عمومیکسب و کار جدید

گواهی اشتغال به کار برای اخذ ویزای توریستی ژاپن باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 گواهی اشتغال به کار برای اخذ ویزای توریستی ژاپن باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

به نقل از japandeluxetours.com ویزا نوعی اعتبار است، اعتباری برای ورود به کشورهای دیگر. اگر قصد سفر یا اقامت در کشوری را دارید حتما می‌بایست قبل از ورود به آن کشور نسبت به اخذ ویزای آن کشور اقدام نمائید. معمولا ویزا در انواع مختلف و در مدت زمان های محدودی ارائه می‌شود. نوع ویزا و مدت آن بستگی به قوانین و مقررات هر کشوری دارد. یکی از مهمترین و محبوب ترین ویزاهای ارائه شده توسط هر کشوری ویزای توریستی است. ویزای توریستی کوتاه مدت بوده و فرد دارای ویزای توریستی معمولا در بازه زمانی مشخصی می‌تواند یک بار وارد خاک کشور مقصد خود بشود و در این مدت بسیاری از اختیارات شهروندی را مانند اجازه کار و تجارت یا تحصیل (بیش از 3 ماه) را ندارد. البته در شرایط برخی کشورها مانند کانادا ممکن است ویزای توریستی فرد اعتبار طولانی مدت داشته باشد و وی اجازه چندین بار ورود و خروج به این کشور را داشته باشد. اصولا ویزا از طرف سفارت خانه‌ها یا کنسولگری هر کشوری ارائه می‌شود. برای اخذ ویزای توریستی کشورهایی چون استرالیا، کانادا و … شرایطی چون تمکن مالی و اطمینان دادن به مسئولین سفارت خانه (آفیسر) برای بازگشت مسافر به کشور خودش بسیار حائز اهمیت هستند. برای این رفع حساسیت‌هایی چون موارد ذکر شده فوق که بسیار مورد توجه سفارت‌ها می‌باشد، از ضمانت‌های بانکی، ارائه بلیط رفت و برگشت به سفارت خانه و … در برخی موارد متواند موثر باشد.

در ادامه به شرح بیشتر این دسته از ویزا و همچنین بررسی شرایط اخذ ویزای توریستی برخی کشورها می پردازیم.

 برای رزرو تور ژاپن کلیک کنید .داشتن پاسپورت و مدارک هویتی معتبر، مبتلا نبودن به بیماری (به ویژه بیماری‌های واگیردار)، نداشتن سوء پیشینه و یا سابقه مشکلات مهاجرتی، داشتن تمکن مالی برای هزینه‌های سفر و بازگشت از آن، ارائه پرونده‌ای قوی جهت متقاعد کردن مسئول سفارت در مورد بازگشت حتمی به کشور خود پس از پایان موعد مقرر و داشتن دعوتنامه (برای برخی از کشورها) برخی از شرایط عمومی برای دریافت ویزای توریستی هستند. ممکن است که هر کشوری برای ویزای توریستی خود شرایط ویژه‌ای نیز داشته باشد که در هنگام اقدام شامل حال شما گردد.

 برای درخواست ویزای توریستی ارائه برخی از مدارک الزامی است، مانند:

برخی از کشورها ممکن است مدارک بیشتری چون گواهی سلامت، ترجمه مدارک، انگیزه‌نامه، سند مالکیت و … تقاضا کنند.

 پاسپورت یک سند حاوی اطلاعات شخصی شما (مانند شناسنامه) می‌باشد که نشان می‌دهد شما دارای تابعیت یک کشور هستید و مدرکی است که در همه کشورهای دنیا معتبر و شناخته شده است. داشتن پاسپورت نشان‌ دهنده آن است که شما در صورت ممنوع‌الخروج نبودن، را دارید اما این لزوما به معنای اجازه ورود به کشور دیگر نیست. چرا که پاسپورت هر کشور صرفا اجازه ورود به برخی کشورها را بدون ویزا می‌دهد. برای مثال پاسپورت یک کشور ممکن است اجازه سفر بدون ویزا به بیش از 160 کشور را داشته باشد و یا پاسپورت کشور دیگری این رقم را حتی به کمتر از 50 یا 30 کشور محدود نماید.

در اینجاست که تفاوت بین پاسپورت و ویزا از جمله ویزا توریستی مشخص می‌شود؛ بعبارتی برای ورود به کشوری که برای پاسپورت کشورتان نیاز به ویزا باشد، باید برای اخذ ویزای آن کشور اقدام نمایید و در صورت اخذ آن، ویزای کشور مورد نظر در پاسپورت شما بصورت الکترونیک یا کاغذی درج میگردد. سپس با داشتن پاسپورت بعلاوه ویزا کشور مقصد ، بترتیب اجازه خروج از کشورتان و ورود به خاک کشور مورد نظر را خواهید داشت.

فرم درخواست ویزای ژاپن | قیمت ویزای ژاپن | نمونه گواهی اشتغال به کار انگلیسی برای سفارت کانادا

البته ویزای دیگری تحت عنوان ویزا نیز وجود دارد. در سفرهایی که پرواز مستقیم از مبدأ به مقصد ندارد و در نتیجه ناچار به تعویض هواپیما در دو یا چند مقصد بین راهی هستید، برخی کشورها شما را ملزم به دریافت ویزا در فرودگاه می‌کنند. داشتن این ویزا صرفا بدین معنی است که شما باید فقط در محیط فرودگاه آن کشور تا سوار شدن به هواپیما بعدی خود باقی بمانید و اجازه خروج حتی یک دقیقه از درب فرودگاه را ندارید.

 همانطور که از نام آن مشخص است، برای اخذ این نوع ویزای توریستی که برای اکثر کشورهای جهان صادق است، باید قبل از خروج  و در کشور مبدأ اقدام نموده و در صورت موفقیت به اخذ ویزا می‌توانید به کشور مورد نظر سفر نمایید. این نوع صدور ویزا خود دو حالت دارد: یکی بصورت حضوری با مراجعه به سفارت برای ارائه مدارک، مصاحبه، انگشت‌نگاری و… و دیگری صدور الکترونیک که بدون نیاز به مراجعه حضوری بوده که درحال حاضر برخی کشورها از این سیستم پشتیبانی می‌کنند.

در این مورد شما بدون نیاز به دریافت ویزای توریستی کشور مقصد پیش از سفر، صرفا با داشتن پاسپورت معتبر، به کشور مقصد سفر می‌نمایید و برای شما در همان فرودگاه مقصد در صورت نبود مشکل خاصی ویزا صادر می‌گردد. برای مثال برای ایرانیان سفر به لبنان یا جمهوری آذربایجان و همچنین بیش از 20 کشور دیگر از طریق صدور ویزا در فرودگاه مقصد امکان‌ پذیر است.

 ویزاهای توریستی دارای مدت اعتبار محدودی هستند (اکثرا 90 روز مانند ) و گاهی متفاوت و کمتر در برخی کشورها؛ برای مثال اعتبار ویزا دبی برای ایرانیان 14 روز است. همچنین پس از اتمام اعتبار ویزا، در تقریبا همه موارد امکان اخذ بلافاصله‌ی ویزای مجدد وجود ندارد و بنا به قانون هر کشور، مدت زمانی طبق آنچه که اعلام می‌شود را می‌بایست تا اقدام مجدد صبر نمایید؛ مگر در مواردی استثنائی.

شما با ویزای توریستی صرفا می‌توانید در کشور مقصد اقامت موقت تا مدت اعتبار آن داشته باشید. حال می‌توانید گشت و گذار نمایید و توریست باشید یا با اقوام و آشنایان خود در آن کشور ملاقات کنید یا اصلا هیچ کاری نکنید. اما بدانید اجازه کار یا تحصیل ندارید.

 کانادا کشوری پهناور با محیط زیست بکر و زیبا از جمله مقاصد محبوب مردم دنیاست که همه ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران از سراسر جهان می باشد. ویزای توریستی کانادا اغلب برای افرادی که برای دید و بازدید از اقوام خود در کانادا به این کشور سفر می کنند نیز صادر می شود. در سال‌های اخیر سختگیری ها برای اخذ ویزای توریستی کانادا بیشتر شده اما شانس افرادی که دارای مدارک قوی هستند به راحتی می‌توانند ویزای گردشگری کانادا را دریافت کنند. البته ناگفته نماند که آژانس‌ها و موسساتی که ارائه دهنده ویزای توریستی تاثیر بسازایی در موفقیت اخذ ویزای توریستی فرد دارند. موسساتی که در زمینه‌ی اخذ ویزای توریستی زبده و با سابقه باشند می‌توانند با راهنمایی های درست و کارآمد احتمال رد شدن (ریجکت شدن) درخواست ویزای توریستی متقاضی از طرف سفارت خانه را به طور چشم گیری کاهش دهند. یکی از شرایط اخذ ویزای کانادا انجام تست بیومتریک یا انگشت نگاری است. انگشت نگاری مورد تایید کانادا صرفا در VFS کانادا انجام می‌گیرد و به دلیل عدم وجود سفارت و VFS کانادا در ایران، معمولا متقاضیان ایرانی که درخواست ویزای توریستی کانادا را دارند از طریق یکی از کشورهای همسایه که VFS کانادا در آنها واقع است اقدام می‌کنند و تست انگشت نگاری را انجام می‌دهند. عموما متقاضیان به کشورهایی چون ترکیه (شهرهای آنکارا و استانبول)، عمان، ارمنستان و … سفر کرده و تست بیومتریک را انجام می دهند.

 ویزای توریستی استرالیا نوعی ویزای کوتاه مدت است که به مقاصد گردشگری، تجارت کوتاه مدت، دید و بازدید از اقوام و سایر دلایل سفرکوتاه مدت به استرالیا صادر می‌گردد. کلیه متقاضیان به استثنای شهروندان کشورهای نیوزیلند، آمریکا، کانادا، ، ژاپن، مالزی، سنگاپور، کره جنوبی و منطقه هنگ کنگ باید ویزای ورود به این کشور را دریافت کنند. البته شهروندان کشورهای نام برده نیز باید مجوز الکترونیکی سفر (ETA) داشته باشند.

ویزای توریستی استرالیا معروف به Subclass 600 است که به مدت سه، شش و دوازه ماه صادر می‌گردد. متقاضی می‌تواند به صورت Single یا Multiple از ویزای خود استفاده کند یعنی می‌تواند بیش از یک بار در مدت اعتبار ویزای خود وارد استرالیا شود. اما توجه داشته باشید که اخذ ویزای توریستی خود را به دست افراد بی سابقه نسپارید چرا که در صورت ریجکت شدن از سفارت استرالیا ممکن است در تلاش مجدد برای اخذ ویزای توریستی سختگیری بیشتری از جانب سفارت وجود داشته باشد.

 برای ورود به خاک 26 کشور اروپایی که در سال 2023 عضو اتحادیه اروپا هستند نیازمند ویزای توریستی شینگن یا شنگن هستید. این ویزا به شما اجازه ورود موقت به عنوان توریست در کشورهای اتحادیه اروپا را می‌دهد.

 برای گشت و گذار درکشورهای اروپایی زیر نیازمند اخذ ویزای توریستی شینگن هستید:

اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس جنوبی، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلونی، اسپانیا و سوئد

 بزرگترین مزیت اخذ ویزای شینگن آن است که فردی که ویزای شینگن دریافت می‌کند، میتواند برای مدت معینی به کلیه کشورهای عضو معاهده شینگن به راحتی سفر کند. بنابراین فرد برای سفر به 26 کشور اروپایی نیازی به اخذ ویزای مجزا ندارد. این ویژگی باعث کاهش چشم گیر هزینه سفر و صرفه جویی در زمان شود. از آنجایی که قوانین اخذ ویزای شینگن سختگیرانه است، داشتن ویزای شینگن یک نوع اعتبار بین المللی محسوب می‌شود و می‌تواند امتیاز مثبتی برای اخذ ویزای سایر کشورها باشد. شاید به نظر عجیب باشد اما داشتن ویزای شینگن می‌تواند یک امتیاز مثبت برای اخذ اقامت دائم اروپا یا اخذ ویزای توریستی دیگر کشورها (آمریکا، کانادا و…) باشد.

 بهتر است فرد 4 یا 5 ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به درخواست ویزای شینگن نماید. چرا که روند اخذ این ویزا بدون در نظر گرفتن ریجکتی می‌تواند طولانی باشد. خصوصا اگر زمان سفر فرد نزدیک به ایام تعطیلاتی مانند تعطیلات ژانویه، نوروز و … باشد . در این تاریخ‌ها معمولا متقاضیان زیای برای اخذ ویزای توریستی به سفارت‌ها مراجعه می‌کنند و تعداد وقت سفارت‌ها محدود می‌شود.

 یکی از شرایط تاثیرگذار در اخذ ویزای شینگن سابقه سفر فرد متقاضی است. سابقه سفر فرد به سایر کشورها به خصوص کشورهای همسایه می تواند تاثیر زیادی در اخذ ویزای شینگن برای فرد داشته باشد. معمولا کسی که سفرهای زیادی به خارج از کشور داشته باشد به راحتی می‌تواند ویزای شینگن دریافت نماید.

داشتن تمکن مالی از مهمترین شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن است. این شرط به علت احراز وضعیت مالی مسافر برای تامین هزینه های اصلی و جانبی سفر معین شده است. برای این کار کافیست از بخش اداره بین الملل بانک خود در خواست گواهی Bank Statement بر اساس گردش حساب و موجودی خود بدهد. در این درخواست وضعیت افتتاح حساب، میزان گردش و موجودی به ریال و ارز کشور درخواست کننده ویزا اعلام می‎شود. توجه داشته باشید که واحد پول تمام کشورهای عضو معاهده شینگن یکسان نیست. واحد پول اکثر این کشورها یورو است اما برخی کشورها مانند سوئد، فنلاند، نروژ و دانمارک واحد پول متفاوتی دارند و بایستی گواهی وضعیت بانکی بر اساس واحد پول کشور مقصد ارائه شود. همچنین رسیدگی و حساسیت بر وضعیت حساب بانکی مسافر در هر کشور اروپا متفاوت است.

 هزینه ویزای توریستی شینگن و مبلغ دریافتی سفارتخانه‌ها ۶۰ یورو می‌باشد که این هزینه برای کودکان زیر 6 سال رایگان و برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ ساله ۳۵ یورو محاسبه خواهد شد که مبالغ مذکور در سفارتخانه‌ها قابل پرداخت هستند.

 همانطور که قبلا گفته شد اخذ ویزای شینگن قوانین سختگیرانه ای دارد و میزان این سختگیری ها در سفارتخانه های هر کشور متفاوت است. به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان سفر به اروپا با مشکل رد صلاحیت یا ریجکت شدن از طرف سفارتخانه ها روبرو می شوند. برای مواجه نشدن با این مشکل بسیار تاسف بار بهتر است قبل از هر اقدام خودسرانه ای از یک مشاور معتبر و با سابقه که در این کار تبحر داشته باشد کمک بگیرید بسیاری از آژانس های مسافرتی و موسسه های مهاجرتی معتبر مانند ادب ویزا خدمات مشاوره و عملیات اقدام برای اخذ ویزای شینگن را انجام می‌دهند. اما در ادامه به بررسی دلایل اصلی ریجکت شدن فرد متقاضی در روند اخذ ویزای شینگن می‌پردازیم:

 کشور نیوزلند با جاذبه‌های فراوان طبیعی یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری در جهان به شمار می‌رود. برای سفر به این کشور و دریافت ویزای توریستی باید به صورت آنلاین اقدام کنید. این نوع ویزا برای 9 ماه اعتبار داشته و در صورتی که شهروندی و یا اقامت دائم نیوزلند را داشته باشید، می‌توانید بدون نیاز به ویزای توریستی نیوزلند، به این کشور سفر کنید. متقاضیان برای دریافت این ویزا باید بتوانند تمکن مالی خود را اثبات کرده که مبلغی معادل 1000 دلار برای هر ماه است (400 دلار در صورت اقامت در خانه یکی از آشنایان یا پرداخت پیشینی هزینه اقامت). همچنین شما باید در تست سنجش ویژگی‌های اخلاقی شرکت کرده و مشکلاتی چون سابقه کیفری در داخل و یا خارج نیوزلند نداشته باشند. علاوه بر آن، امکان تحصیل به مدت حداکثر سه ماه برای دارندگان ویزای توریستی نیوزلند امکان‌پذیر است. ویزای توریستی این کشور در سه مدل ویزای توریستی خانوادگی، کاری و پزشکی امکان‌پذیر است.

 متقاضیان سفر به بریتانیا می‌توانند برای ویزای استاندارد توریستی بریتانیا اقدام کنند. این سفر می‌تواند با انگیزه سیاحت و تفریح (ملاقات با اعضای خانواده و یا گردشگری)، امور کاری و تجاری (شرکت در کنفرانس‌ها، اجرای زنده، برنامه‌های ورزشی و…) و یا خدمات درمانی صورت بگیرد. همچنین امکان تحصیل به مدت 30 روز با ویزای توریستی بریتانیا برای متقاضیان امکان‌پذیر است. این ویزا به طور کلی به مدت 6 ماه اعتبار دارد، اما اگر شما با هزینه شخصی خود برای درمان یا انجام پژوهش به این کشور رفته‌اید، می‌توانید آن را تا 11 یا 12 ماه تمدید کنید. اگر می‌خواهید برای مدت زمان طولانی‌تری در حال رفت و آمد به بریتانیا باشید، می‌توانید برای ویزای استاندارد توریستی بلند مدت با اعتبار 2، 5 و 10 ساله اقدام کنید.

 گروه مهاجرتی ادب ویزا با بیش از 10 سال سابقه درخشان در زمینه فعالیت مهاجرتی و اعزام دانشجو به ثمر رساندن پرونده‌های مهاجرت تحصیلی و همچنین فعالیت در این زمینه به صورت تخصصی و با داشتن یک تیم از کارشناسان تخصصی برای مشخص سازی مسیر مهاجرتی شما و همچنین یک کادر مجرب اجرایی جهت اجرای پرونده، در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای کانادا، استرالیا، آمریکا، قبرس شمالی و نیوزلند فعالیت دارد که باید گفت فعالیت تخصصی و تمرکز بیشتر مجموعه مهاجرت و اخذ ویزا در زمینه  و  است. برای مشاوره و کسب اطلاعات درباره مقاصد ذکر شده در زمینه مهاجرت تحصیلی و اخذ مشاوره رایگان، رزرو وقت مشاوره تخصصی یا اقدام برای تشکیل یک پرونده قوی مهاجرتی می‌توانید با مشاوران و کارشناسان ما در تماس باشید: