علمی و پزشکیکسب و کار جدید

طریقه مصرف قارچ گانودرما برای پیسی

درمان پیسی چیست؟

پیسی یکی از است. درمان برص یا اولویت اول بیماران نیست. بسیاری ترجیح می‌دهند به جای دریافت درمان پزشکی، لکه‌های روشن را با آرایش، برنزه کردن یا رنگ پوست بپوشانند. با این حال در صورت تمایل بیماران برای درمان پیسی، متخصص پوست می‌تواند درمان‌های مختلفی را ارائه دهد که می‌تواند رنگ ازدست‌رفته پوست را بازیابی کند. درمان شامل بازگرداندن رنگ ازدست‌رفته پوست، جلوگیری از بزرگ‌تر شدن لکه‌ها و همچنین جلوگیری از ظاهر شدن لکه‌های جدید می‌شود.بهترین درمان برای ویتیلیگو معنایی ندارد. قبل از ایجاد یک برنامه درمانی، متخصص پوست در مورد اینکه چه چیزی برای هر بیمار بهترین است فکر می‌کند.

در درجه اول تشخیص این بیماری اهمیت دارد.پس از تشخیص، متخصص پوست از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید پیسی را درمان کنید یا خیر. برخی از مردم این کار را نمی‌کنند، چرا که در خصوص این بیماری، درمان ضروری نیست. با این حال برای بسیاری وجود این لکه‌ها ناراحت‌کننده است و به همین دلیل هم به دنبال گزینه‌های درمان و مدیریت بیماری هستند؛ خصوصاً زمانی که لکه‌ها در حال گسترش یافتن است. قهوه لاته دکتر بیز یک انتخاب عالی برای عاشقان لاته است که علاوه بر طعم دلپذیر، بهره‌های بهداشتی گانودرما را نیز ارائه می‌دهد. بیماری برص یا به انگلیسی ویتیلیگو یک بیماری پوستی است که با از بین رفتن رنگ یا رنگ‌دانه‌های پوست، نواحی مختلفی روی بدن صاف، سفید یا روشن می شود.

درمان پیسی با روش های پزشکی – درمان پیسی با دارو

اولین خط درمانی برای مقابله با پیسی، درمان با روش‌های پزشکی است. از انواع داروهای خوراکی گرفته تا پمادها، آمپول‌ها و درمان با لیزر همگی در خط راه های درمان پیسی با کمک روش‌های پزشکی قرار می‌گیرند و به بهبود کمک می‌کنند.به‌صورت کلی داروی خاصی برای جلوگیری از تأثیر ویتیلیگو بر پوست شما وجود ندارد، اما داروهای خاصی وجود دارند که می‌توانند سرعت از بین رفتن رنگ‌دانه‌ها را کاهش دهند، به رشد ملانوسیت‌ها کمک کنند یا رنگ را به پوست شما بازگردانند. داروهای درمان ویتیلیگو می‌تواند شامل موارد زیر باشد .درمان پیسی با کورتون:داروهای کورتیکواستروئیدی یا کورتون‌ها احتمالاً اولین دسته داروهایی است که پزشک برای درمان پیسی تجویز می‌کند. این داروهای تجویزی برای افرادی که اخیراً به ویتیلیگو مبتلا شده‌اند بهترین اثر را دارند.

آنها در واقع استروئیدهای موضعی هستند که به‌صورت کرم یا پماد روی پوست مالیده می‌شوند؟ استروئیدهای موضعی انواع مختلفی دارند که از جمله آنها می‌توان به بتامتازون اشاره کرد. درمان پیسی با بتامتازون باید با نظر پزشک انجام شود.درمان پیسی با آمپول:می‌توان از انواع آمپول‌های استروئیدی نیز برای درمان پیسی استفاده کرد. این آمپول‌ها حاوی کورتون بوده و می‌توانند تاثیر سریع‌تری نسبت به داروهای خوراکی داشته باشند. با استفاده از قهوه فوری گانودرما دکتر بیز می‌توانید برای  درمان اکثر بیماری ها از جمله درمان کبد چرب استفاده کنید . درمان پیسی با پماد – درمان پیسی با پماد بتامتازون:دسته دیگر داروهای درمان برص پمادهایی هستند که به‌صورت موضعی مصرف می‌شوند.

یکی از روش‌های دیگری که به‌عنوان درمان ویتیلیگو از آن استفاده می‌شود، درمان با پیوند سلول‌های بنیادی است. البته تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است؛ اما در برخی از تحقیقات مشخص شده که پیوند سلول‌های بنیادی همراه با لیزر اگزایمر ۳۰۸ نانومتری برای ویتیلیگو به اثربخشی قابل‌توجهی دست می‌یابد و میزان درمان بسیار بهتر از سایر روش‌های درمانی برای پیسی است.درمان پیسی با هومیوپاتی:می‌توان از هومیوپاتی نیز برای درمان برص کمک گرفت. درمان هومیوپاتی برای پیسی، عملکرد ملانوسیت را تحریک می‌کند تا رنگ‌دانه ملانین طبیعی بدن را بسازد و تخریب رنگ پوست را کاهش دهد. علاوه بر این، داروهای هومیوپاتی نیز در سطح ایمنی عمل می‌کند تا از تخریب بیشتر جلوگیری کرده و تا آنجا که ممکن است آسیب را معکوس کند.

درمان گیاهی پیسی پوست – درمان پیسی در طب سنتی:علاوه بر روش‌های پزشکی، برخی از راه‌های دیگر نیز برای استفاده می‌کنند. درمان های گیاهی برص و درمان پیسی در طب سنتی از جمله آنهاست. برای مثال شواهد بسیار محدودی وجود دارد مبنی بر اینکه داروی گیاهی جینکو بیلوبا ممکن است برای افراد مبتلا به ویتیلیگو مفید باشد. گزینه‌های درمان گیاهی متعدد است، اما هنوز هیچ یک از آنها به‌صورت قطعی تایید نشده است.درمان پیسی با حنا و نوره:در طب سنتی حنا و نوره را با آب ترکیب می‌کنند و خمیر به‌دست‌آمده را به‌صورت یک ماسک موضعی روی لکه‌های پیسی ماساژ می‌دهند تا به‌این‌ترتیب از این ترکیب برای درمان برص استفاده کنند.

درمان پیسی با حجامت:همیشه یکی از روش‌های اصلی درمانی در طب سنتی است که از آن برای درمان پیسی نیز استفاده می‌شود. این کار به پاک‌سازی بدن نیز کمک می‌کند.درمان پیسی با گردوی سوخته:یکی از درمان های گیاهی برای پیسی، استفاده از گردوی سوخته پودر شده به همراه آب است. این خمیر را روزانه روی لکه‌ها مالیده تا به ازبین‌بردن آنها کمک کنید.درمان پیسی با قارچ گانودرما:قارچ گانودرما یک ترکیب بسیار موثر در کنترل سیستم ایمنی است و می‌تواند در کنترل واکنش‌های التهابی بدن تاثیر زیادی داشته باشد. در طب سنتی از مصرف این قارچ به‌عنوان یکی از راه های درمان پیسی استفاده می‌شود.

قهوه فوری سوپریم دکتر بیز برای چی خوبه ؟پماد سفید کردن بدن برای رفع لک پیسی:یک سری کرم‌ها و پمادهای ویژه‌ای برای درمان پیسی وجود دارد که اصطلاحاً به آنها کرم‌های استتارکننده پوست گفته می‌شود. این کرم‌ها به‌گونه‌ای ساخته شده‌اند که با طیف وسیعی از رنگ‌های پوست مطابقت داشته باشند. این کرم کمک می‌کند تا لکه‌های سفید با بقیه قسمت‌های پوست شما ترکیب شود، بنابراین آنها چندان قابل‌توجه نیستند.درمان پیسی با قطره چشم:شاید برای شما جالب باشد، اما یکی از راه های درمان پیسی، درمان آن با قطره چشم است. محلول چشمی بیماتوپروست ۰.۰۳ درصد (آنالوگ‌های PGF2α) همراه با اشعه ماوراء بنفش باند باریک B (NB-UVB) به‌عنوان یک درمان موثر برای ویتیلیگو گزارش شده است.

درمان پیسی با فلفل سیاه:برخی منابع تایید نشده بر این باورند که فلفل سیاه به دلیل رایحه تندی که دارد می‌تواند باعث تحریک رنگ‌دانه‌های پوستی شود و به همین دلیل از آن در درمان برص استفاده می‌شود.درمان پیسی با رژیم غذایی – برای درمان پیسی چه بخوریم؟با وجودی که هیچ رژیم مشخص تایید شده‌ای برای درمان برص وجود ندارد؛ اما بهترین اقدامات تغذیه‌ای که می‌توانید انجام دهید شامل داشتن یک رژیم غذایی سالم پر از مواد مغذی خوب و نوشیدن آب زیاد است و مانند هر اختلال خودایمنی، ممکن است از غذاهای تقویت‌کننده سیستم ایمنی که حاوی زینک، فیتوکمیکال‌ها، بتاکاروتن و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند، بهره‌مند شوید (؟). موز، سیب و انجیر و خرما از مواردی است که مصرف آنها توصیه می شود.

درمان پیسی در کودکان:درمان برص در کودکان محدودیت‌های بیشتری دارد، چرا که بسیاری از روش‌های موجود عوارض جانبی زیادی نیز دارند. یکی از بهترین درمان‌ها برای کودکان، درمان پیسی با هومیوپاتی است که اولاً در سنین کم و مراحل اولیه بیماری بهترین نتیجه را دارد و دوم اینکه عوارض جانبی ندارد و برای همه گروه‌های سنی بی‌خطر است.درمان پیسی در بزرگسالان:در بزرگسالان می‌توان در کنار درمان‌های دارویی و فتوتراپی، از روش جراحی یا پیوند پوست نیز استفاده کرد. در این روش پوست سالم از بدن برداشته شده و از آن برای پوشاندن لکه‌های سفید استفاده می‌شود. روش بعدی که برای درمان ویتیلیگو در بزرگسالان مناسب است، پیگمانتاسیون است. پیگمانتاسیون ممکن است برای بزرگسالانی که بیش از ۵۰ درصد بدنشان ویتیلیگو دارند توصیه شود.

درمان قطعی پیسی چیست؟در حال حاضر هنوز هیچ درمان قطعی برای پیسی وجود ندارد و تمامی روش‌های درمانی موجود مقطعی و در جهت مدیریت لکه‌هاست. آنها تنها می‌توانند لکه‌ها را کمتر کنند یا این که به بازیابی رنگ ازدست‌رفته پوست کمک کنند.بهترین دکتر برای درمان پیسی در تهران:اگر به دنبال راه های درمان پیسی هستید، قطعاً به یک تشخیص دقیق و ارائه بهترین توصیه‌های درمانی نیاز دارید. کلینیک‌های درمانی پوست و موی زیادی در تهران وجود دارد که با مراجعه به آنها می‌توان بهترین دکتر برای درمان پیسی را پیدا کرد و از دقیق‌ترین روش درمانی بهره برد. شما می‌توانید از طریق سایت دکترتو با بهترین متخصصان پوست و مو در تهران و دیگر شهرها در ارتباط باشید. در دکترتو علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان مشاوره آنلاین و تلفنی با پزشکان وجود دارد.

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به پزشک:پیسی یک بیماری پوستی خودایمنی است. در کل یک بیماری بی‌خطر است و درمان ضرورتی برای آن ندارد. اما ازآنجایی‌که لکه‌های پوستی آزاردهنده هستند می‌توان از گزینه‌های درمانی مختلف موجود مانند دارودرمانی یا درمان با لیزر برای درمان پیسی کمک گرفت. روش‌های تایید نشده دیگری نیز هستند که در طب سنتی دسته‌بندی می‌شوند. برای انتخاب بهترین روش بهتر است حتما از یک پزشک در این زمینه مشورت بگیرید.قبل از هر اقدامی برای درمان ویتیلیگو حتما با مشورت کنید. شما می‌توانید از طریق سایت دکترتو با بهترین پزشکان در ارتباط باشید. در دکترتو علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان وجود دارد.