عمومیکسب و کار جدید

ضعیف شدن موتور لباسشویی

گاهی حین استفاده از دستگاه‌های خانه از جمله لوازم خانگی بدون اینکه بخواهیم کم کم زمینه ضعیف شدن و سوختن آن را فراهم می‌کنیم؛ در حالی که اگر بدانیم چگونه از آن استفاده کرده و از چه مواردی اجتناب کنیم، می‌توانیم دستگاه را تا سالیان طولانی سالم نگه داریم و از آن بهینه استفاده کنیم. امروز در این مطلب عملکرد نامطلوب و دلایل اصلی ضعیف شدن موتور لباسشویی را خواهیم گفت. همچنین مزایا تعميرات لباسشویی در منزل مشهد را هم بررسی خواهیم کرد.

چگونه به افزایش طول عمر ماشین لباسشویی کمک کنیم؟

عملکرد نامطلوب ماشین لباسشویی

ممکن است ماشین لباسشویی دچار ایرادات متفاوتی شود و ایرادات رایج این دستگاه معمولا زیاد و متفاوت است. برخی از این ایرادات ممکن است به دلیل مشکل و ضعیف شدن موتور آن باشد و گاهی هم عملکرد نامطلوب ماشین لباسشویی می‌تواند به دلیل مشکل آبگیری، تخلیه آب، ایراد در مراحل کارکرد دستگاه، تمیز نشدن لباس‌ها و … باشد. ضعیف شدن موتور ماشین لباسشویی نیز یکی از مواردی است که باعث عملکرد نامطلوب ماشین لباسشویی خواهد شد. بهتر است همیشه مراقب نیم سوز شدن موتور لباسشویی باشید.

 

تعمیر موتور لباسشویی بدون تسمه | تعمیر موتور ماشین لباسشویی | خرابی موتور لباسشویی

علامت و نشانه‌ ضعیف شدن موتور ماشین لباسشویی

  • عدم شستشوی مطلوب و کامل لباس‌ها به دلیل مشکل حرکت دیگ ماشین لباسشویی
  • صدای غیرطبیعی حرکت دیگ ماشین لباسشویی
  • حرکت نیمه تمام و نامتعادل دیگ ماشین لباسشویی
  • مشکل در آبگیری یا تخلیه آب ماشین لباسشویی

علل ضعیف شدن موتور لباسشویی چیست؟

به طور کلی باید بگوییم موتور ماشین‌های لباسشویی و یا موتور هر دستگاه دیگر طول عمری دارد که با استفاده صحیح و سرویس‌های به‌موقع تا حد زیادی می‌توان این بازه‌ی زمانی را افزایش داد. موتورهای الکتریکی معمولا عمری بین 30000 تا 40000 ساعت دارند. با تعمیر لباسشویی حایر در مشهد ممکن است این عمر افزایش یابد.

در ادامه خواهیم گفت که اصلی‌ترین دلایل خرابی زودهنگام موتورها از جمله موتور ماشین لباسشویی چیست و راهکارهای اساسی برای جلوگیری از ضعیف شدن موتور ماشین لباسشویی کدام است.

  • نوسان ولتاژ برق؛ شاید بتوان گفت مهم‌ترین دلیل ضعیف شدن و یا سوختن موتور ماشین لباسشویی افت و نوسان ولتاژ برق یا همان ولتاژ پایین منبع تغذیه و در پی آن جریان بیش از حد الکتریکی است که می‌تواند در همان لحظه و حتی در چند ثانیه موجب آسیب جدی به موتور دستگاه شود. این نوسان و تغییر ولتاژ در سیم‌پیچ‌های موتور موجب می‌شود که موتور دستگاه جریان برق بیشتری بکشد تا بتواند گشتاور متناسب و در واقع میزان چرخشی که می‌بایست در دقیقه داشته باشد را حفظ کند.

از این رو استفاده از محافظ برق برای کنترل ولتاژ برق متناسب ورودی به دستگاه اهمیت بسیار زیادی در نگهداشت دستگاه دارد و بهتر است از محافظ برق مخصوص ماشین‌های لباسشویی استفاده شود.

  • گرما و حرارت بیش از حد موتور ماشین لباسشویی؛ دلیل مهم دیگر در ایجاد آسیب و صدمه به موتور ماشین لباسشویی، گرما و حرارت بسیار بالا در اطراف موتور دستگاه است. این حرارت بالا ممکن است مربوط به محیط قرارگیری دستگاه باشد و احتمال دیگر این است که گرما به دلیل مشکلات مربوط به منبع برق تغذیه بوده و در نهایت با افزایش هر 10 درجه سانتی‌گراد دمای اطراف موتور، عمر عایق آن تا حدود %50 کاهش خواهد یافت.

برای جلوگیری از حرارت بالای موتور ماشین لباسشویی و آسیب آن توصیه می‌شود بیشتر از دو مرتبه پشت سرهم از دستگاه استفاده نکنید؛ دستگاه را دور از وسایل گرمازا قرار دهید و نسبت به مشکلات برق تغذیه توجه کافی داشته باشید.

  • لرزش ماشین لباسشویی؛ لرزش ماشین لباسشویی جدا از اینکه به تنهایی ایرادی است که می‌بایست هرچه سریع‌تر رفع شود و معمولا باعث صدا و حرکت شدید دستگاه می‌شود، به موتور آن نیز آسیب وارد می‌‌کند و در صورت ادامه یافتن، موجب مشکلات زیادی برای قطعات دستگاه خواهد شد؛ لرزش به مرور زمان موجب از کار افتادن موتور ماشین لباسشویی به طور کامل می‌شود. گاهی به دلیل اینکه سطح قرارگیری ماشین لباسشویی تراز نیست، ارتعاش ایجاد می‌شود و در صورت نیاز تنظیم پایه‌ها و ترازبندی دستگاه حتما باید به طور فوری انجام شود. لرزش ماشین لباسشویی ممکن است به دلیل ایراد بلبرینگ و … نیز باشد و لازم است از سوی کارشناس حرفه‌ای مورد بررسی قرار گیرد.

با رعایت 4 نکته از خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی جلوگیری کنید

  • آلودگی ماشین لباسشویی؛ یکی دیگر از دلایل اصلی ایراد موتور و مشکلات آن آلودگی و معمولا آلودگی ناشی از گرد و غبار و مواد شیمیایی است. این آلودگی‌ها موجب سایش و لرزش می‌شود و گاهی موجب گرفتگی و اختلال در عملکرد باقی قطعات مرتبط نیز می‌شوند. این آلودگی‌ها همچنین موجب افزایش حرارت موتور نیز خواهد شد و از این طریق نیز به آن آسیب وارد می‌کند.

در نظر داشته باشید یکی از راهکارهای فوق‌العاده برای جلوگیری از آلودگی دستگاه و موتور آن، سرویس‌دوره‌ای ماشین لباسشویی است که توصیه می‌شود در بازه‌های 6 ماهه و از سوی کارشناس ماهر انجام شود.

  • مقاومت پایین موتور ماشین لباسشویی؛ مقاومت پایین موتور ماشین لباسشویی قطعا می‌تواند دلیل مهمی در سوختن و آسیب جدی به آن باشد. مقاومت پایین معمولا به دلیل تخریب عایق سیم‌پیچ‌ها، خوردگی و ساییدگی، آسیب فیزیکی و گرمای بیش از حد ایجاد می‌شود و در نهایت به موتور دستگاه آسیب جدی وارد می‌کند زیرا احتمالا هادی و اتصال موتور آسیب دیده است. اگر سرویس‌های دوره‌ای و چک و بازدید دستگاه به صورت دوره‌ای و مرتب انجام شود، معمولا این مشکلات زودهنگام تشخیص داده شده و از افزایش آن جلوگیری می‌شود.

نیاز به خدمات دارید؟ برای صحبت با متخصصان گلدیران درخواست خود را ثبت کنید.

بهترین راهکارها برای جلوگیری از ضعیف شدن موتور ماشین لباسشویی چیست؟

جلوگیری از ضعیف شدن موتور ماشین لباسشویی خیلی هم کار سختی نیست و با رعایت برخی نکات حداقل می‌توان عمر موتور دستگاه را افزایش داد.

پیشنهاد می‌کنیم همیشه میزان استفاده از دستگاه در روز را مدیریت کنید و حتی در روزهای پایانی سال و برای خانه‌تکانی هم از دستگاه به صورت پشت‌سرهم استفاده نکنید تا از داغ شدن موتور آن جلوگیری شود.

همیشه به میزان لباسی که برای شستشو داخل دستگاه قرار می‌دهید توجه داشته باشید و بیش از نیمی از ظرفیت دستگاه را پر نکنید.

همیشه دستگاه را تمیز نگه دارید تا گرد و غبار و آلودگی موجب صدمه به آن نشود.

نسبت به لرزش و عدم تراز بودن دستگاه توجه داشته باشید و اگر متوجه لرزش دستگاه حتی در حد خفیف شدید برای رفع آن اقدام کرده و در صورت نیاز با نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید. برای اطلاع از دلایل لرزش ماشین لباسشویی، می‌توانید راهنمای را مطالعه فرمایید. همانطور که همه ما می دانیم ماشین لباسشویی از وسایل پرکاربردی در خانه ها و دیگر مکان ها مثل بیمارستان و هتل ها می باشد که در بعضی از مواقع مشکلاتی مثل ضعیف شدن ماشین لباسشویی یا نچرخیدن آن به وجود می آید که در این زمان باید اول علت آن را پیدا کنید و بعد برای درست کردن آن اقدام کنید.

ضعیف شدن موتورماشین لباسشویی به شدت روی کارایی آن تاثیر می گذارد. در بیشتر موارد زمان ایجاد مشکل برای موتور لباسشویی این دستگاه از کار می افتد و دیگر بی استفاده می شود چون این موتور میباشد که به تمام قطعات داخلی نیرو می رساند و باعث کارکرد آن ها می شودکه یکی از شایع ترین این نشانه های ضعیف شدن موتور لباسشویی ونچرخیدن آن میباشد وما در این مقاله به مواردی در این رابطه اشاره میکنیم وحتی شما عزیزان ودوست داران این حرفه میتوانید با شرکت در این کلاسهای اموزشی در اموزشگاه مهیاد برزین در تهران شرکت کنید واز این هنر بهره ببرید.
خرابی قفل درب ماشین لباسشویی
یکی از دلایل شایع نچرخیدن ماشین لباسشویی خرابی قفل درب ان میباشد. هنگامی که ماشین لباسشویی شروع به کار میکند باید درب آن بسته شده و قفل شود چون تا زمانی که درب ماشین قفل نشده باشد لباسشویی شروع به کار نمیکند چون احتمال باز شدن درب در زمان چرخش دیگ وجود خواهد داشت.

سیستم قفل درب ماشین لباسشویی
سیستم قفل درب ماشین لباسشویی یکی دیگراز علت های نچرخیدن ماشین لباسشویی می باشد که باید حتما ان را تعمیر یا تعویض کنید .
جفت درب ماشین لباسشویی
از علتهای دیگر ضعیف شدن ماشین لباس شویی می توان به چفت درب ماشین اشاره کنیم که این مشکل امکان دارد مکانیکی یا الکترونیکی باشد که بایدعیب یابی شود.
برد کنترلی موتور دستگاه
برد کنترلی ماشین لباسشویی می تواند در ضعیف شدن دستگاه تاثیر زیادی داشته باشد. چون برد موتور وظیفه ی تامین نیروی موتور را بر عهده میگیرد واگر یک ایراد کوچک در برد موتور به وجود بیاید ماشین به درستی کار نخواهد کردو به مرور زمان ضعیف می شود.

موتور و استاتور ماشین:
خرابی سیم پیچ استاتور و یا آسیب دیدن هر نقطه از موتور به خصوص آهنربا هم می تواند در ضعیف شدن و نچرخیدن ماشین لباسشویی تاثیربگذارد و شما باید برای رفع این مشکل از نیروهای متخصص وحرفه ای کمک بگیرید.
خرابی کوپلینگ موتور
وظیفه اصلی در کوپلینگ موتور اتصال موتور ماشین لباسشویی به سیستم انتقال نیرو میباشد و اگر خراب شود باعث نچرخیدن ماشین لباسشویی خواهد شد. پس اگر بیشتر از وزن در نظر گرفته شده ی ماشین لباسشویی درون آن لباس بریزید انتقال نیرو به موتور انجام نمیگیرد و اجازه نخواهد داد ماشین لباسشویی کار کند.

مشکل در کلاچ ماشین لباس شویی
کلاچ ماشین لباسشویی وظیفه اتصال موتور انتقال نیرو و گردونه چرخش را بر عهده میگیرد و زمانی که هر دوانها به درستی کنند هیچ مشکلی برای چرخش ماشین لباسشویی به وجود نمی اید ولی اگرکلاچ دستگاه آسیب دیده باشد و یا ساییده شده باشد کار کردن دستگاه دچار اختلال خواهد شد وباعث نچرخیدن ماشین و یا ضعیف شدن آن میشود.
معیوب بودن کیت باند کلاچ
کیت باند کلاچ هم یکی دیگراز قسمت های کلاچ به حساب میاید که باعث می شود هنگامی که گردونه چرخش راه اندازی می شود به ان سرعت ببخشد.
خراب بودن سبد محرک ماشین
سبد محرک در واقع بین گردونه داخلی و سیستم انتقال نیرو قرار دارد و اگرکه فکر می کنید دلیل نچرخیدن لباسشویی سبد محرک میباشد اول باید گردونه چرخشی را بررسی کنید و اگر علت از آن نبود بعد سیستم انتقال نیرو را چک کنید.

ساییده شدن بیرینگ لباسشویی
در واقع بیرینگ یکی از قطعات گران قیمت لباسشویی میباشد که درون گردونه خارجی قرار گرفته و وظیفه آن کمک کردن به گردونه داخلی جهت نرم و راحت کار کردن آن است.
وجود مشکل در تسمه ماشین
از اصلی ترین دلایل نچرخیدن ماشین بروز ایجاد مشکل در تسمه محرک است که در صورت پوسیدگی، پاره شدن و شل شدن روی چرخه تسمه موجب نچرخیدن و ضعیف شدن ماشین می شود.
خرابی چرخ تسمه
چرخ تسمه قطعه ای میباشد که تسمه روی آن و طبلک چرخش و موتور قرار می گیرد و به چرخش تسمه کمک می کند که با سایش و خراب شدن ان امکان اینکه تسمه روی آن بماند و سر بخورد به نحوی اجازه چرخش تسمه روی چرخ تسمه را ندهد وجود دارد و باعث ایجاد نچرخیدن ماشین لباسشویی می شود.

شرکت مشهد تعمیر با نام تجاری ” مشهد تعمیر” با قدمت بیشتر از 15 سال در شهر مشهد جز اولین شرکت های حوزه تعمیرات لوازم خانگی بوده است.

آدرس سایت : mashhadtamir.com

شماره تماس های مشهد تعمیر :

09398087766

05137667535

ساعت پاسخگویی : 8 صبح تا ۲۱

آدرس مشهد تعمیر : مشهد، دستغیب 13 پلاک 77

ایمیل : saeed.nejati2018@gmail.com