عمومیکسب و کار جدید

ایا کاغذ دیواری روی سنگ می چسبد

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

آیا قصد عوض کردن کاغذ دیواری یا نصب یک کاغذ دیواری جدید دارید؟ در ابتدا باید دیوار خانه خود را بررسی کنید و ببینید آیا برای نصب کاغذ دیواری مناسب است یا خیر. سوالی که برای بیشتر افراد مطرح می‌شود این است که کاغذ دیواری روی چه سطوحی می‌چسبد؟ برخی دیوارها ممکن است متریال‌هایی داشته باشند که برای چسباندن و نصب کاغذ دیواری مناسب نباشد. اگر کاغذ دیواری روی سطوح‌هایی که برای چسباندن آن مناسب نباشد، نصب شود ممکن از بعد از مدت کوتاهی از دیوار جدا شود؛ بنابراین بهتر است با انواع سطوح مناسب برای نصب و چسباندن کاغذ دیوار آشنا شوید. در ادامه به معرفی سطوح مختلف مناسب و نامناسب برای نصب کاغذ دیواری می‌پردازیم؛ با رعایت نکات گفته شده، شما می‌توانید یک کاغذ دیواری زیبا و متناسب با دکوراسیون منزلتان داشته باشید.

آیا کاغذ دیواری روی سرامیک و کاشی می‌چسبد؟

در پاسخ به این سوال که کاغذ دیواری روی چه سطوحی می‌چسبد، می‌توان گفت: نصب روی دیواری که کاشی یا سرامیک دارد، امکان‌پذیر است. البته در‌صورتی نصب کاغذ دیواری روی سرامیک امکان‌پذیر است که پیش از نصب، شیارهای بین کاشی‌ها گرفته شود تا سطح دیوار کاملا صاف و صیقلی باشد. نصاب کاغذ دیواری برای پر کردن بین شیارها از بتونه و کاردک استفاده کرده و سپس چسباندن کاغذ دیواری اقدام می‌کند. البته به‌ یاد داشته باشید یک ساعت بعد از بتونه کاری کاغذ دیواری را روی سرامیک‌ها نصب کنید تا به‌خوبی به دیوار بچسبد. نکته مهمی که برای نصب کاغذ دیواری روی کاشی وجود دارد این است که ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که کاشی ناخن‌زنی شده و صاف است. اگر روی کاشی چین و شکستگی وجود دارد، آن را ترمیم کنید. نصب کاغذ دیواری روی کاشی و سرامیک یکی از سخت‌ترین نصب‌های کاغذ دیواری است.

آیا کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری می‌چسبد؟ 

برخی از افراد عاشق تنوع و تغییر دکوراسیون در خانه، اتاق خواب و محل کار خود هستند. گاهی ممکن است یا اتاق خواب شما برایتان تکراری و خسته‌کننده شده باشد و تصمیم داشته باشید یک کاغذ دیواری جدید روی همان کاغذ دیواری قدیمیتان نصب کنید. البته در ظاهر شاید این کار مشکلی نداشته باشد، اما به مرور زمان کاغذهای جدید از روی دیوار کنده می‌شوند. در‌این‌صورت می‌توان گفت امکان نصب کاغذ دیواری جدید روی یک کاغذ دیواری وجود ندارد و تنها راه آن جدا کردن کاغذ دیواری قدیمی است. برای انجام این کار باید مطابق مراحل زیر اقدام به کندن کاغذ دیواری قدیم کنید:

 • دیوار را خیس کرده تا آب به پشت کاغذ نفوذ کند.
 • 20 دقیقه صبر کنید و سپس با کاردک به آهستگی گوشه‌ای از کاغذ را جدا کنید.
 • اگر کاغذ دیواری به‌راحتی جدا شد کار را به‌سرعت ادامه دهید تا سایر نقاط دیوار خشک نشود. (اگر به‌راحتی نتوانستید کاغذ دیواری قدیمی را جدا کنید مجددا روی دیوار آب بپاشید و سپس جدا کردن کاغذ را امتحان کنید)
 • پس از کندن کاغذ دیواری قدیمی ممکن است کمی چسب باقی بماند که با سمباده زدن می‌توانید آن را صاف و صیقلی‌ کنید.

پس از انجام مراحل ذکر شده دیوار شما تقریبا برای نصب یک کاغذ دیواری جدید آماده است و یک کاغذ دیواری با طرح و رنگ مورد‌علاقه‌تان را می‌توانید روی دیوار نصب کنید.

کاغذ دیواری روی چه سطوحی می چسبد؟ امکان نصب با زیرسازی مناسب روی دیوار روغنی 

در برخی موارد سوالی که برای بیشتر افراد مطرح می‌شود این است که آیا کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک و روغنی می‌چسبد؟ قیمت و پذیرایی با طرح و رنگ‌های متفاوت همراه با هزینه نصب، قیمت کمی نخواهد بود؛ بنابراین بهتر است برای نصب، ابتدا دیوار مورد نظرتان را به‌خوبی بررسی و زیرسازی کنید تا به‌بعد از مدتی هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید بی‌فایده نباشد. به‌همین دلیل برای نصب کاغذ دیواری روی دیوارهای روغنی ابتدا باید با دقت کامل روی دیوار را سمباده بکشید تا سطح دیوار کمی زبر شود؛ سپس برای نصب کاغذ دیواری اقدام کنید.

راه‌حل دیگری که برای نصب کاغذ دیواری روی دیوارهای رنگ شده وجود دارد، این است که می‌توانید با چسب پرایمر سطح دیوار را با دقت بپوشانید، سپس چسب کاغذ دیواری را به دیوار آغشته کنید و وارد مرحله نصب شوید. در حالت کلی نقش انواع چسب کاغذ دیواری در نحوه اجرا و نصب صحیح آن روی سطوح مختلف، بسیار پررنگ است؛ بنابراین چسبی با‌کیفیت برای این کار انتخاب کنید.

آیا کاغذ دیواری روی سیمان می چسبد؟ سیمان سطح مناسبی برای نصب کاغذ دیواری نیست 

در پاسخ به این سوال که کاغذ دیواری روی چه سطوحی می چسبد؟ باید گفت که سیمان، به‌هیچ‌عنوان زیرساز مناسبی برای نصب کاغذ دیواری محسوب نمی‌شود. سطح دیوار سیمانی بسیار زبر و متخلخل است به‌همین دلیل باعث می‌شود چسب کاغذ دیواری به داخل سیمان نفوذ کرده و مانع از اتصال کاغذ روی دیوار شود. برای نصب کاغذ دیواری روی این نوع دیوارها، تنها راه ممکن گچ کردن دیوار و سپس نصب کاغذ دیواری است.

برای دیدن نمونه‌های به لینک درج شده مراجعه کرده و قیمت‌های آن‌ها را نیز مشاهده کنید.

ایا کاغذ دیواری روی گچ و خاک می چسبد؟ دیوار گچی بهترین گزینه برای نصب کاغذ دیواری 

دیوار گچی بهترین پاسخ برای پرسش «کاغذ دیواری روی چه سطوحی می چسبد؟» است. معمول‌ترین نوع دیوار برای نصب کاغذ دیواری، دیوار گچی شده است. . برای نصب یا سالن پذیرایی و اتاق کار، با مقداری زیرسازی می‌توان به‌راحتی کاغذ دیواری را روی دیوار گچی و خاکی نصب کرد. هنگامی که رنگ دیوارهای گچی کدر یا سادگی این دیوارها خسته‌کننده می‌شود، نصب کاغذ دیواری در فضای مورد‌نظر گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

ایا کاغذ دیواری روی گچ و خاک می چسبد | کاغذ دیواری بالای سرامیک پذیرایی | کاغذ دیواری روی سرامیک نی نی سایت

نصب کاغذ دیواری روی سنگ چگونه انجام می‌شود؟

نصب کاغذ دیواری روی سطوح مختلف می‌تواند چالش‌های خاصی را ایجاد کند، به خصوص وقتی می‌خواهید آن را روی سطوح سخت مانند سنگ نصب کنید. اگر چه نصب کاغذ دیواری بر روی سنگ ممکن است کمی متفاوت تر از نصب آن بر روی سطوح دیگر باشد، اما می‌توانید از روش‌های زیر برای انجام این کار استفاده کنید :

 1. آماده‌سازی سطح: قبل از شروع نصب کاغذ دیواری، سطح سنگ را به طور کامل تمیز و صاف کنید. از روش‌های مختلفی مانند شستشو با آب و صابون، استفاده از محلول‌های شوینده یا مواد شیمیایی مناسب برای تمیزی سطح استفاده کنید. همچنین در ادامه مطمئن شوید که سطح سنگ سفید کاملاً خشک شده باشد.
 2. استفاده از پایه: در برخی موارد، بهتر است از پایه‌هایی استفاده کنید که بتوانید کاغذ دیواری را روی سنگ نصب کنید. می‌توانید از یک پایه چوبی، فوم یا نوارهای چسبان استفاده کنید. این پایه‌ها به عنوان یک لایه میانی بین سنگ و کاغذ دیواری عمل می‌کنند و کمک می‌کنند تا کاغذ دیواری به خوبی روی سطح سنگ بچسبد.
 3. استفاده از چسب مناسب: برای نصب کاغذ دیواری روی سنگ، باید از چسبی استفاده کنید که بر روی سطوح خشک و صاف مانند سنگ عملکرد خوبی داشته باشد. چسب‌های ویژه دیواری که برای سطوح غیرمتراکم مناسب هستند ممکن است بهترین گزینه باشند. از دستورالعمل تولید کننده چسب پیروی کنید و اطمینان حاصل کنید که کل چسب به خوبی روی سنگ قرار بگیرد.
 4. برش کاغذ دیواری: کاغذ دیواری را به طور دقیق برش دهید تا با ابعاد سنگ مطابقت داشته باشد. می‌توانید از ابزاری مانند قیچی استفاده کنید تا کاغذ دیواری را به اندازه مورد نیاز برش دهید.
 5. الصاق کاغذ دیواری: کاغذ دیواری را به آرامی روی سطح سنگ قرار داده و آن را با دست بفشارید تا به خوبی نصب شود. از ابزاری مانند برس دیواری برای حذف حباب‌ها و صاف کردن سطح کاغذ دیواری استفاده کنید.بعد از نصب کاغذ دیواری، می‌توانید با استفاده از ابزاری مانند رول چوبی، کاغذ دیواری را به خوبی فشرده کنید و مطمئن شوید که کاغذ دیواری به خوبی به سطح سنگ چسبیده است.

آیا نصب کاغذ دیواری روی دیوار مرطوب امکان‌پذیر است؟ 

و در آخر برای پاسخ به سوال کاغذ دیواری روی چه سطوحی می چسبد؟ باید گفت دیوارهای مرطوب و نم‌دار گزینه مناسبی برای نصب کاغذ دیواری نخواهند بود. برای نصب کاغذ دیواری روی این نوع دیوارها ابتدا بهتر است، مشکل نم زدگی دیوار را از ریشه برطرف کنید و سپس کاغذ دیواری را بچسبانید. اگر روی دیوارهای نم و مرطوب، کاغذ دیواری نصب شود، پس از مدت کوتاهی رنگ کاغذ عوض شده و به مرور زمان از دیوار جدا خواهد شد.

اگر اصرار دارید که حتما کاغذ دیواری را روی چنین دیوارهایی که دچار رطوبت شده‌اند، نصب کنید و امکان خشک کردن دیوار هم وجود ندارد؛ بهتر است از کاغذهایی با کیفیت و مرغوبیت بسیار بالا استفاده کنید. کاغذ دیواری‌هایی با متریال با‌کیفیت در برابر مرطوب یا نم‌دار بودن دیوار، مقاومت خوبی دارند و کنده یا خراب نمی‌شوند.

لینوم فلکس؛ عرضه‌کننده کاغذ دیواری‌های با‌کیفیت با طرح و رنگ متنوع 

در این مقاله لینوم فلکس به این سوال پاسخ دادیم که کاغذ دیواری روی چه سطوحی می چسبد؟ نصب و چسباندن کاغذ دیواری روی دیوارهایی مانند دیوارها مرطوب، سیمانی و سرامیکی، اقدامی اشتباه است که برای انجام آن، پس از مدت کوتاهی مجبور به خرید و تعویض کاغذ دیواری خواهید شد. زیرا دیوارهای مرطوب و نم‌دار یا دیوارهای سیمانی، به کاغذ دیواری آسیب رسانده و در مدت زمان کوتاه، کاغذ از دیوار جدا می‌شود. در نتیجه بهتر است برای نصب و چسباندن کاغذ دیواری نکات این مقاله را مطالعه کنید تا بدون هیچ‌گونه مشکی بتوانید کاغذ دیوار مورد علاقه‌تان را در فضای مورد نظرتان نصب کنید.

>> >> >> >>

یکی از مزیت‌های اصلی کاغذ دیواری‌ها این است که شما می‌توانید روی اکثر سطوح در منزل آن را نصب کنید و دیوار خود را تبدیل به یک دیوار جدید کنید و به راحتی فضا را به فضایی که دوست دارید، تبدیل کنید. در این نوشته قصد داریم تا با هم ببینیم چگونه می‌توانیم کاغذ دیواری را روی سنگ یا سرامیک نصب کنیم؛ اگر شما هم قرار است دیواری که سنگ یا سرامیک بوده است را با کاغذ دیواری بپوشانید، با ما همراه باشید.

مراحل روی سنگ و سرامیک:

 • از بین بردن هرگونه درز، چسب، پستی و بلندی از روی سنگ و سرامیک
 • زدن چسب مخصوص به صورت مرحله‌ای و در ابعاد کم
 • زدن کاغذ دیواری ( را مطالعه کنید.)

در ادامه به تشریح کامل مراحل خواهیم پرداخت.

شاید سوال اصلی شما در این زمینه، این باشد که اصلا این کار شدنی است و شما می‌توانید کاغذ دیواری مورد نظر و دلخواه‌تان را روی دیواری که قبلا با سنگ و سرامیک پوشانده شده است، نصب کنید؟ باید بگوییم که بله، بعد از گذراندن چند کار ساده و انجام دادن آن‌ها به راحتی می‌توانید جلوه‌ای زیباتر به دیوار خود بدهید. دیوار شما تنها نیاز دارد که زیرسازی مناسبی برای نصب کاغذ دیواری داشته باشد که شما بعد از نصب به مشکل برنخورید و حباب یا ناصافی زیر کاغذ دیواری ایجاد نشود و ظاهر زیبایی داشته باشد.

اگر بخواهید بدون زیرسازی روی دیوار قدیمی‌تان نصب کنید، هم درزهای بین سرامیک بعد از نصب کاغذ دیواری از زیر آن مشخص خواهد شد و نمای قشنگی نخواهید داشت؛ علاوه بر این ممکن است همین درزهای زیر کاغذ دیواری باعث شوند تا درست به دیوار متصل نشوند و به مرور زمان از دیوار جدا شوند.

اگر خودتان قصد نصب کاغذ دیواری را دارید می‌توانید اطلاعات و نکات مهم برای را بخوانید.

برای زیرسازی دیواری که قبلا با سنگ و سرامیک پوشانده شده است شما نیاز دارید که سطح زیر کاغذ دیواری کاملا تمیز باشد. به عنوان مثال اگر شما نقشه منزل‌تان را تغییر داده‌اید و حالا می‌خواهید آشپزخانه را به اتاق خواب تغییر دهید و دیوارهای آن را کاغذ دیواری کنید، باید کاملا سرامیک‌ها زیر آن را کاملا از چربی‌ها و آلودگی‌ها پاک کنید و سطح را کاملا تمیز نمایید.

مرحله بعد برای زیرسازی دیوار این است که هیچ ناصافی روی دیوار باقی نماند تا حباب زیر کاغذ دیواری ایجاد نشود و باعث پارگی و بلند شدن کاغذ دیواری از روی دیوار نشود. در این مرحله با یک کاردک تیز روی سطح سرامیک بکشید تا اگر جسمی روی آن چسبیده است یا ناصافی روی دیوار وجود دارد، از بین برود و سطح صاف و یکدستی داشته باشد.

می‌توانید اطلاعات کامل در این زمینه را بخوانید.

بعد از صاف شدن دیوار، باید درزها بین سرامیک را بپوشانید، برای این کار باید با بتونه شروع به پوشاندن درزهای بین سرامیک‌ها کنید تا سطح روی دیوارتان صاف و یکدست شود. اگر درزها زیاد عمیق باشند یا فرورفتگی‌های دیگری روی دیوار باشند، باید با استفاده از مصالح مناسب، تمام فرورفتگی‌ها را صاف کنید. چقدر است؟

هر قدر زیرسازی شما بهتر انجام شود و سطح دیوار صاف‌تر باشد، نصب کاغذ دیواری با کیفیت و سهولت بهتری انجام خواهد شد و در نهایت ظاهر و جلوه بسیار خوبی خواهید داشت؛ پس زیرسازی را جدی بگیرید و برای آن وقت کافی بگذارید. برای این امر می‌توانید از متخصصین و همچنین کارشناسان نصب کاغذ دیواری کمک بگیرید و کار زیرسازی را به آن‌ها بسپارید تا خیال‌تان از نتیجه راحت باشد. را اینجا بخوانید.

ممکن است دیوار شما علاوه بر مراحلی که گفته شد، نیاز به کار دیگری نیز داشته باشد که باید متخصصان درباره آن تصمیم بگیرند و تمام کارهایی که برای نصب کاغذ دیواری نیاز است را انجام دهند تا بتوانید آن را روی سنگ یا سرامیک نصب کنید و نتیجه خوبی بگیرید.

از آن‌جا که سطح سرامیک و سنگ، صیقلی است مرحله چسب‌زنی نیز باید با دقت انجام شود. برای نصب کاغذ دیواری روی دیوار شما می‌توانید یک دیوار را کامل چسب کاری کنید () و بعد اقدام به نصب کاغذ دیواری‌تان کنید؛ اما روی سطوحی مثل سنگ و سرامیک باید چسب‌زنی مرحله به مرحله انجام شود، چرا که چسب روی این سطوح به سرعت خشک می‌شود و کاغذ دیواری شما به درستی به سطح نخواهد چسبید.

سخن آخر

به طور کلی می‌توانید کاغذ دیواری را با چند اقدام ساده، اما مهم روی سطوح که قبلا سنگ یا سرامیک بوده است، نصب کنید و از منظره جدیدی که به وجود می‌آید، لذت ببرید؛ تنها نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، زیرسازی درست و اصولی است که هم نصب کاغذ دیواری را روی این سطوح ساده می‌کند و هم نتیجه را مطلوب‌تر.