دیگر خلق کند و از ایجاد یک فضای یکنواخت و خسته کننده جلوگیری کند. معمولا لوستر های کلاسیکی که در اتاق خواب استفاده میشوند باید کوچک تر و رنگ ملایم تری داشته باشند. ولی توجه کنید که در نهایت این شما هستید که می توانید با توجه به رنگ بندی موجود در اتاق خواب, لوستر را با بقیه وسایل ست کنید.