اجتماعیکسب و کار جدید

کدام نماشویی برای نمای ساختمان مناسب‌تر است؟

عناوین این خبر پنهان کردن عناوین

خدمات نماشویی متریال مختلف نما

نماشویی نمای شیشه ای

نمای شیشه ای یا فریم لس یکی از نماهای زیبا از جهت یک دستی می باشد.  طرح و شکل نما در بحث نماشویی نمای شیشه ای تغییری ایجاد نمی کند.

نماشویی نمای کامپوزیت

کامپوزیت در واقع یک ورق نازک آلومینیوم می باشد که امروزه در بسیاری از مکان ها از آن استفاده می شود و علت آن نیز سبکی و اجرای ساده آن می باشد. برای اینکه نمای کامپوزیت زیبایی و کیفیت خود را حفظ کند باید به طور سالیانه نماشویی ساختمان شود.

نماشویی نمای سنگی

از قدیم تا به امروز انواع مختلفی از سنگ برای نمای ساختمان استفاده شده است. در حال حاضر نیز سنگ هایی با نام های دهبید، تراورتن، رومی و گرانیت بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ ها نیز با توجه به جنس شان هر از چندگاهی کیفیت و زیبایی خود را از دست داده و نیاز به نماشویی ساختمان در آن ها دیده می شود. کفسابی و سنگسابی همانطور که از نامش پیداست به معنای سابیدن سنگ و لایه برداری برای از بین بردن ایرادات سنگ از جمله بالا و پایین درزهای باز و خلل و فرج سنگ می باشد.

نماشویی ماسه شسته طرح دار

این طرح از ترکیب کردن چند رنگ قرمز، نارنجی، قهوه ای و دیگر رنگ ها ساخته می شود. البته قبل از اینکه از ماسه شسته در نما استفاده شود، از سیمان سفید یا سیاه با پودرسنگ و سنگ ریزه استفاده می شود و فوم مخصوص بر روی آن کشیده می شود و به این ترتیب، نما در رنگ های مختلفی نمایان می شود. نمای ماسه شسته طرح دار بعد از گذشت مدت زمانی کیفیت خود را بر اثر آلاینده ها از دست می دهد و تنها راه برگشت کیفیت آن به حالت اولیه نماشویی ساختمان می باشد.

شستشوی نما رنگ شده یا آستر شده

در این نوع از نما بعد از اینکه از سیمان کاری یا پودرسنگ در نما استفاده می شود رنگ انتخاب شده بر روی آن زده می شود. اما این نوع نما نیز پس از مدتی نیاز به نماشویی ساختمان پیدا می کند.

نماشویی نمای سرامیکی یا نمای کاشی

این نوع نما شباهت زیادی به نمای سنگ دارد فقط از ظرافت بیشتری نسبت به سنگ برخوردار می باشد. این نوع نما نیز بعد از گذشت مدت زمانی نیاز به پیدا می کند.

نماشویی نمای آجری

این نوع نما از زمان های قدیم برای نما استفاده شده است. نمای آجری نیز بر اثر گذشت زمان آلوده می شود، که راه حل آن استفاده از مواد نانو و سیلیس برای نماشویی ساختمان می باشد. استفاده از مواد نانو در این نوع نما کاری ضروری می باشد و باعث ماندگاری بیشتر نما می شود. درشستشوی نمای آجری معمولاً از واترجت با برق سه فاز استفاده می شود.

نماشویی ساختمان با بالابر

نماشویی  در برخی مواقع که امکان استفاده از نماشویی  با داربست یا روش های دسترسی نماشویی ساختمان با طناب وجود نداشته باشد . می­توان از بالابرهای صنعتی جهت دسترسی به ارتفاع کمک گرفت که روش نماشویی بسیار آسان ولی قدری هزینه بر است.

یکی از روش­های مرسوم در امر نماشوی ساختمان بهره ­گیری از واترجت با فشار مناسب در نماشویی ساختمان می­باشد. که می­تواند تا حدود زیادی آلودگی­ها و جرم­ها را از روی نما بزداید. معمولا برای شستشوی نمای ساختمان (سنگی، آجری، سیمانی، کنیتکس، کامپوزیتی و …) از دستگاه­ های سه فاز فشار قوی در نماشویی و شستشوی نما استفاده می­شود. برای بالا بردن عمر سنگ‌های ساختمان‌تان می توانید از بهترین نیروهای متخصص کفسابی در تهران استفاده کنید.

نماشویی ساختمان با ابر و تی و مواد شوینده

این نوع از نماشویی بیشتر برای نماهای کامپوزیتی، شیشه ای و در برخی مواقع برای نماهای سنگی به کار گرفته می­شود.

در این روش نماشویی ابتدا مواد شوینده توسط ابر اسفنجی مخصوص بر روی سطح ساختمان اعمال می­شود و بعد از گذشت مدتی با استفاده از تی مخصوص شیشه، مواد شوینده به همراه آلودگی­ها در فرآیند نماشویی با تی و ابر و مواد شوینده از روی سطح بطور کامل برداشته می­شود. در نهایت برای تکمیل فرآیند شستشوی نما از دستمال­های نانوفایبر بهره گرفته می­شود.

نماشویی ساختمان به روش واترسندبلاست

نماشویی در برخی مواقع که جرم­های عمیقی بر روی سطح نمای ساختمان تشکیل می­شود و توسط  واترجت رفع نمی­شوند، برای نماشویی ساختمان و شستشوی نما بایستی از روش­های قوی­تری کمک گرفت .با مکانیزم لایه برداری سطحی می توان تمامی آلودگی­ها، چربی­ها، رنگ و زنگ آبه را در فرآیند نماشویی ساختمان از بین برد. یکی از این روش­ها نماشویی به روش واترسندبلاست است که بیشتر با نام سندبلاست شناخته می­شود.

در این روش شستشوی نما از مواد مصرفی سیلیسی مخصوص (SiO2) با اندازه دانه یا مش مناسب استفاده می­شود، که به همراه آب و با فشار دستگاه واترجت ۲۵۰ بار به سمت سطح مورد نظر پرتاب می­شود و تمامی آلودگی­های موجود را با نماشویی ساختمان بر می دارد.

این روش شستشوی نما ساختمان که در صنعت هم کاربرد فراوانی دارد یکی از کامل­ترین روش­های نماشویی و سازه ­های سنگی، آجری و بتنی می­باشد، که احتیاج به تبحر و تخصص خاص خودش دارد و با ظرافت و حساسیت خاصی بایستی اجرا شود ، تا خسارتی متوجه زیرلایه و سازه نشود. شرکت خدمات ساختمانی تابناک ارائه دهنده انواع خدمات: نماشوئی، کفسابی سرامیک، سنگسابی و … می باشد.

عوامل موثر بر قیمت نماشویی ساختمان

ارتفاع ساختمان برای قیمت نماشویی :

قیمت نماشویی رابطه مستقیم با ارتفاع ساختمان دارد، یعنی هر چه ساختمان بلندتر باشد هزینه نماشویی هم افزایش می یابد؛ زیرا باید از تجهیزات و ابزارهای بیشتری استفاده کرد .معمولا نماشویی ساختمان برای ساختمان های بلند را با طناب و تکنیک راپل انجام می دهند، تا در زمان و هزینه صرفه جویی شود.

۲- تاثیر جنس نما در قیمت نماشویی  :

از دیگر مواردی که تاثیر مستقیم بر قیمت نماشویی ساختمان دارد، جنس نمای ساختمان است؛ برای مثال هزینه نماشویی با نمای شیشه ای از ساختمان با نمای آجری کمتر است، زیرا انرژی و زمان کمتری احتیاج دارد .

۳- تاثیر میزان آلودگی نما :

قیمت نماشویی ساختمان به میزان جرم و آلودگی نما نیز مرتبط است.

عوامل موثر بر قیمت نماشویی ساختمان

قیمت نماشویی در تهران با قیمت نماشویی در شهرستان متفاوت است. برای درک بهتر، در ادامه فاکتورهای موثر بر قیمت نماشویی ساختمان و خدمات نماشویی شیشه را آورده‌ایم:

روش نماشویی ساختمان

شستشوی نما را به دو روش کلی می‌توان انجام داد، نماشویی با طناب یا با کلایمر و داربست. به دلیل چالش‌ها و خطراتی که در روش نماشویی با طناب وجود دارد، قیمت نماشویی ساختمان به این روش اصولا در مقایسه با روش دیگر بیشتر است.

علاوه بر این، نوع واترجتی که در روند نماشویی در تهران، شیراز، کرج و … استفاده می‌شود (واترجت آب گرم، آب سرد، بنزینی و غیره) نیز بر قیمت نماشویی ساختمان تاثیر می‌گذارد.

لوازم و مواد نماشویی

در نماشویی شیشه یا خود ساختمان، نوع موارد مورد استفاده نیز می‌تواند بر قیمت نماشویی ساختمان تاثیر بگذارد، البته در صورتی که شرکت مدنظر سرویس‌ها گوناگون با کیفیت مختلف را ارائه دهد. به طور غیر مستقیم، میزان کثیفی ساختمان نیز هزینه نماشویی شیشه و ساختمان را افزایش می‌دهد.

در نماشویی با طناب یا همان راپل، هزینه وسایل استفاده شده شامل پیچ و رولپلاک نیز به فاکتور نهایی افزوده می‌شود.

نوع نما، ابعاد و طبقات ساختمان

لازم به ذکر نیست که هر چه تعداد طبقات ساختمان شما و ابعاد آن بیشتر باشد، قیمت نماشویی در تهران و سایر شهرها نیز بیشتر خواهد شد. این مسئاه هم حجم کار متخصص نماشویی ساختمان را بالا می‌برد، و هم میزان استفاده از مواد نماشویی را. البته جنس نما نیز بر قیمت نماشویی ساختمان بی‌تاثیر نیست. از جمله محبوب‌ترین خدمات نماشویی در تهران و سایر شهرها که هم‌اکنون می‌توانید درخواست‌تان را برای آنها ثبت کنید، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • نماشویی با طناب یا همان راپل
  • نماشویی سندبلاست و ماشویی شیشه
  • نماشویی سنگ ساختمان سنتی به صورت و یا نماشویی واترجت
  • شستشوی نمای تالارهای پذیرایی هتل‌ها، رستوران‌ها، مجتمع‌های تجاری و …
  • ثبت سفارش و تخمین قیمت نماشویی در تهران و شهرهای دیگر به صورت رایگان
  • رفع دوده، لکه و جرم و زنگ آب از سطح نما با کمک نماشویی با طناب (راپل) یا کلایمر
  • کسب رضایت از خدمات نماشویی ساختمان و شیشه با کمک از زبده‌ترین شرکت‌های فعال در بازار
  • افزایش زیبایی و درخشندگی سطح نمای ساختمان با استفاده از خدمات نماشویی در تهران و شهر شما

چرا «کفسابی ایران» را برای نماشویی ساختمان انتخاب کنیم؟

نماشویی کاری چالش‌برانگیز و ظریف است، و باید توسط متخصص این حرفه انجام شود. طبق نظرسنجی از مشتریان مهم‌ترین عامل هنگام تصمیم‌گیری در مورد نماشویی در تهران و انتخاب شرکت نماشویی ساختمان، آگاهی از قیمت تمام شده و تخمین هزینه نماشویی با طناب و روش‌های دیگر است. در «کفسابی ایران» استعلام قیمت و ثبت سفارش هر دو کاملا رایگان هستند. پس با خیال راحت قیمت نماشویی ساختمان را از متحصصان استعلام نمایید؛ حتی اگر به‌طور قطعی برای دریافت این خدمات تصمیم نگرفته‌اید.

از بین روش‌های مختلف نماشویی که در تهران و شهرهای دیگر ارائه می‌شود، شما می‌توانید یکی را برای نماشویی شیشه یا خود نما انتخاب کنید. اما از بین انواع خدمات نماشویی شما کدام روش برای ساختمان شما مناسب‌تر است؟ نماهای ساختمان انواع مختلفی دارند. سنگ، نمای آجری، نانو نما، شیشه، نمای شسته، کامپوزیت و … از جمله متریال‌های هستند که در طراحی نما استفاده می‌شود. روش شستشوی این نماها با هم نفاوت دارد. اگر مطمئن نیستید نماشویی ساختمان شما باید به چه روشی انجام شود، در ادامه راهنمای پیش رو را مطالعه کنید.

روش‌های مختلف نماشویی

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، نماشویی ساختمان به روش‌های مختلفی انجام می‌شود؛ از جمله نماشویی بدون داربست با طناب/راپل و نماشویی با داربست. شستشوی نما با داربست در مقایسه با نماشویی با طناب امنیت بالاتر و خطر کمتری دارد. البته این روش برای ساختمان‌هایی قابل اجراست که ارتفاع‌شان خیلی بلند نیست.

نماشویی با طناب یا راپل (بدون داربست)

در ساختمان‌های مرتفع برای سهولت کار، نماشویی با طناب یا نماشویی با راپل می‌تواند گزینه مناسبی باشد. هم چنین برای نماشویی ساختمان‌هایی که امکان زدن داربست وجود ندارد، شستشوی نمای ساختمان با طناب هم انجام می‌شود. به شخصی که نماشویی با راپل را انجام می‌دهد، راپل کار می‌گویند.

این روش چالش‌ها و مهم‌تر از آن ریسک‌های خود را دارد. به همین دلیل، شخص راپل کار هنگام نماشویی شیشه حتما باید از طناب ایمنی، کمربند محافظ و کمربند ابزار استفاده کند. هرگونه سهل‌انگاری در حین نماشویی به این روش خسارات جانی در پی دارد. البته شرکت‌ها حرفه‌ای تمام این موارد را هنگام ارائه خدمات رعایت می‌کنند.

نماشویی با داربست

نماشویی سنتی یا همان نماشویی با داربست به روشی گفته می‌شود که برای نماشویی ساختمان از ابزار آلات پیشرفته استفاده نمی‌شود. اما کیفیت و دقت نماشویی در تهران و هر شهر دیگری با داربست بیشتر است.

بعد از اینکه مشخص شد نماشویی با داربست برای شما مناسب‌تر است با بدون داربست، شرکت دستگاه و مواد نماشویی متناسب با نوع و جنس نما را مشخص کرده، و کار را شروع می‌کند.

شستشوی نمای ساختمان با واترجت

شرکت‌های فعال در زمینه شستشوی نما، بیش از هر چیز از دستگاه‌های واتر جت استفاده می‌کنند. دستگاه واتر بلاست یکی از دستگاه‌های تامین‌کننده فشار و بار برای شستشوی نماست. این دستگاه که مدل‌های مختلفی دارد، می‌تواند آب و سایر مواد نماشویی ساینده و شوینده را با قدرت و فشار بالا روی سطح پخش کند و آن را پاکسازی کند.

برای نماشویی با راپل از واترجت برای شستشوی گردوغبار استفاده می‌شود، که برای نماهای آجری و سنگی و سیمانی بسیار رایج است. البته بسته به نوع نما، ممکن است از وسایل دیگری نیز استفاده شود. مثل نمای کامپوزیتی که برای شستشوی آن از اسفنج و تی لاستیکی هم استفاده می‌شود.

انواع ابزار نماشویی واترجت

انواع دستگاه واترجت که در نماشویی با راپل استفاده‌ می‌شود: واترجت آب گرم، واترجت آب سرد، واترجت برقی، واترجت موتور بنزینی و واترجت مرکزی.

نماشویی ساختمان با توجه به نما

خدمات نماشویی در تهران و سایر شهرها را با توجه به نوع نما نیز می‌توانیم دسته‌بندی کنیم:

شستشوی نمای سنگ ساختمان

نمای ساختمان سنگی از نماهای پرطرفدار در ایران است، به دلیل کیفیت و دوام این نماها. نمای ساختمان سنگی پس از گذشت مدت زمانی نیاز به شستشو دارند تا بتوان زیبایی آنها را تثبیت، و همچنین از فرسودگی و ریزش آن جلوگیری کرد.

نماشویی ترموود و نماهای چوبی

این نماها نسبت به آب حساس و آسیب‌پذیر هستند. به همین دلیل، شستشوی نمای ترموود (نماشویی نمای چوبی) با استفاده از روش‌های مخصوص تمیز کردن چوب انجام می‌شود.

نماشویی ساختمان سیمانی

نماهای زبر و حفره‌دار سیمانی شاید بیشترین نیاز را به خدمات شستشوی نما داشته باشند. این نماها پس از اتمام سیمانکاری، با یک لایه آستر پوشانده می‌شوند. با این وجود، نمای سیمانی (نمای شسته) با بارش باران زنگ زده و باید آن را با مواد نماشویی شست.

نماشویی نمای آجری

نمای آجری از قدیمی‌ترین نماها در ایران است که تا همین امروز محبوبیت خود را بین مردم و معماران حفظ کرده است. شستشوی نمای آجری با مواد شوینده مخصوص آجر، آب و سیلیس (در صورت نیاز) انجام می‌شود. سند بلاست و سیلیس برای شستشوی نماهای آجری بسیار رایج هستند.

نماشویی ارزان معمولا معیاری است که بسیاری هنگام انتخاب شرکت نماشویی در تهران و شهرهای دیگر به /ان توجه می‌کنند. اما موردی که بیشتری تاثیر را در رضایت از خدمات دارد، کیفیت خدمات است و نه قیمت نماشویی ساختمان.

در «کفسابی ایران» این امکان فراهم شده است که علاوه بر استعلام قیمت نماشویی ساختمان، بهترین فرد یا شرکت شستشوی نما را انتخاب کنید. شما با خواندن نظرات مشتریان قبلی می‌توانید از دستمزد و عملکرد نیروهای نماشویی مطئمن شوید و بهتر تصمیم بگیرید. پس نیازی نیست به دنبال نماشویی ارزان باشید.

اقدامات جانبی در شستشوی نمای ساختمان

هنگام شستشوی نمای ساختمان می‌توانید دیگر خدمات مربوط به نمای ساختمان را نیز سفارش دهید. ترمیم و نوسازی نمای ساختمان، رنگ کاری نمای ساختمان، اجرای نانو نما و … از جمله اقدامات مربوط به نمای ساختمان است که بعد از شستشوی نمای ساختمان با مشورت متخصصان می‌توانید انجام دهید.

رنگ نمای ساختمان در نماشویی

اگر رنگ نمای ساختمان طوری جرم گرفته باشد که عملا تمام زیبایی خود را از دست داده باشد، می‌توانید بعد از نماشویی درخواست دهید تا آن را رنگ کنند.

پیچ رولپلاک در نماشویی

نماهای سنگی معمولا پس از گذشت ۱۰ سال دچار فرسودگی و خرابی می‌شوند. در صورتی که به این کار نیاز باشد، می‌توانید با شرکت نماشویی مدنظر در این مورد مشورت کنید تا قبل از نماشویی، با پیچ و رولپلاک عملیات تعمیر نمای ساختمان انجام شود.

در بازار آنلاین «کفسابی ایران» در راستای اجرای هرچه بهتر نماشویی شیشه و سنگ، می‌توانید درخواست خود را برای شرکت‌های نماشویی در شهر خودتان ثبت کنید. پس از اینکه سفارش خود را ثبت کردید، از چند شرکت نماشویی ساختمان به رایگان قیمت نماشویی ساختمان را دریافت کنید.