اقتصادیکسب و کار جدید

مشکلات بعد از تعویض ال سی دی گوشی چیست؟

صفر تا صد تعویض تاچ و ال سی دی گوشی موبایل

تاچ و ال سی دی گوشی موبایل به علت ضربه پذیر بودن و حساسیت بالای آن یکی از پر مصرف ترین قطعات حوزه تعمیرات موبایل است.

در ادامه تمام نکات مهم وسوالات کاربران در مورد تعویض تاچ و ال سی دی را برای شما شرح داده ایم. با همراه باشید.

تاچ چیست و چگونه کار میکند؟

در زیر گلس محافظ که شامل لایه ای بسیار نازک و شفاف حساس به فشار و ضربه است وجود دارد. که بین گلس و ال سی دی قرار گرفته. و می تواند دقیقا محل هایی که کاربر با انگشت لمس می کند تشخیص دهد. و اگر حذف شود لمس دستگاه به خوبی کار نمی کند.تعویض این قسمت به باز کردن کامل گوشی نیازی نیست.

البته قابل ذکر است که تاچ یا صفحه لمسی در موبایل و تبلت بخشی از دستگاه است که روی صفحه نمایشگر قرار می گیرد و دستورات لمسی را به برد اصلی منتقل می کند. همه ما تاچ را میشناسیم و در طول روز با صفحه لمسی گوشی مان بارها ضربه میزنیم تا آیکونی را انتخاب کنیم.درست همان بخش شفاف شیشه ای که روی نمایشگر قرار دارد و معمولا آن را یک قطعه جدا به حساب نمی آوریم، همان تاچ است.

بصورت کامل تر و تخصصی تر میتوان گفت یک شیشه شفاف که روی نمایشگر قرار گرفته، کل سطح آنرا میپوشاند و مختصات محل لمس شده را به CPU منتقل میکند تا CPU با توجه به برنامه ای که به آن دسترسی دارد درباره نقطه لمس شده توسط شما تصمیم بگیرد.

پس درواقع خود تاچ هیچ ارتباطی با صفحه نمایش ندارد و فقط روی آن قرار گرفته است. مختصات را به پردازشگر منتقل کرده و این CPU است که درباره همه چیز تصمیم میگیرد.(صفحه نمایش هم اطلاعات و دستورات را از CPU دریافت میکند)

دلایل کار نکردن وهنگ کردن تاچ گوشی

  1. رسیدن رطوبت به گوشی ، ضدعفونی کردن موبایل ،آبخوردگی موبایل
  2. وارد شدن ضربه به گوشی
  3. استفاده و نصب تاچ و ال سی دی غیر اصلی
  4. بروز مشکلات نرم افزاری ، بی دقتی و نصب برنامه های مخرب و بد افزارها ، ویروسی شدن گوشی
  5. پاره شدن فلت تاچ  که بر اثر باز شدن گوشی توسط افراد غیرمتخصص رخ میدهد .

متاسفانه تاچ ال سی دی گوشی های موبایل به شدت در برابر ضربه حساس بوده وبصورت شکننده عمل می‌کند، به همین دلیل در 90 درصد مواقع افتادن موبایل از دست شما باعث آسیب دیدن تاچ و ال سی دی گوشی شما میشود.

ضد عفونی تاچ ال سی دی با دستمال مرطوب

در برخی شرایط ممکن است این علائم حتی قبل از وارد شدن ضربه به گوشی و به صورت خودکار در دستگاه به وجود آیند و به نوعی از احتمال خرابی ال سی دی در آینده نزدیک خبر دهند.

ال سی دی چیست؟

به مجموعه ای که در زیر شیشه صفحه نمایش با الگوهای خاص قرارگرفته و وظیفه نمایش محتوای گوشی شامل  تصویر و رنگ هارا به عهده دارد.که از چندین نوع تشکیل میشود. که در ادامه مقاله انواع آن را برای شما  شرح میدهیم. برای تعمیر این قسمت بر خلاف قسمت های قبلی به باز کردن گوشی نیاز است.

تاچ وال سی دی گوشی موبایل

چند نوع السیدی در بازار موجود است که لازم است هر کسی درباره آنها اطلاعاتی هر چند کوتاه داشته باشد تا بتواند انتخاب درستی جهت تعمیر و یا تعویض تاچ و السیدی داشته باشد. موبایل0913 در تلاش است تا بهترین خدمات را درزمینه تعمیرات تخصصی موبایل همچنین تعویض تاچ و السیدی گوشی به شما مشتریان عزیز ارائه کند. به همین دلیل در ادامه مقاله انواع السیدی ها را برای شما شرح داده ایم . با موبایل0913 همراه باشید.

انواع السیدی ها

السیدی های ای سی دار

این ال سی دی از کیفیت پایین تری برخوردار است و به نوعی می‌توان آن را ال سی دی کپی نام برد . قیمت ال سی دی آیسی دار تقریباً نصف قیمت ال سی دی شرکتی می باشد. این مدل صفحه نمایش به OLED نیز در بازار معروف است که در برخی مدل ها صفحه نمایش آن مقداری از نمونه اصلی آن کوچکتر است.

ال سی دی آیسی دار کپی

السیدی روکاری

این مدل ال سی دی در گوشی های موبایل و تبلت ها بهترین مدل ممکن می باشند ال سی دی روکاری به این دلیل بهترین نوع ال سی دی میباشد که از روی خود گوشی موبایل یا تبلت باز شده است و کاملاً مطمئن  هستید که نمونه السیدی آن اصل میباشد.

این مدل از صفحه نمایش ها فلت و ال سی دی اورجینال است و تعویض نشده و کاملا فابریک می باشد. با این نوع السیدی شما هیچ افت کیفیتی را حس نمیکنید. قیمت این نوع السیدی ها ارزان نیس حتی گاهی اوقات هم گران تر از انواع دیگر ال سی دی ها میباشد.

ال سی دی روکاری

موبایل0913 السیدی های روی کار را برای  شما کاربران عزیز پیشنهاد میکند.

السیدی های شرکتی

السیدی های شرکتی یا اصلی مدل دیگری از ال سی دی ها است. این نوع ال سی دی همان طور که از اسمش پیداست اصلی و ساخته خود شرکت می باشد و کیفیتی کاملاً  مشابه ال سی دی خود گوشی موبایل یا تبلت را دارد و تفاوت آن با روکاری در این است که روکاری از خود گوشی باز شده است اما شرکتی توسط شرکت مد نظر به صورت جدا تولید و تهیه شده است.

قیمت السیدی شرکتی نسبت به دیگر ال سی دی ها گران تر است. اگر بخواهیم به شما السیدی با کیفیت معرفی کنیم ابتدا شرکتی و روی کار سپس آی سی دار را پیشنهاد میکنیم . اما هستند کسانی که بخاطر هزینه کمتر السیدی های کیفیت پایین را انتخاب میکنند.

ال سی دی شرکتی

از کجا بفهمیم تاچ شکسته یا السیدی؟

در برخی شرایط ممکن است بعد از تعویض تاچ و ال سی دی با مشکلات عجیبی رو به رو شوید. برای مثال ممکن است موبایل اصلا روشن نشود یا روشن شود ولی محتوای عجیب و بی‌کیفیتی روی صفحه نمایش ایجاد گردد. یا امکان ریستور اطلاعات دستگاه وجود نداشته باشد!  در این مطلب اختصاصی قصد داریم به آموزش رفع مشکل درست کار نکردن گوشی ها بعد از تعویض ال سی دی بپردازیم. در این راستا مشکلات رایجی را نام خواهیم برد که بعد از تعویض تاچ و السیدی ها ممکن است رخ دهند. و سپس راه حل رفع آن ها را ارائه خواهیم کرد.

قابل ذکر است نشانه های مختلفی می‌توانند از خراب شدن تاچ و ال سی دی گوشی شما خبر دهند. همیشه در نظر داشته باشید که تاچ السیدی گوشی به گونه‌ای است که اگر خراب شود یا اختلالی در عملکرد آن به وجود آید، کاربر خیلی زود متوجه آن خواهد شد چون عملا تمام تعامل کاربر با گوشی از طریق صفحه نمایش یعنی همان تاچ و السیدی گوشی انجام می‌شود. و بروز کوچک ترین مشکل در این مورد قابل رویت و درک خواهد بود. موارد زیر اصلی ترین نشانه های خراب شدن ال سی دی گوشی های موبایل خواهند بود:

رویت شکستگی روی صفحه نمایش

مشخصا زمانی که روی صفحه نمایش گوشی شکستگی به وجود آید. متوجه این موضوع می شویم که این قطعه دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر دارد. در اینجا بحث کمی پیچیده می‌شود و ممکن است به دو شیوه تعمیر LCD گوشی قابل انجام باشد. اگر السیدی  در این شرایط آسیب ببینند و تصویر نباشد شما ملزم به تعویض کامل تاچ و السیدی می‌شوید. و اگر تصویر و نمایش تصاویر سالم باشد و فقط شیشه روی LCD آسیب ببیند، مشکل با برطرف خواهد شد.

شکستن شیشه یا گلس ال سی دی

زمانی که تاچ شما کار نمیکند :

گاهی کار نکردن تاچ گوشی یا بروز اختلال و تاخیر در عملکرد تاچ یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی تاچ السیدی گوشی های مختلف است. البته برای اینکه مطمئن شوید مشکل به وجود آمده با باگ های نرم افزاری ارتباط ندارد توصیه می‌کنیم یک بار گوشی را ریست فکتوری یا فلش کنید. اگر مشکل همچنان وجود داشت، مطمئن باشید تاچ یا دیجیتایزر مشکل پیدا کرده. و به زودی ملزم به تعویض کامل تاچ ال سی دی خواهید شد.

زمانی که صفحه نمایش گوشی یا ال سی دی شما کار نمیکند:

روشن نشدن صفحه نمایش گوشی همیشه مستقیما دلیلی مبنی بر خراب شدن تاچ و ال سی دی نخواهد بود. و در برخی شرایط می‌تواند ناشی از بروز اختلال در عملکرد قطعات برد و مدارهای آن، مدار پاور و شارژ،آی سی لایت گوشی، باتری و غیره باشد. اما در خیلی از مواقع هم روشن نشدن صفحه ناشی از میباشد. و در این حالت کاربر ملزم به تعویض کامل مجموعه تاچ ال سی دی می‌شود.

بخشی از صفحه نمایش شما سیاه میگردد:

 سیاه شدن بخشی از صفحه نمایش نشان می‌دهد. که این بخش از ال سی دی گوشی سوخته و نمی‌تواند محتوای لازم را ارائه کند. در اینگونه شرایط هم تنها راه حلی که پیش رویتان قرار می‌گیرد تعویض کامل تاچ ال سی دی خواهد بود. پس سیاه شدن صفحه نمایش را هم به عنوان یکی دیگر از نشانه ها و علایم خرابی ال سی دی اسمارت فون ها به خاطر داشته باشید.

سیاه شدن و تغییر رنگ ال سی دی

 

به وجود آمدن سایه روی ال سی دی و سو سو زدن صفحه نمایش:

 یکی دیگر از مشکلات رایجی که بعد از تعویض تاچ و السیدی گوشی هایی بخصوص ایفون رخ می‌دهد. مربوط به نمایش عجیب تصاویر و سایه زدن آن ها می‌شود. که در برخی شرایط هم با سو سو زدن همراه است. در این شرایط عموما صفحه نمایش گوشی اصلا محتوای مناسب و با کیفیتی را نشان نخواهد داد. و این مسئله در همان اولین مرحله تعویض ال سی دی و روشن کردن آن قابل درک خواهد بود.

سو سو زدن صفحه نمایش ممکن است ناشی از خرابی باتری یا فلت ال سی دی یا کانکتور ال سی دی هم باشد که با هزینه کم قابل تعمیر است.

بیشتر بخوانید :

اما در گوشی های اپل و آیفون های این شرکت هم این مشکل دیده شده است. سو سو زدن صفحه نمایش ممکن است در عملکرد و استفاده شما از گوشی اختلالی ایجاد نکند. اما یکی از اصلی ترین نشانه های خراب شدن ال سی دی خواهد بود. زمانی که این حالت در صفحه نمایش گوشی رخ می‌دهد ممکن است هر لحظه ال سی دی آن بسوزد. پس این مسئله را به عنوان یکی دیگر از نشانه های اصلی معیوب بودن ال سی دی گوشی در نظر بگیرید.

به وجود آمدن هاله یا خطوط رنگی روی صفحه نمایش و هنگ کردن آن :

در برخی شرایط دیده شده که بعد از تعویض تاچ ال سی دی آیفون و روشن کردن آن، گوشی چند لحظه درست کار می‌کند. اما بعد از چند ثانیه صفحه نمایش آن هنگ می‌کند و خطوط عجیبی روی آن نمایان می‌شود. این خطوط ممکن است به گونه‌ای نمایان شوند که صفحه نمایش گوشی قابل استفاده هم باشد. و یا در سمت مقابل کاملا منجر به هنگ کردن دستگاه شوند. و کاربر را ملزم به فورس ریست کردن گوشی کنند.

راه حل

عموما درست جا نزدن کانکتور ال سی دی و تاچ آیفون منجر به بروز این مشکل می‌شود. اگر مشکل یک بار رخ دهد. و بعد از آن دیگر آیفون روشن نشود. به احتمال خیلی زیاد کانکتور ال سی دی و تاچ آیفون از روی سوکتش جدا شده است. اگر هم آیفون روشن شود و در بازه های زمانی مختلف این مشکل به وجود آید. احتمالا کانکتور تاچ و السیدی شل روی سوکتش نصب شده است. برای رفع مشکل درست کار نکردن آیفون در این شرایط کافیست. کانکتور تاچ و ال سی دی را از روی سوکتش جدا کرده و مجددا نصب نمایید.

امروزه مشکلاتی که مربوط به تاچ گوشی می باشد. از جمله مهمترین و اصلی ترین مشکلاتی می باشد که افراد با آن مواجه هستند. هر روزه افراد با تاچ گوشی کار می کنند. و فعالیت های خود را از این طریق انجام می دهند. بنابراین باید این بخش از گوشی به بهترین نحو ممکن کار خود را انجام دهد.

به طور کلی شما باید بدانید کار نکردن این بخش از گوشی دو دلیل اصلی دارد. یکی از مهمترین دلایل آن نرم افزاری است و دلیل دیگری که اهمیت زیادی دارد. سخت افزاری می باشد در این مقاله راه حل های مناسبی معرفی می شود. تا از تعویض تاچ و السیدی و هزینه های زیاد جلوگیری کنید.

برای مطالعه علت خط خط شدن السیدی گوشی+راه حل آن کنید.

عملکرد نادرست تاچ و از کار افتادن تاچ و السیدی در بازه زمانی های مختلف :

در برخی شرایط دیده شده که بعد از تعویض تاچ ال سی دی آیفون عملکرد آن در بازه های زمانی مختلف دچار اختلال می‌شود. این اختلال به گونه‌ای است که در برخی شرایط صفحه نمایش گوشی به خوبی کار می‌کند. و در برخی شرایط دیگر در زمان های تصادفی نمایشگر دستگاه هنگ کرده. و در قبال دستورات کاربر هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهد. در اغلب موارد زمانی که یک مشکل این چنینی در آیفون رخ می‌دهد، خود تعمیرکار هم متوجه آن نمی‌شود. چون او بعد از تعویض تاچ و السیدی آیفون برای مدت زمان کوتاهی آن را تست می‌کند. و سپس دستگاه را آماده تحویل خواهد کرد. اما زمانی که مشتری آیفون را به خانه می‌برد و چند ساعت پیاپی از آن استفاده می‌کند. مشکل مورد نظر نمایان می‌شود. اما چطور می‌توان این مشکل عجیب را رفع کرد؟

راه حل

در اغلب موارد بروز این مشکل با باگ نرم افزاری ارتباط دارد . که بعد از تعویض تاچ ال سی دی آیفون رخ می‌دهد. بنابراین برای رفع آن توصیه می‌کنیم ابتدا از اطلاعات آیفون بکاپ تهیه کنید. و سپس آن را فکتوری ریست نمایید و تمام اطلاعات گوشی را حذف کنید. بعد از اینکه گوشی به حالت اولیه راه اندازی شد. مجددا اطلاعات خود را از طریق آیتیونز یا آیکلود ریستور کنید. در اغلب موارد مشکل با انجام این کار برطرف می‌شود. اگر مشکل درست کار نکردن آیفون با انجام این کار رفع نشد. مراحل تعویض تاچ ال سی دی باید مجددا تکرار شوند.

اگر تاچ گوشی عملکرد درستی ندارد و دستورات لمسی شما را به درستی اجرا نمی‌کند. احتمالا لایه مربوط به حسگر فشار مجموعه تاچ و ال سی دی دچار مشکل شده. و به طور دقیق نمی‌تواند محل انگشت شما را تشخیص دهد. بنابراین این موضوع هم از دیگر نشانه های خرابی السیدی گوشی های موبایل است . که متاسفانه فقط با تعویض کامل تاچ ال سی دی گوشی رفع خواهد شد.

در گوشی های ایفون و سامسونگ تاچ و ال سی دی با هم ادغام شده اند.پس وقتی تاچ و یا ال سی دی در این گوشی ها بشکند ، نمی توان یکی از آنها را تعویض کرد. چون که بهم چسبیده اند و جدا کردن انها ازهم کار ساده ای نیست.پس باید کل مجموعه تعویض شود.

مشکلات بعد از تعویض تاچ و ال سی دی گوشی سامسونگ

احتمالاً بارها شنیده و دیده‌اید که ال سی دی گوشی سامسونگ شکسته شده است. این امر در  بیشتر موارد با ناراحتی‌های بسیاری برای کاربران و مخاطبان دنیای تکنولوژی و دیجیتال همراه می‌باشد؛ چرا که از سویی موبایل‌ها تأثیر بسیار زیادی در زندگی ما انسان‌ها داشته‌اند.

از سوی دیگر نیز، برند سامسونگ یکی از برندهای معتبر در دنیا محسوب می‌شود. و با تعویض قطعات آن در صورت فیک بودن آن‌ها ممکن است گوشی را با مشکلاتی مواجه کند. موبایل‌ها برای تبدیل دنیای مدرن ما انسان‌ها به دهکده جهانی و نزدیک کردن ما به هم نقش بسیار پر رنگی را ایفا کرده‌اند. به گونه‌ای که بدون موبایل ارتباطات‌مان قطع می‌شود و نمی‌توانیم حتی چند روزی بدون موبایل روزگارمان را سپری کنیم.

همچنین شغل بسیاری از ما انسان ها ترکیبی از موبایل + اینترنت است. بنابراین در صورت بروز مشکل برای موبایل و تاچ و السیدی گوشی ، حتی ممکن است کارمان را از دست بدهیم.

بر این اساس است که دسترسی به سازمان یا شرکتی معتبر ، که بتوان قطعات اصل و با کیفیت را دریافت کرد یک نیاز اساسی و لازم به نظر می‌آید. خرابی السیدی گوشی جزو متداول‌ترین مشکلاتی است که ممکن است برای گوشی شما رخ بدهد پس با ما همراه باشید تا معتبرترین استارت آپ خدمات خرید و تعویض ال سی دی گوشی را به شما معرفی کنیم.

عمده ترین مسئله بعد از تعویض تاچ و ال سی دی گوشی های سامسونگ

همان‌گونه که اشاره کردیم شکستن تاچ و ال سی دی سامسونگ یکی از بیشترین مشکلاتی است. که کاربران در سراسر دنیا با آن دست به گریبانند. حتی گلس‌های سرامیکی هم باعث نشده‌اند که ال سی دی گوشی از شکسته شدن در امان بماند. حال مشکل به همین‌جا ختم نمی‌شود. هنگامی که تاچ و السیدی گوشی سامسونگ خود را تعویض می‌کنید با چند مسئله ممکن است مواجه شوید:

تاچ و ال سی دی غیر اصل :

احتمالاً برایتان پیش آمده باشد ، که برای خرید تاچ و ال سی دی گوشی سامسونگ به فروشگاه خدمات موبایل سر زده باشید. یکی از نگرانی‌های دائمی کاربران تاچ و ال سی دی سامسونگ فیک بودن است.

در مرکز پس از تعویض تاچ وال سی دی به شما گارانتی و فاکتور معتبر ارائه می شود تا از بابت اصالت قطعه مطمئن شوید.

قیمت گران تاچ و ال سی دی :

امروزه با آنلاین شدن کسب و کارها هر فروشگاهی ، برای عرضه خدمات و محصولات خود قیمت‌های متفاوت و رقابتی را عرضه می‌کنند. و همین امر باعث شده که کاربران دچار سردرگمی شوند. که قیمت واقعی کدام است و به کدام اعتماد کنند.

و در نهایت مهم‌ترین مسئله، مشکلاتی است که بعد از تعویض تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ پیش می‌آید. در برخی موارد مشاهده شده که گوشی سامسونگ بعد از تعویض تاچ و ال سی دی مرتبا هنگ می‌کند. و دسترسی کاربر برای لحظاتی به گوشی خود قطع می‌شود. و در حالت کلی عدم هماهنگی بین تایپ و سرعت نوشتاری. حساسیت بالای تاچ به گرما و سرما و عدم انجام کار درست،کارنکردن اثرانگشت در گوشی های که حسگر در زیر ال سی دی قرار دارد از جمله مواردی است که بعد از تعویض تاچ و ال سی دی گوشی سامسونگ ممکن است رخ بدهد.

کد تست سامسونگ برای بررسی سلامت تاچ و ال سی دی

کد تست سامسونگ یک قابلیت کاربردی میباشد. شما میتوانید جهت بررسی سالم بودن قسمت های مختلف گوشی مانند: صفحه نمایش، تاچ، اسپیکر، ویبره، دوربین، سنسور و … گوشی از این کد استفاده کنید. می توانید با استفاده از این کد با دقت سلامت یک گوشی را بررسی کنید. کد تست گوشی سامسونگ به شما این امکان را می دهد. که در هنگام خرید یک گوشی کارکرده همه قسمت های آن را کاملا تست کنید.

برای آشنایی با این ویژگی در ادامه مطلب همراه ما باشید.

کد تست گوشی سامسونگ

در ابتدا کد #*0#* را شماره‌گیری کنید.

 

با شماره‌گیری کدبالا وارد منوی زیر می‌شوید.

 

در صفحه باز شده تعداد زیادی کلید قابل انتخاب برای تست گوشی وجود دارد. که یک به یک توضیح خواهیم داد.

تست صفحه نمایش(السیدی) گوشی سامسونگ

Red ,Green ,Blue (آبی،سبز،قرمز): با زدن هر کدام از دکمه‌ها صفحه نمایش به رنگ آبی یا سبز یا قرمز درآمده، و می‌توانید از وجود پیکسل سوخته و همچنین ناکارآمدی بخشی از صفحه نمایش مطلع شوید.

تست اسپیکر

Receiver: این دکمه برای تست گیرنده تماس (صدای اسپیکر تماس گیرنده) بالای صفحه نمایش است . و با تولید صدای بلند (نویز) متوجه سلامت آن خواهید شد.

تست ویبره

Vibration: موتور ویبره گوشی (موتور لرزشی) را تست می‌کند.

تست روشنایی

Dimming: این گزینه برای توانایی تشکیل سه رنگ آبی، سبز و قرمز با حداقل و حداکثر کنتراست (روشنایی) است. با لمس صفحه نمایش، نور زمینه با طیف سه رنگ مشخص شده باید حداقل و حداکثر شود.

تست دوربین

mega cam:شما می توانید برای تست عملکرد مربوط به دوربین گوشی موبایل خود، بر روی گزینه تست دوربین کلیک کرده و سپس اقدام به عکسبرداری نمایید.

توجه داشته باشید که اگر گوشی تان هنگام عکسبرداری فلش زد، می توانید نتیجه بگیرید که دوربین گوشی سالم بوده و کارایی لازم را دارد.

تست سنسور

sensor:شما می توانید با کلیک بر روی سنسور، حسگرهای مربوط به گوشی موبایل های سامسونگ، شاهد یک سری از ارقام و اعداد باشید که سر درآوردن از این ارقام برای شما کار مشکلی خواهد بود. اما نیازی نیست که با مفهموم این اعداد آشنا شوید.

به زبان ساده تر این اعداد نشان دهنده مشخصات مربوط به حسگر گوشی موبایل تان بوده و شما می توانید با چرخاندن گوشی تان، شاهد تغییر اعداد مربوط در صفحه ی نمایشگر باشید. اگر هنگام حرکت دادن گوشی، ارقام موجود بر روی صفحه تغییر کند، نشان دهنده سالم بودن سنسورها یا حسگرهای مربوط به گوشی موبایل تان می باشد.

در غیر اینصورت می توانید نتیجه بگیرید که حسگرهای گوشی موبایل تان خراب شده است.

تست تاچ

tuch:شما می توانید با کلیک بر روی گزینه تاچ، وارد یک برنامه تست تاچ گوشی موبایل های سامسونگ شوید که آیکون مربوط به این گزینه، تعدادی مربع بوده که شبیه پنجره باز در کنار یکدیگر قرار دارند.

حال می توانید هر یک از این مربع ها را به شکل جداگانه لمس نمایید تا رنگ مربوط به این مربع ها رنگ سبز تبدیل شود. اگر تمام مربع ها به رنگ سبز تغییر یافتند، می توانید نتیجه بگیرید که لمس و تاچ گوشی موبایل تان سالم می باشد

باز شدن چسب ال سی دی گوشی

ممکن است بعد از تعویض ال سی دی و پس از مدتی استفاده متوجه شوید از حاشیه ال سی دی نور می آید و ال سی دی از حاشیه خود فاصله پیدا کرده است.

علت این مشکل از بی کیفیت بودن چسب ال سی دی یا کم زدن چسب موقع تعویض ال سی دی است. البته گاهی تعمیرکار کار خود را به درستی انجام داده است ولی کاربران با ضدعفونی کردن توسط الکل

منبع : آموزش تعمیرات موبایل