بین المللکسب و کار جدید

مزایای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا یک برنامه مهاجرتی است که به کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد تا با راه اندازی یک کسب و کار نوآورانه در کانادا، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. این برنامه توسط دولت کانادا در سال 2013 راه اندازی شد و تاکنون بیش از 10000 نفر از طریق آن اقامت دائم کانادا را دریافت کرده اند.

مزایای ویزای استارتاپ کانادا عبارتند از:

 • امکان دریافت اقامت دائم در مدت زمان کوتاه: متقاضیان ویزای استارتاپ کانادا معمولاً در عرض 12 تا 16 ماه اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند.
 • امکان اقامت در هر کجای کانادا: متقاضیان ویزای استارتاپ کانادا می توانند در هر کجای کانادا اقامت داشته باشند.
 • امکان دریافت تابعیت کانادا: متقاضیان ویزای استارتاپ کانادا پس از گذشت 3 سال از اقامت دائم می توانند برای تابعیت کانادا اقدام کنند.
 • امکان کارآفرینی در کانادا: متقاضیان ویزای استارتاپ کانادا می توانند کسب و کار نوآورانه خود را در کانادا راه اندازی کنند.
 • امکان دریافت حمایت مالی از دولت کانادا: دولت کانادا به متقاضیان ویزای استارتاپ کانادا کمک مالی ارائه می دهد تا بتوانند کسب و کار خود را در کانادا راه اندازی کنند.

شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا

برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • حداقل 21 سال سن داشته باشند.
 • حداقل 2 سال سابقه کار در زمینه کسب و کار نوآورانه داشته باشند.
 • حداقل 50000 دلار کانادا سرمایه شخصی داشته باشند.
 • یک برنامه تجاری موفق برای راه اندازی کسب و کار نوآورانه در کانادا ارائه دهند.

مراحل درخواست ویزای استارتاپ کانادا

برای درخواست ویزای استارتاپ کانادا، متقاضیان باید مراحل زیر را طی کنند:

 1. ثبت نام در یک برنامه حمایتی: متقاضیان باید در یکی از برنامه های حمایتی ویزای استارتاپ کانادا ثبت نام کنند. این برنامه ها توسط سازمان های خصوصی یا دولتی کانادا ارائه می شوند.
 2. پرداخت هزینه های درخواست: متقاضیان باید هزینه های درخواست ویزای استارتاپ کانادا را پرداخت کنند.
 3. ارائه مدارک مورد نیاز: متقاضیان باید مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای استارتاپ کانادا را ارائه دهند. این مدارک شامل مدارک هویتی، مدارک تحصیلی، مدارک کاری، و مدارک مالی است.
 4. مصاحبه با اداره مهاجرت کانادا: متقاضیان باید در مصاحبه ای حضوری با اداره مهاجرت کانادا شرکت کنند.
 5. ویزای استارتاپ کانادا یک فرصت عالی برای کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی است تا با راه اندازی یک کسب و کار نوآورانه در کانادا، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. این ویزا مزایای زیادی برای متقاضیان دارد، از جمله امکان دریافت اقامت دائم در مدت زمان کوتاه، امکان اقامت در هر کجای کانادا، امکان دریافت تابعیت کانادا، امکان کارآفرینی در کانادا، و امکان دریافت حمایت مالی از دولت کانادا.

اگر شما یک کارآفرین یا سرمایه گذار خارجی هستید که به دنبال مهاجرت به کانادا هستید، ویزای استارتاپ کانادا می تواند یک گزینه عالی برای شما باشد.

Canada startup benefits

بررسی معایب و مشکلات استارتاپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا دارای مزایا، مشکلات و معایبی است، که وقتی ما به عنوان وکیل نمونه های موفق را از صفر تا صد بررسی می کنیم، می بینیم بیشتر آنها این 15 شرط زیر را رعایت نکرده اند، مثلا دارا بودن نمره ایلتس برای  در حد 5 اجباری است.

مزایای ویزای استارتاپ کانادا

قبل از شروع معایب ویزای استارتاپ، ابتدا چند مزیت ان را بیان می کنیم:

 • اخذ کارت اقامت دائم کانادا PR از ابتدای ورود به کانادا
 • برخورداری از حق کار، تحصیل و درمان رایگان از ابتدا
 • امکان کسب درامد دلاری از پروژه استارتاپ از ابتدا
 • نداشتن هیچ شرطی برای دریافت کارت پی آر کانادا
 • هزینه کم به نسبت برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی

بررسی معایب و مشکلات استارتاپ کانادا

به صورت خلاصه عمده معایب ویزای استارتاپ کانادا عدم رعایت موارد زیر و رعایت آنها از مشکلات استارت آپ جلوگیری می کند:

 1. پول کافی برای اقامت و زندگی در کانادا
 2. مدرک زبان ایلتس یا فرانسه
 3. داشتن کسب و کار واجد شرایط
 4. داشتن نامه حمایتی از یک انکوباتور، انجل، ونچر

1- شرایط لازم برنامه استارت آپ کانادا چیست؟

برای اینکه واجد شرایط برنامه استارت آپ شوید باید 4 شرط لازم برای ورود به کانادا را داشته باشید. متقاضی مهاجرت با اطلاع از معایب خود مثلا دانش زبان ضعیف وارد این برنامه شود.
شرایط لازم برای برنامه استارت آپ عبارتند از:

 1.  کسب و کار واجد شرایط داشته باشید.
 2.  یک نامه حمایتی از یک انکوباتور، انجل، ونچر داشته باشید.
 3.  داشتن مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه
 4.  قبل از کسب درآمد، پول کافی برای اقامت و زندگی در کانادا را داشته باشید.

2- مراحل اقدام برای ویزای استارت آپ به چه صورت است؟

ابتدا باید ایده کسب و کار خود را به یک سازمان تعیین شده بدهید و سعی کنید تا حمایت آن سازمان را بدست آورید. عمده مشکلات متقاضیان عدم داشتن یک نامه حمایتی یا لتراوساپورت از کانادا است. اگر سازمان تعیین شده از کسب و کار شما حمایت کند برای شما گواهی تعهد ارسال می کند و یک نامه پشتیبانی به شما می دهد.وکیل شرایط هر سازمان حمایتی را بررسی می کند تا بدانید که برای دریافت حمایت از سازمان تعیین شده چه کارهایی را باید انجام بدهید. اگر همه معیارهای لازم را داشته باشید باید یک درخواست کامل را که شامل نامه پشتیبانی باشد را ارسال کنید.

3- چگونه می توانیم از سازمان های حمایتی کانادا، نامه حمایتی استارتاپ بگیریم؟

وکیل باید با سازمان تعیین شده ملاقات کند تا از نحوه حمایت آنها مطلع شود و باید سازمان حمایت کننده را متقاعد کنید که از کسب و کار شما حمایت کنند. عیب اصلی این سازمانها عدم حمایت همه سازمان ها از همه طرح ها است، زیرا هر سازمانی از یک موضوع کاری و علمی حمایت می کند تا جلوی مشکلات بعدی را بگیرد. مراحل معرفی کسب و کار برای هر سازمان مورد تایید اداره مهاجرت کانادا متفاوت است. هر سازمان حمایت کننده شرایط خاص خود را دارد. مثلا شاید از شما خواسته شود که کسب و کار خود را ارائه دهید یا از بیزینس پلن خود دفاع کنید.
اگر با یک سازمان حمایت کننده استارتاپ به توافق رسیدید نامه پشتیبانی لتر او ساپورت برای شما ارسال می شود. در زمان ارسال پرونده به دولت فدرال کانادا، برای ویزای استارت آپ باید این نامه را به همراه داشته باشید. سازمان های کانادایی حمایت کننده از استارت آپ ها یعنی صندوف سرمایه گذاری ونچر، گروه سرمایه گذاری انجل یا انکوباتور این نامه پشتیبانی را به صورت رسمی به وکیل ارائه می دهند تا از مشکلات بعدی ان در فدرال جلوگیری کنند.

4- تفاوت بین صندوق سرمایه گذاری ونچر، گروه سرمایه گذاری انجل و انکوباتور چیست؟

یکی از معایب این سازمان ها این است که برای اینکه صندوق سرمایه گذاری ونچر، گروه سرمایه گذاری انجل یاسازمان انکوباتور از کسب و کار شما حمایت کنند باید سرمایه گذاری قابل توجهی انجام دهید. سازمان های مورد تایید استارتاپ کانادا شرایط خاص و پیچیده ای برای متقاضیان در نظر می گیرند تا دقت نظر آن برای استارتاپ ویزا کانادا را بسنجند. متقاضی باید شرایط و هزینه های ویزای استارتاپ کانادا را بسنجند و با اگاهی از دانش زبان برای این برنامه اقدام کند، زیرا برای دریافت حمایت از سازمان انکوباتور باید در برنامه های این سازمان پذیرفته شوید. برنامه های این سازمان رقابتی و با محدودیت در پذیرش است.

5- چه کسانی پرونده استارتاپ کانادا را برای رفع مشکلات استارت آپ بررسی می کنند؟

ابتدا سازمان های مورد تایید استارتاپ کانادا که از شما حمایت کرده اند، بیزینس پلن شما را بررسی می کنند.
در مرحله بعد اداره مهاجرت کانادا پرونده مهاجرتی شما ودیگر اعضا تیم استارتاپ ویزا را بررسی می کند اگر شما همه شرایط لازم را داشته باشید واجد شرایط اقامت دائم کانادا هستید. در نهایت پرونده شما مورد بررسی بخش Peer Review قرار می گیرد. این بررسی برای جلوگیری از تقلب و اینکه فعالیت های شما و سازمان تعیین شده براساس استانداردهای مشخص شده است انجام می گیرد. اگر  را در سایت ما مطالعه کرده باشید به دقت نظر آفیسرها در بررسی پرونده پی می برید و ما برای جلوگیری از مشکلات مرتبط با این بخش برای اعضا تیم استارتاپ بیش از ده جلسه با منتورها ترتیب می دهیم.

6- آیا برای دریافت لتراوساپورت Letter of Support از سازمان های کانادایی حمایت کننده از استارت آپ ها، فرم تکمیل شده ای وجود دارد؟

خیر. یکی معایب استارتاپ ویزا همین جا است؛ برای دریافت نامه از سازمان های تعیین شده برای حمایت از متقاضی در استارت اپ باید سازمان را متقاعد کنید که از کسب و کار شما حمایت کنند. برای انجام این کار وکیل باید با سازمان تعیین شده که فکر می کند از کسب و کار شما حمایت می کند تماس گرفته و بیزینس پلن جامع را ارائه دهد.
هر سازمان تعیین شده شرایط خاص خود را دارد مثلا ممکن است از شما بخواهند که دقیق خودتان را پرزنت کنید، سوابق کاری تان را ارائه دهید، تحصیلات و دانش زبان تان را ارائه دهید، کسب و کار خود را معرفی کنید یا بیزینس پلن خود را ارائه بدهید.

7- برای ویزای استارت آپ باید چقدر مهارت در نمره ایلتس داشته باشم؟

برای ویزای استارت آپ باید نمره 5 در آیلتس یا تف فرانسه در مهارت های خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن را داشته باشید. هنگام ارائه پرونده مهاجرت به ویزا آفیس فدرال باید مدرک زبان خود را ضمیمه کنید تا مانع از ریجکت شدن پرونده خود شوید. عمده مشکلات متقاضیان عدم داشتن مدرک زبان است. که بدون ان فقط باید برای برنامه های کارآفرینی یا سرمایه گذاری کبک اقدام کنند.

8- هزینه ویزای استارتاپ کانادا چقدر بوده و زمانی که از طریق ویزای استارت آپ به کانادا می رویم برای زندگی و اقامت در کانادا چه مقدار پول باید داشته باشم؟

مقدار پول مورد نیاز شما بستگی به این دارد که چند نفر از اعضای خانواده با شما به کانادا می آیند. در بعضی از موارد سازمان تعیین شده مقداری پول برای سرمایه گذاری در پروژه به شما می دهد. شما نمی توانید از پولی که سازمان برای سرمایه گذاری به شما داده است برای هزینه های زندگی خود استفاده کنید. حداقل 12 هزار دلار به بالا برای یک نفر نیاز خواهید داشت. بدون تمکن مالی حداقل 5 تا ده میلیارد بصورت ملک و نقدینگی در استارتاپ دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

9- آیا یک تیم کارآفرین می تواند از  طریق ویزای استارت آپ به کانادا مهاجرت کند؟

بله حداکثر 5 نفر می توانند از طریق استارتاپ ویزا کانادا اقدام کنند. ما سعی می کنیم اعضا تیم کمتر از این مقدار باشد تا شانس موفقیت بیشتر گردد. سازمان های کانادایی حمایت کننده از استارت آپ ها در زمان بررسی کسب و کار شما تعیین می کند که چه کسی برای این پرونده ضروری یا غیر ضروری است. متقاضی اصلی باید در پرونده ویزای استارت آپ باشد یعنی بدون این شخص سازمان از شما حمایت نمی کند.  متقاضی اصلی برای دریافت نامه پشتیبانی و گواهی تعهد به عنوان فرد بسیار مهم در نظر گرفته می شود. یکی از مشکلات استارت آپ کانادا این است که اگر درخواست فرد اصلی را رد کنند همه متقاضیان رد می شوند. متقاضیان با تخصص های مهندسی مانند کامپیوتر و پزشکی مانند ژنتیک شانس خوبی در برنامه ویزای استارتاپ کانادا خواهند داشت.

11- حداقل سرمایه مورد نیاز برای ویزای استارت آپ چقدر است؟

اگر صندوق سرمایه گذاری ونچر از کسب و کار شما حمایت کند حداقل 200.000 دلار سرمایه گذاری می کند.
اگر گروه سرمایه گذاری انجل از کسب و کار شما حمایت کند حداقل 75.000 سرمایه گذاری می کند.
مرکز رشد کسب و کار انکوباتور هیچ سرمایه گذاری انجام نمی دهد. اما شرایط خوبی برای حمایت از جانب دولت برای متقاضی دارد و سهم الشرکه کمتری از انجل و ونچر در پروژه خواهد داشت.