عمومیکسب و کار جدید

آیا خوردن قهوه باعث کاهش وزن میشود

عناوین این خبر پنهان کردن عناوین
1 آیا قهوه برای لاغری مفید است؟

من از آن آدم‌هایی هستم که چندان میانه خوبی با قهوه نداشتم. اما از وقتی ورزش باشگاهی را به‌صورت جدی شروع کردم متوجه شدم که تقریباً تمام بچه‌های باشگاه قبل یا بعد از انجام تمریناتشان قهوه می‌خورند. آن هم با ادعای اینکه قهوه برای لاغری مفید است.

از خدا که پنهان نیست از شما چه پنهان، من هم برای رسیدن به وزن و اندام موردنظرم نوشیدن قهوه را شروع کردم تا بلکه به کمک این نوشیدنی کافئین‌دار و تلخ لاغر شوم و چربی‌ها دست از سر بدنم بردارند. کم‌کم رژیم‌های غذایی را به روتین زندگی‌ام اضافه کردم که زودتر لاغر کنم و همانجا بود که سرگیجه، تغییر نبض و افت فشار را تجربه کردم.

بعد از بررسی با مشاور تغذیه فهمیدم به‌ خاطر مصرف زیاد قهوه و گرفتن رژیم همزمان با ورزش، سوخت‌وساز بدنم تغییر کرده بود و بدنم توان پاسخگویی به محرکی مانند قهوه را نداشت، برای همین در این مقاله از «» به سراغ بررسی کامل تاثیر قهوه برای لاغری رفتم تا نتایج به دست آمده‌ام را با شما در میان بگذارم.

قهوه فوری موکا دکتر بیز برای چاقی شامل ترکیباتی از جمله گیاهان دارویی، چای سبز، گرین کافیین، فرآورده‌های گیاهی و ویتامین‌های ضروری است که با همکاری موثر و بهینه‌سازی فرآیندهای فیزیولوژیکی بدن به آرزوی شما برای کنترل وزن‌تان کمک می‌کند

آیا قهوه برای لاغری مفید است؟

موضوع قهوه و اثرات آن روی لاغری در بین ورزشکاران و پزشکان زیادی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. باید بگوییم که در این زمینه، نظرات متفاوتی وجود دارد و هنوز نتوانسته‌اند به پاسخی روشن و مستقیم برسند که آیا قهوه برای لاغری مفید است یا برعکس می‌تواند باعث چاقی شود.

بیشتر ورزشکاران معتقدند که نوشیدن قهوه به‌ خاطر تاثیری که در دارد باعث لاغری می‌شود، پس بهتر است قبل یا بعد از تمرین حتما قهوه بخوریم. اما همانطور که گفتیم هنوز منبع علمی معتبری ثابت نکرده که قهوه تاثیر مثبت یا منفی صد در صدی در کاهش وزن داشته باشد.

در سال‌های گذشته برخی مطالعات نشان می‌داد که کافئین موجود در قهوه باعث سوزاندن چربی‌ها می‌شود، اما در سال 2021 تحقیق دیگری در ارتباط با تاثیر قهوه برای لاغری انجام شد که نشان می‌دهد نوشیدن مقادیر بالاتر نوشیدنی‌های کافئین‌دار، مانند قهوه با افزایش مرتبط است.

یکی از شبهاتی که در ارتباط با مصرف قهوه مطرح شد این بود که فرقی نمی‌کرد شما آن را تلخ یا با شکر میل کنید، درنهایت این قهوه بود که میل به خوردن شیرینی‌جات و شکر را در شما به وجود می‌آورد! پس ممکن بود در همان لحظه قهوه را تلخ بخورید، اما برای میان‌وعده به سراغ خوراکی‌های شیرین بروید.

نکته دیگری که باید هنگام نوشیدن قهوه در نظر داشته باشید این است که این ماده کافئین‌دار به‌شدت خواب شما را با اختلال مواجه می‌کند. حتی اگر شش ساعت قبل از ساعت خوابتان قهوه میل کرده باشید؛ درنتیجه نوشیدن آن، دچار خواب ناکافی و نامنظم می‌شوید که نه‌تنها لاغرتان نمی‌کند، بلکه دلیلی برای افزایش وزنتان است.

آیا قهوه تاثیر زیادی در لاغری دارد؟

قهوه حاوی کافئین است که می‌تواند متابولیسم بدن را تحریک و به افزایش سطح انرژی و سوخت و ساز بدن کمک کند. درنتیجه مصرف قهوه با تحریک متابولیسم، باعث بالا رفتن چربی‌سوزی و کاهش وزن می‌شود. این درحالی است که نوشیدن قهوه در برخی افراد می‌تواند اشتهای آن‌ها را بیشتر کند.

برخی مطالعات نشان داده است که قهوه ممکن است به‌صورت موقت چربی‌ها را از بین ببرد یا فعالیت لیپولیتیک (سوزاندن چربی) را افزایش دهد. با این حال، سایت می‌گوید تاثیر قهوه بر روی لاغری به تنهایی جوابگو نیست و باید با رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی منظم همراه شود.

ضمناً نمی‌توان اثرات جانبی مصرف زیاد قهوه را نادیده گرفت. مواردی مثل بی‌خوابی، اضطراب، افزایش ضربان قلب، اختلالات گوارشی و افزایش ترشح اسید معده، بعد از اعتیاد به نوشیدن این ماده در فرد به‌ وجود می‌آید که گاهی ممکن است خطرناک هم شود و به‌جای تاثیر مثبت در لاغری، اثراتی منفی روی سلامتی بگذارد.

نظر لیمومی درمورد نوشیدن قهوه برای لاغری

توصیه ما به کسانی که لیمومی را دریافت کرده‌اند این است که از نوشیدن و مصرف قهوه خودداری کنند. دلیل این توصیه هم تاثیر مواد غذایی کِشت‌‌شده در یک اقلیم جغرافیایی بر بدن ساکنین آن منطقه است.

به طورکلی در مقالات علمی اشاره شده است که بهتر است در هر اقلیمی که زندگی می‌کنیم از موادغذایی و گیاهانی استفاده کنیم که در اقلیم خود ما کشت می‌شود. برای مثال اگر شما در ایران زندگی می‌کنید حتما باید به‌جای نعنایی که از خارج وارد می‌شود، نعنای ایرانی بخورید. چون با توجه به شرایط اقلیمی، مزاج این گیاه با مردم آن منطقه همخوان و یکسان شده است.

مقاله پیشنهادی:

برخی مواد غذایی مثل یا قهوه علاوه بر اینکه مربوط به اقلیم ما نیستند، از نظر طب سنتی نیز ضرر و زیان‌های خاص خودشان را دارند برای مثال قهوه جزو موادغذایی سودازا است. مواد غذایی سودازا در رژیم غذایی لیمومی اختلال ایجاد کرده و سوخت‌و‌ساز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

با این وجود اگر شما از آن دسته افرادی هستید که زندگی بدون قهوه برایشان ممکن نیست و شدیداً به این ماده کافئین‌دار اعتیاد دارند، می‌توانید هفته‌ای یکبار به‌اندازه یک فنجان از قهوه استفاده کنید. اما چندان در فکر نوشیدن قهوه برای لاغری نباشید، چون تاثیری ندارد!

برای ترک قهوه نیز بهتر است به طور ناگهان مصرف آن را قطع نکنید. ما به شما یک فرصت 10 روزه می‌دهیم که در طول این مدت به مرور از میزان و تعداد دفعات مصرف قهوه کم کنید تا جایی که به صفر برسد. برای ترک قهوه ابتدا باید از غلظت آن و بعد از دو روز تعداد دفعات مصرف را کم کنید. مثلا یک روز درمیان سپس دو روز درمیان قهوه میل کنید تا به طور کامل حذف شود.

تاثیرات منفی مصرف قهوه در دوران رژیم لاغری

اگر با هدف رسیدن به تناسب اندام رژیم لاغری گرفته‌اید باید بدانید که مصرف قهوه تا چند روز می‌تواند باعث قفل‌شدن متابولیسم شود. همچنین این نوشیدنی سودا را در بدن زیاد کرده و احساس ضعف، تپش قلب و بی‌خوابی را در شما ایجاد می‌کند. درنتیجه باعث اختلال در متابولیسم می‌شود.

رژیم‌های لاغری بر اساس مزاج و متابولیسم افراد تنظیم می‌شود. از طرفی در طب سنتی و مدرن آمده است که مصرف قهوه در رژیم اختلال ایجاد کرده؛ چون تعادل مزاجی را برهم می‌زند. بهم خوردن مزاج هم استپ وزنی یا در مواردی افزایش وزن را به همراه دارد.

جمع‌بندی

مصرف قهوه برای لاغری در بین ورزشکاران امری معمول و پرطرفدار است. اما این نوشیدنی به خاطر داشتن کافئین زیاد گاهی اوقات باعث برهم زدن روند طبیعی متابولیسم بدن می‌شود. یعنی به‌جای اینکه تناسب اندام و چربی‌سوزی را به همراه داشته باشد، برعکس عمل می‌کند.

نوشیدن قهوه مانند یک محرک عمل کرده و متابولیسم بدن را بهم می‌زند. به‌علاوه به‌خاطر تاثیراتی که این ماده در تغییر الگوی خواب افراد ایجاد می‌کند، به مرور باعث افزایش وزن ناشی از بی‌نظمی و اختلال خواب نیز می‌شود.

همچنین قهوه به‌عنوان یک خوراکی وارداتی، متناسب با شرایط جغرافیایی و اقلیمی ما نیست. درنتیجه در بین طب سنتی و مدرن مصرف آن چندان توصیه نمی‌شود. در رژیم‌های لیمومی نیز مصرف قهوه اکیداً ممنوع شده تا بتوان با تنظیم متابولیسم بدنی فرد، برنامه لاغری موثری برای او درنظر گرفت.

اگر می‌خواهید لاغر شوید، به‌جای استفاده از هر خوراکی و روش نادرستی که نتایج آن هم نامشخص است، بهتر است با خوردن خوراکی‌های سالم که با شرایط اقلیمی شما سازگار است، به نتیجه دلخواهتان در وزن و اندام برسید.

نکته 1: این مقاله برای آگاهی شما عزیزان تهیه شده است و لیمومی در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارد.

نکته 2: اگر در حال اجرای رژیم لیمومی هستید، باید طبق برنامه‌تانبسیاری از افراد این سوال را دارند که آیا خوبه ؟ آیا قهوه باعث لاغری میشود؟ یا بهترین زمان خوردن چه موقع است؟ بسیاری از ما شنیده‌ایم که خوب است و قبل یا بعد از تمرین‌مان قهوه می‌نوشیم. واقعیت این است که محرک‌ها همیشه برای ورزشکاران محبوب بوده‌اند، اما وقتی اسم محرک می‌آید، ممکن است ذهن شما سمت داروهای خاصی برود که اثرات نامطلوب و حتی مخربی بر بدن دارد.

قهوه همان نوشیدنی شگفت انگیز و تلخ، خواصِ معجزه آسایی دارد، که لاغری یکی از آنهاست. اگر شما هم به کاهش وزن و جلوگیری از افزایش وزن تمایل دارید، حتما خوردن قهوه در صبح و یا قبل از انجام ورزش را در لیست برنامه‌های خود قرار دهید. کافئین موجود در قهوه اثر قابل توجهی در کم کردن وزن داشته و مصرف متعادل قهوه و قرار دادن آن در رژیم غذایی می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

یکی از خواصی که در کنار سایر خواص برای قهوه ذکر شده است خاصیت لاغری و کاهش وزن است. خوشبختانه قهوه حاوی کافئین، یک محرک طبیعی و ایمن است. نوشیدن یک فنجان قهوه تلخ باعث رفع خستگی می شود، ما در این مقاله فواید خوردن و جربی سوزی بدن رو بررسی کنیم و ببینیم که آیا واقعا میشه با خوردن روزانه قهوه لاغر شد، با  همراه باشید.

خواص قهوه اسپرسو برای لاغری

یکی از مهم ترین ویژگیهای قهوه اسپرسو کالری بسیار پایین ان است که آن را تبدیل به یکی از بهترین انواع تبدیل کرده است. البته دقت کنید که در هنگام مصرف قهوه اسپرسو برای لاغری نباید از شکر و خامه استفاده کنید.

مصرف قهوه اسپرسو تنها محدود به کالری کم آن نیست بلکه مصرف آن پیش از ورزش باعث کاسته شدن از شدت حرکات ورزشی و کمتر خسته شدن شما میشود. وجود سه کالری در هر اونس قهوه اسپرسو نیز باعث میشود که در هنگام مصرف آن کالری زیادی نداشته باشد.

همچنین دردهای عضلانی را نیز کاهش میدهد. همه ی خواص قهوه اسپرسو برای لاغری باعث میشود که شما در عین انکه بتوانید به مدت طولانی ورزش کنید، خستگی کمتری هم تجربه کنید و به این ترتیب به لاغری بیشتر شما کمک خواهد کرد.

تاثیر قهوه بر لاغری

افزایش وزن و چاقی نگرانی بسیاری از افراد جامعه است و همین باعث شده تا اکثراً به دنبال راهکاری برای کاهش وزن باشند. نبود وقت برای ورزش و فعالیت‌های بدنی، عدم تحرک کافی و پرخوری و سایر عوامل دیگر باعث افزایش وزن می‌شود. بنابراین یافتن راهی ساده برای کم کردن وزن می‌تواند از سختی لاغر شدن بکاهد.

تاثیر قهوه بر لاغری یکی از نوشیدنی‌هایی که تقریباً این ویژگی‌ها را دارد، قهوه است. قهوه از موادی تشکیل شده است، که این مواد منجر به افزایش سوخت و ساز بدن می‌شوند. موادی نظیر کافئین، کلروژنیک اسید، تئوفیلین و تئوبرومین در قهوه وجود دارند، که با فرستادن پیام‌هایی به سلول‌های چربی به شکسته شدن سلول‌های چربی کمک می‌کنند.

در نتیجه این ساز و کارها آدرنالین بدن افزایش یافته و اسیدهای چرب به داخل خون گردش پیدا خواهند کرد، این روند به کاهش وزن منجر می‌شود. جالب است بدانید که چربی سوزی قهوه، تنها به هنگام خوردن آن و زمان بیداری شما مربوط نمی‌شود، بلکه در زمان خواب نیز همچنان به چربی سوزی ادامه می‌دهد.

برای اثر بخشی خاصیت لاغری قهوه، باید کالری دریافتی شما کمتر از کالری مصرفی باشد. توصیه می‌شود که در کنار نوشیدن قهوه، باید فعالیت‌های ورزشی مناسبی نیز داشته باشید، تا چربی سوز و سوخت و ساز بدن بیشتر شده و سریع‌تر وزن کم کنید.

آیا قهوه باعث لاغری میشود

بهترین نوع قهوه برای لاغری

بهترین ، قهوه‌ای است که دارای کافئین زیادی باشد. برای تهیه کردن قهوه، از دو نوع دانه قهوه استفاده می‌شود، دانه عربیکا و دنه روبوستا. دانه عربیکا دارای میزان کافئین پایینی می‌باشد و دانه روبوستا کافئین زیادی دارد. با ترکیب کردن این دو نوع دانه به نسبت‌های مختلف انواع متفاوت قهوه یعنی، قهوه اسپرسو، قهوه فرانسه، قهوه ترک بدست می‌آید. برای اینکه قهوه‌ای پرکافئین باشد، باید درصد دانه روبوستای آن بالای 70% باشد، بنابراین قهوه اسپرسو و قهوه ترک با درصد کافئین بالا می‌توانند قهوه مناسب برای لاغری باشند.

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

برنامه رژیم غذایی قهوه شامل نوشیدن حداقل 3 فنجان (720 میلی‌لیتر) قهوه تفت‌داده شده در روز است. طبق تحقیقات انجام‌شده، نوع قهوه‌ای که مصرف می‌کنید و نحوه دم کردن آن نیز در میزان تأثیر آن بر بدن بسیار اهمیت دارد. به همین جهت باید از دانه‌های قهوه بوداده و اصل استفاده کنید که در کارخانه پودر شده و با استفاده از آب فیلتر شده و سالم تهیه می‌شوند؛ اما برای لاغر شدن نباید به قهوه خود شکر یا خامه اضافه کنید.

قهوه فوری موکا دکتر بیز برای لاغری به این صورت است، که باعث افزایش سوخت‌و‌ساز بدن شده و اشتها را تا حد زیادی کم می‌کند، به طوری که پس از میل کردن این قهوه احساس سیری می‌کنید.

باید از یک رژیم کم‌کالری و مقوی نیز استفاده کنید و تا می‌توانید مصرف کربوهیدرات‌های مضر و قند مصنوعی را به حداقل برسانید. طوری که کالری مصرفی شما بیشتر از 1500 کالری نشود. بهترین زمان خوردن قبل از غذا یا ورزش است. بخصوص قبل از ورزش و باشگاه بسیار توصیه می‌شود؛ زیرا به‌شدت متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد؛ اما نباید در خوردن آن زیاده‌روی کنید. چون می‌تواند معده را اذیت کند.

قهوه و لاغری؛ آیا قهوه باعث کاهش وزن می‌شود؟ - ناسا الکتریک

تاثیر قهوه و کافئین بر ورزش و بدنسازی

وقتی قهوه می‌نوشید، کافئین وارد خون شما می‌شود. کافئین محرک هوشیاری و انرژی است. بنابراین سرحال‌تر و پرانرژی‌تر در ورزش حاضر خواهید شد. همچنین قهوه باعث می‌شود تا در برابر خستگی مقاوم‌تر شوید و استقامت‌تان بیشتر شود.

علاوه بر این‌ها نوشیدن قهوه قبل از ورزش، باعث افزایش متابولیسم و میزان چربی‌سوزی شما خواهد شد و شما در حین ورزش و بعد از آن کالری سوزی‌تان ادامه دارد. بنابراین می‌بینیم که به طور کلی تاثیر قهوه بر ورزش مثبت است و مصرف نیز مفید است.

آیا نوشیدن قهوه قبل از ورزش باعث لاغری می‌شود؟

قهوه قبل از ورزش باعث لاغری میشود؟ هم بله هم خیر؛ قهوه ممکن است به روش‌های مختلفی برای کاهش وزن شما مفید باشد. همان‌طور که گفتیم، خوب است و خاصیت بالا بردن متابولیسم بدن را دارد. در واقع کافئین داخل قهوه محرک متابولیک است. از طرفی نوشیدن قهوه، اشتها را (تا حدی) از بین می‌برد یا به نوعی کم می‌کند؛ البته ممکن است که برای برخی هم این خاصیت سرکوب اشتها را نداشته باشد.

چندین مطالعه نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه قبل از تمرین ممکن است که روند چربی سوزی بدن را تقویت کند. قهوه همچنین کالری هم ندارد و اگر بتوانید آن را تلخ بنوشید، می‌تواید تا چهار لیوان در روز بنوشید. بیش از این به خاطر کافئین بالای آن توصیه نمی‌شود.

با تمام این اوصاف، آیا می‌توان اعلام کرد که نوشیدن خوب است و باعث کاهش وزن می‌شود؟ خوب است و به کاهش وزن کمک می‌کند؛ اما نمی‌توان همه بار کاهش وزن را بر دوش نوشیدن قهوه انداخت. همچنین باید بدانید این کمک قهوه به لاغری، یک کمک کوچک است و نه یک تاثیر بسیار زیاد. بنابراین اگر از نوشیدن قهوه لذت می‌برید آن را بنوشید اما امید لاغری زیادی از آن نداشته باشید. لاغری فقط و فقط با قهوه، متاسفانه یک افسانه است.

بهترین زمان خوردن

فواید نوشیدن قهوه قبل از ورزش

اگر قبل از ورزش و بدنسازی قهوه می‌نوشید و از فواید و مزایای آن خبر ندارید؛ با دقت موارد زیر را بخوانید تا خیال‌تان به طور کلی از این بابت راحت شود.

  1. قهوه به چربی سوزی و افزایش انرژی کمک می کند.
  2. قهوه باعث تمرکز بهتر روی ورزش می‌شود.
  3. قهوه درد عضلانی را کاهش می‌دهد.
  4. قهوه متابولیسم را افزایش می دهد.
  5. هوه عملکرد ورزشی را بهبود می‌بخشد.

عوارض خوردن قهوه قبل از ورزش

آیا مصرف قهوه قبل از ورزش کار درستی است؟ فرقی ندارد که قبل از ورزش قهوه بنوشید یا در زمان دیگری، اگر از حد مجاز فراتر روید، ممکن است مشکلاتی برای‌تان ایجاد شود. در صورتی که قهوه را به مقدار متوسط  مصرف کنید ​​(حدود 4 فنجان در روز) به احتمال زیاد این مقدار، برای اکثر بزرگسالان بی‌خطر است. از عوارض محتمل قهوه می‌توان به بی‌خوابی، عصبی شدن و بی‌قراری، ناراحتی معده، حالت تهوع و استفراغ، افزایش ضربان قلب و تنفس اشاره کرد.

قهوه کافئین‌دار اگر به مدت طولانی یا در دوزهای بالا (بیش از 4 فنجان در روز) مصرف شود، به احتمال زیاد عوارض دارد. نوشیدن مقادیر زیاد قهوه کافئین دار ممکن است باعث سردرد، اضطراب، بی‌قراری و ضربان قلب نامنظم شود. دوزهای بیشتر آن نیز ممکن است باعث سردرد، اضطراب، بی قراری و درد قفسه سینه شود. بنابراین از بیشتر از حد مجاز استفاده نکنید!

آیا نوشیدن قهوه قبل از ورزش باعث لاغری می‌شود؟

هم بله هم خیر؛ قهوه ممکن است به روش‌های مختلفی برای کاهش وزن شما مفید باشد. همان‌طور که گفتیم،در واقع کافئین داخل قهوه محرک متابولیک است. از طرفی نوشیدن قهوه، اشتها را (تا حدی) از بین می‌برد یا به نوعی کم می‌کند؛ البته ممکن است که برای برخی هم این خاصیت سرکوب اشتها را نداشته باشد.

بهترینبسیاری از ما شنیده‌ایم که قهوه برای لاغری خوب است و قبل یا بعد از تمرین‌مان قهوه می‌نوشیم. واقعیت این است که محرک‌ها همیشه برای ورزشکاران محبوب بوده‌اند، اما وقتی اسم محرک می‌آید، ممکن است ذهن شما سمت داروهای خاصی برود که اثرات نامطلوب و حتی مخربی بر بدن دارد.

خوشبختانه قهوه حاوی کافئین، یک محرک طبیعی و ایمن است. اما چه چیزی قهوه را به یک نوشیدنی محبوب قبل از تمرین تبدیل کرده است؟ در این مقاله درباره فواید نوشیدن قهوه قبل از تمرین و تاثیر قهوه برای لاغری خواهیم گفت.

تاثیر قهوه و کافئین بر ورزش و بدنسازی

وقتی قهوه می‌نوشید، کافئین وارد خون شما می‌شود. محرک هوشیاری و انرژی است. بنابراین سرحال‌تر و پرانرژی‌تر در ورزش حاضر خواهید شد. همچنین قهوه باعث می‌شود تا در برابر خستگی مقاوم‌تر شوید و استقامت‌تان بیشتر شود.

علاوه بر این‌ها نوشیدن قهوه قبل از ورزش، باعث افزایش متابولیسم و میزان چربی‌سوزی شما خواهد شد و شما در حین ورزش و بعد از آن کالری سوزی‌تان ادامه دارد. بنابراین می‌بینیم که به طور کلی تاثیر قهوه بر ورزش مثبت است و مصرف قهوه برای لاغری نیز مفید است.

فواید نوشیدن قهوه قبل از ورزش

اگر قبل از ورزش و بدنسازی قهوه می‌نوشید و از فواید و مزایای آن خبر ندارید؛ با دقت موارد زیر را بخوانید تا خیال‌تان به طور کلی از این بابت راحت شود.

۱. قهوه به چربی سوزی و افزایش انرژی کمک می کند

سطح بالای کافئین در قهوه باعث می‌شود که میزان چربی سوزی شما در حین ورزش به طور قابل توجهی بالا برود. علاوه بر این، نوشیدن قهوه در صبح به معنای مصرف کالری کمتر در طول روز است؛ زیرا کافئین .

تحقیقات نشان می‌دهد که با نوشیدن منظم قهوه، متابولیسم بدن شما و به تبع آن چربی سوزی‌تان به طور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. این بدان معناست که قهوه برای لاغری مفید است و چربی سوزی موثری را در طول تمرین و چند ساعت پس از آن برای شما ایجاد می‌کند.

نتیجه محاسبه بی ام آر شما

کالری مورد نیاز فعلی بدن:

کیلو کالری برای کاهش نیم کیلو وزن در هفته:

کیلو کالری برای کاهش یک کیلو وزن در هفته:

کیلو کالری برای افزایش نیم کیلو وزن در هفته:

کیلو کالری برای افزایش یک کیلو وزن در هفته:

برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما شماره همراه خود را ثبت کنید، ما با شما تماس می گیریم.

۲. قهوه باعث تمرکز بهتر روی ورزش می‌شود

به طور کلی قهوه و کافئین تمرکز ذهنی شما را بالا می‌برد. کافئین یک محرک طبیعی است که می‌تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد و تأثیر مثبتی بر مناطقی از مغز که مسئول حافظه و تمرکز هستند، داشته باشد.

یک مطالعه روی میانسالان نشان داد که کافئین عملکرد ذهنی آن‌ها را بهبود بخشیده و پیشرفت زوال ذهنی مرتبط با سن را کاهش می‌دهد. عملکرد ناحیه‌ای از مغز که مخصوص توجه، برنامه ریزی و تمرکز است با نوشیدن منظم قهوه بهبود پیدا می‌کند.

مطالعه دیگری اثرات کافئین بر ورزشکاران را بررسی کرد. آن دسته از ورزشکارانی که قبل از تمرینات بدنسازی و فیتنس کافئین مصرف می‌کردند، تمرکز و توانایی بیشتری در انجام ورزش در سطوح بالا داشتند. این نتایج حتی برای ورزشکارانی که خواب کافی هم نداشتند، صدق می‌کرد.

۳. قهوه درد عضلانی را کاهش می‌دهد

یک مطالعه کوچک نشان داد که نوشیدن دو فنجان قهوه می‌تواند درد عضلانی بعد از تمرین را کاهش دهد. این یک خبر خوب برای ورزشکارانی است که معمولا تمرین سنگین دارند و بعد از تمرین دچار درد عضلانی می‌شوند.

اما فقط همان یک مطالعه نبود، بلکه مطالعات دیگری هم همین نتیجه را به ما نشان داده است. کافئین به طور قابل توجهی درد عضلانی پس از تمرین را کاهش می‌دهد و زمان ریکاوری را کاهش می‌دهد.

۴. قهوه متابولیسم را افزایش می دهد

کافئین سرعت سوخت و ساز بدن و کالری سوزی را افزایش می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف قهوه برای لاغری گزینه خوبی است و میزان متابولیسم شما را بالا خواهد برد.

اما مهم است بدانید که نوشیدن قهوه به میزان نرمال باعث بدن می‌شود و نوشیدن آن به مقدار خیلی زیاد نتیجه معکوس دارد. در واقع مصرف حساب شده قهوه برای لاغری مفید و موثر است.

۵. قهوه عملکرد ورزشی را بهبود می‌بخشد

طبق تحقیقات تائید شده در ، «کافئین به‌طور مؤثری عملکرد ورزشی افراد را افزایش می‌دهد».

کافئین ورزشکار را قادر می‌سازد تا طولانی‌تر و با قدرت بیشتری تمرین کند. کافئین همچنین سطح استقامت و مقاومت ورزشکار را در برابر خستگی بهبود می‌بخشد. در واقع قهوه برای ورزشکاران استقامتی به طور قابل توجهی می‌تواند مفید باشد.

قهوه، بدن را به استفاده از ذخایر چربی به جای گلیکوژن ماهیچه‌ای (قند) در طول تمرینات طولانی تحریک می‌کند. این اتفاق امکان استفاده طولانی مدت از عضلات در حال کار را فراهم می‌کند.

آیا نوشیدن قهوه قبل از ورزش باعث لاغری می‌شود؟

هم بله هم خیر؛ قهوه ممکن است به روش‌های مختلفی برای کاهش وزن شما مفید باشد. همان‌طور که گفتیم، قهوه برای لاغری خوب است و خاصیت بالا بردن متابولیسم بدن را دارد. در واقع کافئین داخل قهوه محرک متابولیک است. از طرفی نوشیدن قهوه، اشتها را (تا حدی) از بین می‌برد یا به نوعی کم می‌کند؛ البته ممکن است که برای برخی هم این خاصیت سرکوب اشتها را نداشته باشد.

چندین مطالعه نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه قبل از تمرین ممکن است که روند چربی سوزی بدن را تقویت کند. قهوه همچنین کالری هم ندارد و اگر بتوانید آن را تلخ بنوشید، می‌تواید تا چهار لیوان در روز بنوشید. بیش از این به خاطر کافئین بالای آن توصیه نمی‌شود.

با تمام این اوصاف، آیا می‌توان اعلام کرد که نوشیدن قهوه برای لاغری خوب است و باعث کاهش وزن می‌شود؟ قهوه برای لاغری خوب است و به کاهش وزن کمک می‌کند؛ اما نمی‌توان همه بار کاهش وزن را بر دوش نوشیدن قهوه انداخت. همچنین باید بدانید این کمک قهوه به لاغری، یک کمک کوچک است و نه یک تاثیر بسیار زیاد. بنابراین اگر از نوشیدن قهوه لذت می‌برید آن را بنوشید اما امید لاغری زیادی از آن نداشته باشید. لاغری فقط و فقط با قهوه، متاسفانه یک افسانه است.

عوارض خوردن قهوه قبل از ورزش

آیا مصرف قهوه قبل از ورزش کار درستی است؟ فرقی ندارد که قبل از ورزش قهوه بنوشید یا در زمان دیگری، اگر از حد مجاز فراتر روید، ممکن است مشکلاتی برای‌تان ایجاد شود. در صورتی که قهوه را به مقدار متوسط  مصرف کنید ​​(حدود ۴ فنجان در روز) به احتمال زیاد این مقدار، برای اکثر بزرگسالان بی‌خطر است. از عوارض محتمل قهوه می‌توان به بی‌خوابی، عصبی شدن و بی‌قراری، ناراحتی معده، حالت تهوع و استفراغ، افزایش ضربان قلب و تنفس اشاره کرد.

قهوه کافئین‌دار اگر به مدت طولانی یا در دوزهای بالا (بیش از ۴ فنجان در روز) مصرف شود، به احتمال زیاد عوارض دارد. نوشیدن مقادیر زیاد قهوه کافئین دار ممکن است باعث سردرد، اضطراب، بی‌قراری و ضربان قلب نامنظم شود. دوزهای بیشتر آن نیز ممکن است باعث سردرد، اضطراب، بی قراری و درد قفسه سینه شود. بنابراین از قهوه برای لاغری بیشتر از حد مجاز استفاده نکنید!

بهترین زمان مصرف قهوه برای لاغری

کافئین در عرض ۱۵ دقیقه پس از مصرف وارد جریان خون شما می‌شود. اوج اثر محرک قهوه ۴۰ تا ۸۰ دقیقه پس از نوشیدن یک فنجان رخ می‌دهد. هنگامی که کافئین وارد جریان خون می‌شود، بدن به روش‌های مختلفی پاسخ می‌دهد. اما کافئین به طور کلی محرک هوشیاری و انرژی است.

به طور مثال فشار خون و ضربان قلب افزایش می‌یابد، ذخایر چربی تجزیه می‌شود و اسیدهای چرب در جریان خون آزاد می‌شوند. در نتیجه بسیاری از افراد احساس انرژی و آمادگی برای یک تمرین عالی می‌کنند. بنابراین برای تاثیر بیشتر قهوه برای لاغری بهتر است آن را قبل از تمرین‌تان بنوشید. در این صورت در زمان ورزش و بعد از آن بیشتری خواهید داشت.

بهترین دوز مصرف قهوه برای بدنسازی

همان‌طور که گفتیم، بهتر است حدود یک ساعت قبل از تمرین، قهوه برای لاغری و بهبود عملکردتان در بنوشید و دوز کافئین را به ازای هر کیلوگرم وزن‌تان زیر ۹ میلی گرم نگه دارید. دوزهای زیاد کافئین می‌تواند عوارض جانبی مانند بی خوابی ایجاد کند.

اگر یک ورزشکار حدود ۶۸ کیلوگرمی هستید، دوز توصیه شده شما تقریباً ۳۴۰ تا ۴۰۹ میلی گرم کافئین برای یک روز ​​است. اگر قبلاً هرگز کافئین مصرف نکرده‌اید، مقدار اولیه توصیه شده آن ۱۳۶ تا ۲۰۴ میلی گرم یا ۲ تا ۳ میلی گرم کافئین به ازای هر کیلوگرم وزن است. یک فنجان قهوه حاوی حدود ۹۵ تا ۱۰۰ میلی گرم کافئین است.

افرادی که باردار هستند یا دارای شرایط پزشکی مانند فشار خون بالا، رفلاکس اسیدی یا حساسیت به کافئین هستند، نباید بدون مشورت با پزشک خود بیش از حد مجاز قهوه برای لاغری بنوشند.

سخن پایانی

قهوه برای لاغری می‌تواند مفید و موثر باشد و تاثیر ورزش و بدنسازی را بیشتر کند؛ به شرط اینکه به اندازه استاندارد مصرف شود و نکات دیگر لاغری و کاهش وزن را هم رعایت کنید. در این صورت علاوه بر چربی سوزی بیشتر، عملکرد شما در ورزش هم افزایش خواهد یافت.

قهوه فوری موکا برای ترک اعتیاد برخلاف تمامی باورهای غلط مثل یک معجزه قطعی و ۱۰۰ درصدی عمل کرده و در کنار ترک اعتیاد در این دوره حساس از ضعف جسمانی نیز جلوگیری کرده و روند درمانی فرد بیمار را نیز تسریع می بخشد.

منابع:

 زمان خوردن قهوه برای لاغری چه موقع است؟

کافئین در عرض 15 دقیقه پس از مصرف وارد جریان خون شما می‌شود. اوج اثر محرک قهوه 40 تا 80 دقیقه پس از نوشیدن یک فنجان رخ می‌دهد. بنابراین بهترین زمان مصرف و تاثیر بیشتر قهوه قبل از از شروع فعالیت است.

 عمل کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. متخصصان لیمومی تمام موادغذایی لازم را در برنامه‌ غذایی‌تان لحاظ کرده‌اند.