عمومیکسب و کار جدید

از بین بردن خط و خش روی سنگ

سنگ مرمریت یکی از زیباترین و بی‌نظیرترین سنگ‌های طبیعی است که علاقمندان بسیار زیادی دارد. از آنجایی که سنگ مرمریت یک سنگ متخلخل و نسبتاً نرم است، یکی از ویژگی‌های منفی آن این است که در مقابل سایش و خراشیدگی مقاومت چندانی ندارد و ممکن است خراش بردارد. با این وجود، رعایت احتیاط، مراقبت، نظافت به موقع و آب‌بندی کردن دوره‌ای سنگ، بهترین راه برای پیشگیری از آسیب دیدن سنگ است. چنان‌چه این اتفاق برای قسمتی از منزل شما که در آن سنگ مرمریت به کار رفته است روی دهد، دچار نگرانی و ترس نشوید. زیرا، روش‌های بسیار ساده‌ای برای از بین بردن خراش روی سنگ مرمریت وجود دارد. با انجام مراحل زیر به ترتیب می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

شستشوی نما اصطلاحی است که برای شستشوی نما یا نماشویی ساختمان استفاده میشود،امروزه با وجود الاینده های موجود در هوا

دود و گرد و غبار و همچنین کاهش کیفیت نمای سنگ ساختمان ها و کدر شدن در گذر زمان.

لزوم شستشو نما دوره ای  ساختمان ها در کلان شهرها احساس می شود.

مراحل از بین بردن خراش روی سنگ مرمریت

برای حذف خراشیدگی‌های عمیق به یک فرد متخصص نیاز داریم در حالی‌که، برای خراش‌های سطحی که ناشی از کثیف کاری و بی‌توجهی در زمینه‌ نظافت سنگ است، می‌توان با پیگیری و انجام دستورالعمل زیر، خراش‌های سطحی را از بین برد.

مرحله اول

ابتدا درون یک ظرف (سطل) آب گرم و یک ماده شوینده‌ی ملایم (صابون یا مایع ظرف‌شویی) را ترکیب کنید. توجه کنید که آب، داغ یا جوش نباشد و فقط گرم باشد.

مرحله‌ دوم

دو عدد پارچه‌ نرم و تمیز را نیز کنار ظرف آب‌گرم و صابون قرار دهید. یکی از پارچه‌ها را به ترکیب آب و صابون آغشته کرده و به آرامی روی سطح سنگ را تمیز کنید. بسیاری از آثار خراشیدگی‌ها جزیی و سطحی روی سنگ مرمریت در اثر گرد و خاک یا ریگ ایجاد می‌شوند. تمیز کردن ملایم و آرام، می‌تواند معجزه کند.

از بین بردن جای اسید روی سنگ | از بین بردن خط و خش روی سرامیک | از بین بردن خط و خش سینک گرانیتی

مرحله سوم

در این مرحله دومین پارچه‌ی نرم و تمیز را با آب معمولی مرطوب کنید و سپس سطح سنگ را کاملاً بشویید. برای اطمینان از تمیزی و پاک شدن کامل آثار آب و صابون، پارچه را مرتباً بشویید و روی سنگ را تمیز کنید.

مرحله چهارم

سنگ مرمریت شما اکنون عاری از هر گونه آلودگی و گرد و خاک است. در این مرحله با یک پارچه‌ی نرم و خشک رطوبت روی آن را از بین برده و حسابی خشک کنید.

مرحله‌ی پنجم

اگر با انجام مراحل بالا همچنان روی سنگ خراشیدگی مشاهده می‌کنید، می‌توانید خراش‌ها را با یک تکه کاغذ سمباده‌ی نرم (دقت کنید نرم نه زبر) از بین ببرید.

مرحله‌ی ششم

در این مرحله پولیش‌های موجود در بازار با نام‌های تجاری مختلف را به کار ببرید.

مرحله هفتم

در صورتی که خراش‌های روی سنگ عمیق باشند، باید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. متخصصان هم از تخصص و هم از ابزار ویژه‌ای برای از بین بردن خراشیدگی‌های روی سنگ آسیب دیده برخوردار هستند.

برای آشنایی با روی لینک آن کلیک کنید.

شرکت زمردین‌نما، به عنوان تولیدکننده و فراهم ‌کننده تمامی انواع سنگ‌ها در بازار ایران و دنیا، آماده خدمت‌رسانی برای زیباترشدن بنای شما عزیزان است.برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره با ما در تماس باشید. .