اقتصادیکسب و کار جدید

علت پاک شدن مخاطبین گوشی شیائومی

حل مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی سامسونگ

به نقل از smartprix.com برای رفع مشکل عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی سامسونگ به برنامه مخاطبین خود بروید. برنامه را باز کنید و روی سه‌خط افقی بالای سمت چپ بزنید. حالا از بالای پنجره ظاهر شده و درست زیر چرخ دنده گزینه‌ای که در آنجا است را انتخاب کنید. در مثال زیر از قبل All Contacts انتخاب شده و گوشی در حال نمایش تمام مخاطبین است اما در گوشی شما ممکن است گزینه دیگری انتخاب شده باشد.

حالا در پنجره بعدی می‌توانید از میان گزینه‌های مختلف مخاطبین موردنظرتان را انتخاب کنید. اگر حساب گوگل را انتخاب کنید تنها مخاطبینی که در اکانت گوگل دارید نشان داده می‌شوند و به همین ترتیب گزینه‌های دیگر مثل SIM هم فقط مخاطبین سیم‌کارت را نشان می‌دهند.

برای حل مشکل عدم نمایش مخاطبین سیم کارت در گوشی و نمایش تمام مخاطبین گزینه All Contacts را انتخاب کنید.

حل مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی شیائومی

قیمت گوشی شیائومی: علت پاک شدن مخاطبین گوشی شیائومی نیز در بسیاری از موارد مانند سایر گوشی‌های اندروید است. اگر راه‌حل‌های بالا، مشکل شما را حل نکرد، ممکن است تمام مخاطبین را برای نمایش انتخاب نکرده باشید. از برنامه مخاطبین گوگل استفاده می‌کنند و برخلاف سامسونگ برنامه اختصاصی ندارند.

برای همین طریقه حل مشکل پنهان شدن مخاطبین در گوشی شیائومی با گوشی‌های سامسونگ متفاوت است. در برنامه مخاطبین برای آنکه تمام مخاطبین را ببینید باید ابتدا از بالای سمت راست روی اکانت خودتان بزنید.

و گزینه All contacts را انتخاب کنید تا تمامی مخاطبینی که در حساب‌های مختلف دارید نشان داده شود. در حقیقت دلیل حذف نشدن مخاطبین در گوشی شیائومی هم احتمالا همین است چرا که شما ممکن است فقط مخاطبین یک حساب را حذف کنید و آن مخاطب در سایر حساب‌های شما هم باشد.

به همین ترتیب مطمئن شوید دسته درست را هم انتخاب کردید. برای نمایش مخاطبین سیم کارت در شیائومی خود، می‌توانید گزینه SIM card را انتخاب کنید و بعد ببینید مشکل عدم نمایش نام مخاطبین در پیامک شیائومی برطرف شده است یا خیر.

حل مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی هواوی

اگر در گوشی های هواوی با مشکل نمایش ندادن شماره مخاطبین مواجه شدید ممکن است مانند بالا فقط بخشی از مخاطبینتان را در تنظیمات برای نشان داده شدن انتخاب کرده باشید. برای همگام سازی شماره ها در گوشی هواوی دیدن همه مخاطبین، برنامه Contacts را باز کنید و سپس به مسیر Settings > Display preferences بروید.

در اینجا گزینه All contacts را انتخاب کنید تا همه مخاطبین نشان داده شوند.

بازیابی مخاطبین در گوشی شیائومی | تنظیمات مخاطبین در گوشی شیائومی | حذف گروهی مخاطبین در شیائومی

سایر روش های حل مشکل نشان ندادن نام مخاطب در گوشی اندروید

رفع مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی اندروید راه‌حل‌های کلی دارد که صرف نظر از مدل گوشی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اگر با روش بالا مشکل شما حل نشد از روش‌های زیر کمک بگیرید.

 1. ریستارت کردن گوشی

قبل از اینکه روش‌های دیگر را به کار بگیرید، اولین راه‌حل که می‌تواند خیلی از مشکلات را حل کند، ریستارت کردن گوشی است.

 1. بررسی ارتباط اینترنت؛ حل مشکل عدم نمایش مخاطبین گوشی اندروید

برخی اوقات علت پاک شدن مخاطبین گوشی اندروید به ارتباط اینترنت شما برمی‌گردد. اگر اینترنت شما کیفیت قابل قبولی نداشته باشد، پروسه سینک کردن حساب گوگل شما با گوشی و اضافه شدن مخاطبین با موفقیت انجام نمی‌شود.

 1. فعال کردن حالت هواپیما

حالت هواپیما برای حل کردن مشکلات مربوط به شبکه گوشی ابزار کاربردی است. اگر با مشکل نشان ندادن نام مخاطب در گوشی اندروید مواجه هستید ممکن است با فعال و غیرفعال کردن حالت هواپیما بتوانید مشکل را حل کنید.

 1. روشن بودن قابلیت سینک مخاطبین ؛ عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی

در مرحله بعدی مطمئن شوید ویژگی همگام‌سازی مخاطبین در گوشی روشن است. در غیر این صورت آن را فعال کنید و اگر از قبل روشن بود یک بار آن را غیرفعال و دوباره فعال کنید. برای انجام این کار به مسیر Settings > Accounts بروید و روی حساب گوگل خودتان کلیک کنید. همچنین مطمئن شوید گزینه Automatically sync data فعال است.

سپس گزینه Account sync را انتخاب کنید. در صفحه بعدی گزینه مربوط به Contacts را فعال کنید.

اگر از قبل فعال بود، یک بار آن را فعال و دوباره غیرفعال کنید.

 1. حذف کاراکترهای خاص برای حل مشکل پنهان شدن مخاطبین در گوشی اندروید

در برخی مواقع علت پاک شدن مخاطبین گوشی اندروید یا پنهان شدن آن‌ها، استفاده از کاراکترهای خاص است. اگر مشکل شما به تازگی روی داده، به خاطر بیاورید کدام یک از مخاطبین را به تازگی در گوشی ذخیره کردید. آن مخاطب را پیدا و سپس وارد صفحه مربوط به او شوید و اگر در نام مخاطب کاراکترهای خاص مثل $ یا * و % وجود داشت، این کاراکترها را حذف کنید. در غیر این صورت یک بار آن مخاطب را حذف کنید و دوباره اضافه کنید.

همچنین برخی مواقع ممکن است کاراکترهای خاص قابل دید نباشند. در این صورت می‌توانید تمام مخاطبین را با یک فایل CSV به خودتان کنید و سپس فایل را باز کنید و ببینید کدام یک از مخاطبین کاراکتر خاص دارد و همان مخاطب را از گوشی حذف کنید.

 1. حافظه را بررسی کنید

اگر هنگام همگام‌سازی مخاطبین با پیام Can’t update contact مواجه می‌شوید، به احتمال فراوان مشکل از حافظه است. گوگل به هر حساب اجازه آپلود 25 هزار مخاطب یا به اندازه 20 مگابایت داده را می‌دهد و ممکن است شما از این حد فراتر رفته باشید. برای حل مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی، مخاطبین اضافی را حذف کنید.

 1. حالت ذخیره سازی باتری را خاموش کنید

این حالت به گونه‌ای طراحی شده تا برای ذخیره نیروی باتری بسیاری از قابلیت‌های گوشی از جمله همگام‌سازی مخاطبین را غیرفعال کند. اگر این حالت فعال است ممکن است مخاطبین شما به درستی همگام‌سازی نشوند. نحوه دسترسی به تنظیمات این بخش برای هرگوشی اندرویدی متفاوت است اما در بیشتر گوشی‌ها می‌توانید آن را در مسیر Settings > Battery > Battery Saver پیدا کنید.

در گوشی‌های سامسونگ این قابلیت در مسیر Settings > Device Care > Battery > Power Mode قابل دسترس است.

 1. به برنامه مخاطبین اجازه دسترسی به دادهها در پس زمینه را بدهید

راه حل بعدی برای مشکل پنهان شدن مخاطبین در گوشی اندروید این است که به برنامه مخاطبین دسترسی به داده‌ها در پس‌زمینه را بدهید. برای انجام این کار به فهرست اپلیکیشن‌های گوشی بروید و برنامه مخاطبین را انتخاب کنید. در صفحه برنامه روی Mobile data & Wi-Fi یا Data usage بزنید.

در صفحه بعدی گزینه Background data را فعال کنید.

 1. برنامه مخاطبین را آپدیت کنید

ممکن است در برخی مواقع مشکل از خود برنامه مخاطبین گوگل باشد. به خصوص اگر به جای برنامه پیش‌فرض گوشی از آن استفاده می‌کنید. برای حل هر مشکلی که ممکن است از این برنامه باشد به گوگل‌پلی بروید و آخرین نسخه آن را روی گوشی نصب کنید. در همه حال بهتر است برای پیشگیری از مشکل عدم نمایش نام مخاطبین گوشی، این برنامه را همیشه بروز رسانی کنید.

 1. پاک کردن کش ؛ پنهان شدن مخاطبین در گوشی اندروید

بسیاری از کاربران با می‌توانند مشکل را حل کنند. با این کار مخاطبین شما پاک نمی‌شوند اما برای احتیاط بهتر است از آن‌ها با یک فایل CSV پشتیبان بگیرید و فایل CSV را در گوگل درایو یا کامپیوتر ذخیره کنید. همچنین حواستان باشد که اشتباهی کش و دیتا برنامه Contacts Storage که یک برنامه سیستمی است را پاک نکنید چرا که با این کار مخاطبین خود را از دست می‌دهید.

برای پاک کردن کش و دیتا برنامه مخاطبین به مسیر Settings > Apps > Contacts > Storage بروید.

ابتدا گزینه Clear cache را انتخاب کنید.

سپس یک بار گوشی را ریستارت کنید و ببینید مشکل برطرف شده یا خیر. در غیر این صورت دوباه به همین مسیر برگردید و این بار Clear data یا Clear storage را بسته به گوشی خود انتخاب کنید.

 1. ساعت و زمان گوشی را چک کنید ؛ علت پاک شدن مخاطبین گوشی اندروید

برخی اوقات اگر ساعت و تاریخ گوشی به درستی تنظیم نشده باشند ممکن است مشکلاتی برایتان پیش بیاید. برای حل مشکل و بروز رسانی لیست مخاطبین گوشی، ساعت و تاریخ درست را در مسیر Settings > System > Date & time تعریف کنید.

 1. حذف حساب گوگل

آخرین راه حل، حذف کردن حساب شما از گوشی است. به مسیر Settings > Passwords & Accounts بروید و حساب خودتان را انتخاب کنید.

حالا گزینه Remove account را انتخاب کنید تا حساب شما از گوشی حذف شود. پس از حذف حساب از گوشی، دوباره از بخش Accounts وارد حساب خود شوید و ببینید با این روش مشکل نشان ندادن نام مخاطب در گوشی اندروید شما رفع شده است یا خیر

منبع : mobiledokan.com