عمومیکسب و کار جدید

اجاره خودرو خارج از کشور

اگر از آن دست از افراد هستید که دوست دارید همیشه و همه جا حتی در سفر با ماشین خودتان کارهایتان را انجام دهید یا برای دیدن جاذبه‌های مختلف شهر و کشور مقصد خودتان رانندگی کنید، بهترین راه اجاره خودرو است. از آن‌جایی که امکان حمل خودرو با هواپیماهای مسافری به کشورهای دیگر وجود ندارد، سیستم اجاره خودرو دغدغه ماشین داشتن مسافران در شهر و کشور مقصد را حل کرده است.

خوشبختانه شرکت‌های اجاره خودرو در سراسر دنیا وجود دارند و اغلب آن‌ها در فرودگاه شهر مقصد غرفه‌هایی دارند که شما می‌توانید از همان بدو ورود خودرو در اختیار داشته باشید. اجاره خودرو در کشورهای خارجی قوانینی دارد که در این راهنما قرار است بخوانید.

تاریخچه اجاره خودرو

خیلی از عمر خدمت اجاره خودرو در دنیا نمی‌گذرد و حدود صد سال پیش بود که برای اولین بار شخصی به نام ساندرز در آمریکا تصمیم گرفت خودروی خود را به تاجران و توریست‌ها بدهد و با نصب کیلومتر شمار، معیاری برای دریافت پول تعیین کرد. وقتی این ایده ساندرز به بار نشست او در بیش از ۲۱ ایالت آمریکا شرکت اجاره خودرو راه اندازی کرد و بعدها شرکت رقیب او یعنی جیکوبس وارد این عرصه شد.

راه‌های اجاره خودرو

شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین خودرو کرایه کنید. وب‌سایت کمپانی‌های کرایه خودرو به شما این امکان را می‌دهند تا قبل از رفتن به کشور مقصد، با وارد کردن نام شهر، تاریخ و مدت زمان کرایه خودرو، خودروهای موجود در آن شهر را ببینید. برای کرایه آنلاین خودرو هم لازم است اطلاعات مدارکی مثل گواهی‌نامه بین‌المللی با حداقل اعتبار یک سال و پاسپورت را وارد کنید و شخص متقاضی نباید سنش کمتر از ۲۲ سال باشد.
نمایندگی‌های شرکت‌های کرایه خودرو در فرودگاه‌ها، نزدیکی جاذبه‌های گردشگری و مراکز شهر وجود دارند و اگر شما بخواهید خودرو را به صورت حضوری کرایه کنید، با ارائه مدارک و دریافت هزینه نماینده شرکت‌ها این کار را برای شما انجام خواهند داد.

مدارک لازم برای اجاره خودرو

شرکت‌های اجاره روزانه خودرو در دبی هنگام کرایه دادن خودرو، مدارک و ضمانت‌هایی را از شخص اجاره کننده دریافت می‌کنند تا در صورت آسیب دیدن خودرو در مدت زمان اجاره، مدارک لازم برای جبران خسارت را در دسترس داشته باشند. مدارکی که باید در دست داشته باشید را بخوانید:

 • تکمیل فرم مشخصات اشخاص حقیقی و حقوقی
 • ارائه گواهینامه رانندگی بین‌المللی
 • اصل ویزا و پاسپورت متقاضی
 • پرداخت هزینه اجاره خودرو
 • ارائه سند یا وجه نقد برای بازگرداندن خودرو و ضمانت جرائم احتمالی ( میزان وجه نقد دریافتی برای ضمانت بسته به سیاست شرکت‌های مختلف متفاوت است.)

شاید روزی  به درد شما هم بخورد.

گواهینامه بین‌المللی داشته باشید

یکی از شرایط کرایه خودرو در خارج از کشور این است که گواهینامه بین‌المللی داشته باشید. بین‌المللی کردن گواهینامه فرایند پیچیده‌ای نیست و اگر شما در کشور خودتان گواهینامه داشته باشید می‌توانید آن را به گواهینامه بین‌المللی تبدیل کنید. برای گرفتن گواهینامه بین‌المللی یک ساله، گواهینامه ایرانی شما باید حداقل ۳۱ روز اعتبار داشته باشد و برای دریافت گواهینامه بین‌المللی سه ساله، گواهینامه ایرانی باید سه سال اعتبار داشته باشد.

پیش از سفر دقت داشته باشید که مهلت گواهی‌نامه شما به پایان نرسیده باشد. بعد از پایان اعتبار گواهینامه بین‌المللی تمدید نمی‌شود و شما باید برای تمدید آن به مراکز کانون‌های جهانگردی و اتومبیل‌رانی جمهموری اسلامی ایران مراجعه کنید. به همین دلیل است که مسافران از گواهینامه بین‌المللی سه ساله بیشتر از یک ساله استقبال می‌کنند. گواهی‌نامه بین‌المللی در ۱۸۰ کشور دنیا اعتبار دارد.

در این راهنما، تمام جزئیات و فرایند را برای شما توضیح داده‌ایم.

شرایط اجاره خودرو در داخل و خارج از کشور

اجاره خودرو کار آسان و مفیدی است

بعضی افراد دوست دارند در حین سفر، خودشان کنترل امور را به دست داشته باشند؛ یعنی هر جایی که دلشان می‌خواهد نگه‌دارند و با هر سرعتی که دوست دارند، رانندگی کنند. اجاره خودرو بهترین گزینه برای این نوع افراد است. در این راهنما با چگونگی کرایه خودرو کمی آشنا شدید. اگر باز هم در این مورد سوال یا مشکلی دارید، حتما در بخش نظرات به اما اعلام کنید. آشنایی با سیستم حمل‌ونقل کشورهای خارجی برای ما که در ایران زندگی می‌کنیم، کمی دشوار است چرا که معمولاً تفاوت زیادی بین سیستم حمل‌ونقل ایران و سایر کشورهای خارجی وجود دارد. به همین دلیل است که از مهم‌ترین نکاتی که در راهنمای سفر بعد از (از سایت‌های مختلفی مانند و یا Hotels.com) و به مسافران گفته می‌شود، اجاره خودرو در خارج کشور است.

نحوه اجاره خودرو در خارج کشور

برای اجاره خودرو در خارج کشور سایت‌های مختلفی وجود دارد که شما بسته به مقصد مورد نظرتان باید یکی را انتخاب کنید. بعد از آن باید مدت زمان کرایه خودرو ، نوع خودرو و … توسط شما تعیین شود. سپس برای پرداخت هزینه، می‌توانید از یکی از روش‌های پرداختی که سایت در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید. معمولاً در اکثر سایت‌های خارجی، به دلیل تراکنش‌های بین‌المللی متعددی که وجود دارد، یکی از انواع کارت‌های اعتباری مانند ویزا کارت و مستر کارت به عنوان روش پرداخت پیشنهاد داده می‌شود.

بنابراین شما برای کرایه خودرو در خارج کشور می‌توانید یا از خدمات ارزی ما استفاده کنید و یا اینکه خودتان پرداخت را انجام دهید. در صورتی که تمایل دارید این کار توسط کارشناسان ما انجام شود، می‌توانید از طریق لینک زیر درخواست خود را برای ما ارسال نمایید :

اما در صورتی که خودتان قصد انجام این پرداخت ارزی را دارید می‌توانید از طریق لینک‌های زیر درخواست خرید کارت اعتباری و یا شارژ کارت را برای ما ارسال نمایید :

فراموش نکنید که با استفاده از این کارت‌ها می‌توانید در فروشگاه‌های خارجی، با استفاده از دستگاه پز نیز خرید انجام دهید. پس با خرید ویزا کارت و یا خرید مستر کارت با یک تیر دو نشان بزنید. هم خرید فیزیکی و هم خرید آنلاین.

معرفی بهترین وب‌سایت‌ها برای کرایه خودرو در خارج کشور

همان‌طور که گفته شد برای اجاره خودرو در خارج کشور بسته به جایی که می‌روید، می‌توانید از خدمات وب‌سایت‌های مختلفی استفاده کنید. برخی از معروف‌ترین این سایت‌ها عبارت هستند از :

مهم‌ترین نکاتی که هنگام اجاره خودرو در خارج کشور باید بدانید

 • برای کرایه خودرو شما تنها تصویری از ماشین مشاهده می‌کنید. بنابراین انتظار داشته باشید که خودروی واقعی با عکس کمی تفاوت داشته باشد.
 • اگر هنگام کرایه خودرو در خارج کشور به وسیله اضافه‌ای مانند صندلی کودک نیاز دارید، حتماً هنگام ثبت سفارش مشخص کنید.
 • اگر قرار است که چند نفر رانندگی کنند، حتماً اطلاعات کامل در مورد هر راننده را وارد نمایید. چرا که در غیر این صورت اگر اتفاقی برای ماشین بیفتد، بیمه مسئولیتی قبول نمی‌کند.
 • حتماً شرایط اجاره خودرو در خارج کشور را در سایت مد نظرتان چک کنید. گاهی اوقات به گواهینامه بین‌المللی نیاز است، گاهی اوقات محدودیت سن وجود دارد و … . بنابراین قبل از پرداخت هزینه از شرایط کرایه خودرو اطمینان حاصل کنید.
 • گرفتن بیمه خودرو و اعلام موافقت با شرایط بیمه معمولاً برای کرایه خودرو در هر کشوری الزامی است. بنابراین قبل از این که با شرایطی موافقت کنید، حتماً اطمینان حاصل کنید که بیمه شامل چه مواردی می‌شود و البته نمی‌شود!
 • فراموش نکنید که برای دریافت خودرو بهتر است که تمام مدارکتان را به صورت کاغذی همراه داشته باشید. به عنوان مثال کارت شناسایی، گواهی‌نامه و …
 • قبل از این که فرم تحویل خودرو را امضا کنید، حتماً به طور کامل خودرو را چک کنید. بعد از تحویل هر اتفاقی هم قبلاً برای ماشین افتاده باشد به پای شما گذاشته می‌شود! به شما توصیه می‌کنیم حتی از تمام خرابی و یا خراش‌های ماشین عکس بگیرید! البته صرفاً برای محض احتیاط!

همراهان عزیز، اگر برای اجاره خودرو در خارج کشور سؤالی دارید و یا نمی‌دانید هزینه را چگونه پرداخت نمایید، از طریق چت آنلاین و یا شماره‌های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

کسب اطلاعات بیشتر : pinterest.com