علمی و پزشکی

تشخیص قرار گرفتن در معرض کروناویروس با یک دستگاه پوشیدنی

از آزمایش‌های سریع گرفته تا واکسن‌ها، بسیاری از نوآوری‌های خارق‌العاده به ما در کنترل این همه‌گیری کمک کرده‌اند. در حالی که راه های زیادی برای تشخیص یک فرد آلوده به ویروس SARS-CoV-2 وجود دارد، باید دید چه زمانی و چگونه یک فرد در معرض ویروس قرار گرفته است.

انتظار می رود اختراع جدیدی توسط محققان دانشگاه ییل این شکاف را پر کند. این دستگاه که «کلیپ هوای تازه» نام دارد، ارزان است و برای اتصال به یقه لباس برای دریافت ذرات ویروسی معلق در هوای اطراف دهان و بینی طراحی شده است.

تشخیص قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا با یک دستگاه پوشیدنی:

گیره ذرات ویروس را روی سطح پلی دی متیل سیلوکسان (PDMS) جذب می کند و در پایان روز یا چند روز بعد، فرد آن را از گیره خارج کرده و برای آزمایش PCR برای وجود SARS-Covirus به آزمایشگاه می فرستد. -2 مشخص شود.

مطالعه جدید چند آزمایش روی این دستگاه نشان می دهد که این گیره قادر است ذرات ویروسی موجود در هوا را به طور موثر جذب کند. در یک آزمایش، این کلیپ ها به چندین داوطلب داده شد تا ظرف پنج روز از آنها استفاده کنند. از 62 دستگاه مورد استفاده، پنج دستگاه در معرض ویروس SARS-CoV-2 قرار گرفتند و آزمایش آنها مثبت بود.

این مطالعه نشان داد که از پنج گیره که آزمایش آنها مثبت بود، چهار گیره متعلق به کارکنان رستوران و یک گیره متعلق به کارکنان پناهگاه های بی خانمان بود. لازم به ذکر است که دو مورد از موارد مثبت مربوط به رستوران های سرپوشیده بوده که نسبت به سایر نمونه ها دارای بار ویروسی بالاتری بوده است. این نشان دهنده تماس نزدیک با یک یا چند فرد آلوده به ویروس است.

این دستگاه علاوه بر توانایی اندازه گیری سطوح قابل شناسایی ذرات ویروس، به اندازه کافی برای اندازه گیری دوزهای کمتر حساس است. این نشان می دهد که دستگاه قادر به تشخیص میزان ذرات ویروس است و نه فقط قرار گرفتن در معرض ویروس.

کریستال پولیت، محققی که روی این دستگاه کار می کند، می گوید یکی از کاربردهای بالقوه جالب این دستگاه می تواند آزمایش اثربخشی دستگاه تنفس مصنوعی در اتاق بیماران مبتلا به کووید باشد. او به ییل نیوز گفت که آثاری از SARS-Cow-2 در اتاق‌هایی از بیمارستان پیدا شد که تصور می‌شد تهویه خوبی دارند.

در حال حاضر، این دستگاه پوشیدنی می تواند به عنوان راهی برای نظارت بر محیط های داخلی و تعیین میزان خطرناک بودن آنها استفاده شود. پولیت در ایمیلی به نیواطلس گفت: «این دستگاه می تواند برای تشخیص فردی که چند روز قبل از شروع علائم در معرض ویروس قرار گرفته است، استفاده شود.

“مودب” به نیواطلس گفت: “کلیپ هوای تازه” برای تشخیص زودهنگام ویروس برای اقدام فوری موثر است. افرادی که در معرض ویروس قرار گرفته اند می توانند برای جلوگیری از انتقال احتمالی آزمایش شوند یا قرنطینه شوند.

قدم بزرگ بعدی در توسعه این دستگاه، ایجاد راه هایی است که این دستگاه می تواند وجود ویروس در محیط را در لحظه تشخیص دهد، مشابه کاری که نوارهای تشعشع انجام می دهند و فوراً فرد را از وجود گاما و ایکس آگاه کند. -اشعه ها

46:

دیدگاهتان را بنویسید