عمومیکسب و کار جدید

علت چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون ال جی

ایرادات تلویزیون‌ها معمولا نشانه‌های ساده‌ای دارد و با توجه به اینکه دستگاهی است که به سادگی و خیلی سریع متوجه این خواهید شد که دستگاه ایراد دارد، بهتر است همان موقع برای بررسی و رفع مشکل آن اقدام کنید تا مشکل دستگاه فراگیر نشود و به باقی قطعات داخل تلویزیون آسیب نرساند. ممکن است برخی افراد با مشاهده‌ی نقطه یا خط روی تلویزیون و یا هنگ کردن و چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ایراد را جدی تصور نکنند؛ اما بهتر است همین ایرادات گاهگاهی نیز مورد بررسی قرار گیرد تا به باقی قطعات دستگاه آسیب نرساند.

یکی از این مشکلات که معمولا متداول است و از سوی مشتریان عنوان می‌شود، چشمک زدن چراغ پاور در تلویزیون و پس از آن هنگ کردن و یا روشن نشدن تلویزیون است. در این مقاله به بررسی علت چشمک زدن چراغ تلویزیون و چشمک زدن چراغ تلویزیون ال ای دی می‌پردازیم و تمامی دلایل آن را بررسی خواهیم کرد.

راهنمای کامل علت خطوط افقی و عمودی صفحه نمایش انواع تلویزیون

برای بررسی دلیل چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون، این موضوع اهمیت دارد که چراغ به چه صورت چشمک می‌زند زیرا از این طریق می‌توان متوجه شد که ایراد دستگاه چیست و نحوه رفع ایراد چگونه است. البته چشمک زدن چراغ تلویزیون زمانی که آن را روشن می‌کنید و در ابتدای روشن شدن تلویزیون طبیعی است. علت چشمک زدن تلویزیون ال جی معمولا با باقی مارک‌های تلویزیون مشابه است و در ادامه هر یک از این ایرادات را بررسی خواهیم کرد.
اگر به دنبال هستید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

روشن بودن دائمی چراغ پاور تلویزیون ال جی

زمانی که تلویزیون در حالت خاموشی است، طبیعی است که چراغ پاور تلویزیون روشن باشد؛ البته اگر در تنظیمات دستگاه انتخاب کرده باشید چراغ حالت آماده به کار خاموش باشد، زمان خاموشی تلویزیون نیز چراغ پاور خاموش خواهد بود.

اگر چراغ پاور تلویزیون شما روشن است اما زمانی که می‌خواهید دستگاه را روشن کنید، تلویزیون روشن نمی‌شود، لازم است ابتدا اتصالات برق و به طور کلی برق ورودی را بررسی کنید و از اینکه برق وارد دستگاه می‌شود، مطمئن شوید. در این حالت گاهی چراغ سوسو می‌زند و یا به صورت پررنگ روشن می‌ماند.

ممکن است گاهی به هر دلیلی دستگاه هنگ کرده باشد. لطفا یک بار برق دستگاه را قطع کنید و بعد از دقایقی مجدد برق را وصل کرده و دستگاه را تست کنید. بهتر است با کلید پاور روی تلویزیون دستگاه را روشن کنید، زیرا ممکن است کنترل دستگاه مشکل داشته باشد و به همین دلیل به تلویزیون فرمان لازم را ارسال نکند. اگر متوجه شدید کنترل تلویزیون به شکل صحیح عمل نمی‌کند، پیشنهاد می‌شود تست کنترل انجام دهید تا مشخص شود آیا کنترل ایراد دارد یا چشمی تلویزیون نمی‌تواند سیگنال‌های کنترل را دریافت کند.

اگر همچنان تلویزیون روشن نمی‌شود و یا اینکه این مشکل تکرار می‌شود، لازم است دستگاه مورد بازدید و بررسی قرار گرفته و عیب‌یابی صورت گیرد.
اگر ایراد تلویزیون جی پلاستون رو پیدا نکردید صفحه مطالعه کنید

چرا چراغ پاور تلویزیون LG  و GPlus چشمک می‌زند؟

 

اگر اخیرا اتفاقی مانند رعد و برق و یا نوسانات برق در منطقه داشته‌اید، امکان دارد که تلویزیون را با مشکل مواجه کرده و به همین دلیل چراغ پاور تلویزیون شما چشمک بزند. در بیشتر موارد چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون به دلیل وجود مشکلی در برد تغذیه و مدار برق تغذیه‌ی دستگاه است.

در برخی موارد با توجه به نوع چشمک زدن دستگاه که ممکن است به طور مداوم یا سه مرتبه چشمک زدن پشت سر هم باشد، ایراد دستگاه متفاوت خواهد بود.

چراغ تلویزیون روشنه ولی روشن نمیشه | چشمک زدن چراغ تلویزیون و روشن نشدن | روشن نشدن مانیتور ال جی و چشمک زدن چراغ پاور
گاهی هم ممکن است چشمک زدن چراغ تلویزیون به دلیل بروز مشکل در برد اصلی یا همان برد مین تلویزیون باشد. برد مین تلویزیون بخشی است که پورت‌ها و یا همان ورودی و خروجی‌های دستگاه به آن وصل می‌شود و در واقع سیگنال‌هایی که برای پخش به تلویزیون ورود می‌کند، از طریق برد مین به تلویزیون منتقل شده و از طریق همان پردازش می‌شود. سیگنال‌های ورودی آنتن نیز به این برد منتقل می‌شود و تیونر دیجیتال نیز بر روی برد مین است؛ اگر سیگنالی که به برد مین می‌رسد مشکل داشته باشد، ممکن است دستگاه را با اختلال مواجه کرده و باعث چشمک زدن چراغ تلویزیون و روشن نشدن آن شود. در برخی موارد نیز کابل‌های فلت داخل دستگاه و یا خازن‌های روی بردها دچار ایراد شده است.

8 راهکار برای عیب یابی و رفع مشکلات تلویزیون‌های جی پلاس

 

علت روشن نشدن چراغ پاور تلویزیون ال جی و جی پلاس

تشخیص علت چشمک زدن چراغ تلویزیون خیلی هم ساده نیست

  • شاید به نظر برسد که چشمک زدن چراغ تلویزیون به دلیل هنگ کردن دستگاه است و گاهی هم ممکن است اتفاق بیفتد اما این مورد در صورتی که تکرار شود نیاز به بررسی دارد و نباید اعلت چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون‌های ال جی

در این مقاله، دلایل و راهکارهای چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی را بررسی می کنیم. گاهی روشن و خاموش شدن چراغ پاور تلویزیون ال جی، ناشی از عواملی بسیار سطحی بوده و مشکل به سادگی برطرف می شود. اما در برخی موارد، چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی، نشان دهنده یک ایراد جدی بوده و نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی دارد.

در ادامه این مطلب، دلایل چشمک زدن چراغ پاور را بررسی کرده و روش های حل این مشکل را نیز معرفی می کنیم. اگر با توضیحات ارائه شده موفق به حل ایراد نشدید، می توانید از تیم در نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

دلایل چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی

وقتی چراغ پاور تلویزیون ال جی شروع به چشمک زدن می کند، ممکن است پای عوامل مختلفی در میان باشد. خرابی برد پاور و آسیب دیدگی مین برد، دلایل اصلی بروز این مشکل هستند که در زیر، هریک از آنها را بیشتر بررسی می کنیم:

خرابی برد پاور

برد پاور، منبع تغذیه تلویزیون است که ولتاژ استاندارد دستگاه را تامین می کند. خرابی این قطعه، ولتاژ رسانی به دیگر اجزای تلویزیون را مختل کرده و به دنبال آن، ممکن است شاهد چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی باشید. در این شرایط باید  تا مسئله برطرف گردد.

خرابی مین برد

دلیل دیگر روشن و خاموش شدن چراغ پاور تلویزیون lg، آسیب دیدگی مین برد است. برد اصلی، با تمامی اجزای تلویزیون در  ارتباط بوده و خرابی آن، به نوعی روی عملکرد تمامی بخش ها تاثیر می گذارد. تیم تعمیرات تلویزیون ال جی، تلاش می کنند که مین برد را تعمیر کنند. با این حال گاهی این قطعه قابل ترمیم نبوده و عملا راهی جز تعویض آن وجود ندارد.

حالت های مختلف چشمک زدن چراغ پاور در تلویزیون های ال جی

روشن نشدن چراغ پاور

یکی از حالت های رایج چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی، روشن نشدن این چراغ است. یعنی تلویزیون روشن است و کار می کند، اما چراغ پاور روشن نمی شود. در این حالت، مطمئن شوید که تمام اتصالات تلویزیون سالم هستند. اگر مشکل حل نشد، وارد بخش  Menoشده و گزینه setting را انتخاب کنید. سپس option را بزنید و چراغ لوگو را روشن کنید.

روشن بودن چراغ قرمز و روشن نشدن تلویزیون

حالت دیگر چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون lg، مربوط به زمانی است که چراغ قرمز بوده و دستگاه روشن نمی شود. یعنی پس از زدن دکمه روی کنترل، چراغ قرمز رنگ در ابتدا کمرنگ شده و بعد پر رنگ می شود و بعد سوسو می کند و . بهتر است تلویزیون را به مدت ۲۴ ساعت از برق بکشید و اجازه دهید تا یک شبانه روز بگذرد. سپس دوباره آن را به برق زده و در صورت تکرار مشکل، از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

سه بار چشمک زدن چراغ پاور

گاهی چراغ پاور تلویزیون، سه مرتبه چشمک زده و خاموش می شود. این وضعیت، نشان دهنده بروز مشکل در برد پاور یا اتصالات و کابل های تلویزیون بوده و نیاز به بررسی تخصصی دارد.

چشمک زدن پی در پی چراغ پاور

چنانچه چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی مدام و پشت سرهم تکرار می شود، یعنی مین برد یا برد پاور ایراد دارند. عیب یابی و تعمیر تلویزیون در اصفهان در این شرایط باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای انجام شود. معمولا با تعمیر یا تعویض این دو قطعه، مشکل برطرف می شود.

چشمک زدن چراغ پاور در هنگام روشن کردن تلویزیون

چشمک زدن چراغ پاور همیشه به معنی خرابی وجود نقص در تلویزیون نیست. اگر تلویزیون را روشن می کنید و چراغ شروع به چشمک زدن می کند، یعنی دستگاه و قطعات آن کاملا سالم هستند و نیاز به هیچ اقدام تعمیراتی نیست.

ز آن چشم‌پوشی کرد. تشخیص علت ایراد چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون نیاز به بررسی از سوی تکنسین تعمیرات و رفع ایراد از سوی کارشناس متخصص دارد. کارشناسان گلدیران برای تشخیص ایراد و برطرف کردن مشکل تلویزیون‌هایی که گارانتی گلدیران دارند، در سراسر ایران آماده‌ی ارائه خدمات هستند و با خود، در کوتاهترین زمان این خدمات را دریافت خواهید نمود.