عمومیکسب و کار جدید

سنگ گرانیت پرطاووسی

سنگ گرانیت پرطاووسی؛ پر فروش‌ترین و محبوب‌ترین مرمریت‌ها

مرمریت ارسنجان با تم رنگی کرم روشن تا تیره و خاکستری، همراه با لکه های شبیه به پر طاووس، به سنگ مرمریت پرطاووسی شناخته می شود. در واقع این سنگ در گروه سنگ‌های خاکستری قرار می‌گیرد. لکه های قهوه ای رنگ بیضی شکل که شبیه به پر طاووس می باشند، به صورت پراکنده در سطح سنگ دیده می شوند. به دلیل زیبایی و قیمت سنگ پرطاووسی ارسنجان از جمله پر فروش‌ترین و محبوب‌ترین مرمریت‌ها محسوب می‌شود. مرمریت پرطاووسی به دو صورت صیقلی یا ساب خورده و تیشه ای در بازار تولید می شود. نیز یکی دیگر از سنگ های بسیار زیبا و مقاوم محسوب می شود و از نظر ظاهری تقریبا شبیه به سنگ پرطاووسی ارسنجان می باشد.

ویژگی های مرمریت پرطاووسی ارسنجان ممتاز

این سنگ به دلیل ظاهری زیبا و شیک در کنار قیمت بسیار مناسبی که دارد، توجه بسیاری از طراحان و سازندگان را به خود جلب کرده است. از بهترین مزیت های این سنگ می توان اشاره نمود به:

مرمریت پرطاووسی ارسنجان، از ترکیب آهک و ماسه تشکیل‌ شده است. به همین دلیل مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار و ضربه دارد. مقاومت سایشی این سنگ نیز بسیار بالا است و می توان از آن در مکان های پر رفت و آمد نیز استفاده نمود.

این سنگ تراکم بسیار بالایی دارد و به همین دلیل از ساب پذیری فوق العاده خوبی برخوردار است. در اکثر سورت های این سنگ می توان سنگ هایی با ساب عالی و سطح براق و درخشان پیدا کرد. از طرفی به دلیل تراکم بسیار خوب این سنگ، جذب آب آن بسیار ناچیز می باشد.

این محصول از لحاظ قیمتی، در دسته سنگ‌های مرمریت ارزان قرار می‌گیرد و می‌تواند نیاز سازندگان را با هر بودجه‌ای که دارند برآورده کند. مرمریت پرطاووسی ارسنجان سورت های مختلفی دارد و از ویژگی های خوب آن، قابل تامین بودن در متراژ های بالا برای پروژه های انبوه می باشد.

کاربرد سنگ مرمریت پرطاووسی

کاربرد سنگ های سنگ مرمریت در صنعت ساختمان بسیار متنوع است. سنگ پرطاووسی ارسنجان ممتاز نیز به عنوان یک سنگ مرمریت با کیفیت، در ابعاد مختلف پلاک عرض 40 طولی، حکمی یا تایل که برای کف ساختمان مناسب است و ابعاد پله تولید می‌شود. این سنگ را با ضخامت های مختلف بر حسب نیاز مشتری تولید می کنند. از مهمترین کاربرد های این سنگ می توان اشاره کرد به:

  • سنگ کف ساختمان های مسکونی و اداری
  • دستگاه پله و سنگ بدنه دیوار پله
  • بدنه دیوار پارکینگ و با ضخامت مناسب
  • کفپوش پشت بام به صورت تیشه ای
  • نما های داخلی ساختمان ها

از آنجایی که سنگ های مرمریت در برابر مواد اسیدی، بسیار واکنش پذیر هستند، توصیه می شود از آن ها در فضای آشپزخانه و سنگ رویه کابینت استفاده نگردد.

قیمت مرمریت پرطاووسی ارسنجان ممتاز

پارامتر های مختلفی بر قیمت سنگ های مرمریت تاثیر می گذارد. قبل از خرید هر سنگ باید به این پارامتر ها دقت کنید. از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت این سنگ می توان به سورت سنگ اشاره نمود. این سنگ سورت بندی زیادی ندارد و در سورت های سوپر، ممتاز و درجه یک دسته بندی می شود. هر چقدر سنگ روشن تر و سطح آن یکدست تر باشد، قیمت آن بیشتر است.

ابعاد و ضخامت سنگ نیز بر قیمت آن تاثیر گذار است. سنگ هایی که ضخامت بیشتری دارند از قیمت بیشتری نیز برخوردار می باشند. به طور کلی هر چه ابعاد سنگ بزرگ تر باشد، سنگ قیمت بالاتری دارد. کیفیت ساب، برش، رزین و فرآوری از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت یک سنگ می باشد. میزان درخشندگی هر سنگی، نشان دهنده ی ساب و فرآوری با کیفیت می باشد.

معمولا این سنگ را در ابعاد عرض 40 طولی با ضخامتی بین 1.7 تا 2 سانت و در ابعاد مختلف فرشی با ضخامت 2 و 3 سانت و سایز های مختلف پله فرآوری و تولید می کنند.

سنگ های مرمریت پرطاووسی ارسنجان و یزد، هر دو از کیفیت بسیار بالا و قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند و این یکی از بهترین مزیت های این سنگ می باشد.

معدن سنگ مرمریت پرطاووسی ارسنجان

معدن این سنگ در استان فارس، در نزیدکی شهرستان واقع گردیده است. کوپ این سنگ پس از استخراج از معدن، به کارخانجات جهت فرآوری در ابعاد مختلف، منتقل می شود. از دیگر سنگ های مرمریت مرغوب می توان اشاره کرد به:

سنگ های مناسب برای فضای داخلی ساختمان ها

سنگ های طبیعی به دسته های مختلفی از قبیل تراورتن، مرمریت، گرانیت، مرمر و … تقسیم می شوند. از هرکدام از این سنگ ها با دانش و آگاهی کافی، می توان فضایی زیبا و دلنشین بوجود آورد.

به طور مثال به دلیل پایین بودن مقاومت سایشی سنگ های تراورتن و استحکام کم این سنگ ها، نباید از آنها در به عنوان سنگ کف قسمت های پر تردد ساختمان استفاده نمود. زیرا که این سنگ ها غیر متراکم هستند و مقاومت سایشی مناسبی ندارد. بهترین کاربرد این سنگ استفاده در نمای بیرونی ساختمان می باشد.

سنگ های و مرمر جزء بهترین و مستحکم ترین سنگ های جهان محسوب می شوند. از این سنگ ها می توان در تمام قسمت های ساختمان، از جمله حمام ها، سرویس های بهداشتی و یا رویه کابینت استفاده نمود.

مرمریت ها نیز کیفیت بسیار خوبی دارند و با توجه به نوع سنگ، می توان از آن ها در قسمت های مختلف ساختمان استفاده نمود.

سنگ در انواع رنگ های کرم روشن ، زیتونی ، طوسی ، پرتقالی ( کرم صورتی ) و گل تیره با رگه هایی طبیعی در ابعاد مختلف طولی و پلاک ، تولید و فرآوری می گردد. سنگ مرمریت پرطاووسی از سنگ های ساختمانی تزئینی است که علاوه بر زیبایی خاص خود دارای قیمت مناسبی نیز می باشد . این سنگ از قابلیت ساب پذیری عالی برخوردار است.

از نوع سنگ های طبیعی میباشد که به صورت پله فرآوری شده است.در کشور عزیزمان چندین معدن دارد که بهترین سنگ پرطاووسی را معدن های استان یزد دارند،معدن این سنگ در 200 کیلومتری جنوب شرقی شهر زیبای یزد قرار دارد.

عرض سنگ های پله در حالت استاندارد 0/35cm میباشد و طول آنها متغییر است(100cm<250cm)<> </250cm)<>

   از جنس بوده که مواد تشکیل دهنده این سنگ ترکیبی از آهک و ماسه میباشد.مرمریت ها سنگ هایی مقاوم هستند که در برابر ضربه و فشار مقاومت بسیار خوبی از خود نشان میدهند.

سنگ های جذب آب بسیار کمی دارند که این باعث میشود آنها را بتوان در مناطقی که بارنگی ها بسیار زیاد هستند نیز استفاده کنید.برای اطلاعات بیشتر درمورد سنگ های مرمریت میتواننید به بخش آنچه باید بدانید سایت مراجعه کنید.

در دیواره پارکینگ و راه پله ، سنگ پله ، نمای دیوارهای کوتاه ساختمان ، دیواره اماکن تجاری ، سوله و سالن های تولید مواد غذایی و بهداشتی و کفسازی ساختمان های مسکونی می باشد. سنگ مرمریت پرطاووسی از معادن مهاباد استان یزد و همچنین ارسنجان فارس ( با گلهای کمتر و محوتر ) استخراج می گردد.

از سنگ های مشابه ، مرمریتی با نام ملیکا به رنگ نسکافه ای روشن و تیره است که محصولی از معدن کرمان می باشد، محصول تولیدی معدن، کوپ سنگ مرمریت پرطاووسی در ابعاد مختلف و با درجات صادراتی، ممتاز، درجه 1، 2 و 3 می باشد. بر اساس پروانه بهره برداری میزان تولید سالانه این معدن 50000 تن می باشد.

روش استخراج سنگ گرانیت پرطاووسی در معدن

روش استخراج در معدن به روش سیم برش و نیز استفاده از روش تلفیقی هاواژ ( اره زنجیری)و سیم بر همزمان می باشد.این مرمریت به دلیل طرح و رنگ خاص خود در میان مرمریت های به اصطلاح پرطاووسی نیز یکی از زیباترین سنگ ها می باشد و نمای بریده این سنگ همانند تابلوهای نقاشی به نظر می رسد

سنگ در 2 صورت در معادن موجود میباشد: گلدار و کم گل،این محصول از نوع گلدار میباشد،این دو سنگ هیچ تفاوتی جنسی با هم ندارند ولی به خاطر زیبایی سنگ گلدار سنگ پرطاووسی گلدار قیمت بیشتر دارد.

گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت این سنگ را در ابعاد و کارایی های مختلف تولید میکند،از جمله:

پرطاووسی پلاک
سنگ مرمریت پرطاووسی کف فرش در ابعاد مختلف
سنگ مرمریت پرطاووسی راه پله

سنگ با زمینه ای با رنگ کرم روشن و خط هایی نامنظم با رنگ قهوه ای یکی از جلوه های هنر طبیعت است که به دست خداوند متعال خلق شده.این سنگ به خاطر جنس بسیار محکم خود در مرحله ساب(براق کننده روی سنگ)بسیار زیبا و براق شده و درخشندگی خوبی پیدا میکند و نور را بسیار زیبا انعکاس میدهد.

همانطور که قبلا گفتیم بسیار مقاوم است،و در مقابل ضربه آسیب نمیبیند از این خاصیت میتوان استفاده کرد و این محصول را در راه پله و کف فرش ساختمان استفاده کرد در نمای داخلی و خارجی ساختمان نیز میتوان از این سنگ استفاده کرد

که در نمای خارجی به خاطر جنس مرمریت این سنگ که بسیار تخلخل پایینی دارد و جذب سیمان آن کم است باید از روش های جدید معماری استفاده کرد مثل:اسکوپ کردن سنگ یا سیم کشی آن که در این صفحه میتوانید در مورد این روش بیشتر بدانید،این روش ها باعث میشود سنگ در اثر سرما و گرم از ساختمان جدا نشود.

درکل میتوان سنگرا در مکان هایی مانند:

نمای داخلی:

راه پله های داخلی
بغل راه پله
کف فرش داخلی
دیوار های داخلی
و….

نمای خارجی:

نمای ساختمان
راه پله های خارجی
کف فرش بیرونی ساختمان
دیواره های بیرونی
به زیبایی هرچه تمام تر استفاده کرد و از این جلوه هنر خداوندی در ساختمان بهره مند شد.این سنگ به خاطر رنگ روشن و شاد خود بسیار روحیه بخش است و به خاطر خطهای نامنظم آن هیچ گاه برای چشم شما تکراری نمیشود. و همیشه تازگی دارد.

سنگ مرمریت پرطاووسی دارای رنگ خاکستری با فسیلهای قهوه ای که بصورت پر پرندگان در سطح سنگ مرمریت دیده میشود و به همین خاطر به این سنگ مرمریت پرطاوسی نیز گفته میشود. هر چه این فسیلهای قهوه ای در سنگ کمتر دیده شود سنگ مرمریت پرطاووسی روشنتر میشود. سنگ مرمریت پرطاووسی اغلب بصورت سابیده در ابعاد تایل و طولی فرآوری میگردد .

و درجات پایینتر بصورت تیشه ای جهت مصرف در محوطه سازی فرآوری میشود. کاربرد سنگ مرمریت پرطاووسی سابیده در دیواره ها و سنگفرش فضا های داخلی و سنگ مرمریت پرطاووسی تیشه ای در سنگفرش فضاهای باز و نمای داخلی و خارجی ساختمان میباشد.

معمولا به رنگ کرم همراه با رگه های قهوه ای است اما به رنگ های دیگری مانند خاکستری و زیتونی نیز یافت میشود.این سنگ به دلیل مقاومت بالا و زیبایی منحصر به فرد خود توجه زیادی را در صنعت سنگ به خود جلب کرده است. از مرمریت پر طاووسی میتوان برای قسمت های داخلی ساختمان از جمله سطوح پر رفت و آمد استفاده کرد.

سنگ مرمریت پرطاووسی یکی از انواع سنگ های مرمریت رایج جهت استفاده در نمای ساختمان ها می باشد.

 مرمریت پرطاووسی به دلیل زیبایی خاص و منحصر به فرد بودن از جمله پرفروشترین مرمریت ها به شمار میرود. قیمت سنگ نسبتا مناسب و ارزان می باشد. بیشترین مصرف و کاربرد در دیوارهای خارجی ساختمان و کف پله و کابینت می باشد.

مجموعه کالاساخت یک شرکت ایرانی استخراج کننده، تولید کننده و فروشنده کوپ، اسلب و تایل مرمریت پرطاووسی و کرم جرقویه، گلدن بلک کاشان، تراورتن شکلاتی یزد و مرمریت آباده مطابق با بروز ترین فناوری های روز دنیا و بالاترین سطح استاندارد و کیفیت مثال زدنی با بیش از سه دهه سابقه فعالیت در صنعت سنگ و معدن است.

مجموعه کالاساخت ترکیبی از تجربه، تکنولوژی و مواد با کیفیت بالا برای ایجاد یک مجموعه باشکوه در صنعت سنگ ایران ارائه می دهد . معدن جرقویه در نصر آباد اصفهان واقع شده است و 3 کارخانه مجهز فرآوری سنگ آماده به تولید هستند.

سنگ مرمریت پرطاووسی جذب آب بسیار کمی دارد (0.26%) که این امر به حفظ سلامت سنگ، جلوگیری از آبخوردگی و فرسایش سنگ و همچنین طول عمر و ماندگاری آن کمک شایانی می نماید و همچنین ویژگی دیگری که سنگ ما را منحصر به فرد می کند ساب پذیری فوق العاده آن است که مایه جلوه، جلا و زیبایی سنگ می باشد…

سنگ با زمینه ای با رنگ کرم روشن و خط هایی نامنظم با رنگ قهوه ای یکی از جلوه های هنر طبیعت است که به دست خداوند متعال خلق شده.این سنگ به خاطر جنس بسیار محکم خود در مرحله ساب(براق کننده روی سنگ)بسیار زیبا و براق شده و درخشنگی خوبی پیدا می کند و نور را بسیار زیبا انعکاس میدهد.

سنگ در انواع رنگ های کرم روشن ، زیتونی ، طوسی ، پرتقالی ( کرم صورتی ) و گل تیره با رگه هایی طبیعی در ابعاد مختلف طولی و پلاک ، تولید و فرآوری می گردد سنگ پرطاووسی از قابلیت ساب پذیری عالی برخوردار است. سنگ مرمریت پرطاووسی در ۲ صورت در معادن موجود می باشدگلدار و کم گل،این محصول از نوع گلدار میباشد، این دو سنگ هیچ تفاوتی جنسی با هم ندارند ولی به خاطر زیبایی سنگ گلدار سنگ مرمریت پرطاووسی گلدار قیمت بیشتر دارد.

فروش سنگ در ابعاد و ضخامت سفارشی

سنگ مرمریت پر طاووسی دارای رنگهای کرم و زیتونی گل دار میباشد این سنگ بیشتر در شهرک های صنعتی اصفهان چون دوشاخ ومحمود آباد به صورت انبوه بریده میشود این سنگ به دلیل رنگ عامه پسند و قیمت مناسب از اقبال عمومی برخوردار میباشد . تعداد زیادی از سازندگان و طراحانی که ساختمانهای متوسط میسازند از این سنگ استقبال مینمایند نکته مهم در سنگها ضخامت نهایی آنها میباشد در سنگهای پله بطور متوسط ضخامت باید حدود 3 سانتی متر باشد و در سنگهای نما ضخامت عمومی حداقل 1.7 سانتی متر باشد و کمتر از اعداد اعلام شده جز نقاط ضعف سنگ میباشد.

مرمریت پر طاووسی یک سنگ عامه پسند

بدون شک کشور ایران یکی از قطب‌های بزرگ سنگ در دنیا محسوب میشود که تنوع سنگ‌ها از انواع مختلف نیز در آن زیاد است. زمانیکه بخواهیم سنگی را برای پروژه‌ای خاص انتخاب کنیم، موارد بسیاری از جمله، ز و …. مورد بررسی قرار میگیرد باشد؛ و در نهایت با توجه به بودجه و سلیقه سنگ مورد نظر انتخاب میشود.

در این بین سنگ‌های مرمریت به دلیل مقاومت خوب و قیمت مناسبی که دارند محبوب‌اند. اما سنگ مرمریت پرطاووسی علاوه بر رنگ بندی زیبایی که دارد(رنگ بندی شامل: کرم، خاکستری، قهوه‌ای، زیتونی و قهوه‌ای است.) به دو دسته گل‌دار و کم گل هم تقسیم می‌شود. همچنین جزو سنگ‌های خوش قیمت هم به حساب می‌آید. همه این موارد در کنار هم سبب می‌شوند تا سنگ مرمریت پرطاووسی به خصوص رنگ‌های روشن آن جزو سنگ‌های عامه پسند بازار ایران باشند.

موارد استفاده سنگ مرمریت پر طاووسی

زمانی که موارد استفاده یک سنگ مطرح می‌شود؛ در واقع به عوامل زیادی توجه می‌شود. از جمله این موارد میتوان به درجه بندی سنگ، و مناسب بودن ویژگیهای یک سنگ برای مکان مورد استفاده اشاره کرد. در خصوص سنگ مرمریت پرطاووسی، باید این را در نظر داشته باشید که این سنگ نوعی سنگ کلسیتی است و در نتیجه انتظار می‌رود که در محیط‌های بسته بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

علاوه بر این موارد از این سنگ می‌توان در تمام بخش‌های یک ساختمان چه بخش داخلی و چه بخش خارجی استفاده کرد. عمده استفاده از مرمریت پرطاووسی در بخش‌هایی مانند راه پله، ، کف لابی، کف پارکینگ، کف تراس و… از آن استفاده می‌کنند.

سنگ پرطاووسی را نه تنها در ساختمان‌های مسکونی به کار می‌برند؛ بلکه در ساختمان‌ها و مراکز تجاری و تفریحی، به دلیل زیبایی خیره کننده این سنگ، آن را در بخش‌های مختلف به کار می‌برند. تلفیق زیبایی و کیفیت سبب شده تا سنگ پرطاووسی انتخاب عالی برای استفاده در بخش‌های داخلی یک ساختمان باشد.

شاید تصور کنید که از سنگ مرمریت پرطاووسی تنها در این موارد استفاده می‌شود. اما باید بگوییم که استفاده از این سنگ فراتر از این موارد رفته و توانسته به خوبی جای خود را در بین اشیاء سنگی نیز پیدا کند.

همان طور که این سنگ در خودنمایی می‌کند؛ از تکه‌های به جامانده از تایل‌ها و اسلب‌ها، هنرهای دستی جذابی درست می‌شود مانند گلدان‌های اشرافی. به کاربردن لوازم تزئینی که از سنگ مرمریت پرطاووسی درست شده شما را به نقاشی‌های قرون گذشته چینی می‌‌برد. جایی که قندان‌ها و گلدان‌های سنگی جذاب در کنار خاقان‌ها و پادشاهان چینی در نهایت ظرافت و لطافت نشسته‌اند.

ویژگیهای مرمریت پر طاووسی

سنگ‌های مرمریت پرطاووسی در کنار شکل ظاهری جذابی که دارند؛ خاصیت‌ها و ویژگی‌هایی هم دارند که حاصل صدها سال کش و قوس کانی‌ها با فشار زمین‌ است. هر سنگ مرمریت ویژگی‌های تقریبا مشابهی با بقیه اعضای خانواده‌اش دارد. اما برخی از آن‌ها ویژگی‌‌هایی را بیشتر یا کمتر بروز می‌دهند.

برای مثال مرمریت پر طاووسی:

_ سنگ مرمریت پرطاووسی جذب آب بسیار کمی دارد (0.26%): این امر به حفظ سلامت سنگ، جلوگیری از آب‌خوردگی و فرسایش سنگ و همچنین افزایش طول عمر و ماندگاری آن کمک شایانی می‌نماید.

_ مرمریت پرطاووسی ساب پذیری بالایی دارد: این ساب پذیری بالا جلوه، جلا و زیبایی خاصی به سنگ می‌بخشد.

_ سنگ پرطاووسی استحکام بالایی دارد: استحکام بالا در سنگ‌های طبیعی جزو ویژگی‌های بسیار مهمی است که در خرید سنگ همواره لحاظ می‌شود. سنگ مرمریت پرطاووسی سنگی مستحکم است. به همین سبب در برابر فشار و ضربه از خود مقاومت نشان داده و دوام و کارایی آن بسیار بالا است.

_ تخلخل کم در سنگ پرطاووسی: هرچه یک سنگ تخلخل بیشتری داشته باشد؛ زودتر نسبت به نفوذ آب و تغییرات دمایی واکنش نشان می‌دهد. خوشبختانه سنگ مرمریت پرطاووسی تخلخل کمی دارد.

معادن سنگ مرمریت پر طاووسی در ایران

اگرچه می‌توان نمونه‌هایی از این سنگ را در ایتالیا پیدا کرد؛ اما این سنگ منحصر به فرد در ایران نیز دارای معادن متعددی میباشد. معادن این سنگ بیشتر در اطراف یزد و اصفهان قرار گرفته است.

برای مثال از معروف‌ترین معادن سنگ مرمریت پر طاووسی در منطقه ابرکوه از توابع استان یزد و جرقویه اصفهان واقع شده‌اند.

در طول تاریخ از سنگ مرمریت پر طاووسی استفاده‌های زیادی شده است. در ساختن ساختمان‌های لوکس تا ساده از این سنگ استفاده می‌کردند.

شکل فسیلی و پر مانند درون سنگ مرمریت پر طاووسی شکل ظاهری منحصر به فردی به آن بخشیده است. سورت‌های باکیفیت این سنگ را باقیمت بالا در بازارهای داخلی و خارجی خرید و فروش می‌کنند.

اگر دنبال خرید و تهیه یک سنگ جذاب، گیرا و در عین حال قیمت مناسب هستید؛ بدون شک سنگ مرمریت پرطاووسی می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. رنگ‌بندی متنوعی که طبیعت به این سنگ بخشیده، می‌تواند همه دوست داران سنگ‌های طبیعی را سروجد بیاورد.