کسب و کار جدیدورزشی

کاربرد نیم تنه ورزشی در باشگاه

اهمیت استفاده از نیم تنه ورزشی زنانه متفاوت در ورزش های مختلف

اگر شما یک خانم ورزشکار هستید، پس خواندن این مطلب را از دست ندهید. شما در هنگام ورزش تا چه حد به استفاده از نیم تنه ورزشی زنانه اهمیت می دهید؟ آیا میدانید استفاده از نیم تنه ورزشی می تواند چه تاثیری در عملکرد ورزشی شما داشته باشد؟

امروزه اهمیت نیم تنه ورزشی برای انجام بسیاری از ورزش ها تا حدی مورد توجه قرار گرفته است که بسیاری از خانم ها بدون نیم تنه ورزش نمی کنند! نیم تنه ورزشی به همراه یک شورتک اسپرت یا یک لگ اسپرت، استایل بسیار جذابی را برای یک خانم ورزشکار رقم می زند و این موضوع می تواند در انگیزه فرد برای رسیدن به اندام ایده آل تاثیر بگذارد. اما ما قصد داریم تا در این بخش به طور کامل بررسی کنیم که چرا پوشیدن نیم تنه ورزشی برای انجام فعالیت های ورزشی اهمیت دارد و چگونه بهترین نیم تنه اسپرت و شیک را برای ورزش انتخاب کنیم. اگر مایلید تا در زمینه خرید نیم تنه ورزشی اطلاعات جامع و تخصصی دریافت کنید، بهتر است تا با ما همراه باشید.

قیمت نیم تنه ورزشی | نیم تنه دخترانه اسپرت | نیم تنه دخترانه ورزشی

آیا نیم تنه ورزشی زنانه همان سوتین است؟

استفاده از لباس زیر، برای همه یک امر عادی و طبیعی است. معمولا شما برای پوشیدن لباس زیر به راحتی آن توجه زیادی دارید چرا که شما قصد دارید تمام طول روز را با کمک این لباس زیر به انجام فعالیت های روزانه تان بپردازید. اما آیا منظور از نیم تنه ورزشی زنانه همان سوتین های اسپرت است؟

به طور کلی نیم تنه لباسی است که از قسمت سرشانه تا زیر سینه را پوشش می دهد. در واقع نیمی از نیم تنه بالا را این لباس می پوشاند. این در حالیست که سوتین فقط برای نگه داشتن سینه ها استفاده می شود و شکل و ظاهری شبیه به لباس ورزشی ندارد. اگر بخواهیم از لحاظ مشخصات ظاهری بررسی کنیم، نیم تنه ورزشی زنانه تفاوت بسیار زیادی با سوتین دارد. از جنس پارچه گرفته تا متریال هایی که در آن به کار رفته شده است، همگی با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین فرقی ندارد که شما یک دونده باشید یا کسی که یوگا انجام می دهد. استفاده از نیم تنه ورزشی زنانه برای شما باید در اولویت اول قرار بگیرد. این کار مزایای بسیار زیادی برای شما در بر دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

چرا ورزشکاران حرفه ای نیم تنه ورزشی می پوشند؟

اگر توجه کرده باشید، بسیاری از ورزشکارهای حرفه ای در استایل ورزشی خود از نیم تنه ورزشی خصوصا نیم تنه آدیداس استفاده می کنند. آیا میدانید علت این کار چیست؟

استفاده از نیم تنه ورزشی برای خانم ها باید به یک ضرورت تبدیل شود. سینه یکی از اعضای بسیار مهم در خانم ها است که بافت بسیار نرمی دارد. زمانی که شما طی تمرینات ورزشی، فعالیت های مختلفی را انجام می دهید، باید از این بافت بدن به نوعی حمایت و حفاظت شود تا از آسیب دیدگی این عضو جلوگیری شود. به طور کلی ورزشکاران حرفه ای، برای اینکه یک استایل شیک و خاص برای خود داشته باشند، از نیم تنه ورزشی زنانه استفاده نمی کنند؛ بلکه آنها برای حمایت و حفاظت از بافت سینه هایشان این لباس را در کیت ورزشی خود دارند.

شما با توجه به نوع فعالیت ورزشی تان باید نوع نیم تنه ورزشی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید همانطور که انتخاب کفش مناسب ورزشی از اهمیت بالایی برخوردار است، انتخاب نیم تنه ورزشی زنانه نیز برای خانم ها برابر انتخاب کفش اهمیت دارد و باید حتما به این موضوع اهمیت زیادی داد.

آشنایی با انواع نیم تنه ورزشی زنانه و نحوه انتخاب نیم تنه مناسب برای ورزش های مختلف

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید برخلاف باور عموم که گمان می کنند، نیم تنه ورزشی فقط حالت پوشانندگی و کاور را دارد، اما در واقع جنبه های بسیار زیادی برای حفظ فرم و استایل بدن دارد. به طور کلی برای انتخاب نیم تنه ورزشی زنانه شما باید نوع آن را در نظر بگیرید. هیچ گاه نیم تنه ای که برای ورزشی مثل یوگا استفاده می شود با ورزشی مثل دو میدانی یکسان نیست.

به طور کلی نیم تنه ورزشی زنانه در سه نوع در بازار وجود دارد: نیم تنه با حمایت کم، نیم تنه با حمایت متوسط و نیم تنه با حمایت زیاد.

·         نیم تنه با حمایت کم

آیا میدانید منظور از نیم تنه با حمایت کم چیست؟ زمانی که شما از نیم تنه با حمایت کم استفاده می کنید، این نیم تنه ها جنبه حفاظتی بالا از سینه های شما را ندارند، بلکه باید انعطاف پذیری بالاتری داشته باشند و به راحتی در بدن شما کش بیایند تا مانع انجام تمرینات ورزشی شما نشوند. از این نیم تنه ها برای ورزش هایی مانند یوگا استفاده می شود. شما در تمرینات یوگا باید انعطاف پذیری بدنتان را افزایش دهید بنابراین نیم تنه ورزشی زنانه نباید مانع انجام درست تمرینات شما شود.

·         نیم تنه با حمایت متوسط

در این مدل نیم تنه ورزشی زنانه، شما فعالیت نسبتا شدید دارید. به طور کلی در ورزش هایی مثل ایروبیک، دوچرخه سواری، دویدن آهسته و… شما جنب و جوش متوسطی دارید و نیم تنه ورزشی باید به گونه ای باشد که از بافت سینه شما در برابر بالا و پایین پریدن و یا تحرک زیاد محافظت کند.

·         نیم تنه با حمایت زیاد

در این نوع نیم تنه های ورزشی زنانه، شما به حمایت بالا نیاز دارید و این لباس باید از بافت سینه های شما در برابر تمرینات پرفشار حفاظت کند. برای انجام تمریناتی مانند دو و میدانی، کراس فیت، طناب زدن و بطور کلی در  ورزش هایی که نیاز به پرش و ضربه زدن زیادی دارند، شما باید از نیم تنه ورزشی زنانه با حمایت بالا استفاده کنید تا طی انجام تمرینات، به سینه های شما آسیبی نرسد.

فاکتورهای طلایی و بسیار مهم در انتخاب نیم تنه ورزشی زنانه

حال که متوجه شدید استفاده از نیم تنه ورزشی زنانه چه اهمیتی دارد، باید بدانید که چگونه و با چه معیارهایی باید این لباس را انتخاب کنید. در اصل شما نباید فقط زیبایی ظاهری را معیاری برای خرید قرار دهید و باید حتما به نکات مهم در خرید نیم تنه ورزشی زنانه اهمیت دهید.

    توجه به رنگ نیم تنه

برای انجام ورزش و فعالیت های ورزشی شما قبل از هر چیزی به یک انگیزه قوی نیاز دارید. زمانی که شور و انگیزه در شما به وجود بیاید، قطعا برای انجام ورزش تمایل بیشتری پیدا می کنید. در انتخاب نیم تنه ورزشی زنانه، حتما موضوع رنگ را معیار قرار دهید. استفاده از نیم تنه های زنانه با رنگ های شاد و جیغ می تواند انگیزه شما را برای ورزش کردن چند برابر کند و در روحیه شما تاثیر مثبتی بگذارد.

    قابلیت عبور هوا

معمولا نیم تنه های ورزشی از پدها و اسفنج های به خصوصی تهیه شده اند. جنس نیم تنه ورزشی زنانه باید به گونه ای باشد که به راحتی گردش هوا در آن صورت بگیرد. زمانی که شما در حال انجام فعالیت های ورزشی هستید، بدن شما حرارت بسیار بالایی دارد. در صورتی که لباس شما این حرارت را محبوس کند، ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شوید. بهترین نوع نیم تنه های ورزشی زنانه آنهایی هستند که قابلیت گردش هوا را دارند و بدن را به دور از حرارت بالا و عرق شدید نگه می دارند.

    خاصیت کشسانی

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب نیم تنه ورزشی زنانه مناسب، برخورداری از قابلیت کشسانی است. بسیاری از فعالیت های ورزشی، به واسطه چرخش و تحرک بالاتنه صورت می گیرند، بنابراین نیم تنه شما باید دارای قابلیت کشسانی باشد تا شما با پوشیدن آن احساس راحتی کنید.

    توجه به سایز مناسب

یکی دیگر از مهمترین مواردی که در انتخاب نیم تنه ورزشی زنانه باید آن را در نظر بگیرید این است که حتما به سایز  آن توجه کنید. بسیاری از لباس زیرهای تنگ و چسبان، عامل به وجود آمدن انواع بیماری های مربوط به پستان هستند. علاوه بر آن زمانی که نیم تنه بسیار چسبان و تنگ باشد، فشار زیادی به سینه ها وارد می شود و این موضوع می تواند سلامت شما را به خطر بیندازد. همچنین اگر سایز نیم تنه ورزشی زنانه بزرگتر از اندام و جثه شما باشد، جنبه حفاظتی نخواهد داشت. بنابراین حتما قبل از خرید نیم تنه به سایز مناسب آن با سایز اندامتان توجه کنید.

    توجه به بند نیم تنه

اندازه بند نیم تنه باید به گونه ای باشد که بدون حالت کشیدگی، به راحتی بر روی شانه شما قرار بگیرد. در واقع بند نیم تنه تاثیر بسیار زیادی بر نحوه ایستایی سینه ها در این لباس دارد. اگر بند آن بسیار کوتاه و یا بسیار بلند باشد، قطعا شما در انجام فعالیت های ورزشی تان با آن به مشکل برمی خورید.

    قیمت و کیفیت

در درجه آخر شما باید با بررسی تمام این موارد، به تناسب قیمت با کیفیت نیز توجه کنید. اگر نیم تنه ای دارای قیمت بسیار گران بود، دلیل بر این نمی شود که یعنی از کیفیت بالایی نیز برخوردار است. کیفیت در واقع باید به گونه ای باشد که با معیارهای شما برای انتخاب بیشترین همخوانی را داشته باشد. نیم تنه های ورزشی زنانه اسپورت، معمولا قیمت مناسبی دارند.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که نیم تنه ورزشی باید از هر نظر راحت باشد و در هنگام استفاده، شما را به زحمت و سختی نیندازد. همچنین لازم به ذکر است تا در اینجا به این نکته اشاره کنیم که استفاده از نیم تنه هایی که برای تولید آنها از فناوری جذب رطوبت استفاده شده است، می تواند یک گزینه ایده آل برای شما باشد. در این نوع نیم تنه ها از پارچه هایی با جنس میکروفیبر استفاده شده است تا شما در هنگام ورزش احساس راحتی کنید و رطوبت بدن شما جذب پارچه شود تا به پوستتان آسیبی نرسد.

استفاده نکردن از نیم تنه ورزشی زنانه مناسب چه عواقبی دارد؟

ورزش فقط انجام یک سری تمرینات به خصوص نیست، بلکه شامل یک مجموعه کاملی از نکات و دستورالعمل هایی است که در نهایت به بهبود سلامتی ختم می شود. به خاطر داشته باشید برای ورزش کردن، حتی ریزترین نکات نیز مورد توجه قرار میگیرند. در قسمت های قبلی در خصوص اهمیت استفاده از نیم تنه ورزشی مناسب در هنگام ورزش توضیح دادی. حالا باید برای شما عنوان کنیم که اگر از نیم تنه ورزشی مناسب استفاده نکنید و یا اصلا نیم تنه استفاده نکنید، په پیامدهایی در انتظار شما است؟ با ما همراه باشید.

در بخش های قبلی به این موضوع اشاره کردیم که نیم تنه ورزشی زنانه، جنبه محافظتی برای سینه ها دارد. طبق تحقیقات و مطالعات، آسیب ها و دردهای ناشی از فعالیت های سنگین ورزشی می تواند مشکلات بزرگتری را به دنبال خود داشته باشد؛ به خصوص برای کسانی که بالاتنه بزرگتری دارند.

به طور طبیعی، سینه ها با افزایش سن منقبض می شوند و یک حالت افتادگی پیدا می کنند. اگر ورزش کردن بدون استفاده از نیم تنه مناسب باشد، قطعا با مرور زمان به بافت های سینه آسیب وارد می شود و ممکن است حتی در سن کم، افتادگی سینه اتفاق بیفتد. در بافت سینه، رباط کوپر قرار دارد. این رباط ها نقش بسیار مهمی در حالت و فرم سینه دارند و در واقع به سینه حالت ایستایی می بخشند.

در صورتی که از نیم تنه مناسب در هنگام انجام فعالیت های ورزشی استفاده نکنید، این رباط کوپرها یک حالت کشیدگی پیدا می کنند و به مرور زمان باعث بروز آسیب ها و مشکلات متعددی برای سینه می شوند. به همین علت محققان بر روی استفاده از نیم تنه های ورزشی تا به این حد تاکید دارند.