عمومیکسب و کار جدید

چرا لباسشویی تاید نمیخوره

علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی

قبل از بررسی علت حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی لازم است بدانید که این مساله مهم به برند دستگاه ارتباطی ندارد. به عبارت دیگر، علت حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی ال جی با سامسونگ و اسنوا و غیره یکسان است. البته کیفیت پایین محصولات برند می تواند این مساله باشد! از مهم ترین دلایلی که باعث میشود پودر لباسشویی در جاپودری باقی بماند یا روی لباس ها مشاهده و حل نشود عبارتند از:

چقدر تاید در ماشین لباسشویی بریزیم نی نی سایت | چگونه مخزن لباسشویی را باز کنیم | درآوردن جاپودری لباسشویی

1- فشار پایین آب ورودی

یکی از مشکلات رایج در بسیاری از ساختمان ها، پایین بودن فشار آب است. به همین دلیل آب با فشار ایده آل نمیتواند وارد مخزن جاپودری شود و روند حل نشدن آنها را با اختلال مواجه خواهد کرد. اگر فشار آب ساختمان ایده آل است، خرابی شیر برقی می تواند یکی دیگر از دلایل رخ دادن این مشکل باشد. شیر برقی اگر خراب باشد، آب با فشار مناسب وارد جاپودری نخواهد شد و به همین دلیل پودر نیز در مخزن حل نمیشود. اگر اشکال از شیربرقی است و تخصص کافی در زمینه تعیض آن ندارید، بهتر است با تیم های تماس بگیرید.

2- استفاده بیش از اندازه از پودر

یکی دیگر از دلایلی که باعث باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی میشود، استفاده بیش از اندازه از پودر است. دقت داشته باشید که اگر پودر بیش از اندازه وارد مخزن شود، نمی تواند حل شود و در دیواره ها و کف مخزن به مرور رسوب خواهد کرد. درون جاپودری ها در بسیاری از مواقع علامت خاصی وجود دارد و نشان دهنده حداکثر مقدار پودری است که باید وارد دستگاه شود و حتما به این مساله دقت داشته باشید.

3- کثیفی جاپودری لباسشویی

شاید برایتان جالب باشد که علت حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی، کثیفی مخزن پودر است. جاپودری را بعد از چد مرتبه استفاده از دستگاه باید از جای خود خارج کنید و کاملا شستشو دهید. علاوه بر رسوب های دیواره ها و کف جاپودری، نم و رطوبت موجود در آن نیز باعث رسوب پودر میشود. همیشه این بخش از لباسشویی باید تمیز و خشک باشد تا عملکرد آن با مشکل مواجه نشود.

4- حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی به دلیل سختی آب

سختی آب یکی از دلایل حل نشدن پودر لباسشویی است و در اغلب شهرهای کشورمان این مساله وجود دارد. تنها راه حل در این شرایط بالا بردن دمای آب برای شستشوی لباس ها است تا پودر براحتی حل شود. علاوه براین، بهتر است در این شرایط تا حد امکان از مایع شوینده به جای پودر استفاده کنید. همچنین می توانید پودر را ابتدا کاملا با آب حل کنید و بعد از باز شدن دانه های آن، داخل مخزن و جاپودری بریزید.

5- باقی ماندن پودر در لباسشویی به علت سرد بودن آب

تمام انواع پودرهای لباسشویی بر ای اینکه براحتی حل شوند، نیاز به آب گرم دارند. به همین دلیل است که شستشوی لباس ها با آب سرد مانع از حل شدن دانه های پودر شده و روی لباس ها باقی می مانند. دمای آب را بدرستی تنظیم کنید و از پایین نبدن آن در حین شستشوی لباس ها مطمئن شوید. اگر دمای بالای آب به لباس ها آسیب وارد می کند، در این شرایط بهتر است از مایع شوینده به جای پودر استفاده کنید.

6- باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی به علت کیفیت پایین پودر

از دیگر دلایل حل نشدن پودر ماشین لباسشویی و باقی ماندن دانه های آن روی لباس ها و داخل جاپودری، کیفیت پایین شوینده ها است. شوینده های نامرغوب به شدت می توانند به لباس ها آسیب وارد کنند و به سختی حل میشوند و در انتخاب و خرید آنها باید دقت داشته باشید.

7- دیر اضافه کردن پودر

اگر به هر دلیل روند شستشوی لباس ها در ماشین لباسشویی با اختلال مواجه شود، ممکن است پودر براحتی حل نشود. به عنوان مثال، همیشه اولین مرحله قبل از شروع برنامه شستشو، قرار دادن پودر در جاپودری است. اگر در حین شستشو پودر را اضافه کنید، مقدار زیادی از آن حل نخواهد شد و روی لباس ها و داخل مخزن جاپودری باقی خواهد ماند.

8- وارد کردن پودر لباسشویی در محل نامناسب

محل قرار دادن پودر در ماشین های لباسشویی کاملا مشخص است. در اغلب لباسشویی ها مخزن کشویی در بالای دستگاه قرار دارد و به هیچ عنوان نباید پودر را مستقیم روی لباس داخل دیگ بریزید. پودری که مستقیم روی لباس وارد میشود حل نخواهد شد و بعد از آبکشی نیز ممکن است باعث سفیدک لباس ها شوند.

9- پر کردن بیش از اندازه ماشین لباسشویی

از جمله دلایل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی می توان به پر کردن بیش از اندازه دیگ و مخزن دستگاه اشاره کرد. اگر بیش از اندازه ظرفیت دستگاه لباس وارد آن کنید، آبکشی به سختی انجام شده و لباس ها فضای کافی برای حرکت و جا به جایی و چرخش ندارند. به همین دلیل دانه های پودر روی آنها باقی خواهد ماند.

راهکار برای حل نشدن و باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی

با توجه به آنچه در طول متن اشاره شد، برای اینکه با مشکل حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی مواجه نشوید، بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

  • از مواد شوینده مناسب و باکیفیت استفاده کنید.
  • پودر را فقط در جاپودری قرار دهید و به هیچ عنوان داخل دیگ لباسشویی نریزید.
  • بیش اندازه پودر داخل جاپودری نریزید.
  • به ظرفیت ماشین لباسشویی دقت کنید و بیش از اندازه لباس وارد آن نکنید.
  • دمای آب را بدرستی تنظیم کنید. آب سرد مانع از حل شدن دانه های پودر لباسشویی میشود.

جاپودریاحتمالاً بوی بد لباس‌شویی و به جا ماندن تاید روی لباس‌ها، شما را به دنبال علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی کشانده است. اگر پودر به هر دلیلی، در آب حل نشود، در کشوی لباسشویی باقی می‌ماند و به مرور زمان رسوب می‌کند. حتی ممکن است کار از این هم بدتر شود و مجرای آب به کلی بسته شود. در این مواقع شاهد نشت آب از درزهای کشو هستید.

پیش از هر چیز دقت کنید که به هیچ وجه، به قطعات و موتور لباسشویی دست نزنید. در ادامه، شایع‌ترین دلیل حل نشدن پودر ماشین لباسشویی در جاپودری را توضیح می‌دهیم و کمکتان می‌کنیم تا هر مشکل را چگونه حل کنید.

گرفتگی فیلتر ماشین؛ علت حل نشدن پودر در جا پودری ماشین لباسشویی

اگر فیلتر ماشین لباسشویی با پودر لباسشویی و پرز لباس‌ها مسدود شده باشد، آب فشار لازم را ندارد و پودر حل نمی‌شود. برای حل این مشکل، باید فیلتر را دربیاورید و تمیز کنید. محل قرارگیری فیلتر در ماشین لباسشویی‌های مختلف، متفاوت است. معمولاً در پایین ماشین لباسشویی، درب کوچکی قرار دارد که احتمالاً با برداشتن آن می‌توانید فیلتر را پیدا کنید. البته در ماشین‌های قدیمی‌تر این فیلتر داخل قرار گرفته و باید درون لباسشویی را نگاهی بیندازید. توصیه می‌کنیم که حتماً برای یا هر شهر دیگری، سراغ متخصصان بروید و خودتان به هیچ قطعه‌ای دست نزنید.

علت حل نشدن پودر لباسشویی به دلیل ضعیف بودن فشار آب

اگر آب فشار کافی برای حل کردن پودر را نداشته باشد، مقداری از مواد شوینده داخل کشو ماشین لباسشویی باقی می‌ماند. این مشکل به علت خرابی شیر برقی اتفاق می‌افتد که آب را قطره قطره و با فشار بسیار کم در جاپودری می‌ریزد. در این مواقع، باید از تعمیر لباسشویی آاگ در اصفهان بخواهید تا نگاهی به ماشین لباسشویی بیندازد. برای مثال، بسیار تخصصی است و هر کسی از عهده آن برنمی‌آید.

دیر اضافه کردن پودر به محفظه جاپودری؛ دست بجنبانید

پیش از روشن کردن ماشین لباسشویی، پودر را به محفظه اضافه کنید. یادتان باشد که به هیچ وجه وقتی آب در ماشین لباسشویی قرار دارد، پودر را اضافه نکنید. در این صورت، آب پودر را حل نمی‌کند و درون کشو باقی خواهد ماند.به این نکته ساده بسیار دقت کنید تا مجبور به یا مارک‌های خارجی گران‌قیمت دیگر نشوید.

دمای آب؛ علت حل نشدن پودر در لباسشویی

پودرهای لباسشویی در آب سرد به‌خوبی حل نمی‌شوند. این پودرهای حل‌نشده داخل کشوی ماشین لباسشویی باقی می‌ماند و مشکلاتی را به وجود می‌آورد. به همین دلیل، سعی کنید تا جای ممکن از آب گرم استفاده کنید یا قبل از ریختن مواد شوینده به کشو، در ظرفی جداگانه مواد شوینده را حل کرده و بعد داخل جاپودری بریزید. یادتان باشد که در زمستان و هوای سرد، دمای آب را کمی بالاتر ببرید. توصیه می‌کنیم که در همین راستا، حتماً‌ مقاله را بخوانید.

آب سخت؛ دشمن ماشین لباسشویی

آب سخت به آبی گفته می‌شود که مواد معدنی فراوانی در خود دارد. آب‌های سخت نمی‌تواند مواد شوینده را به‌خوبی حل کنند و همیشه مقدار بسیاری از پودر در کشو باقی خواهد ماند. علاوه‌بر این، مواد معدنی ممکن است با پودر واکنش نشان دهد و املاح و رسوباتی را روی لباس‌ها از خود به جا بگذارد. اگر آب منطقه شما سخت است و چاره‌ای ندارید، پودر لباسشویی‌تان را 30 درصد افزایش دهید. علاوه‌بر این، می‌توانید دمای آب را بالاتر ببرید تا مواد کاملاً حل شود. اگر سلامت ماشین لباسشویی برایتان اهمیت بالایی دارد، مقاله را هم بخوانید.

کثیف بودن جاپودری؛ شایع‌ترین دلیل حل نشدن پودر ماشین لباسشویی در جاپودری

بعد از چند بار استفاده از ماشین لباسشویی، مواد شوینده در جاپودری مرطوب رسوب می‌کند و  خشک می‌شود. اگر جاپودری را تمیز نکنید، این پودرها رفته‌رفته روی هم جمع و سفت می‌شود. سعی کنید هرازگاهی، کشو ماشین لباسشویی را دربیاورید و با دستمالی مرطوب تمیز کنید.

نامرغوب بودن شوینده؛ پودر لباسشویی بهتره یا مایع

هر شوینده و پودری را داخل کشو ماشین لباسشویی نریزید. پودرهای نامرغوب و بی‌کیفیت، به‌درستی حل نمی‌شوند. اگر سلامت ماشین لباسشویی برایتان مهم است، قبل از ریختن پودر با آب آن را حل کنید؛ اگر دیدید که ذرات به درستی حل شده است، پودر را به کشو اضافه کنید. البته مایع لباسشویی در مقایسه با پودرها، راحت‌تر در آب حل می‌شوند و به دستگاه شما آسیبی نمی‌رسانند.

استفاده افراطی از شوینده؛ زیاده‌روی نکنید

یادتان باشد که در هیچ کاری افراط نکنید. استفاده بیش از حد شوینده، لباس‌ها را تمیزتر نخواهد کرد. وقتی آب نتواند همه مواد شوینده را در خود حل کند، مقداری از پودر یا مایع در جاپودری ماشین لباسشویی باقی می‌ماند و در صورت پاک نشدن حتی ممکن است باعث مسدود شدن مجرای آب شود.

برای جلوگیری از این اتفاق، داخل کشوی ماشین لباسشویی، بیش از 2 قاشق غذاخوری پودر نریزید. اگر در جاپودری‌تان، مقدار فراوانی پودر باقی مانده، یک بار بدون ریختن هیچ شوینده دیگری، لباس‌ها را با آب گرم بشویید تا مخزن پودر ماشین لباسشویی کاملاً تمیز شود.

ریختن پودر در جای نامناسب؛ نحوه ریختن پودر در ماشین لباسشویی

کشو ماشین لباسشویی، قسمت‌های مختلفی دارد که باید پودر را حتماً در محفظه چپ بریزید. البته ممکن است در ماشین لباسشویی‌های متفاوت، جای پودر تفاوت داشته باشد. بقیه قسمت‌ها برای ریختن نرم‌کننده، شست‌وشوی بلندمدت و مایع خوشبو کننده استفاده می‌شود. اگر پودر را در جای مناسبی نریزید، فشار آب به قدری نیست که پودر را در خود حل کند.

برای تعمیر ماشین لباسشویی، لطفاً دست به آچار نشوید!

در این مقاله شایع‌ترین علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی را بررسی کردیم و برای هرکدام راه‌حلی مناسب پیشنهاد دادیم. یادتان باشد که پیشگیری بهتر از درمان است. به همین دلیل، هرازگاهی کشوی ماشین لباسشویی را دربیاورید و با دستمالی مرطوب تمیز کنید. در ضمن هیچ‌گاه خودتان به موتور و اجزای داخلی ماشین لباسشویی دست نزنید.

اگر تعمیرکار تخصص کافی نداشته باشد،‌ ممکن است ماشین لباسشویی‌تان با مشکلاتی جدی روبه‌رو شود. وب سایت تعمیر آنلاین برای هر برند ماشین لباسشویی، تعمیرکاری مخصوص و حرفه‌ای دارد. همه قطعات مصرفی ماشین لباسشویی در تعمیر آنلاین شامل گارانتی 6 ماهه هستند. در ضمن اگر بعد از قیمت‌دهی منصرف شدید، فقط کافی است هزینه ایاب و ذهاب را بپردازید.

  •  را به صورت مرتب تمیز کنید.
  • از وارد کردن پودر در جاپودری های خیس خودداری کنید.
  • در ساعاتی که فشار آب ساختمان کم است، تا حد امکان از لباسشویی استفاده نکنید.
  • مایع شوینده به جای پودر استفاده کنید.

در صورت خراب بودن شیر برقی و سایر قطعات با تیم های تماس بگیرید. تکنوپشتیبان یکی از مرازک معتبر در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران است که تمام خدمات تعمیر ماشین لباسشویی برندهای مختلف ایرانی و خارجی را با قیمت مناسب و کیفیت تضمین شده در محل انجام می دهد.