اقتصادیکسب و کار جدید

بهترین روغن برای ام وی ام 530

MVM 530 از جمله اولین خودروهای چینی بود که به ایران وارد شد و بخشی از سهم بازار خودروی ایران را به خود اختصاص داد. MVM 530 مانند هر خودروی دیگر ویژگی‌های مثبت و منفی را دارد، اما نکته مهم این است که هر خودروی در هر رنج  قیمتی در کنار تمام نقاط قوت و ضعفی که دارد، باید به شیوه درست مراقبت شود، تا بتواند بهترین کارکرد را از خود نشان دهد. خودروری MVM53O نیز از این قائده مستثنی نیست.

تعویض روغن گیربکس ام وی ام 530 | حجم روغن موتور ام وی ام 530 | حجم روغن موتور ام وی ام 550

یکی از اقدامات مراقبتی برای تمامی خودروها، خرید و تهیه روغن موتور مناسب آن است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود. به طور معمول روغن موتور خودروها، مناسب یکدیگر نیستند و باید روغن مناسب همان خودرو را خریداری کنید. لوازم یدکی ام وی ام 530 اصلی پس از انجام تعمیر و تغییر، عملکرد بسیار بی عیب و نقص دارن؛ بنابراین، بایستی دقت کرد که بجای قطعه اصلی قطعه بیکیفیت وارداتی خرید نکنید.

آشنایی با خودروی MVM530

خودروی MVM530 از نظر سبک طراحی و نوع ساخت، شباهت زیادی به خودروهای ایرانی دارد و از نظر کیفیت و ظرافت در طراحی، هم تراز با خودروهای آلمانی، کره‌ای، ژاپنی و سایر خودروهای با کیفیت خارجی نیست. ولی خوب از آنجا که در بازار ایران، رقیب آن خودروهایی مثل پژو و سمند، هستند می‌تواند گزینه‌ خوبی برای ایرانیانی باشد که به دنبال خرید یک خودرو با قیمت تقریبا متوسط هستند.

بدون شک این خودرو از جمله خودروهای با کیفیت به شمار نمی‌رود، اما با این وجود نمی‌توان آن را یک خودروی بی کیفیت نام‌گذاری کرد، زیرا از حداقل‌هایی برخوردار است و می‌تواند یک انتخاب راضی‌کننده برای قشر متوسط مردم ایران باشد. خودروی MVM530 از طراحی بدنه ساده‌ای برخوردار است، از نظر اندازه به خودروهای پژو ۴۰۵ شبیه است. درها و چراغ‌های بزرگی برای آن تعبیه شده است و از کابین جادار و خوبی برخوردار می‌باشد. صندلی‌های نرم و راحت آن از نقاط قوت این خودرو است که امکان رانندگی راحت‌ را فراهم می‌کند. سانروف، تنظیم برقی هر ۴شیشه، تهویه اتوماتیک و کیسه‌های هوا از جمله آپشن‌های جانبی این خودررو است.

اگر بخواهیم خودروی MVM530 را از نظر امنیت با خودروهای ایرانی مقایسه کنیم، امنیت بسیار بهتری دارد و همین امر موجب شده تا بتواند سهمی از بازار خودورهای ایرانی را به دست آورد.

 چگونه روغن مناسب MVM530 را انتخاب کنیم؟

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، انتخاب روغن موتور مناسب، نکته مهم و ضروری است که از آن نباید غافل شد. اما روغن موتور مناسب MVM530 را باید چگونه انتخاب کنیم؟ به چه ویژگی‌هایی باید توجه کنیم؟ این سوالاتی است که در این بخش به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

نرخ گرانروی یا ویسکوزیته

احتمالا باید کلمه گرانروی را شنیده باشید و تا حدی در مورد آن بدانید. گرانروی که با نام ویسکوزیته نیز شناخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های روغن موتور است. روغن‌های موتور مختلف از نرخ گرانروی متفاوتی برخوردار هستند، که توسط کارخانه‌های سازنده آن تعیین می‌شود. کارخانه‌های تولید کننده روغن موتور، با تغییر مواد پایه و اولیه، روغن‌ها را با گرانروی متفاوتی تولید و به بازار عرضه می‌کنند. با این وجود نرخ گرانروی انواع روغن‌ها، در یک محدوده‌ی معینی است که این در مناطق مختلف کشور ما معمولا، SAE 10W – 40 است.

درجه‌بندی اس اِی ای (SAE)

در بخش بالا مربوط به توضیحات گرانروی روغن دیدید که این ویژگی، با معیار SAE مشخص می‌شود. SAE درجه‌بندی برای روغن‌های موتور است که بر روی جعبه آن درج می‌شود و معمولا بین عدد صفر تا ۶۰ است و میزان گرانروی آن را مشخص می‌کند. این درجه بندی هر چقدر از صفر بیش‌تر باشد و به عدد ۶۰ نزدیک‌تر شود، میزان گرانروری بالاتر روغن را نشان می‌دهد. قرار گرفتن حرف W نیز در کنار این درجه بندی، بیان کننده نرخ گرانروی روغن در فصل زمستان است.

استاندارد اِی پی آی (API)

هنگام خرید روغن مناسب MVM 530 حتما به استاندارد API آن توجه کنید، زیرا که این استاندارد بیانگر میزان کیفیت روغن است و بر روی جعبه آن هک می‌شود. در کنار استاندارد API یکی از حروف A تا Z درج می‌شود. هر چه نزدیک‌تر بودن این حروف به Z بیانگر کیفیت بالاتر روغن موتور است. ای پی آی روغن مناسب MVM 530 ، برابر با API SJ است.

کدام روغن‌ موتورهاای را برای خودرو MVM 530 خریداری کنیم؟

روغن موتور در کشور ما از تنوع زیادی برخوردار است و شرکت‌‌های مختلفی اقدام به تولید انواع روغن موتور برای خودروهای متفاوت کرده‌اند. از این رو برای هر خودروی از جمله MVM 530 چندین روغن مناسب از برندهای مختلف در بازار وجود دارد که می‌توان آن‌ها را خریداری و استفاده کرد. ما در اینجا به انواع روغن‌‌های موتور مناسب MVM 530 همراه با ویژگی‌‌ها و مشخصات آن اشاره کردیم.

روغن موتور ایرانول

شرکت ایرانول، روغن‌های موتور را در دسته‌ها و انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه کرده است. روغن‌‌های این شرکت با نام‌های سوپر رونیا، سوپر رویال، رونیا، رویال، ریسینگ، ۱۶۰۰۰، ۱۲۰۰۰، صبا، ۸۰۰۰، ۶۰۰۰، الوند و ۱۲۰۰۰ ۳/۵ قابل خریداری هستند. اگر خواستید برای خودرو MVM 530 خود، از روغن موتورهای ایرانول خریداری کنید، فراموش نکنید که مدل ۱۲۰۰۰ را انتخاب کنید. زیرا این مدل از برند ایرانول، روغن مناسب MVM 530 ‌ است. روغن موتور ۱۲۰۰۰ ایرانول، با درجه‌بندی SAE 20W-50 تولید شده است و استاندارد API آن SJ است.

معرفی بهترین روغن موتور برای ام وی ام

بهترین روغن موتور برای ام وی ام که برای موتورهای متفاوت می باشد عبارت است از :
  1. روغن موتور برای ام وی ام 110
این نمونه ام وی ام به دو مدل 3 سیلندر و 4 سیلندر تقسیم بندی می شود. شما برای خرید روغن موتور ام وی ام 110 باید حجم هر یک از آنها که 800 سی سی و 110 سی سی می باشد را بررسی کنید. روغن موتورهایی که درجه ویسکوزیته آنها API SJ و API SL است برای این خودرو مناسب می باشد. حجم روغن موتور در خودروهای 800 سی سی باید 2.9 لیتر باشد. حجم روغن موتور برای خودروهای 110 سی سی باید 3.6 باشد. در صورتی که فیلتر آنها را تعویض کنید این اندازه حجم ها را باید در نظر بگیرد. در غیر این صورت حجم روغن موتور پایین تر می آید.

2. روغن موتور برای ام وی ام 530

بهترین روغن موتور خودروی ام وی ام 530 به سه دسته تقسیم بندی می شود. این خودرو در سه مدل 1600 سی سی، 1800 سی سی و 2000 سی سی تولید می شود. برای این خودرو با حجم های متنوع باید از روغن موتورهایی که تمام سنتتیک و نیمه سنتتیک هستند استفاده کنید. برای مناطق گرم روغن موتورهایی که ویسکوزیته شان 10W40 است مناسب می باشد. برای زمستان باید از روغن موتورهایی که درجه ویسکوزیته شان 10W30 می باشد استفاده نمایید.

3. روغن موتور ام وی ام 550

بهترین روغن موتور برای ام وی ام 550 نیمه سنتتیک و تمام سنتتیک می باشد. این خودرو در حجم 2000 لیتر تولید می شود. برای هوای معمولی باید از روغن موتورهایی که درجه ویسکوزیته شان 10W40 است استفاده کنید. برای مناطق بسیار سرد باید روغن موتورهایی با درجه ویسکوزیته 5W40 استفاده شود. حجم روغن موتور برای این نمونه از خودروها نیاز است که 4و نیم لیتر باشد. البته که این حجم در صورت تعویض فیلتر، استاندارد است. برای تهیه قطعات ام وی ام شرکتی با متخصصین ما در ارتباط باشید .

4. روغن موتور برای ام وی ام 315

بهترین روغن موتور خودروی ام وی ام 315 نیمه سنتتیک و تمام سنتتیک می باشد. این خودرو تنها در یک مدل 1500 سی سی تولید می شود. برای تابستان باید روغن موتورهایی که درجه ویسکوزیته شان 10E40 است را خریداری کنید. در زمستان باید روغن موتورهایی که درجه ویسکوزیته شان 5W40 می باشد را تهیه نمایید. در صورتی که می خواهید روغن موتور این خودرو را همراه با فیلتر روغن تعویض نمایید باید حجم روغن موتور 3.9 باشد. اما اگر می خواهید بدون تعویض فیلتر، روغن موتور را تعویض نمایید باید حجم روغن 3.6 باشد.
مدل های دیگری از خودروی ام وی ام وجود دارد که هر یک از آنها موتورشان حجم متفاوتی دارد. برای خرید بهترین روغن موتور برای ام وی ام باید با کارشناسانی که انواع روغن موتورهای این خودرو را می شناسند مشورت کنید.